Keď som uzavretý, môže to viesť k antidepresívam?

Ahojte!

 Po dlhšom dobe som stretol s jednou mojou známou, a pýtala sa ma, že prečo som nešiel k nim, keď ma volala. Hovorím, robím, nemám toľko času a podobne. Písali sme si, ale nechcel som moc ísť hlboko do tej témy. Bola nasratá, čo aj chápem, že som nešiel k nim. Ona ma malého, že ani ona nemá toľko času, ale na mňa by mala čas, a že prečo som nešiel, aspoň vyrozprávať sa, vyriešiť si problémy, a tak. Hovorím robím, nemám toľko času. Že nemám povedať, že nemám čas, určite si viem nájsť čas, vravím áno. Neboli sme v kontakte, boli sme "ďaleko od seba" (proste nestretávali sme sa, len na Vianoce, na sviatky, keď sme išli na návštevu, a tak). V detstve sme boli spolu veľmi často, keď sme vyrástli, ona žila svoj život a ja svoj. Nie raz ma volala k nej, aby som išiel k nim. Nešiel som, lebo proste čo som jej povedal, ona to hneď povedala mamine, čo som povedal detstve jej, ona to povedala mojej mamine.

Okej, teraz je to iné, ale som uzavretý. Nikomu nič nepoviem čo ma trápi, a podobne, aké problémy mám a tak. Ona hovorila, že to jej môžem kludne povedať. Lenže ja nepotrebujem vyrozprávať sa len, ale aj vyriešiť ten problém. Teraz čo bolo Všetkých Svätých, boli sme viacerý na návšteve na kope, a zavolala ma táto osoba, aby som išiel k nim porozprávať sa a tak. Že čo nové v robote a tak, že prečo nič nepoviem čo ma trápi, že to nieje dobre, že som taký uzavretý nič nepoviem, že čo ma trápi, aké problémy mám a tak. Že môžem hocikedy k nim ísť a porozprávať sa, čakajú ma hocikedy. Dávnejšie som sa ľutoval ľuďom, plakal, oľutoval sa, že som taký nešťastní a podobne. Teraz nič nepoviem ľuďom a je to horšie viem. Jej manžel mal antidepresívum, a bral lieky na to. On vie čo to je. Potom mi to povedala známa, že nieže aj ja tak dopadnem že padnem do antidepresívy a skočím pod vlak. Tak som sa zľakol, že až. TO môže viesť k antidepresívám keď om uzavretý a nikomu nič nepoviem? Proste takto poviem: Neviem už dôverovať v ľuďoch, komu sa môžem vyrozprávať a komu nie. Každý má svoje problémy, a nie ešte aby mala aj moje problémy na krku. Ja svoje problémy potrebujem vyriešiť a nie len rozprávať o tom dookola. 

Proste ma veľa ľudí sklamali, a som veľmi opatrný. Áno, je to pravda, že nikomu nič nepoviem.

Zdieľaj článok na facebooku
7 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Riddler

  27 ročný muž
  Turiec

  Zdá sa mi, že si robíš z tých antidepresív hrozného strašiaka, ako keby bolo niečo strašné a hanebné brať ich. Ved možno by ti pomohli, ak máš skutočne depresívne stavy a nevieš sa z toho sám dostať. Ak tej kamarátke dôveruješ, že to s tebou myslí úprimne, tak skús postupne, krok po kroku vyliezť z tej ulity a stretávať sa s ňou, rozprávať sa s ňou, ved nemusíš všetky probléym hned naraz vybaliť, ked ti to nejde.
 2. 2
  Patrixo

  hrá sa, že má 0 rokov
  Som bezdomovec

  moža. aj kuklače moža
 3. 3
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @riddler áno, presne tak, robím z toho veľkú vedu, čo keď ich mám nebodaj brať. Teraz nemávam chvála Bohu, ale mávam. :) problém mám taký aký som vravel, že som uzavretý, proste nikomu nič nepoviem, radšej to nechám pre seba. Ona to myslí úprimne, lenže vieš ona má toho malého, a nechcem ju obťažovať aj s mojími problémami. Okej navrhla mi že sa somnou porozpráva, ale ja to potrebujem aj riešiť, nielen o tom rozprávať chápeš však? :) len vieš, mám pocit, že hej vyrozprávam sa hej, uľaví sa mi, ale lepšie by bolo, keď by som to vyriešil nejak. :)
 4. 4
  Riddler

  27 ročný muž
  Turiec

  @christiano_301 No ved možno spolu na nejaké riešenie prídete. Ale nie je dobré to dusiť v sebe a odmietnuť pomocnú ruku, ked sa niekto ponúkne. A aj keby pre teba nemala nejaké riešenie, nebol by si rád, že máš kamarátku, ku ktorej môžeš chodievať na návštevu? Ved na toto si sa sťažoval, že nikoho nemáš.
 5. 5
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @riddler áno nieje dobre všetko dusiť v sebe. :) bol by som rád, len to je to, o to sa bojim, že nenájdeme žiadne riešenie. Áno, ale proste nieže som si zvykol na to že nikoho nemám, ale už ma nič neprekvapí, toľkí ľuďoch som sa sklamal a ktovie ešte v kolkatych sa sklamem. Proste chápeš ma? Ťažko to vysvetlit keď necítiš to čo ja
 6. 6
  Riddler

  27 ročný muž
  Turiec

  No ved aj ked nenájdete nejaké zázračné riešenie na všetky tvoje problémy, už len mať kamarátku je aspoň malý posun vpred, aj to môže trochu pomôcť :)
 7. 7
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @riddler no mal som zlý pocit a neska som sa zasa sklamal. Mna ide jebnut prisaham bohu. Potom že neviem dôverovať v nikomu, čuduješ sa? Ide ma jebnut fakt
 8. 8
  Hnisavica

  tvári sa, že má 4 roky

  "Jej manžel mal antidepresívum, a bral lieky na to."

  To je hrozne ballsy, skoro ako bolo svojho času emigrovať do Východného Nemecka
 9. 9
  Verdamt

  28 ročný muž
  Trnava.

  Doporučujem ti knihu: "Ako som upadla do krvavej antidepresívy" od Evity Urbaníkovej.
 10. 10
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @verdamt zasa nie som v antidepresíve zasa to nepreháňajme
 11. 11
  Antifunebracka

  31 ročný muž
  joker birdzu

  Spoiler: zomrieš opustený a nechcený http://www.reactiongifs.com/r/prwtng.gif
 12. 12
  Tomas55555

  25 ročný muž

  No a čo ťa trápi ?