Jednohlupák je medzi megahlupákmi kráľ.

Jednohlupák je pre mňa človek čo príde na očkovacie fórum a píše chabé, do veľkej miery nepodložené názory a "výrus" s ypsilónom. Jednohlupák je pre mňa človek, ktorý počuje o nanotechnológiách vo vakcínach a namiesto toho, aby si zistil, že nanotechnoógia nie je to isté čo nanočip, začne hlásať, že nám chcú naočkovať nanočipy. Ak vytvorím v labáku miniatúrny tukový obal pre rna/dna vo vakcíne, potom je to nanotechnológia a nemá s čipmi nič spoločné. Jednohlupák je aj ten, kto počuje slovo "žiarenie" v spojitosti s 5G a namiesto toho, aby si spravil základný výskum, začne rovno kupovať tričká "5G zabíja", prípadne rovno páliť veže.

Jednohlupáci sú kastou hlupákou. Ale často to nie sú hlupáci z presvedčenia, ale skôr preto, že nemajú dosť času popri práci a deťoch zistiť si niekedy dosť zdĺhavé fakty o veciac,. Hlavne ak tých vecí je tak veľa. Ale vedia, že druhým ľuďom, hlavne ak tí druhí majú v týchto veciach zisk, nemôžu veriť ani v najmenšom a preto sú opatrní.

Jednohlupáci ma preto až tak nedesia. Rozmýšľajú za seba a často nemajú dosť času a niekedy ani inteligencie, aby prišli k logickým záverom. 

Mňa desia megahlupáci. Pretože megahlupáci úplne opustili všetok rozum. Vôbec ho nepoužívajú. Možno sa v nich niekde ukrýva, ale jednoducho sa rozhodli, že ho úplne vypnú. V správach im povedia "vakcíny sú len a len dobré a treba ich viac a viac" a tak tomu veria. Nemajú žiaden prehľad o technológii, ale na markíze počuli, že 5G je len rýchly internet a je bezpečný a tak sú spokojní. Od vybraných "odborníkov" počujú, že karanténa je dobrá a nemocnice sú plné a tak idú von a tlieskajú doktorom, ktorí v mnohých prípadoch na oddelení snáď len hrajú karty, kvôli tomu ako málo pacientov kvôli korone majú. Megahlupáci sú megahlupákmi nie preto, že sú hlúpi, ale preto, že úplne odmietli rozmýšľať do akejkoľvek miery. Obľúbenou zábavkou meahlupákov je démonizovať a dezinterpretovať tých čo rozmýšľajú za seba a označovať ich za idiotov. Áno, občas majú pravdu. Ľudia sa niekedy proste mýlia vo veciach. A niekedy nie. Niekedy sú opatrní, keď im pred spálňu idú nainštalovať 5G vysielač, o ktorom nič nevedia ani oni sami a dosť možno ani vedci.


Alebo sú znepokojení keď má ich decko po očkovaní nejaké reakcie. Alebo sú znepokojení, keď vidia ako do ich krajiny zvážajú státisíce migrantských afričanov, sýračanov a iných čanov, za podivných okolností. Alebo automaticky neveria všetkým radám, ktoré dostanú od miliardára čo má veľké peniaze vo farmaceutickom priemysle. 

Áno, niekedy z toho vznikajú nanočipy a podivné teórie, že nový koronavírus neexistuje a že ho spôsobuje 5G. Mne len príde, že veriť v hoci aj takéto extrémne podivnosti iné, nie je o nič viac úchylné než veriť, že všetko je vždy v úplnom poriadku, len preto, že mi to tak povedali v správach, alebo že sa mi nechce uvažovať, lebo si radšej fotím selfies.

Takže môj osobný rebríček je, že najvyššie sú ľudia, ktorí rozmýšľajú za seba, ale zisťujú si aj veci o tom o čom rozmýšľajú a v mnohých veciach vedia ísť aj so stádom, ak nie je nejaký zjavný dôvod na obavy, keďže človek nemá čas rozmýšľať o všetkom, veď preto máme v našej spoločnosti špecializáciu a stádo je niekedy dobré. Pod nimi sú jednohlupáci. Ľudia čo síce rozmýšľajú za seba, často ale nie veľmi úspešne. A úplne na spodku sú megahlupáci. Ľudia, ktorí odmietli rozmýšľať úplne na totálku a jediné čo dokážu je slepo papagájovať názory "autorít" a démonizovať a zosmiešňovať ľudí čo s nimi nesúhlasia.

Takže naozaj nie, nanotechnológie vo vakcínach nie sú nanočipy, ale... 

Zdieľaj článok na facebooku
4 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Semhamforas

  tvári sa, že má -1 roky
  Bratislava

  Čiže ak sa očkujem, nedajú do mňa nanočipy?
 2. 2
  Aaaaaaa

  30 ročný muž
  Čuchmanovce

  @Semhamforas Ak mas na mysli covid vakcinu tak zatial cipy nie, ale az tak sa netes, nedivil by som sa keby zacali tlacit to neviditelne tetovanie. A tiez byt testovacie morske prasa na v labaku upravenu virusovu RNA nie je nic moc.

  O cipoch mozno v dalsom blogu, je jeden zaujimavy patent.
 3. 3
  Goldenbeach

  34 ročný ujo
  Chernobyľ

  V ktorej kaste ma vidis? :D
 4. 4
  Aaaaaaa

  30 ročný muž
  Čuchmanovce

  @Goldenbeach Teba radím do špeciálnej kasty Maďarských homosexuálov. Ved ta nepoznam odkial mam vediet do ktorej kasty patris?