Ticho a spomienky

Je 19. Január a v mojom živote ubehol ďalší rok. Rok v ktorom som bol smutný, smial sa, miloval, hneval sa na seba i druhých, kričal, ..., skrátka som žil svoj život. A ja k pomníku tvojho odpočinku zas položím zapálenú sviečku a na náramok spomienok zavesím ďalší prívesok.

Celý ten čas som sa obzeral cez rameno a čakal. Čakal som že spoza rohu vykukneš, že sa na mňa usmeješ a ja budem zas celý, ale ... Už 5 rokov bojujem sam so sebou, so svojimi divnými názormi a myšlienkami. Už 5 rokov mi na moje otázky odpovedá TICHO a iba spomienky a sny mi pomáhajú na ceste vpred.

Vákuum zvuku je mi spoločníkom, keď sa snažím pochopiť sám seba, pred tým stačilo iba niečo nadhodiť a pomohla si mi usporiadať myšlienky tak aby dávali zmysel. Nič si mi nevnucovala, len si bola u mňa a sem tam si niečo nadhodila.

Nie je ľahké kráčať cestou života bez tvojej priamej pomoci. Ale aj za tú krátku chvíľu čo si bola u mňa si mi poskytla toľko návodov ako prekonať nepriazeň a sám seba, že aj keď mi na moje otázky odpovedá ticho tak vždy je sprevádzané spomienkou na tvoju ruku v mojej dlani.

Ticho mi neprináša útechu, ale pomáha mi nájsť spomienky na naše rozhovory a tak mi dať možnosť aspoň na krátku chvíľu byť s tebou. Aj keď nepriamy, ticho je dar od teba, lebo pomáha prepojiť naše svety a aspoň na malú chvíľu môžem byť zas s tebou.

ĎAKUJEM TI a zatiaľ ahoj, uvidíme sa v našich spoločných spomienkach. Mám ťa rád.
Zdieľaj článok na facebooku
14 odoberateľov
Darksider96

Občas sa stane, že tu napíšem niečo gramaticky nesprávne, ale to neznamená, že som blbý. Len mám dysgrafiu. Ale keďže veľa čítam, tak sa na mňa už nejako nalepila a viem písať podľa pamäte. Žiaľ keď píšem rýchlo alebo premýšľam viac nad obsahom ako nad gramatikou, tak sa sem tam pozabudnem a napíšem niečo gramaticky nesprávne. Proste dobrá pamäť je výsadou blbých. Múdry človek nemá čas si všetko pamätať. Múdry človek musí vymýšľať :D

Komenty k článku