600 ročný ujo, |̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ |

O rovnoprávnosti (m/ž)

Ako inak, o sexe a nevere...

Rovnoprávnosť diktuje rovnosť medzi mužom a ženou. Chcel by som však poukázať na niektoré aspekty tejto rovnice. Napr.
Keď muž sa pýta na počet partnerov pred ním.
Alebo, či mužská a ženská nevera by sa mala brať rovnako.
Alebo, či je rovnosť v častom striedaním partnerov.

Čo by ste povedali o mužovi, ktorý ma tričku nápis, I'm GAY?

S najväčšou pravdepodobnosťou vám napadne, že má rád mužov.

Klasická definícia slova "gay" však vypovedá o niečom inom:

https://www.merriam-webster.com/dictionary/gay

V čase predtým totiž slovo gay bol bežným slovom a nemalo nič spoločné so sexuálnou orientáciou. Niektoré dosť vážené slovníky sexuálnu orientáciu uvádzajú len ako poslednú možnosť zo všetkých.

Dobre, to bolo o tom slove a o prvom dojme.

Ďaľšou takouto definíciou je napríklad ponímanie mužskej a ženskej sexuality. Napríklad, z prostej predstavy, ako napríklad korenička zaujme miesto na poličke, tak korenička používa poličku. Alebo keď meč sa zasúva do pošvy, ale meč je predsa sémanticky dôležitejší element a preto pošva slúži meču. Z tvaru a všebecnej predstavy teda vvviera domnienka, že muž používa ženu pri sexe a nie naopak. Samozrejme, aj z mnohých iných priblížení sa dospeje k tomuto názoru (určite nie všetkými, ale to nie je podstatné, kedže ma nezaujíma pravda, ale to, čo je zaužívané, rovnako, ako s tým tričkom).

Ak teda muž používa ženu, tak ako vyznejú slová:
- Tvoj muž/priateľ použil inú ženu. (1)
- Tvoja žena/priateľka bola použitá iným mužom. (2)

Otázka: Ktorá z týchto viet vyznie viac ponižujúco?
Skúsme to trochu analyzovať. Pri (1) dochádza k pocitu, že ona (manželka/priateľka) nebola dostačujúca, teda, že tá druhá je lepšia. Myslí si, že ju už nemiluje a preto bol schopný dopustiť sa takého ohavného činu. Pred analýzou (2) však urobíme malú exkurziu do všeobecných predstáv o manželstve, o postavení ženy a muža v manželstve (nie pravda, len predstavy a mýty).

Manžel je hlavou rodiny a stará sa o materiálne zabezpečenie. Žena robí z domu domov. Keďže je žena vo všeobecnosti slabšia, muž ju ochraňuje a je teda pod jeho ochranou. Jeho úlohou je všetko fyzické, a ženinou doménou sú skôr tie emócie, múdrosti a lásky (opakujem, nehovorím o pravde, ale o mýtoch, rehot). A teraz môžeme pristúpiť k analýze (2).

Pri (2) ide teda o niečo, čo by malo byť jeho úlohou - niekto používa jeho ženu. Majetníckosť je odjakživa prítomná vo všetkých ľuďoch. A keďže muž je bojovník (nie o pravde..., rehot) v mysli, v jeho podvedomí zažíva ohrozovanie na živote. Jeho prvotným inštinktom je prežiť a v evolúcii väčinou prežije jedinec, ktorý je silnejší a viac agresívnejší. Čo sa dá pochopiť, keď si uvedomíme, čo robí s človekom značná dávka adrenalínu. Myslí teda na smrť.

Možnože žena tiež myslí na ohrozenie života, ale určite nie v takom rozsahu, ako muž, aj keď nie je to vylúčené. Ale keď o neho nie je zodpovedná, nie je to rovnaké príkorie, ako pre muža, ktorému hrá v úlohe aj mužnosť a schopnosť zachovať si česť muža.

Keď žena podvedie muža, zvyčajne ide o city, kým muž myslí len na chvíľkové rozptýlenie (súhlasne s "on používa ju" predstavou a všeobecne rozšíreným názorom)

K počtu partnerov platí rovnako: keď on používa ju, tak je žena v tomto zmysle viac opotrebovaná, kým u muža to znamená, že to so ženami vie (prosím, neukrižujte ma za toto, je to všeobecná predstava a ja som niekedy na pochybách, aj keď istotu v tomto smere nemám, rehot).

Analogicky, počet sexuálnych partnerov ≠ počet sexuálnych partnerov.

Ale nikto nemusí zúfať. Situácia sa rapídne mení. Tak, ako postavenie žien v spoločnosti, tak aj postavenie mužov a ich úloha. Žena už naďalej nemôže počítať s podporou muža v oblastiach, kde sa tejto úlohy predtým ujímal muž. Takisto sa legalizujú homosexuálne manželstvá a v pláne je vynechať ženu z reprodukčného procesu, keďže je to možno príliš náročné pre ženu (vedci už to dokázali, je to v štádiu vývoja; celkom úspešný projekt). Tak zanikne rozdiel medzi mužom a ženou, do práce budú chodiť roboty a partnerstvo je na úplne iných základoch.

Ale zatiaľ, zatiaľ, ...
Keď má žena viac sexuálnych partnerov, ako muž, alebo keď jej sexuálne správanie do bodky kopíruje sexuálne správanie nemravných mužov, je dôvod sa znepokojovať a názor spoločnosti bude viac-menej súhlasný. Teda, aspoň názor mužov. Rovnako sa, zatiaľ, zachová rozdiel reakcie, keď muž podvedie ženu a keď žena podvedie muža. Podľa štatistík chce sex stále viac žien. Podobne je to aj na pornostránkach - registrovaných žien je viac, aj keď to nie je príliš podstatný údaj, ale vypovedá o postoji žien k problematike. Takže to možno raz bude úplne opačne, že ženy budú viac sexovať a muži budú hľadať lásku, ale zatiaľ ste len prolhané defky! (rehot)
Zdieľaj článok na facebooku
12 odoberateľov
Cos45

Stahujem teraz dva filmy. :-) Filmy stiahnute. Je rano a je mi smutno. Pocit, ako rano pred cestou do skoly na Zakladnej Skole do 1. triedy. Pocit: jatka, zdroj pocitu: neznamy. V skole: jatka, nieco podobne ako predtym. Stahujem dalsi film. :-) Dneska vynimocne nestahujem ziadny film. Lebo mam resty. Nedopozerane filmy, ktore na mna cakaju v zlozke. Aj knihy na mna cakaju. "Inkvizicia nevymrela" a "daco o zenach."

Komenty k článku

  1. 3
    Cos45

    600 ročný ujo
    |̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ |

    Viac takychto. :-D