Prečo psy jedia hovná?

Prečo psy jedia hovná?autor: Prey01, 7. október 2017 00:28
Zdieľaj článok na facebooku
0 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Prey01

  23 ročný chalan

  Táto téma vyvoláva množstvo dohadov a diskusií. Bohužiaľ neexistuje jasná odpoveť na túto zapeklitú a jednu z najzložitejších otázok ľudstva. :-D. Pojednanie výkalov (hovien) sa technicky nazýva „coprophagia“. Hoci máme pár vysvetlení, prečo to robia králiky, slony, gorily a dokonca aj mačky, u psov je tento dôvod nejasný.

  Nemáme žiadne vedecké štúdie (asi si nikto netrúfa), ale jeden z najpravdepodobnejších dôvodov na požieranie hovien jevyplnenie nutričného deficitu, ako je chýbajúce železo, minerál či vitamín. Ďalšie názory tvrdia, že psy to robia od hladu, keď sú na diéte. Tretia najbežnejšia teória tvrdí, že to psy majú jednoducho vštepené a robia to intuitívne na základe zdedeného genofondu svojich divokých predkov.
  Mačacie výkaly vyzerajú pre psov obzvlášť lákavo, mňamka hamka. Asi kôli väčšej rozmanitosti, pretože to chutí asi rovnako, ako jedlo, ktoré mačky žerú. Ale osobne to nemôžem potvrdiť. Keď vy áno, dajte mi vedieť.
  Aj keď nepoznáme dôvody, prečo to psy robia, jedna vec je istá. Nedovoľte mu to. Je tu mnoho rizík a najväščím sú parazity, niektoré sa môžu preniesť aj na človeka (aj bez toho aby jedol hovná).
 2. 2
  Torpedo08

  26 ročný muž
  kOkOtOvO

  V noci som ti to vysvetlil s tymi muchami to ti nestacilo ? :D
 3. 3
  Hovado

  hrá sa, že má 0 rokov
  zije za hranicami tvojho chapania

  Lepsie hovna zrat, ako z huby srat...
 4. 4
  Drak_hnevu

  29 ročný muž

  Recyklacia
 5. 5
  Sianagirl245

  16 ročné dievča
  tu

  A preco hovna jedia psy? ;(
 6. 6
  Ivan1998

  18 ročný chalan

  FUJ :DDDDDDDDDDD odpoveď nikto nepozná, majú lepšie vyvinutý čuch a niečo tam asi príťažlivé cítia.