Komenty k fotke

 1. 1
  Lafiziq

  26 ročný muž
  Bratislava

  A inak ako to je, že keď je teraz 7x viac ľudí ako pred 100 rokmi, tak je to preto, že tvory sj dobré a majú dobrú karmu a neandrtálci boli smradi a preto ich bolo málo?
 2. 5
  Darksider96

  25 ročný muž
  Underworld

  @lafiziq Ako to myslíš? Karma je zložitá vec proste. Navyše sa sem môžu kľudne reinkarnovať aj bytosti z iných planét. BTW, toto učenie malo veľmi pokročilé znalosti z vedy už pred 5000 rokmi... A ľudia tu boli podľa tohoto učenia už aj pred neandrtálcami a učenci tejto filozofie nežerú tieto dnešné teórie o evolucii, o spoločnom predkovi človeka s opicou a o tom, že teraz máme prvú civilizovanú spoločnosť na tejto planéte. Keby teraz bola atómová vojna, alebo nejaká katastrofa, ktorá by vyhľadila civilizáciu, tak by sa zachovali plastové iphony alebo železné nástroje, ktoré používajú doteraz niekde v Austrálii, pralesoch, Indonézii, tak ako posledných 50000 rokov? Potom by prišiel v budúcnosti nejaký archeológ a povedal by. Aha, vidíte, tu sú ľudia, ktorí nemajú skoro nič na sebe, používali sekery a šípy, tak v roku 2021 sa žilo takto.

  Dokonca, na Kurukšetre o ktorej sa píše v Bhagavad-Gite a o svetovej vojne, ktorá na nej prebiehala a na viacerých územiach na Zemi máš oblasti, kde je doteraz zvýšená rádioaktivita, máš tam normálne roztopené kamene na sklo a podobne. Ako to vysvetlíš? Epos?
 3. 6
  Darksider96

  25 ročný muž
  Underworld

  Sorry, za komentárovi spam (hehe)
 4. 7
  Darksider96

  25 ročný muž
  Underworld

  @lafiziq Napr. v starých Védskych textoch sa spomína to to čomu sa dnes hovori Big Bang, dilatácia času, gravitácia, atomy, neutrony, popisujú rôzne vnímanie času a vzdialeností vo vesmíre, vzhľadom k pozorovateľovi. Spomínajú aj zakrivenie časopriestoru, vznik vesmíru atd... Tiež mali skvelé znalosti z astronomie, matematiky, geometrie, chémie, logiky, fyziky... Popisujú aj metafyziku, ktorá dáva potom tým fyzickým veciam účel a odpovedá nie len na "ako“, ale hlavne na "prečo“. Napr. existenia takého počítača by nebola možná bez Véd a Sanatan Dharmy keďže v nich sú základy matematiky, binárnosti, desiatkovej a šesťdesiatkovej sústavy, nula, algebra, atď.