KH

Hrá mi do uší pomalá hudba z čias minulých, ktorá je plná príbehov. Príbehov, takých skutočných. Neraz si sa v nich našiel však? Keď to na teba doľahlo, keď zašlo svetlo dní, keď. Bola to taká náplasť, možno spúšťač na vypustenie emócií von. Nie je to hanba. Je to ľudské. 


Pre osamelého človeka je to najťažšie uvedomiť si, že v jeho samote je určitá hodnota. On sám.  Väčšina osamelých ľudí sa podceňuje. Ale hodnota samoty tkvie v tom, že nám dáva možnosť uvedomiť si, kto sme, alebo nie ? Nemôžeme investovať do človeka, ktorého milujeme, pokiaľ sme neinvestovali sami do seba.


Samota možno nie je stav, ktorý sa musí pretrpieť, možno je to dôvod k oslave. A niekedy? Niekedy s tebou slávi celý vesmír, a fakt, že s tebou nikto tú oslavu nezdieľa, jej krásu nijak nezmenšuje.  


Niekedy je to to, čo ťa posunie vpred.

Niekedy stačí zavrieť oči a otvoriť srdce.

Znie to ťažko, no napriek tomu je to tak jednoduché.

Byť sám. 


Zdieľaj článok na facebooku
10 odoberateľov
Christodoulou

Dobrého veľa nenarastie, ale zlého tiež nie :)

Komenty k článku

 1. 1
  Vreskot000

  31 ročný muž

  Vies samota ma rozlicne podoby. Inak preziva samotu mlady kdesi na intraku, alebo v zahranici, kde si nasiel pracu a zaciatky su tazke ale mozno casom sizvykne. Inak preziva clovek clovek v strednom veku, inak v starobe. Ciže jeden pojem v rozlicnych usekoch zivota znaci inu kvalitu
 2. 2
  Tomtoylc

  26 ročný muž

  napisal som (vynimočne) blog a rovnakú tému ... ty si to však podala oveľa lepšie :)
 3. 3
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  strbak birdzu

  A čo oslavuješ?