Angry magazín

Recenzia na Birdz

Tak a ako lepšie začať napĺňať potenciál tohto vylepšenia, než skritizovať stránku, ktorá nám solidárne tento priestor ponúka?

Samozrejme že nijak!

Mohli by sme sa motať pár odstavcov okolo toho čím birdz bol, ako pomaly pustol a ako sme sa dostali až sem, na vrchol možností a zúročených skúseností vo vedení teenagerského portálu, ale to už všetci vieme a tí čo nevedia sa to skôr či neskôr dozvedia, pretože ešte dodnes je tu zavše z dialav počuť plač za tým ako to tu kedysi vyzeralo. Takže čo tak rovno začať tým čo je tu teraz a kúskami nostalgie prepliesť to volačo na čo so slzami v očiach a navretými žilami na spánkoch len márne hľadám výstižné pomenovanie...

Takže birdz sa nám preklenul do ďalšej fázy fungovania a prináša nám neuveriteľnú možnosť založiť si magazín. To ma proste vykoť, pretože takýto inteligentný nápad som tu nevidel od doby keď niekoho na chvíľu napadlo, že by sa tu mohol z času na čas reálne udeliť ban.

Vitajte na Birdzi.

Vitám a čítam uvítanie s pocitom hanby, aký zažívate keď vám kamarát s oćakávaním púšťa svoj prvý nahratý song a vy sa pri tom radšej vytratíte do krajiny zázrakov vo svojej hlave, ktorú ste si presne pre tieto prípady vybudovali, len aby ste túto situáciu nemuseli prerušiť vypnutím hudby priamym stretom jeho čela s reprákom.

Úvodná stránka je absolútne prešpekulovaná, vytunená a mne osobne na nej chýba už len prehľad stolice užívateľov, pretože vmestiť toľko krávovín na kopu nezvláda ani dedinský predseda družstva, ktorému včera zhoreli maštale.

Ako fakt? 5minút slávy? Komu toto do Krista Boha načo je? Je to snaha dodať pocit užívateľovi, že tu nezostane stratený v kope iných nickov. Tak to ťa potom ty môj prenaivný asi ťažko sklamem, ale ak nebudeš mať na avatare aspoň štvorky kozy vytrčené v spornej podprsenke neobzrie sa za tebou ani vlastná mater keby si to tu surfuje od rána do noci. (našťastie, ako nás informuje tento portál žiadny manky a tatkovia tu nie sú vďaka ultratechnológiám vyvinutých v Perex Sience Laboratories) A ani tak to nebude žiadna výhra, pretože sa na teba zavesia akurát tak ogenené prsty baličov, rovnako ogenené prsty uvedomelých ochrancov cudnosti a vyšperkované nechtíky dievčat, ktorých naserieš už len tým, že ti narástli väčšie kozy ako im a nevyhneš sa siahodlhým polemikám o tom, či ti trčí alebo netrčí kúsok bradavky.

To čo ma ale ako prvé zaujalo, boli veľký priestor zaberajúce kocky s obsahom na vrchu stránky, ktorých podstatu som musel zisťovať trochu dlhšie. Po dlhšom bádaní som dospel k názoru, že sú to takzvané “trendové veci“ vďaka grafovej šípočke nad nimi, nuž a to ma poser na holé záda rovnakú kategóriu vidím v tom prťavom zozname naľavo, ktorý je tam samozrejme pre ten pocit, že sa tu toho dá mrte veľa robiť. Skúsim to teda s kliknutím na “ukáž ďalšie“ a čuduj sa svete tri zo štyroch štvorčekov akurát tak zmenili pozíciu.

Môj pohľad následne dopadá na hlavný feed, či ako to vy mladý ebem vám voláte. Jedna z najväčších pomôcok pre človeka, ktorý zisťuje čo sa tu dá robiť je zmenený na nepoznanie. Ja teda neviem koho toto bol nápad, ale mal by vážne pouvažovať o sebapoškodzovaní ťažkým, tupým predmetom. Dvíham dlane k nebesiam a okamžite prosím Boha aby mi vyjebal bleskom obe oči. Vo feede zostali stavy, zavše sa tam objaví nejaký blog a v podstate sa tam nič nehýbe, keďže aj komenty sa len akosi doplňujú pod už zverejnené s pevným miestom.

Pravá strana birdzu našťastie ostala zachovaná a tak je aspoň v tejto časti prehľad, čo je na birdzi nového.

Čo ma však najviac prekvapí je, keď „tajné správy nájdem až po zoscrollovaní na spodok stránky v ľavej časti, inteligentne umiestnenej pod nahlasovaním chýb na birdzi, čo evokuje už vyššie spomínané zúročenie skúseností a prevádzkovatelia si uvedomili, že poukazovanie na chyby birdzu má omnoho väčší potencial ako komunikácia medzi užívateľmi.

Statusy na pozadí

Poznáte ten pocit keď máte pred sebou niečo takmer dokonalé a zrazu k vám príde smradľavý šimpanz s hovnom v ruke, rozjebe to nasračku a ako čerešničku na torte vám toto hovno rozmaže po ksichte? Presne toto sa mi odohralo vo fantázii, keď som sa pozrel na stavy a začal ich skúmať. Ale kde zaćať? Pri úplnej nepotrebnosti týchto pozadí? Pri tom, že na niektorých ledva prečítam čo tam je? Pri tom, že biele písmo na obrázku s prevažujúcou bielou a belasou je škôlkarská chyba? Nasrať tieto krávoviny! Najdôležitejší je predsa obsah a tak sa len smutne pozastavím nad tým, ako sú dokurvené obrázky, gifká, videá, proste všetok obsah, ktorí nie je len o pár slovách. Asi sa tejto stránke natoľko darí, že v minulosti využívané prejavy, ktoré vo sovjej jednoduchosti spolu s obecným a súkromným feedom, dokázali spojiť fb, tumblr a neviem čo ešte, odrazu núti užívateľa prejavovať sa verejne len pomocou písmen, ak teda nechce skončiť s trápnym pocitom prijebane sa umiestňujúceho obsahu. Jediný priestor, kde statusy vyzerajú ako tak k svetu je sekcia “stena“ avšak aj tu vidím jedem malý problém, keď najlepšie statusy si neprečítate bez toho aby ste na ne najprv nemuseli kliknúť.

FÓR um

Nemôžem sa ubrániť pocitu, že nový birdz je len blbý žart a niekde za tomasom sa na jeho avatare skrýva Andy Kaufman a smeje sa na tom ako je niekto pobúrený takými blbosťami.

Zas raz vidím 15 minút slávy a napadá ma či to nemá mať rovnaký úćel aj na úvodnej stránke, ale po spomienke na to, že sa tam príspevky v podstate poriadne neprestriedavali svoje dumanie ukončujem myšlienkov, že ak je to tak, tak je to pekne v P....

Zasa ma máta istí pocit. Pocit zúfalosti. Príde mi totiž, že celé rozvrhnutie fóra má zamaskovať už niekoľkoročné upadanie tejto kategórie, keď najprv upadla kvalita a neskôr i kvantita príspevkov. Preto sa dôraz miesto aktuálnosti a dokonca i už spomínanej trendovosti (zjavne najväčšieho tromfu novéhu birdzu) snaží držať pri živote čo najviac fór tým, že ich tam budete mať v niektorých kategóriách pred nosom tie isté aj niekoľko mesiacov. Na toto sa už ale nedá ani nasierať, pretože pri zúfalosti aká z toho kričí mám chuť si zobrať tomasa do náruče, pohojdávať ho a tíśko mu spievať kým nezaspinká, aby som mu následne zľahka pritlačil vankúš na tvár a ušetril ho trápenia.

BLOG!

Sekcia blogov našťastie i nešťastie neprešla výraznými zmenami.

Čo ma pod jedným blogom či fórom pobavilo bola reakcia Tomasa, ktorý ani nevedel či teda ukazuje alebo neukazuje mená ľudí ktorí ohviezdičkovali blog. Odpoveď znie: NIE, NIE JE!

Čo je veľká škoda, pretože ako čudujúc sa sám sebe, ešte stále prispievateľ do tejto sekcie, môžem povedať, že anonymné hodnotenia sú v rámci Birdzu solídnemu autorovi, čo sa týka motivácie, akurát tak na dve veci, nehovoriac o tom, že zanechať sa dá už len pozitívny ohlas a ja sa tu začínam cítit jak v dákom tralalande, kupájúc sa v žužu bazéne plnom karamelových delfínov čo grcajú dúhové bonpari.

Smutne pobavilo...

Čo iné by mohli spraviť dve možnosti tak výrazne neurčité svojou službou spoločnosti. Po krátkom bádaní si so štipkou inteligencie uvedomíte, že tlačidlo “pobavilo“ slúži na určenie poradia v sekcii “zábavné veci“ (dpč, čo tak nahradiť slovo veci, slovom príspevky? Slovo vec používam totiž výhradne v situáciách keď je moja slovná zásoba absolútne na nule a neviem si zhrnúť niekoľko VECÍ pod nejaký pojem a aj to robím s pocitom miernej zaostalosti.) ale načo je tlačidlo “smutné“? Príde mi samoúčelnejšie ako scény vo filme Inerstellar (Z ktorého bude najbližšia angry recenzia). Proste je tam, aby vyvážilo veselé a možno malo vplyv na poradie v zábavnosti, aj keď o takomto prepojení v súvislosti s touto stránkou veľmi pochybujem.

Bugy, profil, atď

Mám sa nad bugmi pozastavovať jednotlivo, alebo len poznamenať, že to tu už ani nestojí za reč? Asi skôr to druhé a rovnako stroho zhrniem profil, ktorý sa tvári ako keby vám mal vydať omnoho viac informácii no v konečnom dôsledku zistíte, že je akurát tak zbytočne porozdeľovaný do viacerých častí medzi ktorými sa dá prepínať...

Zhrnutie samozrejme nebude vábivé, ale strašne rád by som vyzdvihol nápad ohľadom magazínu a sorry birdz že sa ti momentálne tak kruto vypomsť uje, ale začal si si tým ako ma vieš urputne srať svojou logikou na úrovni diagnostikovanej hydry, ktorej desať hláv dáva ledva dokopy IQ tikve a ak aj niektorú človek odjebe, vyrašia ďalšie dve s polovičnou inteligenciou. Nič viac vyzdvihnúť nemôžem pretože nebudem niekoho chváliť za to, že opravil bug, ktorý tu aj tak nemal čo hľadať (viď vyhladávanie, editácie blogov...) respektíve namiesto nich vzídu bugy iné.

Pýtam sa sám seba, prečo niekto komplikuje portál kvôli pár prkotinám (nehovoriac o zbytočnosti niektorých z nich) ktoré chce pridať, do takej miery, že z toho k čomu ste sa dopracovali jedným-dvoma klikmi je teraz chvíľami jedine vyhľadatelné cez “lupu“? Prečo sa zrušil hlavný feed, keď bol najlepśím pomocníkom začiatočníka a obmedzil sa na nemastnú neslanú formu v akej sa teraz nachádza? Prečo sa zrušila činnosť užívateľov? Jasné, niektorý tvrdia ako to bola pomôcka pre stalkerov a nič iné, každopádne okrem nich si mohol spraviť širší rozhľad o človeku hocikto z užívateľov a neraz to dávalo viac ako do bodky vyplnený profil. Tiež to mnoho ľudí používalo aby mali prehľad o vlastnej aktivite. Takže rušiť ho bola obrovská zbytočnosť, okrem toho nahradená takzvanou “1000kou“ ktorá by možno bola skutočne vhodnejšia ako úvod na stránke užívateľa, ale nie za daných okolností. Prečo sa na fóre nevenuje najväčšia pozornosť aktuálnym témam ako to vo fórach LOGICKY býva a radšej sa skúša táto aktuálnosť zúfalo rozhodiť medzi všetky kategórie? 

Keď tak hľadím na nový birdz ostávam stratený a nie len v stránke samotnej ale aj v rozhodnutí, či už nenadišiel správny čas porúčať sa z topiacej lode.

Avšak ako spravnej kryse mi to nedá, kým nevyžerem poslednú odrobinku z prázdnotou zívajúcej kuchyne aby som si raz prípadný pohľad z dialky na túto topiacu sa deravú bárku užil so zaslúžene plným bruškom.autor: Karlotiskot, 23. september 2015 16:51
Zdieľaj článok na facebooku
62 odoberateľov
Karlotiskot

Under the spreading chestnut tree I sold you and you sold me: There lie they, and here lie we Under the spreading chestnut tree

Komenty k článku

  1. 1
    Karlotiskot

    35 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

    @admin Veľmi by ma potešilo vymazanie tohoto článku, ktorý po úprave miesto upravenia pôvodného článku vyprdol nový článok.