Ako som v laboratóriu zostrojil ducha. Búúú

V mojom laboratoire gAaaaaaarnier som včera zostrojil prvého ducha. Nie, nejedná sa o metaforu, ani o poviedku. Zostrojil som skutočného ducha, takého akého vídavať len vo filmoch a knihách. Podarilo sa mi to nasledovnou úvahou...

Mám mozog. V mozgu tečie elektrina istými smermi, vytvára isté vzorce. A preto mozog vytvára vedomie. A preto, keď mi niekto mozog prestrelí, je mi koniec. Ja som teda mozog.  Koniec lekcie. Aké jednoduché a zjavné. Ťažko spochybniteľné. Lenže...

Voda tečie v koryte. Ale nepotrebuje nevyhnutne koryto na tok. Tečie v ňom len preto, že nemá kde inde tiecť. Vo vesmíre v beztiaži by mohla tiecť aj bez koryta, keby ju tak niekto usmernil.

Voda v nádobe má tvar nádoby. Nádoba je sochár, ktorý ju núti aby v danom tvare ostala a nezožblnkla sa do guľôčky. Ak by som mal stroj, ktorý vytvorí silové pole okolo vody, ono by sa stalo nádobou. Fyzická nádoba nie je nevynutná. Voda tiež v teórii môže mať akýkoľvek tvar, nie je to proti zákonom fyziky. Len v praxi jej treba trochu pomôcť nádobou.

Tak ako je medený kábel potrubím pre elektrinu, ktorá napája ľudské vynálezy, tak je mozog a nervová sústava biologickým potrubím, nádobou, pre "ľudskú" elektrinu vytvárajúcu vedomie.Elektrina, alebo skôr všeobecnejšie energia, prúdi v mozgu a vytvára vzorce, ako keď sa blýska. A tým vytvára myšlienky, pocity, zmyslové vzruchy. Keby som bol šialený vedec a zostrojil prístroj vytvárajúci silové pole, mohol by som prinútiť vodu aby bola v tvare vázy, bez toho aby tam nejaká váza bola. To ale nie je zaujímavé.


Ak by som bol šialený vedec a zostrojil prístroj, ktorý v tomto prípade usmerňuje tok elektriny pomocou silového poľa, potom by som bol schopný stvoriť "blýskanie" len tak v priestore. Mimo mozgu, mimo medených káblov. A keďže myšlienky a sebauvedomenie je toto blízkanie, stvoril by som tak ducha. Človeka mimo tela, mimo mozgu, mimo potrubia. 

Ak by som usmernil elektrinu tak aby opisovala rovnaký tok/tvar toho keď človek vidí pred sebou srnku, stvoril by som videnie srnky. Lenže toto videnie by nebolo priradené žiadnej živej entite. Žiadnemu človeku ani zvieraťu. Stvoril by som "VNÍMANÝ obraz srnky" len tak vo vzduchu, bez toho aby existoval niekto kto ho vníma. (on by bol vnímaný niekým, ale ten niekto je všeobecné vedomie, nie niekto konkrétny).

Ak by som do vzduchu "vypálil" iný vzorec, stvoril by som napríklad pocit bolesti. Alebo lásky. Alebo pocit JA. Duch by si pomyslel, že naozaj existuje. Zobral by som najnarcistickejšieho človeka na svete, extrahoval jeho myšlienkové vzorce a potom ich prístrojom vypálil uprostred púšte do vzduchu. Vznikol by tým duch, ktorý by si mylsle "Wow, ja som ale dôležitý. Všetko sa točí len okolo mňa. Ostatní ľudia (duchovia) sú hovná. Ja tu budem večne.". Potom by som prístroj vypol a ducha tak zabil jediným šťuknutím vypínača. 

Preto aj roboty môžu byť vedomé. Zrejme nezáleží aký druh potrubia j použitý. Prečo by mal byť len biologický? Musím použiť slová bAaaaaaasnika...Či nie je oceľ taká pevná ako kosť? Či chémia v skúmavke nedokáže zažnúť rovnaké svetlo ako svetluška? Či guma nepruží rovnako ako koža?

Vedomie je teda neoddeliteľné od energie. Je to tkanina, ktorá ním prechádza rovnako ako železné roxory prechádzajú betónom. Keď sa vedomie nehýbe, je v nejakej svojej primitívnej forme. Je to to čo zažívajú jogíni, keď dokážu utíšiť myseľ? Zastavia tok energie v potrubí, ktorá tvorí ich myšlienky, egá, pocity. Keď sa energia prestane hýbať, zažijú "prapôvodný" stav. Všetky dojmy vytvorené tokom energie, vrátane ich identity zmiznú. Ostane len to čo tu vždy bolo. Energia sediaca ticho uprostred ničoho, ako hladina jazierka. 

A táto nehybná energia je Boh. A táto energia je len JEDNA. Lebo len tečúca energia sa líši od stojatej. Stojatá energia je stále rovnaká ako stojatá energia, preto tvorí jednu obrovskú plynulú masu. 

Zdieľaj článok na facebooku
4 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Motovidlo323

  31 ročný muž
  koronabojovnik birdzu

  Nvm, či si si všimol, ale nikto tieto tvoje pičoviny nečíta. Cítim sa povinný ti to povedať, bo iní sa ti len zdiaľky smejú a ťukajú si na čelo a mne je ťa už ľúto
 2. 2
  Hetfield

  35 ročný ujo
  Studna

  ja dokážem zostrojiť ducha v tráviacej sústave (nerd)