Zviera nie je vec!

Dostal som skvelý nápad. 

Každý kto tvrdí, že je milovník zvierat, by mal mať povinne od štátu pod hrozbou doživotného väzenia nariadenú vegánsku stravu. A mal by mať tiež nariadenú vegánsku stravu pre svoje zvieratká. Pretože ak som ja vegán, ale môj pes zje každý týždeň kilo mäsa, tak nie som vegán. 

Tí dnešní "milovníci" zvierat sú naozaj utrhnutí z reťaze. Naprostej väčšine z nich sú zvieratá a ich blaho úplne v piči ukradnuté. Chcú mať len náhradné deti.

To je všetko. Chcú mať živú hračku. A tiež vec ku ktorej sa môžu kedykoľvek pritúliť a ňuňukať sa s ňou, akoby to bolo huňaté bábätko. Lenže zvieratá nie sú babätká. Milovníci kričia "Tamten je zlý ku zvieratkám, tento je zlý ku zvieratkám" a potom sami nechajú svojim zvieratám odrezať gule a kým čakajú na procedúru, dajú si sýty mäsitý pokrm. 

Vytvorili si vlastný duševný svet, v ktorom sú ich zvieratká ich malinké ňuňátka, ktoré sú na svete len preto, aby "milovníkovi zvieratok" doručili toľko lásky koľkej sú len schopné. A tak je jedno, že milovníci nechávajú svoje zvieratká žiť v prostredí, ktoré je totálne neprirodzené. Vtáky a hlodavce V klietkach, psi v bytoch, ale často ani byť pohodený osamote na dvore nie je boh vie čo. 

Jediná láska, ktorú milovníci zvieratok majú, je láska k sebe samým. A táto láska je ich povätným právom, preto majú ich zvieratká povinnosť ju naplniť. 

Ak v budúcom živote budem zviera, dúfam len v to, že budem zvieraťom v lese a neskončím v príbytku nejakej vyšinutej milovníčky zvierat, ktorá ma použije na to, aby všetci videli ako ľúbi zvieratká a tiež ako emocionálny tampón na svoje depky a osamelosť vyvstávajúcu zo zlyhávajúce medziľudských vzťahov. 

Takže nabudúce keď budeme plamenito kričať "zviera nie je vec!", tak si to radšej skúsme povedať sami sebe. Zviera naozaj nie je vec ani hračka.


Zdieľaj článok na facebooku
4 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Hatalama

  24 ročný chalan

  Výborne napísané, máš pravdu. Aj s jedným psychológom sme o na podobnú tému bavili a jasne povedal, že títo ľudia majú klapky na očiach. Ale čo my zmôžeme? Ešteže my tie klapky na očiach nemáme a sme takí dokonalí. :)
 2. 2
  Aaaaaaa

  30 ročný muž
  Čuchmanovce

  @Hatalama My sme dokonali aj s klapkami! Ale ja nemam klapky, ja vidim realitu vo svojej jedinej skutocnej podobe.
  https://img.huffingtonpost.com/asset/5bb7bce52000009900017b44.jpeg
 3. 3
  Greenteawithhoney

  24 ročný chalan

  Náhodou, napríklad môj kocúrik bol veľmi rad, keď som mu dal ufiknúť vajka a aj moja mačička bola veľmi rada, ked som ju dal kastrovať. Podla mna som im tým dostatočne prejavil lásku.

  Netreba prejavovať lásku len vegánstvom, ale láska sa dá prejaviť aj takto, že dám zvieratkám, čo majú rady.
 4. 4
  Greenteawithhoney

  24 ročný chalan

  Tiež dodám, že zvieratká sú u mňa šťastné. Mám psíka, ktorého som zobral z ulice, keď bol úplne vyhladovaný a dal som ho do klietky na dvore a vždy, keď k nemu večer idem aby som mu dal granulky a vodu, tak vidím ako sa teší a vyskakuje kvôli tomu, že ma vidí a vie, že s ním pôjdem na pol hodku na prechádzku. Čiže hoc mäso jem, dôležité je, či ma majú zvieratká rady a nie, či si dám mäsko menej dôležitých zvierat. Mne stačí to šťastie v ich očiach a viem, že robím niečo dobré.
 5. 5
  Sasi2680

  hrá sa, že má 0 rokov

  @greenteawithhoney dobre som to pochopila, ze mas psa celý den v dakej klietke na dvore a ideš s nim na prechádzku na pol hodinu?
 6. 6
  Greenteawithhoney

  24 ročný chalan

  @sasi2680 tak on nie je zasa veľmi veľký, taká pouličná zmes. Pôvodne nebol v klietke ale vždy rozkopal trávnik a cikal na tuje ktore z toho zomierali, tak som to nejako vyriešiť musel. Napríklad cez víkend ho vezmem von aj na hodinu a občas ho vezmem aj na túru do hôr, ale inak nemám čas s ním chodit von na dlhší čas. Ja som denne v praci 12 hodin a z prace chodim úplne vyšťavený, čiže skutočne rád by som s ním bol viac, no nedá sa mi.
  Podstatné je, že je vidno, že Je u mňa šťastný, určite mu je u mňa lepšie ako mu bolo na ulici alebo ako by mu bolo, ak by som ho odviezol do útulku. Vždy, keď za ním idem, tak od radosti skáče a jednoducho vidím, že je šťastný a má ma rád. Asi by si bezo mňa už ani nezvykol
 7. 7
  Tikalok

  hrá sa, že má 1 rok

  @greenteawithhoney troluješ, že?
 8. 8
  Greenteawithhoney

  24 ročný chalan

  @tikalok rad by som sa mu viac venoval, no nemám kedy. Ak by som ho nevzal k sebe, buď by ho odchytila obec a zabili by ho, alebo by zomrel od hladu. Pozri, sám svojho psíka poznám najlepšie a vidím, že je u mňa šťastný a teší sa vždy, keď ma vidí. Ak by ma nemal rád, tak by na mňa vrčal a netešil by sa na mňa alebo by bol aspoň bez života.
 9. 9
  Tikalok

  hrá sa, že má 1 rok

  hej, však aj iggy pop tak vraví:
  What is a dog but a machine for loving
  You introduce him to a human being giving him the mission to love
  And however ugly, perverse, deformed or stupid this human being might be
  The dog loves him, the dog loves him
 10. 10
  Sasi2680

  hrá sa, že má 0 rokov

  @greenteawithhoney áno, je šťastný, lebo si ťa spája s jedlom a s prechádzkou.. chcela by som ho vidieť tých 12 hodín v tej klietke.. ako ani my sa nášmu psovi momentálne nevenujeme toľko, čo by som chcela, ale aspoň sa vie vyjašiť na záhrade, aj keď nie veľkej.. v živote by mi nenapadlo ho zavrieť do klietky, už ked som sa ho raz ujala,, a tiež mi asi zničil černicu.. a tuje často podliehajú chorobám a vysychajú aj bez toho, aby ti ju ocikával pes..
  šťastnejší ten tvoj pes by bol, keby ho skúsiš podarovať do dobrej rodiny, kde sa mu budú venovať..
 11. 11
  Greenteawithhoney

  24 ročný chalan

  @sasi2680 to nie je zrovna krásny výstavný pes, že by sa oň ľudia trhali tak teda neviem kto by si ho zobral. Každý chce mať dnes psa od šteniatka a ideálne nejakú rasu čo sa im páči. Takže by si ho odomňa asi nikto nezobral.
  Ten môj psík má klietku veľkú 7 m štvorcových, čiže je dosť veľká, sám som ju pre neho pozváral. Veď koľko ľudí má veľkého psa v garsónke 20m štvorcových veľkej. To až taký rozdiel nie je, keď vezmeš do úvahy, že v garsónke väčšinu priestoru ani nemôže využívať. Aj keby som ho do záhrady púšťal, za týždeň by ju celú poznal a nič nové by to pre neho nebolo. Veď na teba sa tiež tvoj psík teší aj pre to, že mu dáš jesť a pošantíš s ním, ale teší sa na teba aj preto, že ťa má rád a ten môj to isté :)

  Tie tuje zomierali kvôli nemu, lebo dovtedy som problémy nemal, on im aj korene odkopával a tak. Ale čítal som, že s tým kopaním a cikaním pomáha kastrácia, tak ho tiež dám kastrovať, keď budem mať čas a skúsim ho zasa púšťať na pozemok aby som videl, či sa to zlepší, čiže chcem to vyriešiť. U kocúra kastrácia pomohla a ten už na všetko teraz neciká.
 12. 12
  Motovidlo323

  31 ročný muž
  koronabojovnik birdzu

  "Pretože ak som ja vegán, ale môj pes zje každý týždeň kilo mäsa, tak nie som vegán." je ešte väčšia haluz, ako keď si minule zajebal, že "Lieky na koronavírus určite existujú, aj keď možno nefungujú" xDDD Darmo, ty si vyzyjonár.
  @greenteawithhoney Máš dobré srdce, hejty si nevšímaj :)
 13. 13
  Aaaaaaa

  30 ročný muž
  Čuchmanovce

  @Motovidlo323 Čosi práve som si na teba spomenul, lebo čítam článok o novej aplikácii "Pomáham Chrániť", hneď mi napadlo, že tvoja priateľka ju už určite inštaluje ty psychoš zakomplexovaný:D
 14. 14
  Motovidlo323

  31 ročný muž
  koronabojovnik birdzu

  Aspoň niekoho mám, incelko :D