Nerobme niekoho z hrdinu, kto ním nie je

Trošku som pozmenil výrok Jeho Excelencie, Veľaváženého Monsignora don chuana Kapitána, ale môžme sa z toho niečo aj priučiť. Veľa krát vidím medzi ľuďmi mladých, ktorí sa hrajú na hrdinov a vždy chcú byť centrom pozornosti. Príklad - rodičia mu kúpili nejakú modernú elektronickú fičúru a hneď sa s tým ide pochváliť. On je v ten deň hrdina medzi spolužiakmi. Nie, nie je. Hrdina je ten, čo pre spoločnosť niečo urobí, niečo z vlastnej vôle, niečo pozitívne. Môže to byť aj maličkosť. Napr. sa zastane spolužiačky pri ohováraní, aj keď je v menšine. TO je hrdina toho dňa. Keď ide do toho z vedomím, že niečo môže aj stratiť. No a tí veľkí hrdinovia sú tí, ktorí zachránili svojim rozhodnutím druhým život. Alebo "len" dopomohli nejakým spôsobom, aby sa druhý mal lepšie, dlhšie a spokojnejšie žil. TO sú hrdinovia. 

Zdieľaj článok na facebooku
1 odoberateľov
Chocholousek

Som, aký som a iný nebudem. Podľa susedov divný tvor nenápadne sa plýžiaci budovou a nemajúc rád iných ľudí. Je to samozrejme lož.

Komenty k článku

 1. 1
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  asi si chcel v nadpise dať "Z NIEKOHO HRDINU".

  lebo "niekoho z hrdinu" = máš hrdinu, urobíš z neho niekoho
  "z niekoho hrdinu" = máš niekoho, urobíš z neho hrdinu.
 2. 2
  Chocholousek

  hrá sa, že má 2 roky
  Nitra

  @midnight Neber ostatných tak vážne :)
 3. 3
  Lorgine

  hrá sa, že má 2 roky

  chocholousek, k @1 - ide len o to, že tá chyba v nadpise je veľmi výrazná, preto u každému jedincovi s určitým citom pre správne vyjadrovanie spôsobuje priam muky :D
 4. 4
  Lorgine

  hrá sa, že má 2 roky

  * preto každému
 5. 5
  Kuko1965

  hrá sa, že má 1 rok

  Toto aj mňa trápi. Najtragickejšie sa to ukáže keď nejaký "fičúr" vezme tatove auto a frajeruje s ním akoby si naň on sám zarobil. Napokon to s frajerstvom preženie a v tom lepšom prípade skončí už bez slávy s plačom v priekope. V horšom prípade niekoho zabije.
  Ale ako píšeš, môže to byť a väčšinou to začína maličkosťami. Hrdinstvo je napríklad neriadiť sa verejnou mienkou ale vlastným rozumom. Napr. dievča si zapáli lebo ostatní v parte fajčia. A podobne. Pritom sa to zdôvodňuje "slobodou" a "nenechaním sa obmedzovať" (napr. rodičmi). Pritom dievča nemá slobodu keď sa neriadi svojim rozumom ale mienkou ostatných. To je hrdinstvo. To je ťažké a náročné.
  Dnešná generácia mladých sa rada nechá klamať. Len nech to neohrozí jej klamlivú slobodu a možnosť si "užívať". Netušia však že to končí väčšinou tragicky. Hovoria si: "veď žijeme len raz, tak si to užime". Ale funguje to naopak: "žijeme len raz - tak si to neposerme".
  :-/
 6. 6
  Midnight

  29 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @chocholousek to je mi ale argument. úplne mi dávajúci dôvod teba ani nič čo povieš nebrať vážne vôbec ;)
 7. 7
  Ewkaa

  23 ročné dievča
  Košice

  Pravda