Ľudia sú ako stromy

Keď sa pozriete na strom, čo vidíte?

Možno listy alebo ihličie, kôru, vetvy a kmeň.

Ja vidím jemný vánok ako pohybuje s listím a vidím čas. Čas? Áno presne ten čas ktorý sledujeme na hodinách. Vidím ako ten čas, ktorý sme stromu dali, nebol premárnený. Bol využitý, aby tento strom mohol rásť a rásť, až z neho výrastol strom, ktorý vidíme pred sebou.

Vidím dôveru. Dôveru? Áno presne tú ktorú vkladáme s nádejami do malého stromčeka a veríme že z neho raz bude veľký a silný strom. Rovnako ju vkladáme aj do malého dieťaťa a veríme, že raz z neho vyrastie užasný človek ktorý napríklad zmení aj svet.

Vidím prekážky. Prekážky? Áno presne tie vďaka ktorým majú ľudia skúsenosti, vytrvalosť, nádej a ktoré ich pripravujú, už od útleho veku na strasti života. Presne tak vidím parazitov, ktorí požierajú kôru a napádajú strom, ktorý sa nemôže brániť.

Vidím pomoc. Pomoc? Áno presne tú, pretože keď parazity prídu, vietor sa ich snaží zhodiť a pomôcť stromu.

A tak mi stále viac pripadá, že sme ako stromy a každy z nás či chceme alebo nie potrebuje svoj vietor...
Zdieľaj článok na facebooku
14 odoberateľov
Darksider96

Občas sa stane, že tu napíšem niečo gramaticky nesprávne, ale to neznamená, že som blbý. Len mám dysgrafiu. Ale keďže veľa čítam, tak sa na mňa už nejako nalepila a viem písať podľa pamäte. Žiaľ keď píšem rýchlo alebo premýšľam viac nad obsahom ako nad gramatikou, tak sa sem tam pozabudnem a napíšem niečo gramaticky nesprávne. Proste dobrá pamäť je výsadou blbých. Múdry človek nemá čas si všetko pamätať. Múdry človek musí vymýšľať :D

Komenty k článku

 1. 1
  Savvym

  27 ročný muž

  chrobak prekazka, vietor pomoc, strom clovek. My jednoducho potrebujeme dat koruny dokopy a konarmi si zlepsovat co sa da, lebo nase korene siahaju hlboko a dokazu nas udrzat v zdravi.
  Vietor je preto nielen pomoc ale najma motivacia, tuzba a cielavedomost so stipkou sutazivosti a bojovnosti. Treba kazdemu, aby nasiel svoj vlastny zmysel vetra.
 2. 2
  Antifunebracka

  31 ročný muž
  joker birdzu

  Ty si veľmi bystrozraký človek!