Musí ťa tvoj Ex navždy nenávidieť?

Ak si si našiel túto obhajobu, tak vedz, že si si ju našiel sám.

Lebo ma ešte stále vyhľadávaš.

A to by si nemusel, teraz si to už neprajem. Keď sme boli spolu, vtedy som chcela, aby si si čítal tento blog, aby ťa zaujímalo, čo sa deje v mojej duši. No vtedy som ti musela poslať link na článok, bolo ti dlho sa tam preklikať sám ;)

Nepíšem tvoje meno, ako som ho ani nikdy takto „verejne“ nepoužila. Tento blog číta málo ľudí a osobne ma tu poznajú traja vrátane teba. Takže chill... Kým to tu neokomentuješ, nikto nebude vedieť, o kom je tento blog.

A ďalšia vec, na to, že ťa „nezaujímam“ vieš o mojom terajšom frajerovi dosť veľa informácií. Nezdá sa ti?

Viem, zdá sa ti, že som pokrytec, keďže som s človekom, ktorý má podľa teba tie isté muchy, ktoré som vyčítala tebe. Prepáč, no nevieš všetky súvislosti a nevieš ani všetky dôvody, prečo som sa s tebou rozišla. A samozrejme, ty vidíš všetko z inej perspektívy ako ja, bohužiaľ.

Že do kostola ho nikdy nedostanem? Už som ho dostala ;) ... a nie je to jeho povinnosť, na rozdiel od teba pokrsteného kresťana katolíka, keď sme už pritom.

Že nemá auto ani vodičák? Zaujímavé, odkiaľ to vieš? A vieš, že v Nemecku stojí vodičák skoro 2000 eur?

A vieš dobre, že mne nikdy nešlo o nejakého frajerika, ktorý by sa prezentoval nejakým autom.

To skôr ty si po tom túžil, nedarilo sa, snažila som sa ťa motivovať, dotlačiť... priznávam, nie vždy vhodným spôsobom. No vždy som chcela len to, aby si bol šťastný. Ale ty si nebol :(

Stále ti niečo chýbalo, niečo si niekomu inému závidel, sťažoval sa na Fica a daňovú politiku a drahý autobus a neviem čo ešte. A vieš čo sa vtedy dialo u mňa doma s mojim otcom...

Cítila som, že ťa jednoducho nerobím šťastným. Bola som pre teba záťažou a ty to vieš. A mňa to tiež ťahalo dole.

A keď už sme pri otcovi, že sa nehanbím o ňom „verejne“ vyhlasovať veci? Myslíš blogy, ktoré nikto nečíta a kde ma skoro nikto nepozná? Tie blogy boli mojou záchranou, terapiou duše, ktorú som potrebovala v najťažších chvíľach, ale to asi nepochopíš. Ale už sú preč, nemusíš sa báť.

S nápismi na oknách tvojho auta a podobne ja nemám nič spoločné, prisahám. Na tvojej ulici som nebola 2 roky. To sa musíš niekde inde domáhať odpovedí.

A ospravedlnila som sa ti veľakrát, hoci si to nepamätáš. Ale to je to najmenej...

Prepáč mi, odpusť mi, ak môžeš. Milovala som ťa naozaj a pravdivo. Bol si moja prvá láska a vždy budeš. Ja som v to všetko verila tiež, že budeme navždy spolu a tiež sa mi to rozpadlo pred očami. Viem, že som ti veľmi ublížila, no keby sme boli ďalej spolu, ublížili by sme si ešte viac. No vždy ma mrzela bolesť, ktorú som ti spôsobila a ver mi, ani pre mňa to nebolo ľahké.

A myslím, že si rád, že už nie sme spolu? Alebo sa mýlim? Tak buď šťastný, ži a nechaj žiť, nečítaj moje blogy, nechaj ma ísť. To bude pre mňa znak rozumného, dospelého a vyrovnaného muža, ktorý by som bola rada, aby z teba raz bol.

Nehrám sa tu na nejakú bohyňu, chcem len obhájiť veci, ktoré si na mňa vytiahol.

Či som pre teba mrcha, suka, pokrytec, neviem čo, dúfam, že raz pochopíš, že niekedy to jednoducho nevýjde a že aj rozchádzať sa s niekým je ťažké.

Alebo ťa musí tvoj Ex navždy nenávidieť?

Zdieľaj článok na facebooku
14 odoberateľov
Bekysblog

Začnete pomalu umírat, když necestujete, když nečtete, když neposloucháte zvuky života, pokud si sami sebe nevážíte. Začnete pomalu umírat, když zabijete svou sebeúctu, když nenecháte druhé, aby vám pomohli. Začnete pomalu umírat, pokud se stanete otrokem svých zvyků, kráčejíce každý den po stejné cestě...pokud nezměníte svůj stereotyp, pokud nenosíte jiné barvy nebo nemluvíte s těmi, které neznáte. Začnete pomalu umírat, pokud se budete vyhýbat vášni a jejím turbulentním emocím, těm, které způsobí, že se vaše oči budou lesknout a vaše srdce bít rychleji. Začnete pomalu umírat pokud nezměníte svůj život, když nejste spokojeni se svou prací, svou láskou nebo vaším okolím. Pokud neriskujete co je jisté pro nejistotu, pokud nejdete za svým snem, pokud si alespoň jednou za život nedovolíte utéct od rozumné rady. Pablo Neruda

Komenty k článku

 1. 1
  Deficit

  24 ročný chalan

  Och, zlý vibe z tohto, evidentne ešte niekto niečo rozdýchava :(

  K otázke v nadpise, aj keď je asi básnická: mám ex, ktorá je teraz medzi mojimi najlepšími kamarátmi, šanca je, že keď ste boli spolu a poznáte sa a záleží vám jednemu na druhom, tak z toho vie byť strašne dobré priateľstvo - až obaja prijmú fakt, že na vzťah to nie je.

  Držím palce, veľa šťastia
 2. 2
  Kalkulon

  tvári sa, že má 4 roky
  Bratislaba

  Lepšie ako antidepresiva :)
 3. 3
  Bekysblog

  26 ročná žena
  Poprad/Košice

  @deficit Tak to ti teda závidím :) Ja som si tiež myslela, že možno po čase budeme môcť byť kamaráti, ale už sú to 2 roky niekto to ešte stále nestrávil
 4. 5
  Antifunebracka

  31 ročný muž
  joker birdzu

  S mnohým z toho sa viem bolestivo stotožniť... a veľmi vám prajem, aby ste si xebe o5 našli cestu, verím v to. Napokon, stará láska nehrdzavie :) Píš viac!
 5. 6
  Bekysblog

  26 ročná žena
  Poprad/Košice

  @antifunebracka za poslednú vetu ďakujem najviac :)