Vedecký časopis

Dnes bastard, zajtra kráľ

Zamysleli ste sa niekedy ako by vyzeral seriál Game of Thrones, ak by sa v ňom nevyskytovala postava Jona Snowa? Vážení čitatelia, nad touto otázkou sa nie je potrebne zamýšľať, bez postavy Jona Snowa by seriál Game of Thrones nemohol byť nikdy tak úspešný! Game of Thrones nie je seriál o vzťahoch, konfliktoch, zradách a ďalších podobných veciach. Podstatou celého seriálu je rozvoj jedinej postavy, obyčajného bastarda, ktorý v poslednej sérii zasadne na Železný trón. Aby som vám ukázal, že je to tak, rozhodol som sa predstaviť 9 najikonickejších scén celého serialu, scén, pri ktorých vo vás bude lomcovať zmes pocitov. SMRŤ JONA SNOWA

Určite si každý z vás pamätá na pocit, keď ste videli umierať Jona Snowa. To že Jon umrie bolo už nejaký čas známe. Vyhnúť sa spoilerom, ktoré pridávali labilne osobnosti pod každý článok bolo nemožne. Smrť Jona Snowa vyvolala u fanúšikov veľkú nevoľu a pobúrenie, no veľa ľudí (ja) vedelo, že príchod Melisandre na BC nebola náhoda.

ZMŔTVYCHVSTANIE JONA SNOWA

Ďalšia ikonická scéna je zmŕtvychvstanie Jona Snowa. Jon Snow je jediná hlavná postava, ktorá prežila svoju smrť. Postava ktorá vstala z mŕtvych v seriáli, ktorý bol známy tým, že žiadna hlavná postava v ňom nie je v bezpečí.

JON SNOW VS WHITE WALKER

Určite každému známa scéna je boj Jona proti WW. Táto scéna ma utvrdila v tom, že pre Jona sa chystá niečo naozaj veľké. Pohľad NK na Jona po tom ako mu zabil jedného člena jeho mŕtvej armády hovori za všetko!

JON SNOW VS RAMSAY BOLTON

V 6 sérii máme niekoľko skvelých scén, začnem s tým ako Jon poráža Ramsaya, túto scénu som si naozaj užil. Nejeden fanúšik Game of Thrones v sebe objavil vraha.

JON SNOW VS BOLTON ARMY

Ďalšia scéna pri ktorej tuhne krv, v žilách Jon Snow stoji sám proti armáde Ramsaya Boltona a tasí proti nej svoj meč.

"MY WATCH IS ENDED"

Nie je veľa seriálov, v ktorých si prajete, aby nejaké dieťa zomrelo. Game of Thrones ale nie je len tak obyčajný seriál, v tejto scéne sledujeme popravu zradcov, vrátane Ollieho. Scéna sa skonči odchodom Jona Snowa, pre ktorého hliadka skončila.

NED A LYANNA

O pôvode Jona sa špekulovalo neustále, existovalo veľa teórii, som naozaj rád, že sa vyplnila práve ta moja, ta bola aj najpravdepodobnejšia. V tejto scéne sledujeme prechod práve narodeného Jona až k jeho súčasnej podobe. Touto scénou končia všetky dohady a nezmyselne teórie, ktoré nemali nikdy vzniknúť!

LADY LYANNA MORMONT

Nejedného fanúšika dojali slova tohoto malého dievčatka, ktoré naložilo všetkým v sále, priznám sa, že mala slzička mi vyšla, ale pri takejto scéne je to dosť normálne.

THE KING IN THE NORTH

Z bastarda sa stáva kráľ severu.


Ktorá scéna zo seriálu Game of Thrones sa vám páčila najviac, podeľte sa o tom s nami v komentároch.
autor: Lacius, 10. marec 2017 13:52
Zdieľaj článok na facebooku
16 odoberateľov
Lacius

Moje meno je Jon Snow, nenarodil som sa na Zimohrade, ale vyrástol som tam. Odišiel som na The Wall, kde som sa svojou odvahou vypracoval až na veliteľa The Night's Watch. Bohužiaľ, zradili ma a dobodali na smrť, no ja som sa vrátil a pomstil som sa! Po tom všetkom som na CB ostať nemohol, preto som odišiel a rozhodol som sa vrátiť Zimohrad tomu komu patrí, čo sa mi aj podarilo a nakoniec som sa stal Kráľom Severu! Inak viesť diskusiu s mojou osobou je veľmi náročne, kedže nemáte dostatočný IQ KOEFICIENT!

Komenty k článku

 1. 1
  Marcello1111

  30 ročný muž

  :)
 2. 2
  Lacius

  24 ročný chalan
  Castle Black, Jon Snow

  @marcello1111

  Co Filip?
 3. 3
  Marcello1111

  30 ročný muž

  pačil sa mi ten serial, no...
  :)
 4. 4
  Lacius

  24 ročný chalan
  Castle Black, Jon Snow

  @marcello1111

  :D Dobry vsakze? :D
 5. 5
  Savvym

  25 ročný muž

  Ani bez teba by nebol možný birdz. Raz donútiš Tomáša, aby sám sebe dal ban a budeš kraľovať.
  K seriálu. Jon nebol výnimočne môj obľúbenec, ale rád som sledoval jeho vývoj. Hej o tej smrti sa písalo v komentároch. Keď vyrazil proti Ramsayho armáde sám, myslel som si, že je po ňom. Aký dobrý filmový trik. Ale tak funguje celý seriál. Inak som mal rád poslednú scénu, keď bojovali proti nemŕtvym slobodným ľuďom.
 6. 8
  Ceciak

  25 ročný muž
  Kráľovstvo Zemiakových Ľudí

  @savvym Tiež sa mi páčila myšlienka z nikoho sa stal niekto vlastnými činmi... avšak najradšej som mal dejovú líniu Tyriona a Bronna :-D Proste pre mňa dve najkomickejšie a pritom múdre postavy :-)
 7. 9
  Savvym

  25 ročný muž

  @ceciak hej bronn je sympatický zabijak, cynik. Ono je zaujímavé ako sa z Jaimeho takpovediac stala dobra postava, že to nie je čiernobiele.
 8. 10
  Ceciak

  25 ročný muž
  Kráľovstvo Zemiakových Ľudí

  @savvym Hej ja som ho strašne nemal rád na začiatku, taký zasraný Krasoň... ale keďže mám umelé koleno tak od časti ako mu odsekli zápästie som s ním začal súcitiť a nakoniec som si ho vcelku obľúbil :-)
 9. 11
  Darthdarin

  18 ročné dievča

  Aj vývoj Dany je veľmi zaujímavý, v prvých dieloch bola len dievčatko so snom že jej vyvolený braček ju dostane domov a dnes je z nej dračia kráľovná, lámačka reťazí, nespálená ... :)