Som uzavretý do seba. Neviem sa pohnúť ďalej, som na jednej mieste

Prežívam veľmi zlé obdobie. Ľudia doslova utekajú odo mna, mám taký pocit, a tak to vidím. Nemám žiadnych priateľov okolo seba, na ktorých by som mohol spoľahnúť. Mal som jedného kamaráta na strednej, bol na barlách. Ten príbeh som Vám už povedal. V skratke: využíval ma do nekonečna. Pomáhal som mu ako som vedel. Boli sme najlepší kamaráti, boli sme ako bratia. Pomáhal mi vo všetkom, čo potreboval odo mna, dal som mu. Poslal ma do piče 3x. Z toho 2x sa ospravedlňoval. Odvtedy odkedy sme sa prestali baviť, odvtedy samé nešťastie mám. V škole problémy, prepadol som, ale urobil som reparát. Je tomu už rok, čo sa nebavíme. (Vlani som urobil reparát, nie teraz. Nieže si to budete myslieť, že som teraz urobil reparát :D to ma ešte len čaká). Neurobil som maturity, čakajú ma opravné skúšky. 

Čo sa týka vzťahov, už cca 3 roky som sám. Samozrejme riešil som s dievčatami, len to bohužiaľ nevyšiel. Každá jedna baba si myslí, že chlapom ide len o sex. Lenže to tak neni, ja nie som ako ostatný. Samé nešťastie mám v tom. V robote stále na zadané mám šťastie alebo ma nechcú ani spoznať. Na koncerty chodím, aj tam sú len zadané. To som fakt takýto nešťastný? Nemám vysoké požiadavky od dievčati, len aby bola normálna a úprimná, aby sme si rozumeli. Aby nepozerala na to, či mám peniaze (a koľko), či mám auto (a aké), či mám svoj byt. Áno nie každá je taká, ale väčšina hej. 

XYZ krát som sa sklamal v ľuďoch, ktorým som veril, že mi neublížia. “Kamarát” ma zavolal niekoľkokrát na kofolu, a teraz sere na mna. Keď mu napíšem a zavolám ho von, nemá čas. Z detstva som stratil najlepšieho kamaráta. Či ma trápia tí ľudia, s ktorými sa už nebavím? Úprimne, áno. Nemám s kým sa porozprávať, cítim sa sám. Ťažko  príjmem k sebe ľudí. 

Som uzavretý do seba: Nikomu nič nehovorím, čo ma trápi, aké problémy mám, len tu na birdz. Neska som sa bavil s rodičmi a starými rodičmi, že prečo som takýto sa ma pýtali, prečo som uzavretý, prečo nemáš kamarátov, priateľku. Kurva ľahko sa im povie, že buď otvorený. Ako by ste sa cítili vy keď by ste 3 dni za sebou sklamali komu ste dôverovali, a verili že to neurobí. Ale keď niečo potrebovali tak som bol dobrý, tak ma poznali. Strašný zlý pocit to je. Nechce ísť somnou nikto von, nemajú čas. Je chyba vo mne? Pomáham druhým radosťou, ale využívanie neznášam. 

Neviem sa pohnúť ďalej, som na jednej mieste: Áno stále som na jednej mieste čo sa týka partnerských vzťahov. Nedarí sa mi nejakú zbaliť, zavolať ju von, porozprávať sa, niečo vypiť, spoznávať sa. “Kamarátov” volám von, ale nemajú čas, niesu taký typ chalanov, ktorý chodia von. Poviem si svoje ľuďom keď pičujú do mňa, nenechám sa. Keď ma urážajú som ticho, veď im to karma všetko vráti. Samozrejme skúšam sa približovať k ľuďom niektorý sú taký arogantný a nevážia si to, že ste mu pomohli. 


Pomôžete mi prosím vás? :) poraďte mi prosím :) bol som u psychológa, nepomohol. Ja potrebujem vyriešiť toto a nie len vyrozprávať sa. Vďaka za radu a za váš pomoc :) 

Zdieľaj článok na facebooku
7 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Panakoja1

  hrá sa, že má 0 rokov

  Chris, keď nevieš byť štastný sám zo sebou tak do vzťahu ani nechoď
 2. 2
  Majmarad

  36 ročný ujo

  Bez peňazí nebudeš mať nič a dopadneš ako ja. Dávaj si na toto pozor. Žene ak povieš, že nemáš peniaze, majetok, vlastné bývanie, že si nezamestnaný a ani maturitu si nespravil tak ťa pošle do análu. Ak keby si bol ten najlepší človek na svete. Mám kamaráta, našiel si frajerku, a tá sa ho spýtala či má auto a kde býva. keď jej povedal, že býva s rodičmi a nemá auto, tak ho poslala do piče. Nič v zlom, s kamarátmi je to úplne rovnaké. peniaze sú v dnešnej dobe bohužiaľ taký artikel, bez ktorého neznamenáš nič a nikto si ťa ani nevšimne.
 3. 3
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @panakoja1 ako hej musím sa tešiť z maličkosti ale tie veľké veci kedy prídu? Ako láska, vztah, svadba, rodina
 4. 4
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @majmarad tým nechcem tým povedať že nemám peniaze, áno potrebuješ peniaze a ja si tie peniaze cením nekúpim si hocičo drahé veci. Raz som kúpil ako puberťák iPhone se za 300€ čo som mal zarobené 400€ ns brigáde z z toho len 100 ostalo. Takze odvtedy si cením tie peniaze, a šetrím si dokym som u rodičov lebo keď pôjdem sám bývať nebude to take ružové ako teraz
 5. 5
  Lostinthedark

  24 ročný chalan
  mám plač v hrdle

  Peniaze, auto a byt sú iba zámienky prečo s tebou nebyť, keď sa dozvedia, že si nezmaturoval.
 6. 6
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @lostinthedark nejde im o vzdelanie ale o peniaze, auto a byt ;)
 7. 7
  Lostinthedark

  24 ročný chalan
  mám plač v hrdle

  Ale hovno, však s babami chrápu jenom jedničkáři.
 8. 8
  Panakoja1

  hrá sa, že má 0 rokov

  @christiano_301 tešenie sa z maličkostí a byť spokojný a štastný sám zo sebou sú 2 rozdielne veci. Žena nechce uplakaného chlapa ktorý sa na všetko stažuje. Nechali ťa ostatný? Kašli na nich, nepotrebuješ ich. Vyrovnaj sa sám zo sebou, zapracuj na sebe a nestažuj si. Urovnaj si priority, lebo prvá priorita pre seba by si mal byť TY sám, nie druhá osoba na ktorej bude závisieť tvoje štastie.
 9. 9
  Tomas55555

  25 ročný muž

  A prečo si nehladáš stastie v niecom inom než v partnerských vzťahoch a kamarátoch ?
 10. 10
  Aventine

  12 ročné dievča
  V ✝emnu spanilém

  @majmarad ja mám frajera, čo býva s mamkou a má starého pežota a robí taxikára a ešte má aj dlhy (nie dlhý :D )
  Aj na takých baby letia! :D
 11. 11
  Majmarad

  36 ročný ujo

  @aventine tak nie si žena :D
 12. 12
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @Panakoja1 ja nrplačem, ale musím sa dať do poriadku takto to ďalej nemôže ísť. Áno nepotrebujem ich ale takto to mám ťažšie. Neviem byt otvorený, nechválim sa s ničím druhým lebo to nieraz zle dopadlo. Ako mám zapracovať na sebe? Povedz prosím lebo neviem ako to myslíš.

  Tomas55555 a v čom? Možno ty hľadáš napr šťastie v sexe. A v čom mám hľadať? Lenže vieš ja si neviem predstaviť svoj život žiť sám, nikoho vedľa seba. Áno mám rodičov ale ani oni nebudú navzdy a potom čo bude somnou? Teraz bud v mojom koži. Len jebavat a chodiť do roboty? Vôbec si neužívam svoj život. Nechodím nikde lebo neni s kým keď tak sem tam s rodičmi chodím na koncerty ináč sám nikde.

  @Aventine na akých baby letia? Na dlhy? Na taxikára? To mi príde trosku uchylne (hehe) :D
 13. 13
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @Tomas55555 a v čom? Možno ty hľadáš napr šťastie v sexe. A v čom mám hľadať? Lenže vieš ja si neviem predstaviť svoj život žiť sám, nikoho vedľa seba. Áno mám rodičov ale ani oni nebudú navzdy a potom čo bude somnou? Teraz bud v mojom koži. Len jebavat a chodiť do roboty? Vôbec si neužívam svoj život. Nechodím nikde lebo neni s kým keď tak sem tam s rodičmi chodím na koncerty ináč sám nikde.
 14. 14
  Nerwous15

  27 ročný muž
  furt rovno a dzig do ľava :P

  @aventine ma dlhy a nema dlhý? :-/ Mala by si prehodnotit svoj vyber
 15. 15
  Nerwous15

  27 ročný muž
  furt rovno a dzig do ľava :P

  @christiano_301 jake mas konicky? Zaluby? Co robis vo volnom case?
 16. 16
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @nerwous15 jazdim na aute, prechádzky v prírode, chodievať na futbal na koncerty, proste medzi ľudmi byt.
 17. 17
  Nerwous15

  27 ročný muž
  furt rovno a dzig do ľava :P

  A o com sa chces porozpravat s ludmi? Jak si pisal v clanku
 18. 18
  Aventine

  12 ročné dievča
  V ✝emnu spanilém

  @majmarad ale by ma zaujímalo, to ten tvoj kamoš si našiel frajerku, a až potom čo sa začali frajeriť sa ho spýtala či má auto a kde býva? :D to je dosť zvláštne :D
 19. 19
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @christiano_301 Ja tiež nemám kamarátov a ani partnerku, ale dá sa žiť aj takýmto životom a može byť človek spokojný. Doležité je ale mať pevnú nábožensku vieru, ak sa staneš veriacim a svoju vieru naplno posilníš potom ti tvoja viera bude stačiť ku štastiu, a už ti ani nebude vadiť to že nemáš kamarátov a partnerku.

  A inak samota sa dá vyriešiť aj zaobstaraním si domácich zvierat ako sú mačky a psy. Taktiež sa dá hladať si spolubývanie.
 20. 20
  Majmarad

  36 ročný ujo

  @aventine hej, tak nejak to bolo :D
 21. 21
  Campino

  26 ročná žena
  retardovana šošonka na uteku

  Ja mam kamoska, tiez bol v takom zacarovanom kruhu, dokonca ma len vyucny list ci co sa to dava, nemal ani len pracu dlhe mesiace, samozrejme ani vodicak, ani auto, byt nemal.... A predsa to bol moj FWB a je to jeden super clovek..
  A teraz? Ma pracu, ma vlastmy byt, ma vsetko co chce, bude sa zenit coskoro, zije daleko od rodicov..
  Mal by si si vstupit do svedomia a urobit nieco pre svoj zivot
 22. 22
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @campino čo urobiť pre svoj život? Mám prácu mám auto mám peniaze ale to má neurobí šťastným
 23. 23
  Campino

  26 ročná žena
  retardovana šošonka na uteku

  Prestan sa lutovat, stazovat, nebud negativny a jazdi bajkom
 24. 24
  Christiano_301

  22 ročný chalan

  @campino nemýlim negatívne snažím sa myslieť pozitívne mat plány čo chcem v živote dosiahnuť
 25. 25
  Endre-silentname

  31 ročný muž
  letím niekde v oblakoch

  súhlasím s @Panakoja1. Tu nemôžeš ani čakať radu od niekoho ako ti pomôcť. V prvom rade sa musíš vyrovnať sám so sebou. Z toho ako som čítal tento tvoj blog je mi vysoko zrejmé, že sa musíš naučiť mať rád seba samého. A keď toto dokážeš, tak veci prídu postupne samé. Nehľadaj, neľutuj sa. Pokiaľ nedokážeš mať rád sám seba, tak nemôžeš čakať od iných, že budú mať radi reálne teba.

  Okrem toho si vezmi, že máš 21 rokov. V tvojom veku už som chodil do práce a ľudia okolo mňa (aj ja sám) sme mali úplne iný život a priority ako keď sme mali 15. Takže keď ti kamarát povie, že nemá čas, tak možno naozaj nemá čas. Život sa mení, posúva sa ďalej a nemôžeme byť celý život tínedžeri. A to je treba si uvedomiť.

  Postav sa zo zeme, prestaň veci v hĺbke riešiť a analyzovať a ži život. Neplahoč sa ním. Ži ho. A aj ľudia okolo teba budú s tebou radšej.
 26. 26
  Robinsonleon

  23 ročný chalan

  Chris, tvoj článok lieči sebaľútosť druhých ľudí.
  Keď už nič, tak aspoň za toto buď rád :D
 27. 27
  Antifunebracka

  31 ročný muž
  joker birdzu

  Vidíš, a to si mohol mať tak úžasné a krásne dievča ako Azizi... ale si ju odplašil tým, aký si zlý človek.

  Ale môžeme ísť cez víkend na kupko, hm? :)
  @aventine Tak ale AKé baby na takých letia... teda nechcem, aby to vyznelo zle :D všeobecne myslím
 28. 28
  Aventine

  12 ročné dievča
  V ✝emnu spanilém

  @antifunebracka podľa mňa práveže také, pre ktoré je prvoradé aby si s chlapom dokonale rozumeli, aby mal povahu ktorá im vyhovuje, aby boli jeden pre druhého tým najlepším párom, a tam už je ťažko prihliadať ešte aj na také drobnosti ako sú peniaze a zázemie xD ja teraz nehovorím všeobecne, ale podľa seba, a ako vieš mám pár diagnóz, tak sa to asi nedá brať ako vhodný príklad :D
 29. 29
  Limitles

  7 ročný chlapec

  @aventine mám chuť tu niekoho označiť ako pekne povedané xD