BIRDZ Magazín

Sexy 40 (recenzia)

The Rebound (USA, 2009, 95 minút)

Slovenská premiéra: 2. september 2010

Réžia: Bart Freundlich

Scenár: Bart Freundlich

Kamera: Jonathan Freeman

Hudba: Clint Mansell

Hrajú: Catherine Zeta-Jones, Justin Bartha, John Schneider, Lynn Whitfield, Art Garfunkel, Kate Jennings Grant, Sam Robards, Rob KerkovichŠtyridsiatnička Sandy (Catherine Zeta-Jones) je šťastne vydatá, vychováva dve deti a v živote jej, zdá sa, nič nechýba. Jedného dňa však odhalí neveru svojho manžela a život sa jej od základu zmení. S deťmi sa sťahuje do centra veľkomesta, kde plánuje začať novú etapu svojho života. Veľké plány však nevychádzajú úplne podľa jej predstáv – prvýkrát od školy si nemôže nájsť poriadnu prácu a musí absolvovať schôdzky s mužmi, ktorých jej dohadzuje kamarátka.Na matku dvoch detí je toho zrazu akosi príliš, a tak sa rozhodne prijať ponuku mladého Arama (Justin Bartha) a príjme ho ako pestúnku pre svoje deti. Aram má síce dvadsaťpäť a vysokú školu úspešne za sebou, no čas trávi obsluhovaním v miestnej kaviarni a na kurzoch sebaobrany pre ženy v úlohe fackovacieho panáka. To sa však po stretnutí zo Sandy začína rýchlo meniť...Akým spôsobom, to si vie doplniť snáď každý divák. Pravidlá romantickej komédie sú jasné a zaužívanú šablónu nezmenil ani režisér a scenárista v jednej osobe – Bart Freundlich (Californication). Napriek tomu je však Sexy 40 v niečom trochu iným filmom ako ostatné „ciťáky“. V závere. Ale nepredbiehajme.Hodnotenie:

Catherine Zeta-Jones v úlohe „obyčajnej ženy“ pôsobí trochu zvláštne, predsa len, koľko štyridsiatničiek sa môže chváliť v tomto veku sexappealom, aký má Catherine? Skrátka, rola rozvádzajúcej sa ženy k nej akosi nie a nie prischnúť. Úlohy zmyselných žien (Chicago) jej sedia oveľa viac. Naopak, Justinovi Barthovi pasuje úloha ako uliata. Pôsobí sympaticky, no vek necelých 25 rokov mu asi málokto uverí (v skutočnosti mu ťahá na 33). Celkovo hlavná dvojica k sebe príliš nesedí, čo by mal byť logicky kameň úrazu romantického filmu, ale......pri Sexy 40 na prvý pohľad nesúrodá dvojica nepôsobí ako päsť na oko. Vytknúť tvorcom by sa však dalo napísanie vedľajších postáv - konkrétne potomkov Sandy. Nechutné hlášky oboch detí o spermiách a zvracaní snímku skôr degradujú, ako by jej pridávali. O hlúpom názve nehovoriac.Ak by sme chceli pomenovať Sexy 40 jediným slovným spojením, nazvali by sme snímku zrejme tuctovou presladenou romantickou komédiou. Prekvapivým je však koniec filmu, kde absentuje záverečné objatie, bozk či dokonca svadba, ako to býva pri deviatich z desiatich romantických filmov. Úprimné držanie za ruku vyjadruje krásnu súhru medzi Sandy a Aramom, ktoré však nie je príliš šťastným, skôr zmierlivým koncom filmu.Tvorcovia filmu Sexy 40 nikdy neprejavovali túžbu urobiť zo snímky megatrhák. Príjemný hollywoodsky produkt pobaví, rozcíti, aby nakoniec trochu zvážnel a vrátil diváka do reality. Sexy 40 je romantickou a nenáročnou zábavou ako ušitou pre zamilované páry, ktorá síce neprináša nič nové, ale určite neurazí.Celkové hodnotenie: 6/10

autor: Michal Šmalo, 11. september 2010 18:00
Zdieľaj článok na facebooku

Komenty k článku

 1. 1
  Etelnair

  26 ročný muž
  ⊱ follow the white kitty ⊰

  Prekvapivým je však koniec filmu, kde .......<br />
  no uz ani nie
 2. 2
  Kolini

  25 ročný muž
  srdcom navždy v Trenčíne

  taka blbôstka.. ale na to, ze je to romanticka komedia, celkom slusne..
 3. 3
  Hajzelodkosti

  30 ročný muž

  klise film, neviem preco taketo typy filmov vobec nazyvaju filmom
 4. 4
  Overexcitedgirl

  24 ročné dievča
  -

  možno skuknem
 5. 5
  Schizofrenik

  27 ročný muž
  LONDON/Croydon

  prečo mi všade ukazuje že film je z roka 2009? ste sa asi trochu sekli
 6. 6
  Mernose

  27 ročný muž
  z planéty B612

  @schizofrenik - ďakujem za upozornenie, chybu som opravil
 7. 7
  Kikushenka

  32 ročná žena
  point in the universe

  jaaaj :* na tom som bola este v britanii cez leto :) the rebound :* inak odporucam tym, ktori sa chcu naucit lepsie po anglicky a uprednostnuju film bez dabingu. je im super rozumiet :)
 8. 8
  Dushqa

  27 ročná žena
  V Krvavom Svete

  jednoducho ďalšia romantická komédia :)