Angry magazín

Já, Olga Šuknerová

Poznáte ten pocit, keď si pozriete fakt zaujímavý trailer k filmu o nejakej udalosti, ktorá vás zaujíma? Poznáte ten pocit, keď čakáte na to kým tento film zavíta do kín, sledujete všetko možné okolo tohoto filmu a žerú vás mrle v túžbe tento skvost vidieť? No a určite poznáte ten pocit, keď takýto váš dopredu obľúbený film zhliadnete, ale miesto toho čo ste čakali a čo sľuboval trailer, neuvidíte len slabý odvar toho, čím to malo byť alebo čím to mohlo byť, ale rovno uvidíte sprznenie motívu vaginálnym mokom tečúcim očividne na litre, ktorý by nepochybne mohol byť v tomto prípade použitý pri krstení filmu miesto šampanského, i keď kopa riedkych sračiek by na to bola asi rovnako dobrá.

Napodiv som sa tesne pred pozretím filmu dozvedel, ako tvorcovia odmietli dať do filmu slávnu vetu o natočení podľa skutočných udalostí, čo ma v podstate dostalo dosť do rozpakov, keďže súvisle s filmom bola tvorená stránka, kde boli rôzne výpovede a zaujímavosti o prípade, nehovoriac o tom, ako sa autori filmu chválili námetom Romana Cílka. No nič. Hovorím si, aspoň nad tým nebudem nerváčiť ako nad nevinnými beštiami, kde sa z lúpežného prepadnutia bohatého nemeckého páru v ich letnom sídle stalo napadnutie francúzskeho páru žijúceho v lese pri Bukurešti malými deťmi kvôli tomu, lebo sa im rodičia nevenovali a tvorcovia stále mali tú drzosť písať o tom, ako je to podľa skutočných udalostí pred film, za film, do jeho popisu, veľkým na obal a nepochybujem že túto pičovinu ma na úde vytetovaný každý člen štábu, ktorý na tejto sračke pracoval. Ale naspäť k Olge...

Prvé scény ma trochu ukľudnili. Popravde... Na začiatok to napriek odmietnutiu autorov označovať za snímok podľa skutočnej udalosti vyzeralo na snímku, ktorá bude líčiť len zdokumentované udalosti. Preto vlastne ani nevadilo toľko prázdnych záberov, kde kamera len čumí do nikam a nič sa nedeje, aby po pár sekundách skončil záber. No čo už. Ak sa chcete držať iba zdokumentovaných udalostí, nejakú vatu treba - o tom žiadna, ale občas si treba vybrať či pôjde o vatu v podobe vyšumených záberov, alebo vkladanie fiktívnych pičovín. Bohužiaľ, ako sa nekôr ukázalo, autori sa rozhodli pre oboje (príde mi ako keby k tomuto rozhodnutiu prišli v polke filmu) a čo horšie, nebrali to ako vatu, rozhodli sa preto dobrovoľne s pocitom, ako tomuto filmu pridajú na “artovosti.“

Toto zistenie prichádza pozvoľna a ľuďom, ktorí sú oboznámení s prípadom Olgy Hepnarovej akosi čím ďalej prestáva niečo sedieť. Prečo tvorcovia preskakujú udalosti z detstva, ktoré boli podľa mnohých v jej živote kľúčové a rýchlo sa hrnú jej pubertov až k dospelosti?

Odpoveď je tak jednoduchá, že by ste na ňu určite neprišli. Je to kvôli bobrom a momentálne tým nemyslím našich zvieracích kamarátov. Treba bobre lízať, zapĺňať či masírovať a stačí pár scén aby celá idea s Olgou Hepnarovou a jej príbehom išla práve do bobra.

Viete, čo je čudné? Že aj napriek tomu, ako sa tvorcovia dištancujú od reálnosti, stále omieľali, ako nechcú snímkom vyvolať nejaký súcit s Hepnarovej činom, alebo naopak a že to má byť proste neutrálny film. Čo však bolo divné medzi reakciami na túto zlátaninu bolo nemálo komentárov o tom, ako tento film u mnohých evokuje práve súcit.

Neviem presne, na čo sa títo ľudia dívali, alebo s čím to vlastne vo svojich životoch súcitia, ale aby vo mne vyvolala súcit promiskuitná bisexuálka (viac lesbička, lebo lesbické posteľové scény očividne v “umeleckých“ sračkách momentálne letia) plná sebaľútosti, ktorej sa nedaria vzťahy a tak zabije pár ľudí, tak to by som si musel po nociach na tajňáča masturbovať svoj odrezaný zahnívajúci penis naložený v náleve od uhoriek.

Robia si z nás piču, alebo som niečo v tomto filme nepochopil? Zrejme nie. Pretože film sa nechá uniesť do úplnej pripičenosti, aby mohlo byť čo najviac záberov na lesbické scény, prsia a bobrov len preto, aby následne mohol v poslednej časti preskočiť naspäť k reálnosti a opäť sa spúšťajú scény, v ktorých sú citované autentické záznamy. Ako znie to možno celkom fajn, až na to, že v konečnom dôsledku toto látanie z hora na skriňu a zo skrine za roh doľava pôsobí neuveriteľne kokotne. Miesto duševnej poruchy k jej činu vedú nevydarené partnerské vzťahy a klinček do rakvy tvorcovia zabijú v úplnom závere filmu, keď sa zas vykašlú na autenticitu a v záujme neviem či artovosti, kúlovosti, zámernej pripičenosti, alebo prostej čistej jebnutosti, použijú koniec z Hrabalových Ponorných říček, kde sa zas inšpirujú fiktívnou spoveďov jej kata.

Na konci filmu vás ale predsa len poteší niekoľko vecí. Prvou z nich je absencia textu o skutočných udalostiach, druhou je, že Olga šukala pomerne nečasto a ste naozaj fakt rád, keď si spätne uvedomíte, že ju našťastie nevyšukali aj dievčatá v polepšovni, že ju nevyšukali v base, že nešukala v rámci experimentovania so svojou sestrou a že ju nešukala aj jej vlastná mater.

Bohužiaľ viac vecí vás jebe. Napríklad večné preskakovanie od reality k fikcii, čo samo o sebe nie je vo filme žiadny veľký problém, avšak preskakovanie od vecnej priamočiarosti k fantazmagorickým domýšľáčkám popierajúcim často veci vyplývajúce z vecnej a reálnej časti, tomu sa hovorí nasrať si do koláča. Potom sa totiž stáva, že vidíme Hepnarovú najprv ako lesbickú dračicu, neskôr ako sexuálneho mrzáka, kde si začne vzťah v ktorom nevie prejaviť kúsok vášne (s partnerom si začala na základe spoločnej lásky k chľastu) a ten len kostrbato plynie k vyvrcholeniu hlavného deja. Rovnako vo vás môže hlodať pocit akejsi neúplnosti deja. Nuž, nie je to len tým, že je to maximálna zlátanina, je to hlavne absenciou udalostí a osôb v Hepnarovej živote, kde nevidíme žiadnu scénu s jej otcom, ktorý jej správanie podľa všetkého ovplyvnil, žiadnu poriadnu scénu v škole, kde sa prvý krát prejavili problémy s jej správaním, za ktorými bola podľa nej jej učiteľka a mnoho ďalších menších či väčších udalostí, ktoré kľukatili tejto osobe životnú cestu, až ju priviedli na miesto činu, kde jej rukou zahynulo osem ľudí.

Napriek všetkému by som tento film veľmi rád odporúčal. Hlavne študentom zaoberajúcim sa filmovým umením. Je to totiž názorný príklad toho ako dokurviť dobrý námet, ako rozjebať kontinuitu filmu, ako predviesť prvotriedne pozérstvo a je z neho možné čerpať plno podobných poznatkov. Nuž, autorov prešťala vlastná téma, ojebali sa snahou o moderný umelecký film a my môžeme len dúfať, že podobný námet sa im do rúk už nikdy viac nedostane.autor: Karlotiskot, 2. august 2016 10:06
Zdieľaj článok na facebooku
62 odoberateľov
Karlotiskot

Under the spreading chestnut tree I sold you and you sold me: There lie they, and here lie we Under the spreading chestnut tree

Komenty k článku

 1. 1
  Mayben

  28 ročná žena
  Vraj najväčšia diera

  @mcvpn
 2. 2
  Billiejean

  12 ročné dievča

  https://media.giphy.com/media/XreQmk7ETCak0/giphy.gif
 3. 3
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  V 1. rade by sa také zvrátené filmy vôbec nemali nakrúcať ani pozerať :-/
 4. 5
  Luc.ka

  33 ročná žena

  Zasadny problem toho filmu je velmi krasna herecka, ktora je proste moc pekna na taku postavu.

  A akoze ano, z vykreslenia jej charakteru sa sice tvorcovia upli len ma to, aby sme sa pevne utvrdili v tom, ze je lesba, ale zas boli tam mozno dve sexualne sceny, takze to netreba az tak prehanat .)

  Mna na tom najviac iritoval znasilneny strih (chudak strihac), ked uz si nejako zvyknes na dalsiu z nekonecnych statickych samoucelnych scen, zrazu pride uplne odveci strih do niecoho uplne mimobezneho a vlastne tento proces nudneho obrazu s debilnym strihom na zaver zacina od znova.

  A plus - ja ako clovek co o osobe Olgy H. nevedel absolutne nic, som si za cely film nedokazala utvori na nu nejaky nazor. Ci uz odpor alebo lutost - nevyvolalo to ziaden emotivny zazitok.
 5. 6
  Dumbledore

  tvári sa, že má 3 roky
  Godricova Úžľabina

  Ale pubertoU.
 6. 7
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  @luc.ka Tá žena bola obyčajná chladnokrvná MAsová vrahyňa, ktorá chcela zabiť čo najviac ľudí a ešte sa z toho tešila. O nej vôbec nemal byť natočený vôbec žiaden film a nie to ešte nejaký, čo by mohol vyvolávať potenciálnu ľútosť. Na takých hnusiakov treba čo najrýchlejšie zabudnúť a vymazať všetky spomienky na nich z dejín, preto, ako som spomínal v @3 by si režisér zaslúžii minimalne rok basy za velebenie teroristu.
  A ešte autor napíše, že "dobrý námet", kks...
 7. 8
  Luc.ka

  33 ročná žena

  @antifunebracka ?? odkedy si ty taky moralny a dobrosrdecny a opovrhujes vsetkym zlym? este zacni sirit krestanske sracky ako tuto kolega z bircu... a preco sa tocia filmy o vojnach, terore, vrahoch, koncentrakoch, hitlerovi? to je fakt uplne ujety nazor, ze o zle sa nesmie hovorit a ma sa tvarit, ze sa to nestalo. o zlych veciach sa musi hovorit a musi sa k nim zaujat jednoznacne stanovisko, aby bolo "zlo" aj do buducna jasne a zretelne odlisene od "dobra".

  A ano, namet JE dobry, bez ohladu na to, ake zlo mala v sebe ta osoba. Z filmu nemusis mat nutne dobre pocity, aby si o nom povedal, ze bol dobry.
 8. 9
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @antifunebracka Vidím to ako skvelý námet, keďže Olga bola jednou z prvých moderných "pomstiteľov" a bola pri nej tá výhoda, že sa pritom podarilo celkom dobre zdokumentovať jej vnímanie. Ona sa netešila z toho že ich zabila, v skutočnosti je to bolo odporné, zároveň však ľutovala, že ich nezabila viac, pretože podľa nej spoločnosti bola táto rana primalá aby si uvedomila čo jej spôsobila, avšak už by svoj čin nezopakovala. Lepšie povedané zopakovala by ho jedine ak by zas prežila rovnaký život s tým že by sa k nej spoločnosť správala rovnako. Samozrejme bola to duševne chorá osoba, ktorá zabila osem ľudí, ale v jej prípade je hlavným hrdinom spoločnosť. Je to čudné ale už v týchto rokoch varovala spoločnosť pred ľuďmi ako je ona sama, ktorí sú ignorovaní, ktorých problémy sú ignorované a ktorých spoločnosť radšej stavia mimo ako by sa o nich mal o nich niekto zaujímať. Neschvalujem čo urobila, ale úplne to chápem aj keď jej zmýšľanie bolo zjavne navodené duševnou chorobou. Pozri sa ako je to o niekoľko desaťročí neskôr- Nikto tieto varovanie nevypočul. V Amerike "otloukánci" ako Hepnarová každý týždeň niekoho zabijú, Breivik bol napríklad tiež rovnako odvrhnutý spoločnosťou a ako ich prípade by som tvoje námietky možno ako tak pochopil, sú to odporúčané postupy psychológov aby podobní ľudia nemali motiváciou takéto činy konať, lenže o čom to zasa je? Je to zas len o zmietaní problému pod koberec miesto toho aby sa mu spoločnosť začala venovať,pretože to, že sa im poriadne nevenuje je ten najdôležitejší faktor, prečo sa tieto individuality "mstia" absolútne hocikomu. Pre nich už nie je človek jednotlivcom, pre nich je človek len súčasťou niečoho čo ich neustále ubíja a proti čomu chcú ukázať vzdor ktorý zákonite musí eskalovať.

  Inak fakt neviem ako si predstavuješ fungovanie spoločnosti na takomto princípe, predpokladám, že je trochu prvoplánový tak sa zamysli nad dôsledkami takéhoto fungovania.
 9. 10
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  Vidíš, a presne o toto ide. Glorifikuješ chladnú masovú teroristku ako "pomstiteľa". Pomstiteľa čoho, prosím ťa? Prečo sa ju snažíš pochopiť, keď je to úplne opovrhnutiahodný človek nehodný ani najmenšieho súcitu, nieto ešte celého filmu? Ona nechcela nikoho varovať, panebože, ona chcela len zabíjať. Fakt je tvoj koment priam oslavný, akoby to bola nejaká vizionárska hrdinka, čo len troška nedomyslela svoj plán. Si inteligentný človek, musíš pochopiť, že je rozdiel medzi psychicky chorými ľuďmi, ktorí so svojimi démonmi bojujú a liečia sa (a áno, o nich rád privítam neobmedzené množstvo filmov a dokumentov) a potom totálne vyšinutými sebaľútostivými psychopatmi žobroniacimi o pozornosť aj za cenu najsurovších vrážd (na ktorých by sa malo okamžite zabudnúť).
  A zisti si fakty, ona sa zo svojho činu náramne tešila, len ľutovala, že nezabila viac. šak tu máš rovno citáciu:
  "V průběhu vyšetřování i procesu svůj čin nikterak nepopírala a dokonce se k němu hrdě hlásila. Litovala pouze toho, že lidí nezabila víc a že mezi nimi nebyli i její rodiče. Ačkoliv její obhajoba byla postavena na počínající schizofrenii, ona sama s obhájcem odmítala spolupracovat, veškeré pochybnosti o svém duševním zdraví popírala a v přípravném řízení i před soudem ze svého činu vinila bezcitnou společnost, kterou se ona sama rozhodla takto potrestat. Také znalecký posudek nakonec konstatoval, že žádnou duševní poruchou netrpí a že si byla plně vědoma svého jednání i jeho následků."
  O takejto kurve spičenej chceš pozerať film?????
  Videl si vari podobný film o Breivikovi? O Lanzovi? O CHovi? O Harrisovi a Kleboldovi? Prečo asi nie? Prečo si o väčšine ani v živote nepočul?
  Sám vidíš, že pod vplyvom toho filmu ju máš tendenciu obhajovať a disponuješ len 1-strannými informáciami zľahčujúcimi jej konanie. Preto ten film vnímam ako veľmi nebezpečný a zvrhlý.
  V skratke: predstav si, že by ti niekto zabil oboch rodičov, na súde z toho skákal od radosti a o pár rokov o ňom ešte natočili film, v ktorom by ho ukázali ako celkom fajn týpka. Stále by si podporoval jeho vznik?
  @luc.ka Ja som nikdy nepropagoval nič iné než lásku a empatiu a ty to dobre vieš.
  "a preco sa tocia filmy o vojnach, terore, vrahoch, koncentrakoch, hitlerovi? "
  Ale ako sú tí vrahovia vykresľovaní? Ako veľmi zlí, opovrhnutiahodní a na konci sú vždy potrestaní. A čo je hlavné, sú FIKTíVNI. Nevidel som ešte film, v ktorom by bol hlavný hrdina reálny masový vrah a terorista. Ak taký aj je a len mi nenapadá, tak potom ho rovnako odsudzujem. A dobre, že spomínaš Adolfa, presne to som čakal. Ako by sa ti páčil film, ktorý by ho vykresľoval len ako obeť systému, ktorá vlastne nemala na výber a akcentovala by sa v ňom jeho láska k zvieratám, úcta k ženám a snaha o povznesenie vlastného národa? Asi by to nebolo veľmi kóšer (no pun intended), že?

  "to je fakt uplne ujety nazor, ze o zle sa nesmie hovorit a ma sa tvarit, ze sa to nestalo."
  Podľa mňa je skôr ujeté napísať "o zlych veciach sa musi hovorit a musi sa k nim zaujat jednoznacne stanovisko, aby bolo "zlo" aj do buducna jasne a zretelne odlisene od "dobra"." v kontexte tohto filmu. Lebo potom mi povedz, ako film vykresľujúci chladnú a zákernú masovú vrahyňu ako chuderku s psychickými problémami pomáha odlišovať dobro od zla. Toto ten film vôbec nerobí, on ho naopak relativizuje. A z toho mi je smutno.
 10. 11
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @antifunebracka Bo%ze neviem či trolluješ , alebo to myslíš vážne. Ubezpečujem ´ta, že glorifikáciu v tom vidíš iba ty čo som napísal. Inak nebola pre mňa pomstiteľ, ale "pomstiteľ"

  Druhá vec o tomto prípade som prečítal všetky existujúce dokumenty, ktoré zhromaždil jeden milý pánko a postupne ich publikoval. Hepnarová sa na svoj čin nedokázala pozerať to poprvé,po druhé tým ako neustále odmietaš vcítiť sa do jej motívov a pozrieť sa na tenprípad objektívne ako zo strany spoločnosti tak zo strany Hepnarovej sa budeš neustále točiť v domnienkach vykonštruoovaných zo subjektívnych pocitov a tým pádom naša debata nebude nikam viesť, keďže ti budem darmo vysvetlovať,že vzťah jednotlivec-spoločnosť je obojstranou záležitosťou nehovoriac o premennej v tomto vzťahu akou je chorá myseľ práve touto spoločnosťou zanedbávaná (V tomto prípade mohol tragédii zabrániť prípadne je oddialiť a tým narušiť, doktor za ktorým Hepnarová prišla pred spáchaním svojho činu, nehovoriac o tom čo všetko tomu mohlo zabrániť pred tým- iný prístup v škole, iný prístup rodiny, okolia, spolupracovníkov, partnerov.)

  Ďalšia vec je, že o vyššie spomínaných predsa vzniklo množstvo materiálov :D tak proste nechápem o čom točíš :D najprv ti vadí spomínanie ako také teraz už len určitá podoba. A fakt máš do piče pocit, že toto je cesta ako zabrániť podobným katastrofám? Nazvať tých ľudí vyšinutými psychopatmi žiadajúcimi pozornosť a radšej na nich zabudnúť? o.O Ale o to sa spoločnosť snaží už desať ročia a neviem ako ty, ale ja vidím, že tieto prípade práveže čím ďalej získavajú na premyslenosti a brutalite.

  K tvojej propagácii lásky a empatie neviem či sa mám smiať alebo dogrcať, lebo mám v živej pamäti ako tu istej osobe ktorá sa vyjadrila ako sa ide zabiť odporúčaš ísť do toho...

  Pri hitlerovy a iných je zasa divné ako ti vadí odrazu zas len konkrétne vykreslovanie aj keď navrhuješ úplné ignorovanie týchto ľudí. Pozri v prvom rade nie vrahovia nemajú byť vykreslovaný pozitívne, v druhom rade, vplyv spoločnosti na ich činy, alebo ich činy na spoločnosť by nemali byť nikdy ignorované.

  Inak fakt je zaujímavé tvoje vnímanie. Vravíš, že ti vadia filmy o vrahoch, potom vrvíš, že ti nevadia filmy,kde sú vykreslení vrahovia ako tí zlí a nakoniec ti vadí film, kde je Olga vykreslená ako psychopat bez väčśích emócii a úplnou čerešničkou na torte je, že chceš vlastne vo svojom ponímaní pravdu, ale zároveň sa pravde brániš a operuješ s pár faktami z ktorých uzatváraš napríklad to ako na základe svojho vyjadrenia bola duševne v poriadku a ignoruješ záznamy, kde bola jedným zo psychológov, ktorý po čine s Hepnarovou pracovali, konštatovaná duševná porucha nehovoriac o tom, čo si vyberáš z toho ćo tu píšeme a ako si to prevraciaš...
 11. 12
  Luc.ka

  33 ročná žena

  @antifunebracka asi si ten film nevidel a ani si si neprecital moj nazor na tem film.

 12. 13
  Luc.ka

  33 ročná žena

  A vlastne sak trolovanie tu vzdy ficalo .D
 13. 14
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  Nič v zlom, ale názory, aké tu prezentuješ jak keby sama OH niektoré písala. 0_0

  "Hepnarová sa na svoj čin nedokázala pozerať to poprvé,po druhé tým ako neustále odmietaš vcítiť sa do jej motívov a pozrieť sa na tenprípad objektívne ako zo strany spoločnosti tak zo strany Hepnarovej sa budeš neustále točiť v domnienkach vykonštruoovaných zo subjektívnych pocitov a tým pádom naša debata nebude nikam viesť, keďže ti budem darmo vysvetlovať,že vzťah jednotlivec-spoločnosť je obojstranou záležitosťou nehovoriac o premennej v tomto vzťahu akou je chorá myseľ práve touto spoločnosťou zanedbávaná"
  Takže podľa teba je niečo, čo ospravedlňuje cielenú masovú vraždu? Jebe ti? :D Áno, výhovorky typu môže za to spoločnosť/rodina/bývalý sused/zúbková víla, tých mala plnú hubu aj OH, lebo sa neustále stavala do role obete, mala pocit, že jej celý svet ubližuje, vymýšľala si, že ju znásilnili, len aby ju všetci ľutovali, skrátka úplná psychotická piča. A to, že je niekto vyšinutý, je akože ospravedlnenie tak otrasného činu, hej?
  Ako sry, ale s psychickými chorobami treba bojovať a liečiť ich, nie sa na ne vyhovárať. Áno, taký človexi nezaslúži najmenšiu úctu a to, že ju máš potrebu ospravedlňovať a hľadať vinníkov všade inde je trochu mimo, nemyslíš?
  Odpovedz mi na otázku vyššie: "predstav si, že by ti niekto zabil oboch rodičov, na súde z toho skákal od radosti a o pár rokov o ňom ešte natočili film. Stále by si podporoval jeho vznik?"
  Máš rovnaký súcit aj s týpkom, čo nedávno zabil vo Francúzsku 100 ľudí, prevažne ženy a deti? Veď pointa je rovnaká a tiež bol určite nepríčetný; ktovie, možno aj ťažké detstvo mal, neborák.
  A opakujem, ona aj podľa odborníkov NEBOLA ani len psychicky chorá. A tiež som nikdy nepočul, že by pred udalosťou vyhľadala psychiatra. Práve naopak, celý deň sa na masovú vraždu chladne pripravovala a redakciám denníkov rozoslala listy zdôvodňujúce jej konanie. Odkiaľ berieš svoje info? :D

  "A fakt máš do piče pocit, že toto je cesta ako zabrániť podobným katastrofám? Nazvať tých ľudí vyšinutými psychopatmi žiadajúcimi pozornosť a radšej na nich zabudnúť?"
  A ty čo navrhuješ? Radšej o nich točiť filmy? Je mi na tyčku z tohto.

  "Ale o to sa spoločnosť snaží už desať ročia a neviem ako ty, ale ja vidím, že tieto prípade práveže čím ďalej získavajú na premyslenosti a brutalite. "
  Bohužiaľ sa o psychopatoch stále veľa hovorí, novinári sa predbiehajú v infoškách o nich, veď sa len pozri pri všetkých masových vrahoch, ako živia stránky denníkov celé týždne - to je to, čo potom inšpiruje ich následovníkov, tá zvrátená túžba po sláve.

  "mám v živej pamäti ako tu istej osobe ktorá sa vyjadrila ako sa ide zabiť odporúčaš ísť do toho"
  Komu? Ja si to nepamätám, ale ak je to pravda, isto to viem vysvetliť. Najskôr šlo o nejakého trolla. Tí, čo to myslia vážne, o tom verejne nepíšu.

  "Pri hitlerovy a iných je zasa divné ako ti vadí odrazu zas len konkrétne vykreslovanie aj keď navrhuješ úplné ignorovanie týchto ľudí."
  Hitler bol aj so Stalinom bezkonkurenčne najhoršia osobnosť ľudstva, ktorú v krutosti nikdy nik neprekoná, tam už dokumentácia života má aj širokospektrálny historický rozmer, no stále ide o to, že ho vykresľujú ako výlučne zápornú osobu. Ak by si bol režisérom jeho filmov ty, isto by si tam zakomponoval aj ako mu v škole robili zle a ako mu raz starý Kohn v obchode zle vydal, aby si tým ukázal, že to vlastne spoločnosť môže za holokaust, že?

  "vplyv spoločnosti na ich činy, alebo ich činy na spoločnosť by nemali byť nikdy ignorované."
  A čo teda spoločnosť vyviedla OH, že je pre teba pochopiteľné, že zabila skoro 10 nevinných ľudí? Konkrétne napíš, nie všeobecné kecy.

  "Vravíš, že ti vadia filmy o vrahoch, potom vrvíš, že ti nevadia filmy,kde sú vykreslení vrahovia ako tí zlí a nakoniec ti vadí film, kde je Olga vykreslená ako psychopat bez väčśích emócii"
  Tak ešte raz: vadia mi filmy o reálnych vrahoch - keďže o žiadnom inom neviem, vadí mi konkrétne tento, lebo nevidím zmysel v jeho vzniku. Fiktívni filmoví zlosyni sú mi ukradnutí, lebo neuchovávajú spomienku na nikoho konkrétneho.
 14. 15
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @antifunebracka ...tyvole :D Bráško v prvom rade, vyberanie si pasáži ku ktorým sa vyjadrím... ehm prosím ťa nebuď takáto socka, ak ti ide o debatu vyjadruj sa k celku aspoň teda pri mne, myslím totiž, že som nikdy nemal problém orientovať sa v tom čo píšeš ani nepatrím k ľuďom čo by niečo takéto vyžadovali, ono potom keď takto odpisuješ to totiž vyzerá, že niektoré napísané veci zámerne ignoruješ a staviaš svoj názor na mrnčacom princípe nazvanou "Aleeee ahaaa tutooo ja maaam praaavduuuu", kdežto ak na ne pozabudneš v nejakom všeobecnom vyjadrení minimálne to nepôsobí tak účelovo.

  Ďalšia vec je, prestaň ma stavať do tebe vyhovujúcej polohy, pretože mnoho argumentov nie je tým pádom vôbec vedených voči tomu čo som povedal. Ak chceš nejakú diskusiu v ktorej chceš nejakého výťaza nájdi si na to niekoho iného, alebo zmeňme tému na niečo primitívnejšie, napríklad si môžme nadávať na to aké sú naše matky chudobné. (Tvoja mama je tak chudobná, že keď počula o poslednej večeri, myslela si, že jej došli stravenky.)

  Takže ešte raz. Odcudzujem tento čin a neexistuje preň ospravedlnenie, ale ak ignoruješ čo mu predchádzalo (napríklad nahrádzanie skutočností vlastnými dojmami viď. tvoja predstava ako sa zo svojho činu radovala) ako člen spoločnosti si priam pýtaš, aby sa takýto čin zopakoval.

  Pozrie tvoja konštrukcia je v tomto prípade irelevantná, ale ak by sa niečo takéto stalo a on sa z toho tešil, to si kurva píš že by mal môj súcit a chcel by som vedieť všetko čo spelo k tomu aby sa jedna myseľ pomiatla tak, že jej spôsobilo pocit zadosťučinenia jedine vražda a čo viac spravil by som všetko preto aby sa podrobnosti o tom čo jednu myseľ takto zdegenorovalo dostali do sveta a možno sa tým zachránila iná rodina. Ako by sa tým zachránila? Tak ako píšem že mohlo byť zachránených osem ľudí pod kolesami OH, zmenením prístupu jedinej z viacerých osôb v jej živote.

  Nuž a sa zas opakuje to o čom som hovoril, nahrádzaš skutočnosť vlastnými dojmami a miesto doštudovania si vyplníš neznalosť dedukciami. Olge sa v prvom rade odborníci nikdy poriadne nevenovali či tomu veríš alebo nie. Vmladosti hlavne kvôli jej matke, ďalej je jedno o čom pochybuješ, na to sú zápisnice a psychiatra pred činom naštivila a čo viac chcela sa dať niekam zavrieť. V druhom rade na jej posudku pracovali dvaja psychiatri, jeden v blízkej spolupráci s vyšetrovateľmi konštatoval duševné zdravie, druhý konštatoval chorobu, do prípadu sa zapojil aj tretí, ktorý namietal proti posudku ktorý bol nakoniec súdom jediný uznaný. Napríklad, že psychiater, ktorý ho vypracovával nikdy nekonfrontoval ľudí s výpoveďami OH zo znaleckého hľadiska, používal na to výhradne policajné zápisnice, ktoré mnohokrát neobsahovali potrebné fakty a už vôbec neboli vedené znaleckou formou. Je veľa nápovied, že jej profil v ktorom by sa konštatovalo duševné zdravie, bol vtedy veľmi žiadaný, hlavne kvôli spoločnosti, ktorá volala bezpodmienečne po treste smrti.
  Mimochodom tvrdíš ako sa má ísť dať chorý človek liečiť... Ako nepríde ti to trošku zjednodušujúce? Vieš v prvom rade, blázon vie veľmi málokrát že je blázon a už len toto akosi dojebáva systém v ktorom by to tak mohlo fungovať. Má ich teda dávať liečiť spoločnosť? Tak to potom vitaj na mojej strane ;)

  A áno určite radšej o nich točiť filmy, ako ich ignorovať :D

  Pozri venovanie sa médiami hádam nemusíme ani rozoberať. Kde je v médiách nejaký hlbší rozmer? V novinách si prečítaš skôr veci typu aké tvrdíš ty než aké tvrdím ja. Nedozvieš sa tam čo danému človeku formovalo myseľ, dozvieš sa tam v prvom rade meno takéhoto násilníka, to že za to mohli videohry, poprípade posledná známa udalosť z jeho života, dozvieš sa ako získal zbrane, kde ich získal, dozvieš sa všetko o ráži a type zbraní, dozvieš sa všetko o mieste na ktorom sa stalo a prejde sa pár rozhovorov s pozostalími aby bolo vidieť nejaké slzy. Ak si za koniec takéhoto informovania, môžme si dať highfive a potom ísť spoločne na tour de ošti telky,

  O danom človeku si nevedel nič ani či je troll ani či to myslí vážne, tvoja reakcia bola zložená na tvojom holom dojme, ktorý ako si sám nakoniec uznal nemusel vôbec korešpondovať s realitou. Ale ako darmo toto rozoberať, pretože tvoje tvrdenie ako si propagoval len lásku a empatiu je proste trollovanie. Či už trolluješ mňa alebo seba radšej by som bol keby si to vysporiadaš osamote. :*

  Zasa ma staviaš do role, ktorú si schopný napadnúť.
  Takto... Je ti jasné že o Stalinovy a Hitlerovy sú filmy zaoberajúce sa vplyvmi na ich psychiku a ich životom, kde spoločnosť, alebo ich blízke okolie zrovna nevýchadza ako nevinné? V podstate v každom historickom dokumente zaoberajúcom sa objekt=ívne jeho životom je bežne spomínaný vplyv okolia na formanie ich osobnosti, hlavne v Stalinovom prípade som hádam nevidel film, kde by nebola opisovaná jeho mladosť, ktorá bola očividne zásadná pre formovania takého monštra. :D

  Ako ale pozri sa stačilo jedného človeka v Stalinovej rodnej dedine, čo by jeho fotrovi zabránil mlátievať malého Josifa a nemusela sa u neho vôbec v takej miere rozvinúť rôzne psychózy. Je síce pravda, že potom by sa nedostal na čelo ZSSR, ale aj tak mnoho by sa toho zmenilo.


  Inak dosť často prekrúcaš čo som napísal. Ja tento čin neobhajujem a ani neobviňujem spoločnosť z tohoto činu. Takže aby bolo jasné, ja konštatujem tri veci.
  1 Daný skutok spáchala Olga Hepnarová.
  2 Olga Hepnarová ako jednotlivec a súčasť spoločnosti je zároveň jej vlastným produktom ako akákoľvek iná individualita.
  3 Pre vyššie zmienené, nie je možné dištancovať Olgu Hepnarovú od vplyvu spoločnosti a spoločnosť od vplyvu Olgy Hepnarovej.

  Neviem čo je konkrétnejšie ako príklady konkrétne z jej života kde konkrétne píšem aké konkrétne veci by zmenili konkrétny čin? Napísal som tu toho dosť konkrétneho aby si si to pospájal, problém je že ignoruješ fakty ktoré spomínam a neustále sa ich snažíš nahradiť domnienkami.
  Takže takto ti to zjednotím. Olga Hepnarová (Či už to bola pravda, čiastočná pravda, alebo konštrukcia chorej mysle v konečnom dôsledku je to v jej vnímaní jedno a to isté) Bola celý život utláčaná a zhadzovaná. Nemala duševnú oporu v rodine. Bola asexuálna a preto často terčom kritiky/ respektíve, keď sa snažila o partnerský život nikdy poriadne nespĺňala akési všeobecné kritériá naň. Olga Hepnarová nespĺňala kritéria pre život v spoločnosti, čo jej dávali dosť často najavo, nikdo jej však nenavrhol žiadne schodné riešenie ako by sa do spoločnosti, človek ako ona mohol začleniť. Olga Hepnarová sa rozhodla zabiť. Olgu Hepnarovú, takú aká bola, spoločnosť neprijala a bola odsunutá na jej okraj. Z jej hľadiska to bolo takto- Spoločnosť ma odvrhla mimo seba a teraz čaká kedy sa zabijem aby som jej nespôsobovala problémy tým, že sa do nej budem snažiť opakovane začleňovať (Trošku dajme do kontextu aj dobu. V sovietskom zväze boli veľmi bežnými samovraždy homosexuálov,práve z dôvodu ako sa k nim spoločnosť stavala a ako ich vyraďovala zo seba.)
  Olga Hepnarová sa rozhoduje, že nebude ďalším menom v štatistike a rozhodne sa postaviť na misku váh seba proti spoločnosti. Je to síce zvrátené, ale v jej hlave už bola spoločnosť ako jednotlivec a v tom prípade by bolo pre ňu jediným spravodlivým riešením úbližiť spoločnosti tak ako spoločnosť ublížila jej.
  Hepnarová pácha svoj čin. Po čine sa vyjadruje, že spravodlivosť nedosiahla, ale zároveň konštatuje, že svoj čin už nemôže zopakovať, pretoźe vo svojej hlave vlastne vyplytvala nárok na pomstu spoločnosti, ktorú by si mohla opäť nárokovať, podľa jej slov v zápisnici, jedine ak by zas prežila rovnaký život a spoločnosť sa k nej stavala rovnako.

  Fakt je jej vnímanie pre teba také nepochopiteľné keď začleníš všetky premenné? A nemýľ si zas prosím pochopenie s ospravedlňovaním.

  Čo takto niečo podobné vysvetliť na niećom menšom. Dieťa je v škole šikanové iným dieťaťom. O šikane sa dozvie učiteľ, šikanovaný o tom vie. Je presvedčený že správne by to malo byť tak, že učiteľ zsiahne a ukončí šikanu, avšak učiteľ nezasiahne, zostane voči nej ľahostajný a šikana pokračuje. Ak pochopíš, prečo dané dieťa v konečnom dôsledku necíti averziu voči dieťaťu ktoré ho šikanuje, ani voči učiteľovi, ktorý šikanu ignoruje, ale naopak obráti ju bežne voči škole ako takej, nemal by si mať problém pochopiť zmýšľanie Olgy Hepnarovej.

  Mimochodom neviem či si naivní alebo čo, ale je ti jasné, že fiktívni vrahovia inšpirujú k násiliu ľudí tiež... Toto je proste strašne prvoplánový názor. Hovoríš ako Hepnarová byť nemôže lebo je to zlý príklad, aj keď ju nik nenapodobnil, na druhej strane tvrdíš, že Joker byť môźe aj napriek tomu, že jeho charakter inšpiroval človeka k masakru. Snažíš sa spraviť obecnú pravdu zo subjektívneho dojmu a ver mi napriek tomu, že sa tomu snažíš dať hlavu a pätu, hlavu a pätu to rozhodne z objektívneho hľadiska nemá
 15. 16
  Luc.ka

  33 ročná žena

  @antifunebracka to je az na neuverenie aky si ty pokrytec :D vobec, ale vobec si nepamatas, ako si niekomu odporucil sa zabit :D a asi ani to, ako hrubo si sa kedy vyjadril na ludi, co nejakym svojim vyjadrenim alebo konanim prejavili nejaku svoju slabost - len preto, ze ich unik od vlastnych slabosti riesili sposobom, ktorym ty opovrhujes, a ani tym nedkodili spolocnosti - len sami sebe.

  Ty si hniloba obalena do ludskeho tela, co sa tu obhana peknymi slovkami o tom, aky si ty dobrak od kosti.

  Aj by to bolo na smiech keby to nebolo na grcanie a cudujem sa ti, @Karlotiskot , ze mu venujes tolko pozornosti :D normalne, robiz z neho popularneho sociopata, bude slavny skoro ako olga :)
 16. 17
  Luc.ka

  33 ročná žena

  *robis
 17. 18
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  Tak počkať, ty kritizuješ mňa, že sa vyjadrujem len k niektorým veciam a pritom ty sám ignoruješ polku veci, na ktoré sa ťa pýtam a musím ťa k nim opakovane vyzývať? :D Sebakritika 0 bodov.
  Ja sa snažím pekne postupne odpovedať na všetko, čo hovoríš a ak niečo preskočím či zabudnem, tak mi to skopči znova. Lebo zas je to len také povšechné vyjadrenie, že "haha na nič mi neodpovedáš haha", ale pri takých obsiahlych komentoch fakt nemám šajnu, k čomu som sa zas zabudol vyjadriť.
  Zároveň si musíme vyjasniť 2 veci:
  1) Odkiaľ čerpáš svoje info (už som sa ťa pýtal minule)? Pretože v mnohom úplne protirečí môjmu zdroju, ktorým je http://www.pantharei.estranky.cz/ Lebo, vieš, keď si tie samozvané fakty vyťahuješ z riti, tak by som o tom rád vedel dopredu (love)
  2) Prestaň byť totálny sedlák, ktorý, keď mu dôjdu argumenty, začne útočiť na osobu protistrany :D O to sa tu snažia iné ludry ;) Ja som ťa v ničom neurážal a tiež keby som chcel, mohol by som kopec tvojich vytrhnutých komentov v totálne odlišných veciach obrátiť proti tebe :D To, že vystupujem ako absolútny morálny vzor je proste pravda. Môžeš nad tým škrípať zubami, tváriť sa pred sebou, že trolujem, ale to je všetko, čo s tým môžeš spraviť. Ale nechaj si to pre seba, lebo mňa tvoj názor na mňa absolútne nezaujíma a ani nie je nijak predmetom tejto diskusie. A stále čakám na link, kde som niekoho posielal zabiť sa, lebo ma strašne zaujíma ten kontext.

  "Odcudzujem tento čin a neexistuje preň ospravedlnenie, ale ak ignoruješ čo mu predchádzalo (napríklad nahrádzanie skutočností vlastnými dojmami viď. tvoja predstava ako sa zo svojho činu radovala) "
  Ach jaj, tak ešte raz citácia, ktorá NIE JE do mňa "V průběhu vyšetřování i procesu svůj čin nikterak nepopírala a dokonce se k němu hrdě hlásila. Litovala pouze toho, že lidí nezabila víc a že mezi nimi nebyli i její rodiče."

  "Pozrie tvoja konštrukcia je v tomto prípade irelevantná, ale ak by sa niečo takéto stalo a on sa z toho tešil, to si kurva píš že by mal môj súcit a chcel by som vedieť všetko čo spelo k tomu aby sa jedna myseľ pomiatla tak, že jej spôsobilo pocit zadosťučinenia jedine vražda a čo viac spravil by som všetko preto aby sa podrobnosti o tom čo jednu myseľ takto zdegenorovalo dostali do sveta a možno sa tým zachránila iná rodina. "
  Ty si proste myslíš, že každému sa dá vždy pomôcť. OK, to beriem, ale stále si myslím, že keď už, mala sa OH stať akýmsi modelovým pacientom pre výskum a výučbu psychológov, nie hlavnou hviezdou filmu pre masy. Toto stále odmietaš pochopiť a mrnčíš nad tým ako malé decko, čo musí mať za každú cenu posledné slovo. O zvrátených ľuďoch sa filmy proste NEtočia, ich životy bežného človeka nijak nepoučia, neobohatia ani mu nič nedajú. Akurát splnia sny po sláve bažiacim šialencom.

  "Vmladosti hlavne kvôli jej matke, ďalej je jedno o čom pochybuješ, na to sú zápisnice a psychiatra pred činom naštivila a čo viac chcela sa dať niekam zavrieť."
  Poprosím zdroj. V ostatných veciach o viacero psych. posudkoch máš pravdu, ale to, ktorý z nich mal pravdu, to je len tvoja špekulácia. Oficiálne jej žiadna porucha dokázaná nebola a aj ona sa dôsledne bránila tomu, že by nejakú mala. Pochybujem, že by ju ako zdravú vykresľovali pre ukojenie spoločnosti, keďže aj jej skutok bol preklasifikovaný z už zle znejúcej "vraždy" na oveľa zmierlivejšie "všeobecné ohrozenie".

  "Mimochodom tvrdíš ako sa má ísť dať chorý človek liečiť... Ako nepríde ti to trošku zjednodušujúce? Vieš v prvom rade, blázon vie veľmi málokrát že je blázon a už len toto akosi dojebáva systém v ktorom by to tak mohlo fungovať. "
  Tak najprv píšeš, že OH hľadala lekársku pomoc, potom zas že je normálne, že blázon si svoju chorobu neuvedomuje a nechce sa liečiť.

  "Nedozvieš sa tam čo danému človeku formovalo myseľ.. "
  Blbosť, novinári práveže veľmi často mapujú životy psychopatov, robia o nich rozhovory s rodičmi, susedmi, exfrajerkami... a tým vlastne propagujú ich myšlienky, činy.

  " Je ti jasné že o Stalinovy a Hitlerovy sú filmy zaoberajúce sa vplyvmi na ich psychiku a ich životom, kde spoločnosť, alebo ich blízke okolie zrovna nevýchadza ako nevinné? V podstate v každom historickom dokumente zaoberajúcom sa objekt=ívne jeho životom je bežne spomínaný vplyv okolia na formanie ich osobnosti, hlavne v Stalinovom prípade som hádam nevidel film, kde by nebola opisovaná jeho mladosť, ktorá bola očividne zásadná pre formovania takého monštra."
  Máš pravdu, sú také dokumenty, čo však neznamená, že s nimi súhlasím. Hlavne v poslednej dobe sa ozýva veľmi veľa kritických hlasov o tom, ako zbytočne podrobne sa životy diktátorov zobrazujú. Minule som videl knihu o Heydrichovi, v ktorej autor kládol dôraz na jeho cit pre klavírnu hudbu a umenie ako také. Koho to zaujíma? Bol to zvrátený kokot a to je jediná podstatná informácia, čo by o ňom mali ľudia vedieť! Akoby hocijaký jeho charakterový rys mohol zmierniť jeho činy. Grc.

  "Ako ale pozri sa stačilo jedného človeka v Stalinovej rodnej dedine, čo by jeho fotrovi zabránil mlátievať malého Josifa a nemusela sa u neho vôbec v takej miere rozvinúť rôzne psychózy. Je síce pravda, že potom by sa nedostal na čelo ZSSR, ale aj tak mnoho by sa toho zmenilo. "
  Pravda, Ale netvárme sa, že to, čo spravil, bolo pod vplyvom jeho detstva pochopiteľné. Netvárme sa, že to čo OH spravila bolo pod vplyvom správania sa spoločnosti k nej (čo z 95 % totálne zveličila a povymýšľala si, lebo skrátka bola patologicky sebaľútostivá) pochopiteľné. Je kopec ľudí, čo majú horší život než hentí 2ja dokopy a nikoho nezabíjajú!

  "nie je možné dištancovať Olgu Hepnarovú od vplyvu spoločnosti a spoločnosť od vplyvu Olgy Hepnarovej."
  Spoločnosť jej ale nič extra zlé nevyparátila. Opakujem: všetko, čo v ďalšom odseku píšeš o jej neľahkom živote, zažíva denne milión ľudí po svete, ale nestanú sa z nich vraždiace monštrá. Nikto z nás nemá dokonale ľahký život, každý si zažil aspoň minimum šikany a prekážok zo strany spoločnosti ale nevidím, že by sme sa tu denne zrážali. Kapiš?

  "Hovoríš ako Hepnarová byť nemôže lebo je to zlý príklad, aj keď ju nik nenapodobnil, na druhej strane tvrdíš, že Joker byť môźe aj napriek tomu, že jeho charakter inšpiroval človeka k masakru. "
  Napíšem to najjednoduchšie, ako viem. OH spáchala ohavnosť a chcela, aby o nej vedel každý. Natočili o nej film. Splnili sen masovému vrahovi. Joker neexistuje. Príbehy o ňom mu teda sny neplnia. A o vrahoch inšpirovaných Jokerom sa tiež filmy netočia.

  Nevyjadril som sa ku každému tvojmu slovku, lebo v niektorých prípadoch by to bolo redundantné, v niektorých som nemal čo povedať a, áno, v niektorých som aj dodatočne súhlasil. Ale je veľmi smutné, že OH sa snažíš pochopiť, ale moje zmýšľanie len čo najviac odjebať.
 18. 19
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @antifunebracka - čítanie s pochopením nula bodov. Ale v pohode. Píšem, že lepšie je vynechať polku vecí v súvislom texte ako sa venovať rôznym citáciám z predošlého príspevku kedy vynechávanie polky citácii ku ktorým sa vyjadríš pôsobí účelovo.
  1. Tak tie stránky poriadne prelistuj všetko je tam presne tak ako píšem. ;) Ty cituješ z jedného posraného dokumentu, prečítaj si ostatné, lebo staviaš na jednom citáte... Na tej istej stránke máš dokumenty kde je to čo píšem. A už si uvedom, to, źe svoj čin neľutovala neznamená, že sa z neho tešila... Fakt proste, všetko je tam, je tam výpoveď jej priateľa s ktorým bola za psychiatrom, je tam výpoveď v ktorej tvrdila, že sa na svoj čin nedokázala pozerať a nespôsoboval jej radosť sú tam konštatovania psychiatrov tak proste ako môžeš tvrdiť, že to čo tvrdím ja je v nejakom protiklade s tým čo tam je. Práve naopak to čo tvrdíš ty je v protiklade s tými dokumentami... Tak proste ja neviem čo ti mám napísať keď očividne odvolávaš na zdroj ktorý očividne nemáš preštudovaný.

  2 Inak argumentov ti tu dávam dosť tak mi tunepoť o tom, že moja snaha eliminovať pičoviny z diskusie je nejaka snaha sedláka nahrádzať deficit argumentov to môžeš písať keby žiadne argumenty neposkytnem. A hej ehj raz si ma vyzval k odpovedi na vykonštruovanú otázku, to je hotové opakované vyzývanie tvl...

  Sry že sa nevyjadrím tentoraz zámerne všetkému, ale nebudem preberať miliónkrát omleté dedukcie založené na jednom posratom citáte, keď tvoj zdroj sám hovorí jasne keby si ho naštuduješ.
  ďalej nehovor mi prosím o mrčancom decku, ktoré si omiela svoje, ja nepoužívam ignorovanie faktov, fabulácie a nestaviam na pár osobných dojmoch, ktoré postupne mením a upravujem vzhľadom na diskusiu, pretože je jedna vec zmeniť názor a druhá vec tvrdiť pičovinu a potom zo sekundy na sekundu pracovať s pravdou ale očividne ju nedávať do kontextu celkového názoru... A oka oka toto už je len tvoj názor aký prístup k nej mala mať spoločnosť a ja mám svoj a hoci mi je divné, že napriek tomu, že už neoperuješ s takým presvedčením stále skušaš udržať akúsi kontinuitu svojho názoru, veľmi komplexne nevyzerá, ale fakt sa mi nechce tráviť polhodinu denne vysvetlovaním niekomu kto vie že nevie a napriek tomu tvrdí že vie aby nakoniec musel operovať s faktom protistrany, že po každej vedomosti a fakte ktory príjme by mal svoj názor zváži´t celý. ešte v noci si očividne tvrdil ako bola duśevne zdravá, dnes mala byťuź nejakým modelovým príkladom pre psychológov. A skús mi tvrdiť, že tvoje názory nie sú proste prvoplánové sračky...

  To isté ďalší odsek, tvrdíš do piče ako má byť modelom pre psychológov, ale zasa sa vraciaš k tomu ako bola duševne zdravá a hej hej aj ten čo tvrdil, že musel znásilniť črevá svojich detí tvrdil, že je zdravý a zároveň tvrdil, že sa rozprával s bohom... Proste prečítaj si svoj vlastný zdroj poriadne je tam jasne spísané prečo bol zrejme posudok so ktorý konštatoval duśevné zdravie žiadaný a vydaní a za akých okoľností i keď v podstate tam nenájdeš nič iné ako som písal.... Skús hľadať v sekcii Lekáři a Olga Hepnarová... -.- Dúfam, že nakoniec to skončí tak, že začneš popierať to čo je v tvojom vlastnom zdroji na ktorom si pred tým staval...

  A čo tak radśej na tú otázku odpovedať? Hepnarová sa chcela dať liečiť hlavne na podnet svojho priateľa, takže v tom nebola sama. Takže ešte raz ako to má fungovať podľa teba že blázni budú sami seba zatvárať na psychiatrie?
  Blbosť novinári ezverejňujú objektívne fakty ak mi tu ideš tvrdiť ako sú spracovanie novinármi podobných tém vlastne úplne v poriadku tak to si prosím ťa z odočky kopni do hlavy...

  :D vieš čo budem sa opakovať ale väčśina problému je v tvojom vnímaní. :D ako zamysli sa nad tým, čo všetko berieš ako nejaké obhajovanie činu do piče, za to že sa niekto venuje oblasti źivota ktorá dokonca nesúvisela vôbec s jeho činmi a ty to berieš ako nejakú glorifikáciu dobre že nie. :D

  Ďalšie dva odseky asi popojedem pretože fakt uź neviem či pracujeme s tým že daný jedinci mali rozvinuté psychické poruchy alebo nie... S touto premennou proste pracuješ ako sa ti zachce. -.-

  Oka takže ti nejde o dôsledky, ale o tom ako sa splnil sen nejakému anihilovanému vedomiu. Nooo a poznáš ten ako príde rabín a Budha do baru a barman im načapuje omšového vína?

  Pozri mne nejde o to ťa nejak dojebať, mňa proste irituje, že robíš fakty z vlastných dedukcii a potom ich predložíš akopodložené zdrojom, ktorý veľmi dôverne poznám a viem, že tvoje dedukcie aj na základe tohoto zdroja nekorešpondujú s realitou. V niektorých veciach si proste môžme povedať, že nesúhlasíme a je hotovo, v tom sa proste nedá nič zmeniť, ale ak prvotne svoj nesúhlas staviaš na nepravdivých veciach, tak proste čo iné ti mám povedať, ako že tvoj názor je kokotný keď nestavia na realite a k tomu proste oka oka aj s tými filmami tak dajme tomu, že mášnato veľmi špecifický pohľad, ktorý niektoré veci schvaľuje iné nie a tiež je ťažké sa v ňom nejak zorientovať inak ako napádaním ho. Proste zobral by som pohľad kedy niečo povaźuáješ za zlé a stojíš za tým,že je to zlé, ale keď vidím pohľad, ktorý jednu vec považuje za zlú v istom prípade za určitých okolností, tak mi to príde strašne úćelové. Ako dajme tomu, keby je tento pohľad komplexní a vieš ho vysvetliť šesťroćnému neam s tým problém, ale tvoj polad má toľko, ale, že mi nedá na každé to ale poukázať a vieš že svoje ironické a pripičené poznámky nemyslím tak strašne,len som si trochu moc navykol, že teba sa v debate väčšinou máločo dotýka... Proste daj si pár dní prosím ťa ak chceš v tejto debate pokračovať, prečítaj si stránku, ktorú uvádzaš ako svoj zdroj, najlepšie celú, myslím, že sa to dá zvládnuť na jeden šup a príď prosím ťa s jedným konkrétnym vysvetlením svojho pohľadu na vec ohľadom propagácie masových vrahov. Potom sa môžme baviť takto to proste bude skĺzavať do pripičeností a podobne pretože mne to proste nedá.

  @Luc.ka Piči tam a ja že tým spravím slávneho sociopata zo seba. :D A mne je dáko jedno kto aký je kurva tam, mne nedá vidieť medzery v uvažovaní a nepoukázať na ne, hlavne keď viem že stavajú na veľmi vratkých základoch.
 19. 20
  Willbebetter

  tvári sa, že má 6 rokov

  inak hej, ten film bol dost spatny, esteze som nebola v tom kine :D tie sexualne sceny uplne mimo, tiez mi tam chybalo viac detstva...v podstate suhlasim s recenziou :)
 20. 21
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  ô__ô Ok, máš pravdu vo všetkom :D O OH sa nejdem s tebou baviť už, lebo očividne si rovnaký zdroj vykladáme dvojako a mne to nestojí za nekonečné doťahovanie, čiže faajn, bola chorá :D Ale si úlný nemtudko, keď nedokážeš pochopiť základnú vec, ktorú by zvládlo aj malé dieťa, a to, že odmietam prezentovanie akýchkoľvek zločincov bez ohľadu na ich mentálnu spôsobilosť, alebo či sú vôbec nažive :D A za vetu "Blbosť novinári ezverejňujú objektívne fakty ak mi tu ideš tvrdiť ako sú spracovanie novinármi podobných tém vlastne úplne v poriadku" (inak na toto už rovno Google translator použiť, potom že prečo ti v diskusiách ťažko rozumieť) si zaslúžiš utopiť vo vlastných zvratkoch ;) Kde som ja dopiče tvrdil, že je to v poriadku? Si analfabet? Povedal som, že sa to proste deje, a pre tú slávu to tí ľudia robia. Ak nedokážeš pochopiť 2 takéto 1duché názory, ktoré vyvierajú z faktov, tak buď ich cielene nechceš pochopiť, alebo si proste mentál.
 21. 22
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @antifunebracka neviem ako sa dajú vykladať dvojako ale budiž no. A nie netvrdím že to tvrdíš, to bola reakcia na to ćo si písal, hmmm keď sa tak zamýšľam myslím že v jednej veci sa zhodujem, že vykreslovanie rôznych takýchto individuí v poriadku nie je v takej forme v akej sa deje, len máme dosť podstatné názorové rozdieli v tom aký prístup by bol lepší
 22. 23
  Waagbistritz69

  26 ročný muž
  утопия

  mňa recently nasral takýto film "podľa skutočnej udalosti" Beautiful Mind.. https://en.wikipedia.org/wiki/A_Beautiful_Mind_(film)#Divergence_from_history
  ono by to bolo bárs v pohode, keby tvorcovia sa skutočnými udalosťami len inšpirovali a dali postavám iné mená etc. ale toto mi prišlo už podobné, jak keby o českom filme Bolero tvorcovia išli tvrdiť, že to je presne podľa prípadu Ľudmily Cervanovej..
  a Hepnarovú som ešte nevidel, ale pozriem dakedy.
 23. 24
  Efyks

  12 ročný chlapec

  Mne jej bolo na konci ľúto, lebo bola psychicky chorá a mali ju liečiť, ale neliečili...toť bolo jediné čo som si z toho filmu odniesol
 24. 25
  Efyks

  12 ročný chlapec

  A inak tie komentáre :D Vám to dobre jebe ... Ale ni v zlom!
 25. 26
  Dumbledore

  tvári sa, že má 3 roky
  Godricova Úžľabina

  Dokedy to bude na úvodnej stránke boa? Lezie mi na nervy tá pi*a na obrázku.
 26. 27
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @dumbledore Musíš mi to tri krát pošepkať pospiatku do análu, že to tam nechceš. Ale z takej blízkosti mi to musíš šepkať, že rozoznáš čo som včera jedol po čuchu.
 27. 28
  Dumbledore

  tvári sa, že má 3 roky
  Godricova Úžľabina

  @karlotiskot Debilko nauč sa písať aspoň.
 28. 29
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @dumbledore Ale no cicinko môj :* Už si stratil svoju úroveň? Keď ti niečo do piči vadí, sťažuj sa tam kam to patrí a nevylievaj si svoje pojebané snobské ego tam kde s tým nikto nič nespraví. Môžem ti akurát tak kopnúť do hlavy aby si mal na chvíľu pred očami tmu, ale to zvládneš aj sám s menším rozbehom a kamennou stenou. I keď s úrovňou kokotizmu akú vieš preukazovať by som mohol pochybovať či ju trafíš...
 29. 30
  Dumbledore

  tvári sa, že má 3 roky
  Godricova Úžľabina

  Si strašne primitívny :) ale strašne. (letim)
 30. 31
  Karlotiskot

  35 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  @dumbledore Ti vravím to svoje snobské ego si vylievaj niekde inde.