Marilyn Manson (citáty)

Citáty k zamysleniu: Pôvodne mala byť táto zbierka myšlienok a citátov MM súčasťou blogu o jeho autobiografii, dlhá tŕnistá cesta z pekla o ktorej chcem tiež napísať, ale nakoniec som si ich vypísal toľko, že to dávam na samostatný blog. Sú to zaujímavé myšlienky, ktoré dokazujú, že MM nie je žiadny pozérský blbeček, ale človek, ktorý veľa premýšla nad svetom a spoločnosťou. Niektoré sem dávam:


"Ľudia sa tak boja byť iní až sa radšej prispôsobia väčšine. Ja nie. Radšej umriem za to, aký som."


"Vždy som bol toho názoru, že človek je sám o sebe šikovný. Až teraz sú ľudia stupidní. Len máločo to dokladá lepšie než vojny, organizované náboženstvo, byrokracie a (stredná) škola, kde väčšina vládne tvrdou nemilosrdnou rukou."


"Postupne som začínal kresťanskú školu neznášať a pochybovať o všetkom, čo sa mi tam snažili vsugerovať. Začínalo byť jasné, že utrpenie, ktorého sa pokúšali zbaviť modlením, je utrpenie, ktorým mučia sami seba a teraz nás. Šelma, ktorej sa toľko báli, bola v skutočnosti nimi samými: bol to človek, nie mytologický démon, kto mal nakoniec zničiť človeka. A tá šelma sa zrodila z ich strachu."


"Medzi ľuďmi, ktorí nikdy neokúsili poriadny trip, je rozšírený stereotyp, že každý kto niekedy bral akékoľvek dorgy, je zavíslý. Pravda je však taká, že závislosť má veľmi málo spoločného s tým, aké drogy beriete alebo ako často beriete. Je nutné brať do úvahy ďalšie faktory, napr. do akej miery dovolíte drogám riadiť váš život a vašu schopnosť bez nich normálne fungovať. Ja sa nijako tým, že drogy užívam netajím. Zároveň však každým, kto je na drogách závisly, naprosto pohŕdam. Kvôli ľudom, ktorí drogy zneužívajú, vyzerajú tí, ktorí ich užívajú zle."


"Vždy sa mi páčila peterpanovská myšlienka, že človek može byť dieťaťom v mysli, keď už nie je v tele, a Smells Like Children by mal byť album pre toho, kto už dieťa nie je, pre niekoho kto ako ja chce svoju nevinnosť späť, pretože už je natoľko skazený, že si ju dokáže vážiť."


"Verím v sny. Verím, že každú noc sa na planéte všetko, čo je, bolo a môže byť, premietá do snov. Verím, že to, čo sa stane vo sne, sa nijako nelíši od toho, čo sa stane v reálnom svete, a nie je to o nič menej dôležité. Verím, že sny sú pre dnešného človeka niečo ako cestovanie v čase. Verím, že človek môže vo snoch navštíviť minulosť, prítomnosť i budúcnosť. Verím, že som sníval polovicu svojho života, ktorá sa ešte nestala... V snoch som bol svedkom svojej smrti, a to ma naučilo viac si vážiť života. V snoch som tiež videl vlastný život, a to mi pomohlo viac si vážiť smrť."


"Ľudia si nepíšu denníky pre seba. Píšu ich pre druhých, ako tajomstvo, ktoré nechcú prezradiť, ale chcú, aby ho všetci poznali. Jediné bezpečné miesto pre vaše myšlienky je vaša pamäť, ktorú si ľudia nemôžu vziať a prečítať, keď sa nepozeráte, aspoň zatiaľ."


"Dnes večer sa začali šíriť fámy, že sa chcem zabiť. Ale ja som už za posledný rok zomrel toľkokrát, takže už by nebolo veľmi čo zničiť."


"Antikrist nie som len ja alebo jedna osoba. Sme to my všetci, kolektívny stav mysli, ktorý v sebe Amerika potrebuje prebudiť. Ja to v nej chcem prebudiť. To je zmysel tohoto turné, možno dokonca môjho života - prinútiť Američanov, aby si uvedomili, že nemusia veriť len preto, že im to niekto opakuje celý život. Niekto kto nikdy nemal sex alebo neskúsil drogy vám nemôže tvrdiť, že je to zlé. Jedine skrze vlastnú skúsenosť možete vymedziť vlastnú morálku. Ľudstvo nie je o tom ako musieť sústavne hľadať odpustenie za to, že je človek ľudský; ľudstvo je o nevinnej existencií jednotlivca. To je Armagedon, pretože pre kresťanstvo, pokiaľ opustíte myšlienku Boha a začnete veriť v seba, je svet zničený."


"Boh si musel nejako nájsť cestu i do Hippokratesovej prísahy, pretože mi tu záchranka odmietla dať kyslík po vyčerpaní z výstupenia a zdôvodnili to tým, že nesúhlasia s mojou morálkou, a preto si nezaslúžim ich mimoriadne, život zachraňujúce služby. Zdá sa, že Ježiš zachraňuje, ale miestny zdravotníci nie."


"Hudobné trička a ľudia od muziky nikoho nezabíjajú. Zabíja zlá výchova. Pokiaľ chce niekto viniť umenie, tak prečo teda čítajú deti v škole Rómea a Júliu? Je to príbeh o deťoch, ktoré sa navzájom zabíjajú z jedného zásadného dôvodu: ich rodičia ich nechceli pochopiť."


"Sme všetci pokrytci, ale ak si to priznáme, povzniesieme sa nad to a potom to prestane býť osobnostnou vadou, ako u tých, ktorí slepo lipnú na vlastnej svätosti. Keď si všetko toto uvedomíte, zbavíte sa toho."


Zdieľaj článok na facebooku
13 odoberateľov
Darksider96

Občas sa stáva, že tu napíšem niečo gramaticky nesprávne, ale to zas neznamená, že som blbý, len mám dysgrafiu. Ale myslím, že aj napriek tomu píšem dobre keďže veľa čítam a poznám už gramatiku podľa pamäte. Ale zas keď sa snažím napísať rýchlu odpoveď a nedávam veľmi pozor v tom zhone na gramatiku alebo keď premýšlam viac nad obsahom, ktorý píšem ako nad gramatikou, tak sa občas stáva, že napíšem niečo gramaticky nesprávne. Ja len, že aby ste vedeli :D https://cs.wikipedia.org/wiki/Dysgrafie

Komenty k článku

 1. 1
  Darksider96

  23 ročný chalan
  Underworld

  @vreskot000 Hneď som vedel, že to "smutné" je od teba (hehe)
 2. 2
  Vreskot000

  32 ročný muž

  ale članok si napisal celkom dobrý :)
 3. 3
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  vreskot birdzu

  Mám celkom rád Marilyn Manson, v poho skupina. Až na tie typické feťácke rečičky ich lídra o tom, že majú drogy úplne pod kontrolou.