ahoj život, mám ťa rád

Keď sa ma niekto pýta, čo bolo najlepšie rozhodnutie aké som kedy urobila, vždy hovorím "odísť do Brna". Veľa som sa tu naučila - a asi najzákladnejšia vec, čo som pochopila bola, že sa dokážem postarať sama o seba a nepotrebujem byť na niekom závislá. 

Viete, u nás doma sa to nieslo v duchu "ak chceš niečo, našetri si", problém bol ale v tom, že pokiaľ nemáte 18, tak si šetriť nemáte ako. Jasné, na narodeniny dostanete 50 eur, na Vianoce tiež, ale ak chcete ísť občas s kamarátkami von, kúpiť si knihu, alebo oblečenie, ktoré si chcete vybrať sami a bez povzdychov "ty si zasa tučná", alebo "tu máš niečo XXL, to by ti možno mohlo byť dobré", tie peniaze sa minú rýchlo. 

Nechcem sa ľutovať, tieto veci ma už prešli, keďže som zistila, že vlastne je mi dobré aj Mko, že peniaze si zarobím a nemusím riešiť, či chcem knihu alebo nové šaty. A keď sa chcem presťahovať, tak to dokážem sama, tak ako poskladať posteľ, uvariť si obed. 

Je skvelé vedieť, že ste nezávislí, nepotrebujete nič od nikoho, a môžete sa spoľahnúť sami na seba. A pritom rada pomáham (nehoním si ego), pretože mám rada, keď vidím, že nie som úplne useless. Navyše, viem, koľkokrát som možno potrebovala pomoc ja a nikto tu nebol. 

Moja mama mi stále hovorí, že sa nemôžem tváriť, že som úplne samostatná , pretože bez iných ľudí sa nezaobídem a vraj to pochopím, keď sa zaľúbim. To je hrozná vec, takto rozmýšľať, potrebovať niekoho, aby som sa cítila úplna, aby som robila veci plnohodnotne. Som s Adamom, môžem s čistým svedomím prehlásiť, že ho ľúbim, a som s ním preto, že s ním chcem byť, nie preto, že potrebujem. Viem robiť veci bez neho, a rovnaké veci aj s ním. 

Som šťastná a nič mi nechýba, a predsa by som sa chcela posunúť ďalej. Mám pocit, že by som mohla byť úplne inde, na ministerstve rovno, načo nemám ani vek ani znalosti. Adam mi hovorí, že sa porovnávam s výnimkami, čo v praxi nie je také zle, akurát je to zlé, keď z toho máte komplexy a pocit, že ste hovno. A prečo si myslím, že všetci ľudia menia svet, a robia niečo veľmi plnohodnotné. 

Viete, ťahá ma to niekam, kde budem môcť robiť zmeny ja. Najlepšie niekam na ministerstvo školstva, čo je môj veľký sen, len o ňom nehovorím nahlas, lebo no, čo poviete, keď vám niekto povie, že chce ísť do politiky? Obvykle ho vysmejete, a spýtate sa ho, či chce kradnúť. 

Nie je úplne skvelé, ako človek môže stále niečo meniť vo svojom živote ak to chce? Ja by som sa tiež mohla teraz zbaliť a len odísť niekam preč, avšak nejako ma opustil ten nepokoj, ktorý ma držal posledný rok. Zrazu sa mi páči myšlienka ako si len tak sedím na izbe, čítam knihu a nikam sa neponáhľam a nič nepotrebujem riešiť. 

Asi to je výgrc, ale chcem len povedať, že som šťastná. 


Zdieľaj článok na facebooku
18 odoberateľov
Feelagain

hovorte mi Adonis Nikodým

Komenty k článku

 1. 1
  Kakofonicka

  28 ročná žena
  Wonderland

  robit na ministerstve a byt v politike nie je uplne to iste, ale hej, chapem, ze vela ludi to vnima ako to iste.

  trosku suhlasim s tvojou maminou, teda nie s tym, ze pochopis to, ze potrebujes inych ludi, ked sa zalubis, ale s tym, ze inych ludi potrebujes. lebo to kazdy. takze ta to nerobi nejako menej nezavislostou nakolko to mame v sebe naprogramovane.

  a inak super citanie a som stastna, ze si stastna :)
 2. 2
  Mrspunk

  23 ročné dievča
  v dyme

  super napísané, presne to milujem na živote, že môžem doma ležať hore riťou a nič nerobiť a zároveň mám možnosť robiť čokoľvek, niečo zmeniť a mám prakticky neobmedzené možnosti (rofl)

  treba si to užiť, kým to tak je takže buď šťastná
 3. 3
  Flejm

  24 ročný chalan

  No uprimne, ja ti drzim palce. Len male percento ludi povie otvorene, co je ich sen :) urcite to das.
  Len tak mimochodom, ak si necitala, urcite si precitaj knihu Sila v nas od Dr. James R. Doty alebo ako si chlapec doslova vysnival, ze sa stane neurochirurgom. Peace.
 4. 4
  Majmarad

  35 ročný ujo

  Veľmi pekný blog, taký pozitívny :)
 5. 5
  Tomtoylc

  hrá sa, že má 0 rokov

  ,,viem, koľkokrát som možno potrebovala pomoc ja a nikto tu nebo,,l ... toto niekedy hodne zamrzí, hlavne ked máš veľa kamarátov a ty maju v paží, takých kamaratov som už zo života vylučil ... ale veľmi dobrý blog, pozitivny, dobre sa čital
 6. 6
  James98

  31 ročný muž
  Bratislava

  Ako Ti píše @1 - robiť na ministerstve neznamená byť v politike. Stačí pozerať výberové konania, dostať sa na ministerstvo na nejakú pozíciu (na to ale potrebuješ minimálne príslušné vzdelanie - aspon 2. stupňa) - a postupne sa vypracovať až na pravú ruku ministra / ministerky, napr. Toto je reálnejšia možnosť ako veci ovplyvňovať. Menej reálna je vstúpiť do strany, stať sa v nej "veľké zviera" aby si si mohla určovať vyjednávaciu pozíciu, a vyhrať voľby. Alebo byť napr. vysoko odbornou vedeckou pracovníčkou v danom sektore, a dúfať, že si ta koaličná strana všimne a vyberie ako nestranníčku za ministerku.
 7. 7
  Limetkajaja

  37 ročná teta
  nežijem

  celkom pekné :)
 8. 8
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  ander birdzu

  Ty budeš určite ministerka! xD Ministerka pulzujúcich penisov :DDD