Light In The Dark EP

Toto je môj skromný hudobný projekt v ktorom som gitarista a songwritinger a nedávno sme vypustili von tento EP album, ktorý bol čiastočne hotový už pred polrokom. Songy sme zbúchali v mojom začínajúcom amatérskom domácom štúdiu, takže sa vopred ospravedlňujem za nie moc profesionálnu kvalitu zvuku. Moja práca bola gitara, efekty, klávesové nástroje, mixáž a mastering. Žiaľ nemali sme možnosť nahrať komplet biciu zostavu, tak som tam naprogramoval strojové bicie. Až budeme mať možnosť nahrať skutočné bicie, určite ich použijeme. Pri tomto EP albume prišla zmena a tou je príchod speváčky Lenky, ktorá nahrádza Patrika, ktorý tento rok opustil z osobných dôvodov kapelu. Ďalšou zmenou je to, že sme trošku zmenili zvuk a taký ten náš vibe, ktorý sme mali v starších skladbách, ale žánrovo to je v podstate stále rock a povedzme aj akýsi metal. Budem rád ak posúdite tieto skladby ako nezaujatí poslucháči a napíšete, aké z nich máte dojmy. Veľmi si to budem vážiť.

Songy si môžete vypočuť tu: https://www.youtube.com/playlist?list=PLViGhQioQazgodd02YyYNJpMEnGUm-xab

Navyše už mám spravené základy a kostry pesničiek na ďalšie EP a snáď sa nám koncom roka podarí ešte niečo vypustiť von.  Možno bude z toho aj normálny album. Tentokrát by to malo byť ale skôr také viac mainstreamovo ladené a podľa môjho názoru som sa už od tohto EP albumu hudobne zlepšil a aj mi produkcia kvalitou zvuku dosť narástla. Ja osobne robím hudbu len tak pre radosť lebo aj tak viem, že nebudem mať šancu sa s ňou presadiť. Baví ma to, a to je jediný dôvod, prečo ju zverejňujem aj tu :)

Zdieľaj článok na facebooku
14 odoberateľov
Darksider96

Občas sa stane, že tu napíšem niečo gramaticky nesprávne, ale to neznamená, že som blbý. Len mám dysgrafiu. Ale keďže veľa čítam, tak sa na mňa už nejako nalepila a viem písať podľa pamäte. Žiaľ keď píšem rýchlo alebo premýšľam viac nad obsahom ako nad gramatikou, tak sa sem tam pozabudnem a napíšem niečo gramaticky nesprávne. Proste dobrá pamäť je výsadou blbých. Múdry človek nemá čas si všetko pamätať. Múdry človek musí vymýšľať :D

Komenty k článku

 1. 1
  Midnight

  31 ročný muž
  čo to zase píše?!

  Ok, som za prvou minútou a pol Sound, a... všetko okrem speváčky skvelé. Speváčka... nie priam hrozná, ale slabá, slabý hlas (zvukovo) nehodiaci sa na tento žáner (plus zle/nekvalitne nahratá) a občas je aj falošne...

  Ale všetko ostatné super, čiže skúsim napriek speváčke prežiť tých pesničiek viac.
 2. 2
  Veryhappyhippo

  25 ročný muž
  Momentalne KE

  Kto vam robil mix/master? spevy ste nahravali neskor?
  Totizto spev posobi separatne od zvysku + kusok hlasnejsie je ako zvysok zvysok je pekne spraveny co sa tyka mixu.

  Zatial som si pustil len tu Sound a Carried away a v tej Sound je spevacka casto kusok mimo tonu

  v Carried away je uz tonovo lepsie, ale napr. v 0:37 posobi ze nestihala tak je rytmicky jemne mimo

  V oboch je ale ten problem so spevom a mixom
 3. 3
  Midnight

  31 ročný muž
  čo to zase píše?!

  Break your mask

  UUUUUF BOŽE.
  Chalan vokalista je... riadne zlý. Jeho scream je naprosto komický, a nescreamové časti sú hrozné lebo sú falošne, a dotyčný to potom ešte "vylepšuje" keď sa snaží umelecky kolísať na tónoch a tak je to potom ešte falošnejšie, lebo to vôbec nevie XD

  Okej, takže... sorry, viac toho nezvládnem. Zhrnutie finálneho názoru: hudba skvelá texty som príliš nevnímal, melódia vokálu je tiež dobrá, ale brutálne vám to dojebávajú obaja vokalisti.

  So slečnou by sa dalo dačo spraviť, nahrať lepšou aparatúrou, trocha autotunu, trocha filtrov nech jej hlas znie... lepšie, silnejšie, lebo jeho hlavný problém je že oproti hudbe je zvukovo slabý... Ale po pár takýchto úpravách by ten jej vokál bol celkom v pohode.

  S chalanom vokalistom... hm... musel by nemať žiadne scream časti, musel by ho niekto presvedčiť nech nekolíše "umelecky" s tónmi lebo to nevie, a nech sa radšej sústredí na to aby vôbec trafil správne tón, a následne postup rozpísaný pri slečne by tomu pomohol, ale myslím že finálny výsledok by bol stále horší ako slečnin vokál po úprave.

  ak chceš, tak by som skúsil spraviť toto čo som povedal, pošli inštrumentál a vokál osobitne, dve skladby, jednu so slečnou a jednu s chalanom, a uvidím čo sa mi podarí (aj ja by som bol zvedavý že či a ako veľmi sa mi to podarí opraviť).
 4. 4
  Midnight

  31 ročný muž
  čo to zase píše?!

  @veryhappyhippo vo všetkých je ten problém s mixom spevu
 5. 7
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  @midnight @midnight @3 No tá Break Your Mask je aj podľa mňa napiču... Idem ju vymazať a nahrám to tam len čisto ako background.

  A tiež díky za objektívnu kritiku :smile: Väčšinou vidím, že hrozne veľa ľudí si všíma len vokály, a background ani moc nie a hodnotia skladby len na základe spevu.

  "ak chceš, tak by som skúsil spraviť toto čo som povedal, pošli inštrumentál a vokál osobitne, dve skladby, jednu so slečnou a jednu s chalanom, a uvidím čo sa mi podarí (aj ja by som bol zvedavý že či a ako veľmi sa mi to podarí opraviť)."

  Ak by sa dalo, tak by si mohol niečo skúsiť spraviť v naších nových skladbách na ktorých čoskoro začneme robiť.
 6. 8
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  @veryhappyhippo JJ, tie spevy sme nahrávali neskôr a mix a master som robil ja. No proste je problém násť dobrého speváka do kapely.
 7. 9
  Midnight

  31 ročný muž
  čo to zase píše?!

  @darksider96
  "Ak by sa dalo, tak by si mohol niečo skúsiť spraviť v naších nových skladbách na ktorých čoskoro začneme robiť."

  velmi rad, uz dlho som sa nehral s hudbou v kontexte ze to bude mat zmysel aj pre niekoho :). ale preco nie aj v tychto existujucich?
 8. 10
  Swamper

  38 ročný ujo
  BA

  Mne sa to páči také , aké to je Aj skladba Break your mask je v pohode aj s tým vokálom WTF ?! Lenka je síce trochu vytrasená , ale vôbec tomu neuberá To chceš skladať hudbu pre pár kktov z bircu , alebo chcete zajtra vystupovať v Tokiu ?
 9. 11
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  @midnight "ale preco nie aj v tychto existujucich?"

  Lebo som to zdielal na FB po skupinách a tak a dal som ich aj na youtube a tiež aj cez appku amuse do spotify a pod. (hehe) Už sa mi to nechce tam znova nanovo dávať...
 10. 12
  Veryhappyhippo

  25 ročný muž
  Momentalne KE

  inac pouzivas sample na bicie? Ak j ake?

  podla mna tie spevy by dala, len to treba prenahrat a viac aby pasovala do mixu

  inac co sa tyka mixu instrumentov je to super! Ja osobne mam problem aby to znelo profi ked mixujem tak potom fajn, ze tebe to takto ide
 11. 13
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  @midnight Inak potom ak budeme mať niečo nové, tak sa ti môžem ozvať? :smile:
 12. 14
  Midnight

  31 ročný muž
  čo to zase píše?!

  @darksider96
  @11 ALEJOJ! tak sa dohodnime takto, pošli mi materiály k Silence, nech sa s tým môžem pokúsiť pohrať, a potom keď s tým dačo spravím tak ti to pošlem naspäť, a sám uvidíš či ťa kvalita novej verzie namotivuje to povymieňať alebo nie =D =D

  @13 áno, jasné! :)
 13. 15
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  @veryhappyhippo Už neviem presne čo som vtedy používal popravde ale nikdy nepoužívam len jedny, vždy nejaku kombináciu... Dík za názor :smile:
 14. 16
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  @midnight Tak ja si aj myslím, že u teba to bude lepšie... Ale už to nechcem naozaj mazať z tade... Ale môžem ti teraz niekedy poslať akustický inštrumental na ten náš song Carried Away a jej nové vokály do toho a môžeš skúsiť na tom niečo spraviť ak chceš.
 15. 17
  Midnight

  31 ročný muž
  čo to zase píše?!

  @darksider96 pošlipošli, rozhodne áno, cez google drive alebo hocijako, a do tsky link, poprosím ale aj zlepenú verziu, nech mám referenciu že čo kde má byť a ako vokál časovaný k nástrojom a tak, a potom teda prinajmenšom inštrumentál celý ako jednu vec, a osobitne vokál ako jednu vec, prípadne ak mi chceš dať šancu hrať sa celkovo s masteringom do detailov, tak potom každý inštrument ako osobitný súbor... to bolo asi zbytočne podrobné vysvetlenie, keďže sa tým zaoberáš tak vieš aspoň zhruba ako to funguje, ale... mám zlozvyk pre istotu radšej vysvetliť zbytočne veľa, šetrí to čas a zbytočné komplikácie v prípade že sa ukáže že to vysvetlenie naozaj bolo potrebné =D
 16. 18
  Darksider96

  24 ročný chalan
  Underworld

  @midnight Okej, zajtra ti to pošlem :smile: