Vedecký časopis

Game of Thrones: Dej 7 série je už na internete

Každý fanúšik seriálu Game of Thrones určite postretol, že minulý rok na internet uniklo niekoľko dôležitých bodov scenára 7 série, otázkou ale naďalej ostávalo, či sa tieto uniknuté informacie zakladajú na pravde. Mnoho ľudí si spočiatku myslelo, že ide o veľmi dobre premyslenú prácu jedného z fanúšikov, neskôr sa však uniknuté informacie začali zhodovať s fotkami z nakrúcania a začali podporovať jednu teóriu za druhou. HBO vidalo oficiálne stanovisko, v ktorom popiera, že sa niekomu podarilo vyniesť časť scenára 7 série a spoileri ktoré kolovali internetom označili za podvrh. Podľa spoľahlivého zdroja sa ale začalo pátrať po človeku, ktorý tieto informacie šíril a tak tento "podvrh" získal na celkovej dôveryhodnosti. Olej do ohňa priliali aj samotní herci, ktorí cez svoje účty na sociálnych sieťach ako je twitter de facto priznali, že časť scenára naozaj unikla.

A o aké uniknuté informacie sa nakoniec jedna? Chcel by som upozorniť každého kto číta tento článok na to, že informácie sú každým odvysielaným dielom dôveryhodnejšie, je dosť pravdepodobne, že každý jeden spoiler sa zakladá na pravde.

1. Cersei, Deanerys a Jon Snow sa spoja v boji proti White Walkers. Nič však nebude len tak, to všetko len pod podmienkou, že Jon Snow sa vzdá titulu King in the North.

2. Seven Kingdoms sa zjednotí po tom, ako Jon prinesie dôkaz v podobe člena armády Night Kinga. Zjednotene kráľovstvo sa vydáva na Sever, no Cersei bude mať iný plán. V poslednej chvíli stiahne svoju armádu a k veľkej bitke sa odmietne pripojiť. Očakáva, že jej nepriatelia a White Walkers sa navzájom zničia a keby aj niekto náhodou prežil, tak toho so svojou armádou zničí.

3. Jaime je znechutený zo Cersei, odchýli sa od nej a od armády a rozhodne sa pripojiť k armáde, ktorá bude viesť masívnu bitku proti White Walkers. Dozvedáme sa, že Cersei je pravdepodobne tehotná a otec je Jaime. Neskor máme možnosti vidieť scénu s Cersei, ktorá sa zobúdza v posteli, ktorá je nasiaknutá krvou, pravdepodobne potratila.

4. Skupina v zložení Jon Snow, Tormund, Beric, Hound, Thoros Myr a Jorah sú obklopení armádou Night Kinga. Všetko sa to stane na ostrove, ktorý je uprostred zamrznutého jazera. Thoros Myr je prvou smrťou ktorú budeme môcť očakávať. Druhá smrť postihne strýka Jona, Benjen tiež známy ako Coldhands zomrie pri záchrane Jona.

5. Jonovi a skupine prichádza na pomoc Danerys a jej draci. Všetkých sa jej podari zachrániť až na Jona, ktorý zranený a v bezvedomý odcvála na koni. Night King zabije Viseriona a ten povstane ako jeho sluha, ten bude schopný chrliť modrý plameň a zničiť tak The Wall. Jon a Daenerys by mali prežiť romantickú noc vo finálovej epizode.

6. Vráti sa Gendry a Nymeria, ktorá si vybuduje svoju vlastnú svorku, ktorej bude vládnuť.

7. Arya pomocou tváre Waldera zvolá všetkých Frejov a dá sa im napiť otráveného nápoja. Neskôr sa Arya vracia na Winterfell, Maliček bude hrať svoje zákulisné hry, bude sa snažiť poštvať Aryu proti Sanse listom, ktorý Sansa napísala Robbovi pod nátlakom Cersei. Sansa odsúdi malička na smrť, popravu však vykoná Arya.

8. Sam vylieči Joraha a odovzdá mu meč, ktorý ukradol svojmu otcovi. Sam a Bran by mali neskôr odhaliť pôvod Jona Snowa, ktorého skutočne meno by malo byť Aegon. Gilly sa v jednej z kníh dočíta, že manželstvo Rhaegara bolo zrušene a že sa oženil s Lynnou Stark. Legitimoval sa tak Jonov nárok na trón.

9. Cerseina armáda zaútočí na Dorne a Highgarden, obe budu zničene na prach. Lady Olenna sa prizná, že to ona môže sa smrť Joffreyho, neskôr sa pomocou jedu zabije. Daenerys prekročí časť Lannisterskej armády a bude víťazom napriek ťažkému držaniu anti-dračieho delostrelectva navrhnutého Qyburnom.

10. Daenerys spali všetkých lordov, ktorí sa obrátili proti nej, jedným z nich bude aj Samov otec Randyll. Euron zničí Yarinú flotilu a ju berie ako darček pre Cersei spolu s Ellariou Sand a jej dcérou. Dve Ellarianine dcéry zomrú rukou Eurona. Theon sa zachráni skokom do vody.

11. Theon sa stretáva s Jonom, ten ho nechá žiť len preto, že zachránil Sansu.autor: Lacius, 24. júl 2017 13:51
Zdieľaj článok na facebooku
15 odoberateľov
Lacius

Moje meno je Jon Snow, nenarodil som sa na Zimohrade, ale vyrástol som tam. Odišiel som na The Wall, kde som sa svojou odvahou vypracoval až na veliteľa The Night's Watch. Bohužiaľ, zradili ma a dobodali na smrť, no ja som sa vrátil a pomstil som sa! Po tom všetkom som na CB ostať nemohol, preto som odišiel a rozhodol som sa vrátiť Zimohrad tomu komu patrí, čo sa mi aj podarilo a nakoniec som sa stal Kráľom Severu! Inak viesť diskusiu s mojou osobou je veľmi náročne, kedže nemáte dostatočný IQ KOEFICIENT!

Komenty k článku

 1. 1
  Poppyseed

  25 ročná žena

  Nehovori sa nahodou liat olej do ohna?
 2. 2
  Lacius

  24 ročný chalan
  Castle Black, Jon Snow

  @poppyseed

  Ach Boze...
 3. 3
  Lacius

  24 ročný chalan
  Castle Black, Jon Snow

  Trapas Kika!
 4. 4
  0sea

  17 ročný chalan
  Meropé, Plejády

  A Ed Sheeran zomrie v ktorej epizóde? :D
 5. 5
  Lacius

  24 ročný chalan
  Castle Black, Jon Snow

  @0sea


  Nezomrie. :(
 6. 6
  0sea

  17 ročný chalan
  Meropé, Plejády

  :(
 7. 7
  Luboos

  32 ročný muž
  Piešťany

  :D juuuuuuuu vcera som dal prednosť Scottovi Pilgrimovi už som to musel dočítať :D a hneď nato aj dohrať :D
 8. 8
  Ye6xncvl

  18 ročné dievča

  @lacius :DDD
 9. 9
  Ye6xncvl

  18 ročné dievča

  Ale sak ono to je smutne...zas to tu bude strasit este polroka :D
 10. 10
  Lacius

  24 ročný chalan
  Castle Black, Jon Snow

  @ye6xncvl

  Treba si ma vazit, pretoze pojdem ku konkurencii!
 11. 11
  Ye6xncvl

  18 ročné dievča

  Utekaj!
 12. 12
  Kosmik

  33 ročný muž
  Nové Mesto nad Váhom

  *vonku si chcel napisat
 13. 13
  Lacius

  24 ročný chalan
  Castle Black, Jon Snow

  @kosmik

  Nie.
 14. 17
  Plavam_zivotom

  23 ročné dievča

  No , všetko vyšlo až na to, že Cersei nepotratila. :)
 15. 18
  Lacius

  24 ročný chalan
  Castle Black, Jon Snow

  @plavam_zivotom


  Ale potrati, to je iste, carodejnica Maggie to predpovedala, vsetky jej deti zomru. :)
 16. 19
  Luboos

  32 ročný muž
  Piešťany

  Už to môžete dať preč :)