Prosím neumieraj

Je nám krásne. Aj napriek tomu, že je mrazivá zima, 5 stupňov pod nulou, všade je len jasne biela žiara a neľútostne vyzerajúce cencúle na zábradliach, je nám vlastne teplo. Na uliciach ani noha, je tesne pred Vianocami, ale v tomto krutom počasí nechce nikto zbytočne mrznúť. Nám to ale nevadí. Spoločne nám nie je ani zima, ani teplo, spoločne sme jedno telo ... Nie je nič, čo by nám zabránilo byť spolu. Snáď len ... Ale nie, nie je, myslím na blbosti, toto sa totiž nestane. Nám nikdy! Sme prepojení jednou mysľou ... Vždy nás napádajú rovnaké veci a už vopred vieme, čo si ten druhý myslí.

Život bez nej si už ani neviem predstaviť. Často niekto hovorí: ,, Ona je pre mňa všetko: "a pritom sú to len reči. Ale u mňa je to iné ... U mňa tieto slová naozaj znamenajú všetko. moji rodičia asi ani nevedia, že majú syna. Otec chodí domov z krčmy večne naliati. Buď chlastá alebo sa háda s matkou. Je príšerné počúvať tie ich hádky. O mojej údajnej matke viem len vo chvíli, keď idem vyplieniť chladničku. Vlastne ani nemám žiadnych priateľov, som dosť odlišný a kvôli môjmu temnému vzhľadu, ktorý pôsobí vraj depresívne, sa vymykam normálu. Ale pritom som štastný ... Mám ju a to je všetko, čo k životu potrebujem. Na priateľoch mi nezáleží, Bohužiaľ som ani nemal nikdy šancu nejakého mať. Nezažil som, že by sa ma niekto okrem nej spýtal, ako sa mám, či nechcem niekam zájsť alebo či náhodou nemám nejaké problémy ... je mi to jedno. Ona je iná. Rozumie mi, chápe ma a aj môj "iný spôsob života".

Rozmýšľam, čím jej urobiť radosť pod vianočným stromčekom. Poznám ju až moc dobre viem, čo by si priala a čo by sa jej páčilo, ale ona to vždy prekukne. Chce to niečo originálne. Niečo, čo jej ma vždy pripomenie. No jasné, prečo ma to nenapadlo! Máme spolu veľa krásnych fotiek, tak tajomných a nevinných, Plných našich spoločných spomienok. Napríklad ako som ju naháňal s korbáčom na Veľkú noc a ona predo mnou tryskom utekala ... ale predsa sa smiala :D Alebo v lete, keď sme sedeli na móle, naklonila sa ku mne, ako keby ma chcela pobozkať, ale v okamihu do mňa strčila a ja som spadol do vody. Tá moja premočená fotka bola vážne na smiech :D Nesmiem zabudnúť na jeseň, ako sme ležali v hromade opadaného lístia, ktoré pod nami ľahučko krupalo. Vtedy som si nabral hrsť listov do dlaní a všetko na ňu hodil. Najprv sa zľakla, dlho však neváhala a moju neopovážlivost mi oplatila. Smiali sme sa ešte veľmi dlho potom. A naša posledná fotka, na ktorej sme sa bláznivo ksichtili v chumple padajúcich vločiek. Nezabudnuteľné. Áno, presne tak! Urobím jej prekrásny album so všetkým krásnym, čo sme zažili.

,, Pípanie, píp. "AA, niekto mi píše. Tinka! Už som si myslel, že si na mňa zabudla. "Za päť minút u studničky." Nikdy si nepomýlim miesto nášho stretnutia. Zakaždým sa stretneme práve tu, na mieste nášho prvého stretnutia. Úplne som sa zasnel. Niekto mi prikryl oči dlaňami. Okamžite som sa otočil, aby som zbadal stvorenie, ktoré ma prerušilo v mojom snívani. Tvorkyňa mojich myšlienok stála rovno predo mnou a pozerala na mňa tým svojím roztomilým pohľadom. Museli sme sa usmiať. Chytil som ju za ruku a viedol ju tou hodvábne bielou krajinou.

Šli sme ruka v ruke ako jedno telo .Ach, to teplo pri srdci ... Tromi ladnými krôčikmi si stúpla predo mňa. Skrze jej pramienok vlasov gaštanovo hnedej farby sa na mňa dívala tým nevinným, hanblivým pohladom. Srdce sa mi rozbušilo.Tie oči! Jasne modré oči, také krásne modré ako samo nebo. Je nebesky krásna. Ďalší závan tepla. Nejde len tak stáť a prizerať sa na tú nadprirodzenú krásu. Musím bližšie ... Priblížil som sa ešte o krok. Rukami som ju objal okolo pása a privinul si ju k svojej hrudi. Znova, tentoraz intenzívnejšia vlna tepla. Je blízko, tak strašne blízko! Cítim jej chladný dych na svojom krku. Pootočil som hlavu a pobozkal ju na čelo.

Sme tu. Stojíme na konci všetkého a ničoho. Skala. Kráčame po snehobielej skale. Pripadám si ako pod vplyvom drog. V jej tesnej blízkosti sa nemôžem sústrediť. Urobila krok dopredu. ,, Nie! "Vyhŕkol som. ,, Nechoď ďalej!" ,, Martin, nie sme tu po prvýkrát, nemusíš mať strach "dodala s milým úsmevom. ,, Proste nie! "Zakričal som . Zarazila sa. Túto reakciu nečakala. Mala pravdu. Už toľkokrát sme tu boli, ale z ničoho nič som sa o ňu začal báť. Čo keby sa jej niečo stalo? ,, Vážne sa nemusíš báť. "Sedeli sme tu aj včera a nič sa nestalo. Zbytočne si robíš starosti láska. ",, Prosím ťa, nechoď tam, ja neviem, proste mám blbý pocit." ,, Naozaj sa nemusíš báť...... "

Chcela sa usmiať ??

,,Tina !! "V tú chvíľu som musel byť snáď rýchlejší ako svetlo. ,, Tina !!" zastavil sa čas. Zastavilo sa mi srdce ... Noha, ktorá sa pošmykla na zľadovatenej ploche ... .jej oči, zrazu plné strachu a úsmev, ktorý jej ustrnul na tvári. Jej tvár !! Mizne pod previsom ... Dve sekundy, tak strašne dlhá doba, tie prekliate dve sekundy, než som k nej pribehol, mi zmizla. Ťažko som dopadol na tesný okraj skaly. Márne som sa ju snažil zachytiť. Bola preč. Ona letela ... .do priepasti. Oči..miznúce v prekliato bielom záveji. ,, Nieee!!! Už dopadla ... Bezmyšlienkovite som vystrelil po útese dole. Všetko mi bolo jedno. Preskakoval som výbežky ako nič len s jedným cieľom. ,, Tina! "Nohy mi stuhli. Nemohol som sa pohnúť. Ležala tam ako padlý anjel s červenou dekou. Deka? Vážne deka? Podlomili sa mi kolená. Ach Tinka ... "to bude dobre ...!" Doplazil som sa k nej. Všade bola len červená pokrývka ... ,, Som pri tebe, neboj .. "ona ma už nepočuje ... ,, Ja ti pomôžem." Ona už nevstane. ,, Bude to ako predtým. "Nepohla sa. Tinka ... prosím, počuješ ma! Bože ... Musíš žiť, prosím, Tinka ... "Naposledy vydýchla ...


Zdieľaj článok na facebooku
14 odoberateľov
Darksider96

Občas sa stane, že tu napíšem niečo gramaticky nesprávne, ale to neznamená, že som blbý. Len mám dysgrafiu. Ale keďže veľa čítam, tak sa na mňa už nejako nalepila a viem písať podľa pamäte. Žiaľ keď píšem rýchlo alebo premýšľam viac nad obsahom ako nad gramatikou, tak sa sem tam pozabudnem a napíšem niečo gramaticky nesprávne. Proste dobrá pamäť je výsadou blbých. Múdry človek nemá čas si všetko pamätať. Múdry človek musí vymýšľať :D

Komenty k článku