Sekta - prečo som danú sériu nespísala

Pred letom som písala článok o tom, že som niekoľko rokov svojho života strávila v sekte. Chcela som napísať sériu o tom, ako sa do niečoho takého človek dostane, ako je možné, že v tom ostáva, aj keď mu to ničí život a rozkladá osobnosť a ako vyzerá život potom, ako sa z toho dá dostať a čo ten človek prežíva, čím si musí prejsť. Birdz je stránka, na ktorú sa dostanú ľudia obvykle, keď hľadajú odpoveď na tie najviac weird otázky a tak som dúfala, že predsa kebyže to spíšem dobre, môže sa to dostať k čo i len jednému človeku, ktorý zažíva nejakú podobnú situáciu, než je tá , ktorou som pod vplyvom psychickej manipulácie prechádzala ja a že mu to môže pomôcť. Pretože ja som čosi také potrebovala čítať a žiaľ – na internete je veľmi veľa informácií o manipulácii napríklad v partnerskom vzťahu, no o tom, čo sa deje za zatvorenými dverami sekty sa toho zas toľko nepíše, skôr len akési „prevenčné veci“ ako sa tam nedostať.

Veľmi veľakrát som sa počas leta odhodlávala s touto sériou začať, no nikdy som nemala dosť síl na to naozaj opísať svoje pocity a prežívanie „na papier“ a spraviť to dostatočne objektívne, aby z toho nebolo nejaké „vyplakanie sa“ ale ozajstný článok so zmyslom pre iných. Myslím, že som sa dostala do situácie, kedy som to trochu vzdala.

Nejde o to, že o tom písať nechcem (viacerí ľudia mi aj písali tsky, že kedy to už bude), ale jednoducho nie som stále dosť silná, aby som ten článok podala objektívne, ako som plánovala na začiatku. A preto mi napadlo, že to urobím inak. Aj keby to nemal teraz už nikto v takejto forme čítať, rozhodla som sa spísať svoj príbeh. Subjektívny príbeh s tým, ako to bolo celé u mňa, so všetkým subjektívnym prežívaním. Možno to bude mať hodnotu blízko odpadu, ale možno práve vďaka tomu dokážem všetky tie „emócie“ dostať zo seba von a potom už budem schopná spísať aj čosi inej kvality :)

Vám, ktorí ste naozaj čakali, že toto leto spíšem celú problematiku sektárskej manipulácie sa týmto ale trochu ospravedlňujem. 

Zdieľaj článok na facebooku
9 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Chlorofyl

  11 ročný chlapec
  Erec Jisrael

  a aka sekta? jehovisti?
 2. 2
  Marleymt

  hrá sa, že má 1 rok

  daj určite vedieť, ak to napokon bude, ale zároveň mysli na to, že je uplne ok, ak to nezverejníš :) od toho, aby písali objektívne komentáre k tomu, sú tu iní, ty keď spíšeš subjektívnu verziu toho, čo si zažila, pomôžeš ešte viac, než ako keby si sa snažila o objektivitu :) subjektívne výpovede sú ešte užitočnejšie. držím palce ;)
 3. 3
  Motovidlo323

  31 ročný muž
  furry birdzu

  Hlavne to už napíš, čakááááme :)
 4. 4
  Annyejnji

  22 ročné dievča

  @motovidlo323 mňa tu pár osôb presvedčilo, že asi nie je úplne bezpečné a správne to písať sem, preto som sa tak nejak zastavila :D
 5. 5
  Motovidlo323

  31 ročný muž
  furry birdzu

  Napíš to z fejku pls ale ozaj ma to zaujíma:D