Angry magazín

Interstellar shit (1/2)

Predstavte si krásny teplý večer so svojou drahou polovičkou. Postielka je už vyhriata, v polici čakajú chutnučké chrumky, jediné čo chýba je film, pri ktorom sa v dobrej atmosfére vyvalíte a opíjate sa domnienkami o tom, ako na seba necháte krásne pôsobiť atmosféru nejakého z tých lepšie hodnotených filmov. Lenže dopustíte sa jednej chyby, zo všetkých tých filmom s oprávneným vysokým hodnotením na čsfd si vyberiete interstellar a romantický večer v očakávaní hviezdnej atmosféry sa zrazu zmení na preteky v nadávaní a romantika sa zvrtáva na niečo v štýle írskeho pubu až na to, že vám chýba poriadny bukový stôl do ktorého by ste po každej vete plnej nadávok mohli plnohodnotne jebnúť ako vy tak i vaša nežnejšia polovička.

(Ak vám to nedošlo, budú spojlery)

Ocitáme sa ne Zemi v neďalekej budúcnosti, kde každý farmárči, ale na svete je aj tak málo kyslíku. Amerikou sa preháňajú prašné búrky, z toho najzáhadnejšieho materiálu na zemi, pretože si z vás očividne robí piču a nezjebe vás hneď, ale najprv vám znići jeden druh úrody, po pár rokoch začne pôsobiť na druhý druh úrady a takto zjavne do nekonečna. Čo za tým je sa nikdy nedozvieme ako je to v tomto filme zvykom, pretože ak by sa pokúšali nejak ospravedlniť všetky tie nezrovnalosti, čo si vo väčšine prípadov neviem ani v najdivokejších snoch predstaviť, stopáž by sa zrejme strojnásobila.

Ústrednými postavami je vypatlaný farmár Cooper, ktorý si cestou na rodičovské združenia hackuje indické drony roky lietajúce Zemou a prerába ich systémy, aby slúžili ako kombajny a jeho dcéra Murph “MEEEEERF!“ Cooperová, ktorá je,ako sa na začiatku dozvedáme, pomenovaná podľa Murphyho zákonov, ktorý by mohol byť so svojím “vždy sa môže stať všetko“ ústredným maskotom tohto filmu.

MEEEERF! v izbe straší, no otec ju ukludní s tým, nech miesto jančenia radšej svojho osobného poltergaista skúma a tak miesto toho aby bola oprávnene v piči z toho, že jej izbou lietajú pravidelne knihy, začne skúmať tieto javy ako ostrieľaný ghostbuster Bill Muray.

Aby toho nebolo málo následne sa ide na rodičovské združenie, cestou na ktoré si rodinka hackne indického drona a na rodičovskom združení sa od riaditeľa dozvedáme ako bol celý americký vesmírny program nafingovaný, len aby donútil skrachovať sovietsky zväz. Dôvod tohto tvrdenia je tak maximálne pripičený, že mi z toho stvrdla pečeň. Údajne bolo dobré to tvrdiť aby sa deti nezaujímali o nič iné, ako o farmárčenie. Najväčšia sranda je, keď riaditeľ školy po poznámke “kde idú moje dane“ povie, že do škôl určite nie, ale do pol hodiny zisťujeme, že tie prachy idú (no jebal mi oči nakazený pes) na skurvený vesmírny program.

Inak spomenul som, že Cooper má aj syna? Nuž má, ale ten je pre tento film absolútne nepodstatný, rovnako ako pre svojho otca a tak jediné čo z toho všetkého má je nestarnúce auto (aj po desiatkách rokoch a nezmernom počte prašných búrok vyzerá rovnako), ktoré mu otec pri odchode do vesmíru zanechá, ale mám krutý pocit, že to bolo iba preto, lebo MEEEERF! ešte nemala vodičák.

To ale dosť predbieham a bohužial vynechávam tie najlepšie pasáže.Takže naspäť do domu Cooperovcov. Po návrate domov a jednej prašnej búrke nám poltergaist v MEEEERF!inej izbe binárnym kódom prevedeným do hrubých a tenkých čiar z prachu načmára súradnice, na ktoré ako sme už v amerických filmoch zvyknutý, hlavný hrdina okamžite zamieri. Po ceste ho ešte postretne nečakane odhalenie že jeho milovaná dcéra sa skryla v aute pod zahonenými dekami. Nuž ale odrazu sa ocitnú pred supertajnou základňou, pri ktorej ich privíta nejaký zasraný terminál z budapeštianskej autobusky hrajúci sa na robota a po malej slovnej výmene ich vpustí na základňu do ktorej sa podľa neskorších slov nikto nikdy nedostal a naopak. Tu mu hneď predstavia v konferenčnej miestosti hrubý náčrt toho čo tam robia a neuveríte mi tí čo ste to nevideli, miesto hajzlu sa za dverami v tejto miestnosti skrýva štartovacia rampa s raketou a ja som na chvílu zapochyboval či to naozaj nie je len jeden z tých hi-tech hajzlov, ktoré hlavouni potrebujú aby sa ich prdele cítili výnimočne a tak si dožičili pocit zbavovať sa svojich fekálii plameňmi z raketových motorov pod ktorí sa chodia vysrať. Nuž a po chvíli presviedčania sa tento farmár, ktorý ako vysvitne bol kedysi astronautom, naveľa, naveľa rozhodne, že by ľudstvu mohol byť užitočnejší v kokpite raketoplánu ako pasák kombajnov na svojom poli s kukuricou, ktorá sa stala jedinou rastlinou, ktorú ľuďom ostáva žrať, ale nebojte sa, nie je tu žiadny náznak že by sa na nich prejavovala absencia z nedostatku niektorých živín a dokonca ani prašné búrky nespôsobujú ľuďom také zdravotné problémy ako by ste si predstavovali.

Najzáujimavejší je však plán pozostatkov NASA v tejto základní. Nájsť nový domov pre ľudí za pomoci červej diery, ktorá sa zjavila v našej slnečnej sústave. Keď sa spýtate ako to, že sa tu zjavila, zistíte, že ju vytvorili "ONI". Kto alebo čo sú ONI však nikoho viac menej netrápi. A viete kam vedie? Kiež by do piče, ale ona miesto toho vedie do sústavy ktorá obieha okolo gargantui-obrovskej čiernej diery s tak silnou gravitáciou že na rôznych planétach rôzne plynie čas. Nuž lenže to bol zatiaľ len plán A. Plán B kvalitne vyjebe so všetkými čo ostanú na zemi a má zaistiť prežitie civilizácie vďaka oplodneným vajíčkam, ktorými sa ma zaľudniť jedna z planét, ktorá v podstate miery do čiernej diery. Pýtate sa ako? Ako sa z tých vajíčok stanú ľudia? To nikto nevie a dúfajme, že sa to nikto nedozvie, ale miernu uzdu fantázii popúśťa fakt, že s posádkou sa na výpravu vyberá jedna žena, ktorej lonu, ak je to tak ak si myslím, by to nedopriala ani najposlednejšia vačica.

To be continued...

autor: Karlotiskot, 23. september 2015 23:07
Zdieľaj článok na facebooku
61 odoberateľov
Karlotiskot

Under the spreading chestnut tree I sold you and you sold me: There lie they, and here lie we Under the spreading chestnut tree

Komenty k článku

1. 1
    Ps102

24 ročný chalan
    Jordan Peterson Birdzu

Ja som ten film ešte nevidel ale z toho čo viem, si myslím že ide o overrated hovno typu Avatar.
  2. 2
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@ps102 Keď si to pozrieš Avatara budeš považovať za vrchol filmárčiny, aspoň teda po scenáristickej stránke :D
  3. 3
    Aventine

11 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

Vdaka ti za tento triezvy pohlad, aspon trochu zmiernil stiesnujuci pocit ktory vo mne po tom filme ostal, z toho ze raz mozno budem aj ja poletovat uplne sama po vesmire obklopena iba extremne depresivnou monotonnou hudbou a neostane mi nic ineho nez plakat a kricat "MEEEERF!" ...alebo teda skor nejake ovela menej pompezne znejuce meno niekoho zo skaly mojich blizkych, napriklad "JUROOOO!"...
    Len neviem ci by to tu velkolepost situacie trochu nenarusilo.
  4. 4
    Piter09

22 ročný chalan

:D :D
    ten film som az takto tragicky nebral, len mi strasne vadilo, ako sa hral na velku fyziku, pritom jedina vec tam bolo to ine plynutie casu

ale tesim s ana dalsie taketo recenzie :D

@2 avatar som nevidel, ale pocul som, ze je to kopia pocahontas
  5. 5
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@aventine :D myslím, že JUROOOO by znelo skor jak z Jánošíka. Skús radšej BONIFAAAAAC :D

6. 6
    Lyterka

23 ročné dievča

@2 @4
    tož, kus drahé cviká z filmárčiny, /abo ako to dopadá, ked sa pri písaní samotného scenára (príbehu) popíja kdejaká zkysnutá lavorovica, a iné hnusy žblejpty.. :p :O.o ;D