Komenty k fotke

 1. 1
  Riddler

  27 ročný muž
  Turiec

  Tvári sa smutne, ale to je podľa mňa len taktika, určite už má naplánované, ako ťa po štyroch ťahoch dostane do pozičného zugzwangu.
 2. 2
  1ggy

  23 ročný chalan
  kde sa dá

  @riddler tam už som bol predtým ako som začal hrať šach :(
 3. 3
  Alpynus

  30 ročný muž
  ¯\_(ツ)_/¯

  Toto ustráchané otvorenie som bielymi kedysi hrával tiež :-D
 4. 4
  1ggy

  23 ročný chalan
  kde sa dá

  @alpynus ja doteraz neviem otvorenia a raidne ma to serie, lebo strácam na začiatku veľa času :( nemáš tip kde by som našiel dobrú teóriu?
 5. 5
  Alpynus

  30 ročný muž
  ¯\_(ツ)_/¯

  Ťažká otázka :-D

  Vo všeobecnosti je kvalitný content na chess24.com, napríklad táto séria od Ananda vyzerá fajn - https://chess24.com/en/learn/advanced/video/opening-tips-from-a-world-champion/anand-quick-summary-basic-ideas Ale nevidel som z toho ani minútu :-D Každopádne Anand robieva celkom dobré výukové materiály a príde mi zaujímavé, že bývalý majster sveta robí videá pre úplných začiatočníkov. Keď sa do toho pustíš, daj potom vedieť, ako ti to sadlo :-D

  A jeden osobný, oldschoolový typ, ktorý sa však netýka špecificky otvorení: Najviac som sa zlepšil po prečítaní knihy Můj systém od A. Nimzowitscha https://cs.wikipedia.org/wiki/M%C5%AFj_syst%C3%A9m Tá kniha bude mať pomaly už 100 rokov, ale aj tak je jedna z najodporúčanejších šachových učebníc.
  Z kotlín českých možno doporučiť ešte Šach pro každého od Luděka Pachmana. Nečítal som, ale veľa ľudí si ju pochvaluje a pre úplne začínajúcich hráčov bude zrejme vhodnejšia než Můj systém.
 6. 6
  1ggy

  23 ročný chalan
  kde sa dá

  @alpynus díky moc, dúfam že nájdem e-knihu :D