Príliš veľa prečo

Prečo dookola počúvam novú Svadobnú Paru a spievam si po Antonínskej "vraciam sa domov"? Mohla som sa za 10 mesiacov stať Brnáčkou? Očividne jo, a vadí mi to menej ako si myslím. 
Horšie je to, že sa nemusím vypísať z tejto mojej krízy. Oveľa viac mi vadí šohaj v kroji Brno- Líšeň, ktorý dokáže vymenovať všetky dechofky od Brněnska cez Haná až po Slovácko. Hrá na všetko, čo má v kufri auta a spieva ako boh. Ja som vedela, že si z neho nemám robiť srandu a neoslovovať ho "pekný". 
Prečo si sa z rohu triedy presunul ku mne? Prečo sa na mňa pozeráš, keď odchádzam? Prečo chodíme spolu Antonínskou a meškáme spolu na prednášky? Prečo sa stretávame v miestnosti plnej starých zápiskov a hráme sa na vedcov, ktorí si musia vymeniť telefónne čísla a písať si navzájom do kalendára udalosti, kde sa môžu stretnúť? 
Prečo nepiješ pivo, víno a ignoroval si moje pozvanie na zmrzlinu? A kedy, dopekla, si už dáš spraviť ten širák ku kroju? 
Prečo hráš na moste pri svetle mesiaca len mne a ešte k tomu cifry, ktoré sa na tom nástroji nehrajú, len preto aby sme sa na tom strašne moc smiali a pak sa zmätene lúčili?
Prečo, odkedy sme spolu tancovali ten ohavný strofický tanec, sa nechceme k sebe priblížiť viac ako na dva metre? Hlavne, že mi žmurkáš v správach. 
Prečo sa mi smeješ, keď som v mojom storočnom kroji a ksichtíš sa mi do objektívu? 
Prečo na mňa uprostred zábavy skríkneš "me sme me", keď len my dvaja vieme, čo to znamená? 
Prečo chceš zmeškať vlak, len aby si mi hral pesničky z mojej zbierke na aerofóne, ktorý mám úplne najradšej? 
Prečo som skoro rozpučila pohár s vínom, keď sme sa opretí o stenu bavili o autentike a škole? 
Prečo sme spolu stáli v búrke a mlčky na seba pozerali, keď sme zistili, že sa najbližšie vidíme až v září? 

Prečo, dopekla, toto píšem? 

Je to len obdobie. 


Zdieľaj článok na facebooku
6 odoberateľov

Komenty k článku

  1. 1
    Popolcek

    25 ročná žena
    v hlave

    cheers a cajga.