Angry magazín

Ako nám židovský reptiliáni do parlamentu politikov dosadili.

Ako by sa dali zhrnúť voľby? Myslím, že by to kľudne išlo niečím, čo by pourážalo politikov, zároveň aj niečím čo by jasne zhodnotilo duševné zdravie voličov (nie len Kotlebových), ale najvýstižnejšie bude povedať, ako si zas raz väčšina Slovákov zvolila, čo ani nechcela.

Z počúvania a čítanie názorov ľudí mi totižto príde, či majú vôbec potuchu o tom, čo nimi volená strana vlastne robí a niekedy ani to čo vlastne ponúka. A tak nie je žiadnou výnimkou vidieť neuveriteľne satirické prvky ako napríklad, že Fico je volený, aby sa menej kradlo, Kotleba je volený, aby sa v politike nerodinkárčilo, Sulik zas, aby dostal pracujúci človek väčšie práva, Matoviča, lebo ľudia už majú dosť populistov a Kollára, lebo sú za tradičnú, zdravú rodinu...Obrátili sme demokraciu naruby.

Aká chyba sa to vlastne stala v našom systéme?

Kto urobil túto chybu? Politici? Voliči? Je to vôbec chybou? Čo ak je to len dákou pojebanou nevyhnutnosťou, ku ktorej “organizmus“ ako demokratický štát musí v zásade dospieť?

Nuž jednoduché riešenie sú vždy tie najsprávnejšie a ani teraz to nebude inak. Za všetko môžu ľuďom najbližšie vlastnosti a schopnosti. Nekonečná chalibačnosť a schopnosť presvedčiť svoju hlavu o pravdivosti kdejakej pičoviny, len aby sme sa cítili lepší od iných.

Najväčšia demencia totiž nespočíva v tom voliť jebnutú stranu. Najväčšia demencia je voliť z jebnutých dôvodov. Podstatou volieb na Slovenku a mnohých iných krajinách, nie je kampaň a presvedčenie voličov o tom, ako ten a ten politik je ten správny. Podstatou sa stala antikampaň a presviedčanie, že ten a ten politik je nesprávny.

Preto je odrazu volený Sulík, len aby jeho hlas nedostal Fico. Fico je volený, aby jeho hlas nedostal Matovič, Kotlebovy dáme hlas, lebo je podozrivé koľko kokotov je proti tomu aby mu niekto dával svoj hlas a Kollárovy... No tomu ho dáme preto, že aj keď nie je mimo toho, je výrazne ďaleko od všetkých tých čo na seba nekončiaco pičujú.

Ale nie, tak to určite nebude a za našu situáciu môžu židomurári, Američania, reptiliáni a v neposlednom rade NWO.


Šašovia vo vláde a cirkusy, ktoré sa za nimi tiahnu.

Cez víkend vyšlo do ulíc protestovať proti fašizmu tisícky ľudí. Nie, klamem. Išli v skutočnosti protestovať proti Kotlebovy, pretože keby sú pochody proti fašizmu takou srdcovkou ako sa ľudia cez víkend tvárili, Kotleba by tu mal omnoho menšiu nádej vzniknúť.

Na druhej strane sa Kotleba zadúša aký fašista nie je a jeho nasledovníci stále melú sračky o tom, ako nacionalizmus nie je fašizmus. Áno nacionalizmus nie je fašizmus, ale ak niekto napodobuje fašistický pozdrav, fašistický program, nosí napodobeninu fašistických uniforiem, neprejavil žiadny nacionalizmus, prejavuje len náklonnosť ku fašizmu. Nieje to ako vyvrátiť, nech si v hlave vytvoríte akékoľvek analógie. Ren, kto volil Kotlebu, vedel, že volí fašistu, či už si to pripustil, alebo nie.

Problém v tomto proteste vidím, že po voľbách sa už neprotestuje len proti politikovy, ale protestuje sa proti ľuďom, ktorý ho volili. Ak politik okráda štátnu kasu a porušuje ľudské práva, je to nutnosť, no niečo také je napriek tomu vidieť raz za Uhorský rok. Keď však politik ešte ani nevstúpil na pôdu parlamentu, nevidím v tom veľký zmysel.

V mojej blízkosti, chcelo voliť Kotlebu veľké množstvo ľudí, no po pár argumentoch veľká časť z nich priznala, že by to bola asi veľmi zlá voľba a čuduj sa svete väčšina z tých čo zmenila názor, išla nakoniec voliť liberálov z SaS. Trošku zvláštne nemyslíte?200 000 fašistov.

Ignorácia extrémistov sa odrazu vymieňa za vyhradzovanie sa voči nim aj v politických kruhoch. Je totiž jedno či extrémisti patria, alebo nepatria do politiky. Súdna moc, ktorú tvorilo mnoho z politikov v terajšej vláde, uznala ich právo na existenciu, ľudia im dali právo spolu podieľať sa na vládnutí a tým pádom spĺňajú všetko potrebné veci, aby sa s nimi jednalo ako s politickou stranou. Problém je, že chalibačnosť politikov zas spraví len ďalšiu škodu a ku Kotlebovy sa idú stavať ako ku hladnému kocúrovi, ktorého sa snažíte odstrčiť, no on vám stále neodbytne strká laby do taniera.

Prečo sa tak správajú? Pretože sú tak priposratí z toho, ako im kontakt s fašistom môže preferenčne uškodiť, až ignorujú fakt, že argumenty v jasnej rozprave s ním niečo ukážu, kdežto ignorácia mu dovoľuje tvrdiť si čo chce a takmer nikto kompetentní to nespochybňuje.

Tvrdenie, ako volenie fašistu robí z každého jeho voliča fašistu tiež, je príliš príkre na to, aby sa ním niečo ako ignorovanie vládnej strany (dokonca prezidentom SR) dalo ospravedlniť. Rovnako totiž mnohonásobne viac voličov smeru, je teda zlodejmi, voliči SaS zas podporujú kontakty politikov s mafiánmi, Matovičovci sú zas všetci ubliakané opice, no a Kollár, no keď ho tak vidím, jeho voliči sa zjavne nechcú spolupodielať na vláde v štáte, a asi proste len radi odovzdávajú svoje hlasy.


Po voľbách.

Nuž problémy je veľa. Ľudia sú sprostí, politici nenažraní, fašisti sú hrdí na to ako sú fašistami, len keď ich nikto nevidí a nevolič je večne pre všetkých uvedomelých voličov „ten kokot, ktorého hlasy pripadli tomu a tamtomu a preto to tu tak vyzerá.“

Lenže už je po voľbách. Ľudia rozhodli ako rozhodli hoci sa nám to nemusí páčiť. Treba preto zas raz zahodiť útočenie na voličov tej, či onej strany, alebo hladkanie si ega a povyšovanie sa nad iných za to, ako jeho strana úžasne dopadla. Čo tak skúsiť vymeniť zaslepené pičovania za trochu pochopenia a budovať dobré vzťahy nezávisle na politickej orientácii?

Nehovorí sa totiž nadarmo, že dobré vzťahy sú liekom na všetko.

autor: Karlotiskot, 8. marec 2016 09:12
Zdieľaj článok na facebooku
62 odoberateľov
Karlotiskot

Under the spreading chestnut tree I sold you and you sold me: There lie they, and here lie we Under the spreading chestnut tree

Komenty k článku

 1. 1
  Meaning_fullness

  tvári sa, že má 4 roky

  Gramatika.... (grc)
 2. 2
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @meaning_fullness A niečo k veci? Či iba honimírovať nad gramatikou vieš? Mimochodom štvorbodka nejestvuje.
 3. 3
  Scimitar101

  23 ročný chalan

  V podstate rešpektujem všetky strany okrem fica a maďarov. Že KDH išlo ta het je tiež fajn hoci mi na tom až tak nezáleží.

  Kotlebásu som hlasoval (pôvodne som nechcel) až po poriadnom prieskume informácii, a rozhodne som ho nevolil z rebélie pretože väčšina rodiny a ľudí v mojom okolí sú pozitívny k nemu, nanajvýš neutrálny. Naviac súhlasím z ich bodmi programu a momentálne mi príde ako jediný týpek vo vláde ktorému ide naozaj o krajinu, nielen o svoje bankové konto. Tiež mám pocit že jeho pomer reči/skutky je taký aký má byť.
  No uvidíme. Zatiaľ mu verím a vyzerá to sľubne - ak sa neosvedčí, nemám problém sa pridať medzi protestujúcich.
 4. 4
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @scimitar101 To je to o čom píšem. Tvrdíš ako Kotlebov pomer reči/skutku je taký aký má byť a zároveň, že si si spravil poriadny prieskum informácii... Kotleba tvrdí, ako nebude štandadným politikom, pritom z svojho postu Župana ukázal už mnohokrát, to čo robia štandardní politici. Dokonca jeho obhajcovia súhlasia s tým čo robí a ospravedlňujú to tým ako to predsa robili iní...
 5. 5
  Meaning_fullness

  tvári sa, že má 4 roky

  @karlotiskot prosím nauč sa niečo iné napísať k pripomienkam ku gramatike, si ako obohraná platňa...
 6. 6
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @meaning_fullness :D :D :D to mi napíše niekto, kto vie k mojím veciam napísať len pripomienku o gramatike :D Problém, je, že mňa neirituje tvoje vyjadrovanie sa k nej. Ja uznávam, že som v nej zlý. Mňa irituje, že nevieš napísať nič okrem vyjadrenia sa ku gramatike. ;)
 7. 7
  Meaning_fullness

  tvári sa, že má 4 roky

  @karlotiskot prečo by som mal komunikovať k veci s niekým kto neovláda základnú gramatiku 4. triedy ZŠ? Vysvetli mi to.
 8. 8
  Method

  hrá sa, že má 2 roky
  Kalokagatia ;-)

  @3 posledna veta, iskricka nadeje xD
 9. 9
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @meaning_fullness Pretože absencia znalosti gramatiky môže mať rôzne príčiny nesúvisiace s inteligenciou? To fakt sa tu akože ideš hrať na natoľko inteligentného, za to, že ovládaš gramatiku, že si nad tými, čo ju neovládajú? Pritom neovládaš základy pojebaného písania viet, keď sám ignoruješ používanie veľkých písmen na začiatku vety a nevieš ani do kerej matere patria čiarky? Čo potom prosím ťa vypovedá o inteligencii to, keď v pomaly jednoduchej vete nevieš použiť tak základnú interpunkciu ako je bodka a čiarka?
 10. 10
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @method Tak ale to už povedalo veľa ľudí a proste je tomu ťažké veriť, keď vidíš to ignorovanie toho, čo už stihol napáchať.
 11. 11
  Meaning_fullness

  tvári sa, že má 4 roky

  @karlotiskot :-D ty si šašo... Vygoogli si čo znamená slovo gramatika to "Kollárovy"... A už nereaguj ak to nemá byť spisovné...
 12. 12
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @meaning_fullness Ja predsa nenazývam bodky, čiarky a písanie velkých písmen na začiatku veci gramatikou. Ja ti len vysvetľujem, že odmietaš komunikovať veci s niekým, kto neovláda učivo 4. ročníka základnej školy, pri tom sám neovládaš učivo 2.ročníka základnej školy. ;)
 13. 13
  Method

  hrá sa, že má 2 roky
  Kalokagatia ;-)

  Biju sa vo mne zmiesane pocity. Na jednej strane sa sam seba pytam, ci mi jebe, ze to vobec vsetko riesim, ze to nema vyznam. Na tej druhej chcem zobrat megafon a vrieskat do sveta ludom, akeho zvrateneho cloveka zvolili.
 14. 14
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @method Poznám ten pocit :D
 15. 15
  Lacius

  25 ročný muž
  Castle Black, Jon Snow

  Prečo toľko hrešíš?
 16. 16
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @lacius Lebo na hrešení nezáleží. :P
 17. 17
  Lacius

  25 ročný muž
  Castle Black, Jon Snow

  @karlotiskot

  Záleží na obsahu, ale to hrešenie je rušiví element!
 18. 18
  Johnysheek

  11 ročný chlapec
  ZA (hranicami vsednych dni)

  skoro som napisal ze dobry clanok.. ale tymi zbytocnymi expresivnymi vyrazmi si ho zabil :( fakt sa to da napisat I inak..

  a ak ti typek hore stale riesi gramatiku vedz ze ignoracia je niekedy lepsim riesenim :)
 19. 19
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @johnysheek Nuž podstata tohoto magazínu je v expresívnom vyjadrovaní, ale beriem tvoj názor a chápem ho.

  Nuž viem, viem, vlastne sa zhadzujem rovnako ako človek, ktorý sa snaží zhodiť mňa, ale proste by som rád videl čo najviac názorov na túto tému a preto mi nedá nereagovať a aspoň pochopiť podstatu toho, prečo je teda ćlovek schopný vyjadriť sa k pomerne dosť nepodstatnej veci v článku, zatiaľ čo k tej podstatnej sa vyjadriť silou mocou odmieta.
 20. 20
  Dannyd14

  24 ročný chalan

  Dpc, tu vytvorim uplne popici nadupany clanok o gramatike, aby ju kazdy videl kazdy den a dokonale ovladal, a nemohol sa o nej tak stale hadat, pochopitelne nic v zlom, ale aspon tie nadavky v hojnom mnozstve si si mohol odpustit, predsa je to casak :-D .... Inak sa bojim, ze pridem do kontaktu s nejakym holohlavym bezmozgom ako ked pridem do kontaktu s imigrantom a on ma napadne a povie "v mene Kotlebu"
 21. 21
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  Tie nadávky sú najlepšie práveže! :D Nie, celé je to dobré, ale ja už tak celkovo s tebou väčšinou súhlasievam (thumbs)
 22. 22
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @dannyd14 Bohužiaľ takým ako ja to nepomôže. Gramatiku bohužiaľ ovládam, to čo je pre mňa nemožné je uviesť ju v prax. :) Ale skús aj tak spraviť spomínaní článok a ak máš dáke grify čiastočne by možno aj pomohli. I keď neviem ako sa dá viac nagrifovať nom. mn. č. alebo predpona "vy" a podobné prkotiny. :D

  @20 A nie práveže fakt aj o tých nadávkach to je. Má to viac účelov. V prvom rade tento magazín je o expresívnom vyjadrovaní. V jeho obsahu je na vulgarizmy upozornené. Nadávky tiež často zjednodušia vyjadrenie, sú priame a niekedy naozaj človek nenájde lepšie slová ako priposratý, jebnutý kokotný, alebo pičovina. No a asi poledná vec je, že napriek tomu, že sú úderné znižujú chtiac či nechtiac úroveň toho čo píšem a zvýrazňujú to, že to čo píšem nie je vlastne žiadna objektívna pravda, ale len subjektívny názor random degeša.

  @antifunebracka to my celkom fandí u takého tvrdohlavca :P Ale skôr by som čakal, že tú antifa demonštráciu budeš skôr zastávať. :P
 23. 23
  Dannyd14

  24 ročný chalan

  @karlotiskot pokúsim sa, hlavne pravopis i/y :-D ..... Ok, ja len že nemuselo ich byť až toľko, predsa kto nehreší, resp. nemá rád vulgárne vyjadrovanie a pôjde si prečítať tento časák, tak ho to môže odradiť od prečítania, ale inak fajn článok, ja som to prečítal :-)
 24. 24
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  Nehovorím, že súhlasím na 100 %, ale toto je tak komplikovaná problematika, že veľmi chápem aj tvoj názor :P A nie som tvrdohlavý :P
 25. 25
  Thrwtchr

  26 ročný muž
  poloha sa načítava

  :D Ďakujem Tebe, ale aj všetkým zúčastneným komentujúcich za prvú dnešnú dávku rehotu. :D

  (a tá chyba je tam naschvál)
 26. 26
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @thrwtchr Nuž, ako vyznávačovi názoru, že odvďačiť sa je najlepšie rovnakou mierou, príjmam tvoje slová s konečným pocitom zadosťučinenia. :)

  (ak tam nejaká chyba je, nie je naschvál :( )
 27. 27
  Tralalibang

  25 ročná žena
  Prdelákovo

  Mne sa ten článok páči so všetkým, bez toho "expresívneho vyjadrovania" by to nebolo ono (thumbs)
 28. 28
  Strangelove

  29 ročná žena
  Tortuga (fakt)

  mne sa nepáči slovo židovskí v nadpise a plus ten obrázok je creepy
 29. 29
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @strangelove Čo máš proti tomu slovu? :D
 30. 30
  Vymyslinick

  21 ročné dievča
  mind the secret services! not everyone who tells you (s)he is a member and looks like a fool, is NOT a part of it, it's his/her role to pretend being crazy/insane/fool cause all the others just think they are something more, but they're definitely NOT

  " ... Fico je volený, aby sa menej kradlo, Kotleba je volený, aby sa v politike nerodinkárčilo, Sulik zas, aby dostal pracujúci človek väčšie práva, Matoviča, lebo ľudia už majú dosť populistov a Kollára, lebo sú za tradičnú, zdravú rodinu ... "

  Ako by som to len ... nejaký dobrý príklad ... no dajmetomu ...

  Že si máš dávať pozor, kam stúpaš a že hovno naozaj smrdí,
  sa najlepšie naučíš tak, že doň naozaj stúpiš, prvé dôkazy
  sa objavujú, keď ho po radostnom pobehávaní po parku
  najprv len v hrubých rysoch dávaš dolu konárikom, ktorý
  ako na potvoru nemôžeš v tej chvíli nájsť, rozhodujúci
  dôkaz ale nastáva až doma, keď na to použiješ teplú vodu.

  Proste taká Komenského škola hrou.

  No a to isté, len vo veľkom a natvrdo, v krutej škole života.
  Aby ľudia pochopili, že kradnúť sa nemá, nestačí, keď si
  to prečítajú v knižke alebo im to ako dobrú radu do života
  dáva stará mama. To tá stará mama musí "vďaka" donovi
  Pavlovi a jeho lukulským finančným hodom naozaj až odísť
  na druhý breh (sorry za cynizmus) a musí sa to rozmáznuť
  po televíziách a ešte lepšie ústnym podaním medzi pospo-
  litým ľudom, tak, že už aj veľký tato Robino musí na sneme
  nakričať na svoje "dítě nezdárné" Alipaš(k)u, že tak mu treba,
  keď sa nevie krotiť.

  Proste keď sa všetko zlo, o ktorom najprv len čítaš
  v rozprávkach a ktoré so zatajeným dychom sleduješ
  na svojej päťdesiatpalcovej obrazovke,
  až keď dej máš potom úplne naživo, so všetkými
  dôsledkami toho zla, až vtedy pochopíš ...
 31. 31
  Optimuslapis

  21 ročný chalan
  Tvrdošín

  Konflikty vždy budu vznikať a budovanie dobrých vzťahov znie ako klišé typu svetový mier. Vždy je to niekto nenažraný, skromný , hlúpy , múdry a pod. To nezmeníš. A filozofovať na úrovni keby bolo keby. či idealizovať skutočnosť mi príde ako mrhanie časom na riešenie skutočných problémov.