Vedecký časopis

13 Reasons Why

V prvom rade by som chcel upozorniť ľudí, ktorí tento skvelý seriál ešte nevideli, aby ukončili čítanie tohoto článku, pretože v opačnom prípade ma budu do konca života preklínať za vypustenie enormného množstva spoiler informácii.

O tomto skvelom seriáli som sa dozvedel už niekoľko mesiacov pred oficiálnou premiérou. Potešil som sa, že serial natočí práve Netflix, pretože ten ja zárukou kvality. Po seriáloch ako sú Stranger Things, Narcos, Daredevil, Iron Fist, Luke Cage a veľa ďalších som sa nebál toho, že serial bude prepadák, hlavne keď ma tak zaujímavý námet.

O čom je seriál 13 Reasons Why?

Seriál je o dospievajúcej tínedžerke Hannah Bakerovéj, ktorá spácha samovraždu. Hannah pred smrťou nahrá 13 kaziet, každá z kaziet obsahuje dôvod prečo tento zúfali čin spáchala. Kazety postupne kolujú medzi ľuďmi, ktorí sú nejakým spôsobom za smrť Hannah zodpovední, jedného dňa si ich na verande rodinného domu nájde Clay.

Clay si vypočul všetkých 13 kaziet a odhalil nám tak všetkých 13 dôvodov prečo Hannah spáchala samovraždu. Na konci série ich dostane ďalší dôvod jej samovraždy, pán Porter. Diváci sa dozvedeli všetkých 13 dôvodov a tak by sa mohlo zdať, že serial je u konca, ale je to naozaj tak?

Pravdou je, že druhá sezóna tohoto seriálu sa nikdy neplánovala. Divák si ma po skončení 13 časti utvoriť svoj vlastný koniec, nezodpovedaných otázok je však veľa. Po skončení 13 časti vznika potenciál na vytvorene ďalšej série. Je pravda, že hlavná dejová linka by sa už netočila okolo Hannah Bakerovéj, ale okolo dôsledkov ktoré nahrávky spôsobili.

Veľa divákov chce určite vedieť ako to skonči s Brycom, ktorý ma hlavný podiel na tom, že Hannah spáchala samovraždu. Clay síce od Bryca získal priznanie, no to nemusí pred sudom obstať, tak ako aj nahrávky. Nádejou by mohla byť Jessica, no ta bola pod vplyvom drog a tak by sa aj jej výpoveď nemusela pozdávať sudu.Neexistuje žiadny fyzicky dôkaz, ktorý by potvrdil, že Bryce Hannu naozaj znásilnil.Tak či onak, nechceli by ste vidieť Bryca ktorý by pykal za svoje činy?

V 13 časti vznika veľa otázok. Justin berie zbraň a určite sa rozmýšľa o tom, že sa pomsti Brycovi za všetko čo Jessice urobil. Alex sa pokusy o samovraždu a v kritickom stave je prevezený do nemocnice. Určite si pamätáte na scénu, ked Alex upratuje svoju izbu, to iste robila aj Hannah pred tým než spáchala samovraždu. Tyler odhalí svoju skrýšu, v ktorej ukrýva veľké množstvo strelných zbrani. Plánuje zaútočiť na školu a pomstiť sa za šikanu, ktorú na ňom veľa spolužiakov praktikovalo?

Môžno aj vo vašom okolí je niekto, kto je šikanovaný, preto by ste sa takémuto človeku mali snažiť pomôcť. Tak ako postava Hannah, tak aj veľa ľudí po celom svete niekedy nevidia iné východiskom, než ukončenie svojho života.autor: Lacius, 14. apríl 2017 16:58
Zdieľaj článok na facebooku
12 odoberateľov
Lacius

Moje meno je Jon Snow, nenarodil som sa na Zimohrade, ale vyrástol som tam. Odišiel som na The Wall, kde som sa svojou odvahou vypracoval až na veliteľa The Night's Watch. Bohužiaľ, zradili ma a dobodali na smrť, no ja som sa vrátil a pomstil som sa! Po tom všetkom som na CB ostať nemohol, preto som odišiel a rozhodol som sa vrátiť Zimohrad tomu komu patrí, čo sa mi aj podarilo a nakoniec som sa stal Kráľom Severu! Inak viesť diskusiu s mojou osobou je veľmi náročne, kedže nemáte dostatočný IQ KOEFICIENT!

Komenty k článku

 1. 2
  Drazoal

  21 ročný chalan
  Zvoľen

  nečítal som :D
  len ma prekvapilo, že to pozeráš
  mi to príde také hrozne pubertálne, taká telenovela
  ale tak som na piatej časti
  nie je to úplne zlé, ale čakal som asi viac
 2. 3
  Lacius

  22 ročný chalan
  Castle Black, Jon Snow

  @drazoal

  Vobec nie. :D Je to skvele, pozeraj dalej.
 3. 4
  Mirus22

  20 ročné dievča
  Prešov

  @drazoal ma to poukázať na to čo sa deje a čim si niektorí ľudia naozaj prechádzajú takže ti príde pubertálne keď má niekto depresie? zaujímavé :)
 4. 5
  Drazoal

  21 ročný chalan
  Zvoľen

  @mirus22 ja nvm, len mi to príde také ufňukané... ľudia prežívajú horšie veci a proste... nvm, taká drama queen táto Hannah
  ale som stále len na šiestej časti, dnes som aj slzu uronil
  dúfam, že to bude mať aspoň dáku sakra dobrú pointu! :D
 5. 6
  Mirus22

  20 ročné dievča
  Prešov

  @drazoal mne sa zdá že ta pointa ti už dávno unikla :D práve toto že nikdy nevieš čo niekto prežíva a ako to ten človek môže zobrať. možno ak by si niekto prešiel tým čo Hannah tak to vezme v pohode a u niekoho iného to môže skončiť samovraždou a ak to niekto fakt berie tak že drama queen tak fakt super
 6. 7
  Lacius

  22 ročný chalan
  Castle Black, Jon Snow

  @mirus22

  Tiez si myslim, ze toto ma od teen serialu daleko. Posolstvo serialu je jasne...
 7. 8
  Drazoal

  21 ročný chalan
  Zvoľen

  @mirus22 tak ako nvm, zo začiatku mi to prišlo také :D proste "ach bože pozrite na mňa som tak smutná, tak som natočila kazety a zabila som sa lebo ste kokoti šecii"
  pomaly to začína byť lepšie, ale stále, nvm. chápem, že proste každý všetko berie inak, ja som tiež bol ublížená tínska kedysi :D a práve preto mi to príde prehnané
  ale vravím, čakám, že príde dáka hlbšia pointa.
 8. 9
  Mirus22

  20 ročné dievča
  Prešov

  @drazoal mne to tak vôbec nepríde. snáď zmeníš názor po dopozerani celého seriálu ak nie tak ja nvm čo s tebou :D
 9. 10
  Drazoal

  21 ročný chalan
  Zvoľen

  @mirus22 budem sa snažiť :D ako mne je najviac ľúto chudáka Claya (aj keď podľa mňa jedna čast tej mega pointy bude, že je hrozné hovado, ale no nvm :D )... milý chlapec to je.
  ale každopádne dám vedieť pocity po poslednej časti :D
 10. 11
  Mirus22

  20 ročné dievča
  Prešov

  @drazoal mne zase ten Clay prišiel taký kus pribrzdený :D ale ako je milý... tak to som zvedavá na tvoje pocity po poslednej časti :D
 11. 12
  Smilerrr

  10 ročný chlapec
  Omelas

  Mne len niekedy vadilo, že to počúval tak pomaly, veď každý by si to vypočul hneď, ale uvedomujem si, že by potom nemohol existovať takýto serál :D
 12. 13
  Blake95

  22 ročný chalan
  Možno v tvojej skrini

  Mne by k poslednej časti bohate stačilo 20-30min naviac.
 13. 14
  Smilerrr

  10 ročný chlapec
  Omelas

  Pred uverejnením si nabudúce prečítaj, čo si napísal pre istotu. (thumbs) /nic v zlom/
 14. 15
  Drazoal

  21 ročný chalan
  Zvoľen

  @mirus22 no akože už mi to všetci spojlujú z každej strany, tak nvm, či to má vôbec zmysel to pozerať :D ale budem sa snažiť :D
 15. 16
  Mirus22

  20 ročné dievča
  Prešov

  @drazoal mne to tiež všetci vyspojlovali :D len pekne pozeraj
 16. 17
  Wewo

  23 ročný chalan
  Bratislava / IpD

  kriste, to je stylistika ako ked na ZS pisu sloh. A tolko gramatickych chyb a preklepov o_O Fakt si to nabuduce po sebe precitaj prosim.

  A serial sa mi nepacil, vcera som ho dopozeral :-/ Cely cas som mal chut tam vsetkym deckam prijebat, a hlavne tej ufnukanej attention whore.
 17. 18
  Wewo

  23 ročný chalan
  Bratislava / IpD

  ...hlavne keď ma tak zaujímavý námet...
  ...zúfali čin...
  ...serial je u konca...
  ...divák si ma po...
  ...nemusí pred sudom obstať...
  ...nemusela pozdávať sudu... (a za vetou chyba medzera)
  ...fyzicky dôkaz... (aj za touto vetou chyba medzera)
  ...pykal za svoje činy...
  ...v 13 časti vznika veľa...
  ...určite sa rozmýšľa o tom...
  ...že sa pomsti...
  ...Alex sa pokusy o...
  ...to iste robila...
  ...niekedy nevidia iné východiskom...

  0_0