Ľudia sú ako stromy

Keď sa pozriete na strom, čo vidíte?

Možno listy alebo ihličie, kôru, vetvy a kmeň.

Ja vidím jemný vánok ako pohybuje s listím a vidím čas. Čas? Áno presne ten čas ktorý sledujeme na hodinách. Vidím ako ten čas, ktorý sme stromu dali, nebol premárnený. Bol využitý, aby tento strom mohol rásť a rásť, až z neho výrastol strom, ktorý vidíme pred sebou.

Vidím dôveru. Dôveru? Áno presne tú ktorú vkladáme s nádejami do malého stromčeka a veríme že z neho raz bude veľký a silný strom. Rovnako ju vkladáme aj do malého dieťaťa a veríme, že raz z neho vyrastie užasný človek ktorý napríklad zmení aj svet.

Vidím prekážky. Prekážky? Áno presne tie vďaka ktorým majú ľudia skúsenosti, vytrvalosť, nádej a ktoré ich pripravujú, už od útleho veku na strasti života. Presne tak vidím parazitov, ktorí požierajú kôru a napádajú strom, ktorý sa nemôže brániť.

Vidím pomoc. Pomoc? Áno presne tú, pretože keď parazity prídu, vietor sa ich snaží zhodiť a pomôcť stromu.

A tak mi stále viac pripadá, že sme ako stromy a každy z nás či chceme alebo nie potrebuje svoj vietor...
Zdieľaj článok na facebooku
13 odoberateľov
Darksider96

Občas sa stáva, že tu napíšem niečo gramaticky nesprávne, ale to zas neznamená, že som blbý, len mám dysgrafiu. Ale myslím, že aj napriek tomu píšem dobre keďže veľa čítam a poznám už gramatiku podľa pamäte. Ale zas keď sa snažím napísať rýchlu odpoveď a nedávam veľmi pozor v tom zhone na gramatiku alebo keď premýšlam viac nad obsahom, ktorý píšem ako nad gramatikou, tak sa občas stáva, že napíšem niečo gramaticky nesprávne. Ja len, že aby ste vedeli :D https://cs.wikipedia.org/wiki/Dysgrafie

Komenty k článku

 1. 1
  Savvym

  26 ročný muž

  chrobak prekazka, vietor pomoc, strom clovek. My jednoducho potrebujeme dat koruny dokopy a konarmi si zlepsovat co sa da, lebo nase korene siahaju hlboko a dokazu nas udrzat v zdravi.
  Vietor je preto nielen pomoc ale najma motivacia, tuzba a cielavedomost so stipkou sutazivosti a bojovnosti. Treba kazdemu, aby nasiel svoj vlastny zmysel vetra.
 2. 2
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  vreskot birdzu

  Ty si veľmi bystrozraký človek!