Čiernobielo

Na úvod

Dlho som váhal so začatím s podobnými článkami/blogmi, pretože nemám celkom pocit, či to má cenu, poprípade či to má cenu na tomto priestore s týmto obecenstvom, no prišiel som k názoru, že možno práve komunita vcelku neznalá tohto druhu umenia bude zrejme najideálnejším miestom, kde by jeho propagácia mala skutočný zmysel.

Čo je manga, myslím, že moderný človek prinajmenšom tuší a kto nie, veľmi jednoducho si to zistí. Ja osobne to tu nemienim vysvetľovať a radšej ako ohurovať základnými znalosťami, ktoré vám budú v konečnom dôsledku zbytočné, by som radšej predstavil mangu, nie ako druh umenia, ktorý vás má ohúriť, ale ktorý vo vás bude ticho tlieť a ku ktorému sa nebudete vracať v lačnosti po obyčajnom zabití času, alebo zábave, ale ako k umeniu ktoré vie byť rovnako premýšľavé a hlboké ako ktorékoľvek iné.

Preto v týchto článkoch nehľadajte odporúčania na Naruta, Bleach, alebo mangy plné kladných hrdinov a obrovských činov(i keď ani nim sa niekedy nedá vyhnúť) a pripravte sa na potemnelejšie mangy, plné ľudskej mysle, predostretej vám skrz netradičné príbehy, občas absurdné, vykreslené vo svetoch aké by vás ani nenapadli, poprípade vás mátajú v nepríjemných snoch, ale i zdanlivo obyčajné, kde stačí len málo aby sa rozhýbalo predstavenie plné vnútorných prúdov, prevaľujúc ich sa pomaly cez hradby povrchného sveta.

Dúfam teda, že si tento magazín nájde svojich čitateľov a svet máng sa otvorí ďalším pár ľuďom.

autor: Karlotiskot, 26. september 2015 01:30
Zdieľaj článok na facebooku
62 odoberateľov
Karlotiskot

Under the spreading chestnut tree I sold you and you sold me: There lie they, and here lie we Under the spreading chestnut tree

Komenty k článku