Komenty k fotke

 1. 1
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  Predstava Krista ako bieleho bohatého buržuja akým je napr. Trump je možná len v USA. Napr. pre takého Busha ml., ktorý je extrémistickou obdobou nášho Gašparoviča, bol náboženský sen dôvodom pre vyvraždenie viac ako milióna ľudí v Iraku. A tak mi napadá, prečo sa stále nehovorí o zločinoch kapitalizmu a liberálnej demokracie?
 2. 2
  Robin

  23 ročný chalan

  Kristus je ideal cisteho dobra
  Nic viac nic menej
 3. 3
  Kassiar

  23 ročný chalan
  (凸ಠ益ಠ)凸

  @james98 To ze mame urcite slobody, neznamena ze je tu liberalna demokracia, toto je velmi siroky a dost tazky pojem, ved odbornici sa poriadne nevedia dohodnut na presnej definicii, ale jedno viem urcite, ze na Slovensku nieje, a ani v USA, sice v Amerike mas v mnohom extremnu slobodu ale maju niekedy aj totalitarne praktiky a su pomerne silny oligarchicky a korpokracny stat. Ale zase kapitalizmus nema nic spolocne s vojnou v Iraku, to je o geopolitike a kokotoch typu Bush a mozno este o rope.
 4. 4
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @kassiar Veď ale všetko má nejakú svoju definíciu hoci obsahovo nenapĺňa všetky atribúty, alebo len ich určitú časť. Liberálna demokracia = zastupiteľská demokracia, ktorá môže byť mixnutá aj monarchiou ako v UK a je pritom jedno, či je parlamentná, prezidentská, poloprezidentská. Ono sa skôr potom hovorí o "rozporoch a paradoxoch liberálnej demokracie". To máš ako obdobie mečiarizmu, nikto nepochyboval, že tu nejakú demokraciu máme ale potom niektorí vymýšlali, že to je nejaká hybridná demokracia a iné kraviny. Iný hovorili, že mečiarizmus splna znaky liberálnej demokracie, veď je to zastupiteľská demokracia - hoci sa v nej nachádzajú "rozpory". Alebo demokraciou môže byť aj to, keď počas stalinizmu robotníci rozhodovali o rozsudkoch smrti pre svojich nariadených (demokraticky sa zhodli). Dnes ale nikto nepochybuje, že stalinizmus bol zločinecký režim, ale určite nebol liberálnou demokraciou.
 5. 5
  Jirikara

  35 ročný ujo

  on je sam sebe otcom?
 6. 6
  Kassiar

  23 ročný chalan
  (凸ಠ益ಠ)凸

  @james98 To je na debatu vsetko, a zrejme na riadne dlhu (hehe) ale no tak dobre. Ale neviem preco si napisal, ze sa nehovori o zlocinoch liberalnej demokracie, ved to su vsetko individualne zlyhania jednej alebo viac osob prip uzkej skupiny ludi, teda tak to v "liberalnej demokracii" funguje, napriklad narozdiel, dajme tomu priklad nacizmu, kde sa hovori o kolektivnom zlyhani.
 7. 7
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @kassiar Ani by som nepovedal, že sú to individuálne zlyhania. Spojené štáty totiž systematicky porušujú medzinárodné právo - s podporou Spojeného kráľovstva, Nemecka, Francúzska atď. Doposiaľ to kritizovali len intelektuáli ako napr. Singer či Chomsky. Teraz začal medzinárodný trestný súd v Haagu s vyšetrovaním vojnových zločinov USA v Afganistane. Pompeo v reakcii na to označil súd v Haagu za "skazenú inštitúciu" :D Keď systematicky a cielene porušuješ medzinárodné právo a rétoricky to zosúladíš s ideou liberálnej demokracie, tak neni individuálne zlyhanie. Nehovoriac o tom, že krajiny, ktoré tiež majú liberálnu demokraciu, tieto zločiny schvaľujú. Napr. Slovensko súhlasilo s preletom stíhačiek NATO pri bombardovaní Juhoslávie. Bombardovanie bolo v rozpore s medzinárodným právom - minimálne v rozpore s Chartou OSN, ktorú si môže prečítať každý.
 8. 8
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @kassiar Keď som ešte pred 12 - 13 rokmi práve pod vplyvom Singera či Chomskeho hovoril, že USA spolu s ostatnými krajinami páchajú vojnové zločiny, tak padali urážky aký som len idiot, dement, hlupák. Zaujímavé, že dnes sa na tom zhodnú všetci od liberálov po konzervatívcov. Bežne nájdeš taký článok na Denníku N no a z opačnej strany, tak napr. Matovič začiatkom minulého roka začal zvolávať tlačovky, v ktorých hovoril "precitol som... USA majú na svedomí státisíce obetí". No idiot precitol dosť skoro. Každopádne, málokto to dnes spochybňuje.
 9. 9
  Kassiar

  23 ročný chalan
  (凸ಠ益ಠ)凸

  @james98 No ved som sa vyjadril ze nepovazujem USA za liberalnu demokraciu, no a bohuzial ze ostatne staty to schvaluju, ani by som nepovedal ze schvaluju, oni sa jednoducho boja alebo maju iste vyhody, je to najmocnejsia krajina na planete, takze radsej sa s nou snazia byt za dobre, samozrejme ma to svoje vyhody, vacsinou ekonomicke.
 10. 10
  Kassiar

  23 ročný chalan
  (凸ಠ益ಠ)凸

  @james98 Lenze preco to kritizuje Dennik N a liberali, (tu dodam ze ho nepodporujem ani sa ho nezastavam) lebo je tam teraz Trump (republikan, konzervativec a nacionalista = cize prakticky opak liberala), urcite im ako prezident vyhovoval viac Obama, v tej dobe by si sa tazko nieco take docital o Usa. A napriek Trumpovej hroznej povahe, on sa povedal toto o svojej krajine: My tiez niesme bez viny, tiez zabijame. Dost prekvapivy vyrok od neho.
 11. 11
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  @kassiar Určite, liberáli začali otvorene spochybňovať USA až po jeho nástupe. To je pravda - Trump je zároveň jeden z mála prezidentov, ktorý žiaden konflikt nezačal. Dokonca aj dosť vojakov zo zahraničia posťahoval. Ako treba pochváliť čo je dobré, aj keď s ním človek inak nesúhlasí.