Keď som konečne pochopil pointu filmu Matrix, tak som sa rozplakal ako malé dieťa... Odporúčam kuknúť video v @1
Darksider96

Komenty k fotke

1. 1
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

https://www.youtube.com/watch?v=_Sxpn_uw72Y&t=140s
  2. 2
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

http://birdz.sk/darksider96/blog/najlepsie-hlasky-z-filmu-matrix/178895-clanok.html
  3. 3
    Patriska

hrá sa, že má 2 roky

Nemam 40 minut :( ako to je teda
  4. 4
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

No Matrix ma silnu myslienku teda iba jednotka lebo dvojka a trojka uz su len na peniaze
  5. 5
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@patriska Ide o to, že keď si niekto uvedomuje, že ľudský život resp. hmotný svet stojí za hovno, je to jeden z prejavov toho, že sa zobúdza. Pointa je taká, že žijeme v akejsi ilúzii. A vo filme Matrix je ta ilúzia náčrtnutá celkom slušne, až na to, že neukázali čo to znamená byť prebudený a čo treba vtedy robiť (...inak sestry Wachowské sa pri tvorbe prvého Matrixu inšpirovali Védskou filozofiou a tiež čerpali z Japonského filozoficko/akčneho noir scifi anime Ghost in the Shell)... Väčšina ľudí sa ale nechce "zobudiť" resp. nechať "odpojiť“, a bránia si túto ilúziu, lebo sa nechcú poddať predstave, že oni nie sú stred vesmíru. Čiže je to o tom či chceš vedieť pravdu, ktorá nemusí byť príjemná, ale môžeš s tým niečo spraviť, alebo chceš žiť naďalej v "sladkej" ilúzii materiálneho otroctva. A keď chceš vedieť čo je zač tá ilúzia a toto o čom píšem, tak ti odporúčam nájsť si pojmy ako je Maya a Kali-Yuga... Myslím, že som ti dal veľmi dobré indície :smile: Napr. maya je akýsi závoj tmy, ktorý visí medzi nami a realitou https://www.jogaprezdravie.sk/zaklady-jogy/item/70-maya-hmotna-iluzia

Ale ak chceš, tak si radšej pozri to video keď budeš mať na to čas :smile:

@torpedo08 No hej no :smile: Mne sa tiež páči hlavne jednotka. Tie ďalšie diely už ani nemuseli byť (hehe)
  6. 6
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

jj tie uz to len skurvili :D :(
  7. 7
    Lukaso121

29 ročný muž
    Nitra

chudaci nasi predkovia museli zit v predstave ze su lovci
  8. 8
    Rebarboe

19 ročné dievča
    Kyjev, Ukrajina

Ja som si myslela že to že matrix odkazuje na podobenstvo o platónovej jaskyni je tak nejak všeobecný fakt
  9. 10
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@rebarboe Sokratesová filozofia bola ovplyvnená Védami... Grécki filozofi vrátanie Platóna a aj vtedajší vedci čerpali odtiaľ tiež. Najradšej mám takých "expertov" čo hovoria o nejakých všeobecných faktoch. Nech sa zamestnajú niekde v múzeu, môžu sedieť na stoličke a mudrovať.
  10. 11
    Rebarboe

19 ročné dievča
    Kyjev, Ukrajina

*sokratova filozofia
    @darksider96
  11. 12
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@rebarboe Myslíš si, že si lepšia ako ja?
  12. 13
    Darksider96

24 ročný chalan
    Underworld

@rebarboe Samozrejme to @12 bol joke (: