#november2022 - Môj život o 5 rokov

Už len môj najbližší rok čaká toľko rozhodnutí, že to, kde budem o 5 rokov proste neviem. Snáď... 

...podniknem trip do Afriky. Žiadne opaľovanie v Hurghade ale splav Konga, hladkanie levov a fotenie slonov pod Kilimandžárom. Dúfam. že sa odhodlá niekto ísť so mnou. Ale mal by pekné fotky. Aj so slonom, kľudne. 

...budem mať stále ten istý mobil, aby som vyvrátila mýtus, že všetko funguje len dva roky. ( aby som nemusela zase investovať do elektroniky, ktorá ľudí ťahá preč z reálneho sveta )

Dobre teraz prejdime k tomu viac menej reálnemu.

Budem na výške. Dakde. Nebudem doma so svojimi mačgami takže to, čo budem študovať, musí stáť za to! Ešte neviem čo. Bude to však pre dobrú vec, to viem. Aj keď možno nič veľké. O výške počujem, že je to len zábava. Poviem vám potom, čo robia introverti. Bolo by fajn navštíviť v rámci školy aj zahraničie. Nebránila by som sa Nemecku, aspoň by som sa dozvedela, či tá C1, o ktorú sa snažím má zmysel. 

Dúfam, že už nebudem brigádovať v KFC. Sloboda kuraťu! Budem mať oveľa zmysluplnejšiu brigádu, pri ktorej nebudem musieť filtrovať fritézu a napĺňať majonézu. Mať šiltovku! Vlastne v tom veku možno aj prácu popri škole. Aby boli peniaze na cestu domov.

Ak o 5 rokov budem vidieť svet ako teraz, tak budem rada, že ma nezmenila táto doba a to, v akej generácii žijem. Nenechám sa ovplyvniť.  No verím, že budem viac otvorenejšia a nebudem len premýšľať. Snáď budem aj viac rozhodnejšia a ústupčivejšia. 

Ak o 5 rokov budem mať stále rada horúci čaj, pozeranie von okna na chate a čítanie knihy, budem vedieť, že všetko je tak, ako má byť. Isté veci sa nemenia ani rokmi.  Istých vecí sa nevzdám.

Zdieľaj článok na facebooku
6 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  t h e r a p i s t o f b i r dz

  Ty si taký dobrodruh? :O
 2. 2
  Vreskot000

  31 ročný muž

  nevieš čo bude zajtra nie o peť rokov. Ps. na svet sa treba pozerať realisticky. nie ako nejaky idealista, aj ked ja som idealista. neda sa to predpovedať. čo ked nebudeme medzi živými. nad tym si rozmýšľala?
 3. 3
  Evkasv

  20 ročné dievča

  @antifunebracka zatiaľ len duchom ale raz chcem určite podniknúť niečo také šialené a Afrika je dosť sen
 4. 4
  Evkasv

  20 ročné dievča

  @vreskot000 ja som najviac realista človek ako sa dá a preto hneď na začiatku stoji slovo SNÁĎ ...čo bude, bude...a tom mal byť tento blog, čo si myslime, v čo dúfame že bude (letim)
 5. 5
  Vreskot000

  31 ročný muž

  nech sa ti darí :)
 6. 6
  Janopalo

  9 ročný chlapec

  Citam o Kongu a rozmyslam o dvoch veciach. Ako zareaguju na pach fritovanych krideliek z KFC levy v Afrike a ako muz, ktory je tak trochu dobrodruh? Myslis, ze ujdeme? Alebo ta jednoducho skusime objat?
 7. 7
  Evkasv

  20 ročné dievča

  @janopalo akurát dnes som v kfc skončila takže tento problém vyriešený (thumbs)
 8. 8
  Janopalo

  9 ročný chlapec

  @evkasv vyriesenim je mienene to, ze to bude to objatie? Fajn ;)