Malý príbeh veľkej lásky

Začiatky sú krásne, potom príde vytriezvenie - vraveli Ti.

Je pre Teba príliš mladá - vraveli Ti.

Čo ak sa s Tebou len zahráva? - opäť Ti vraveli. 

a pritom ma nepoznali...

Keď ma spoznali, pochopili. Zrazu videli, koľko lásky a radosti a šťastia je medzi nami a že to všetko je predsa len asi úprimné.

A tak šli týždne a mesiace a boli sme naozaj šťastní. Riešil si, či si toto vlastne zaslúžiš, ako to všetko môžeš odčiniť, kam smerovať pozitívnu energiu a činy, aby si mal pocit, že nie si životu nič dlžný.

Až kým Ťa nedobehli výčitky o tom, ako si niekomu veľmi ublížil, keď si sa rozhodol pre mňa. Ako si o všetko prišiel, keď si sa rozhodol pre mňa. Ako nemáš psíka, ako nemáš kde bývať, ako nemáš peniaze a vlastne nič, okrem výčitiek a depresií. Čo ak mali všetci na začiatku pravdu a bolo to krásne na začiatku, ale teraz triezvieme. A že som pre Teba mladá. A že môžem byť niekde inde s niekým iným.

To, že Tvoje oči sú tie, v ktorých vidím celý svoj svet, Tvoj hlas je ten, ktorý mi dokáže rozbúšiť srdce, Tvoja vôňa to, čo cítim každý deň a zahrieva ma, Tvoj úsmev to jediné, po čom túžim a objatia a dotyky to, čo mi skutočne dávalo zmysel, to nevidíš.

Zabudol si vnímať srdcom, začal si rozumom. Vidíš materiálno miesto toho, čo ako jediné dáva životu skutočný zmysel. Vidíš tmu bez východiska miesto riešení, ktoré som navrhla. Pretože hrdosť, výčitky a Tvoja minulosť je pre Teba momentálne dôležitejšia ako súlad, šťastie a naša prítomnosť.

Kričíš o pomoc, ale pomocnú ruku odmietaš. 

Miluješ ma, chýbam Ti, chceš ma objímať a držať za ruku a pochopiť, že s láskou, pokorou, silou všetko spoločne zvládneme a pritom ma odstrkuješ.

Trápiš sa sám stovky kilometrov odo mňa a keď prídem za Tebou, odmietneš ma, aby si o pár dní neskôr, keď som opäť stovky km od Teba zistil, že ma potrebuješ.

Vravieval si, že keď to zvládneme a vydržím to s Tebou, vezmeš si ma za ženu, pretože som tá jediná, pred ktorou by si si mal v živote pokľaknúť. A asi som tomu aj verila, ale už si tým nie som istá a bolí to.

A bolo by to zrejme ľahšie, keby sme vedeli, že jeden z nás nemiluje toho druhého, vtedy sa odchádza jednoduchšie. Lenže takto nevieme ani ostať, ani odísť...

Láska je krásna, ale veľmi ťažká, to už viem a tak, ako Ty, tak aj ja nevládzem a bojím sa, že to neustojím a oporou Ti nebudem môcť byť.

A takto sa asi končia veľké lásky.


Zdieľaj článok na facebooku
7 odoberateľov
Ajus19

Today my forest is dark. The trees are sad and all the butterflies have broken wings.

Komenty k článku

 1. 1
  Dzeeejn

  22 ročné dievča
  v Alpách <3

  koľko má rokov a koľko ty?
 2. 2
  Ajus19

  22 ročné dievča

  @dzeeejn 22, 29, nie je to nic strasne, problemom su ine veci ako vek
 3. 3
  Dzeeejn

  22 ročné dievča
  v Alpách <3

  veď lebo viackrát si tam písala, že vraveli, že si pre neho príliš mladá..

  tak potom hlavu hore, je to len kríza, ktorú prekonáte, takto sa veľké lásky nekončia
  držím palce
 4. 4
  Tomtoylc

  26 ročný muž

  tiež si myslím, že vek je posledná vec na ktorej vo vzťahu zaleží, tam su omnoho dôležitejšie veci

  ... takže súhlasím s @dzeeejn ... po každej búrke vychadza slnko, musíte sa porozpravať medzi 4 očami :)
 5. 5
  Ajus19

  22 ročné dievča

  @tomtoylc rozhovory boli a su, bolo ich nespocetne mnozstvo, je to ale velmi narocne, pokial jeden z paru v sebe bojuje s vnutornymi demonmi, ktorych nevie (alebo nechce) porazit
 6. 6
  Tomtoylc

  26 ročný muž

  @ajus19 tak to je fajn, už len aby priateľ chapavý a dal ti čas :smile:
 7. 7
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  oklamcak birdzu

  Bude lepšie, budeš s lepším.
 8. 8
  Plavam_zivotom

  23 ročné dievča

  Celkom sa vidím v niektorých riadkoch...
 9. 9
  Ajus19

  22 ročné dievča

  @tomtoylc ja som ta chapava a on ten, ktory s niecim bojuje :)
  @antifunebracka niektori ludia sa ti zapisu do zivota a srdca tak vyrazne, ze ti zivot rozdelia na 'pred tym clovekom' a 'po tom cloveku' a to si clovek odnasa so sebou uz navzdy
 10. 10
  Tomtoylc

  26 ročný muž

  @ajus19 prepač, som to zle pochopil, čital som to ešte v nedeľu ... neviem či to ma význam pokračovať v takomto vzťahu, ale toto už musís zistiť sama, ale verím, že sa rozdhodneš spravne :)
 11. 11
  Johnysheek

  10 ročný chlapec
  ZA (hranicami vsednych dni)

  vek nie je nepodstatny napriek vsetkemu.. na zaciatku a na konci sic nehra rolu, ale tie roky medzitym mozu byt tazke..

  ale to nie je podstatne, lebo ak sa chce da sa vsetko a to plati, ci to je boj alebo zabava...

  ale ine som chcel.. "nevediet ostat ani odist" ..
  know that, been there.. a nie je to dobre.. vsetko chce cas ale zaroven i potrebu zhodnotit, kedy uz nema zmysel davat tomu cas.. lebo... mat rad obcas musi znamenat i konat a mysliet na druheho.. a trapit druheho tomu odporuje...

  (y) +GbY
 12. 12
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  oklamcak birdzu

  To si len teraz myslíš, o rok už ani nebudeš vedieť, ako sa volá.
 13. 13
  Vreskot000

  31 ročný muž

  @tomtoylc si si istý? si si istý, že 20 ročná študentka pozná starosti 30 ročného muža, ktorý 10 rokov pracuje, zatiaľ čo ona bude študovať do nejakej 25 možno aj dlhšie? Vek je veľmi podstatná záležitosť, to si len myslíš že nie je podstatné. Veľmi sa mýliš! zrelosť človeka nie je nikdy okamžitá záležitosť, ale je to záležitosť času.
 14. 14
  Tomtoylc

  26 ročný muž

  @vreskot000 kde som napisal, že nie je podstatná ? ked obaja vedia čo chcú, majú v tom jasno a rozumejú si tak prečo nie, nevidím dôvod prečo by to nemalo tak fungovať
 15. 15
  Vreskot000

  31 ročný muž

  Tomtoylc :) len som rozmyslal :)