uprac si život, Lucia. #zdravyduch

 Mám v prehliadači otvorených asi 8 záložiek s fotoaparátmi. Plním si sny, takže pravdepodobne o mesiac budem hrdou majiteľkou jedného čierneho Fujifilm-u.

Okrem toho si hľadám kurzy angličtiny. Nie žeby som bola na tom úplne zle, ale viem, že môžem byť na tom lepšie. A hlavne, chcem ísť v práci vyššie, najlepšie o 2 poschodia.

V auguste, keď som skončila so školou, obiehala pohovory, posielala životopisy som prepadala beznádeji. Pripúšťala som si názory ako “nemáš vysokú, nič si nenájdeš” alebo “kto ťa zamestná bez titulu”. Posledná možnosť bola poslať si životopis do trebišovského kauflandu a vrátiť sa domov. Našťastie, zobrali ma do skvelej firmy, čo bola asi najlepšia vec, ktorá sa mi mohla prihodiť.

Viete ako to je, niečo si vysnívate a idete si za tým. Lenže čo ak sa vám sny menia každý mesiac? Pred dvoma rokmi som snívala, že zo mňa bude študentka žurnalistiky, pred rokom som zas chcela byť študentka informatiky a teraz by som najradšej nebola študentka vôbec a snažila sa len postúpiť v práci. Teda študentka áno, ale externe. Asi som si zvykla na komfort, ktorý mi full time job život ponúka. Napríklad týždeň pred výplatou nehladujem. Alebo v prípade, že sa mi rozpadnú tenisky, môžem kúpiť nové.

A ak nejdem do práce, nudím sa. Vyhovuje mi, že som tak 8 hodín každý deň a vidím nejaké výsledky za sebou. Mesiac po skúšobnej dobe som splnila hranicu produktivity a teraz mám ďalší cieľ zvýšiť ju 20 percent. Nie kvôli bonusom k výplate, ale kvôli možnosti dostať sa na vyššiu pozíciu (yep, Lucia je asi kariéristka).

Nerada som doma, pretože zvyčajne som doma sama a to ma ničí. Na druhej strane však viem, že keď prídem domov po práci, tú samotu si užívam. Nútim sa chodiť športovať a po týždni každodenného plávania mi to normálne začalo chýbať, takže dnes som sa dokonca odhodlala ísť sama do fitka v práci. Zomierala som tam 45 minút, ale džízs, ten pocit stál za to. Navyše som sa prekonala a cvičila pred ďalšími ľuďmi.

Je taká klišé otázka, adresovaná ľuďom, ktorí majú tetovanie “Nebudeš to ľutovať potom?”. Moje má už 2 mesiace (fajn, nie je to tak dlho), ale zatiaľ to považujem za jedno z najlepších životných rozhodnutí. Mám na ruke okno s kvetmi, čo má pre mňa význam “výklad plný kvetín nerozbiješ”, a za posledné 2 mesiace som padala na ústa nespočetne veľakrát. Ale nemám na výber, vždy sa musím postaviť, všetko sa nejak vyvinie a v konečnom dôsledku, som šťastná.

Už sa stačí len naučiť vychádzať s inými ľuďmi a všetko bude v poriadku.

Zdieľaj článok na facebooku
16 odoberateľov
Feelagain

hovorte mi Adonis Nikodým

Komenty k článku

 1. 1
  Petuska11111

  19 ročné dievča
  Na pive

  Ty máš fitko v práci?! (wow)
 2. 2
  Feelagain

  21 ročné dievča
  based in Brno

  @petuska11111 yep aj saunu (love)
 3. 3
  Petuska11111

  19 ročné dievča
  Na pive

  ...a nehľadajú náhodou aj grafika? 0:) :D
 4. 4
  Feelagain

  21 ročné dievča
  based in Brno

  @petuska11111 jj teraz hladali, poslem ti tsku! :)
 5. 5
  Riaaa

  23 ročné dievča
  Z kade , z tade ...

  Ty si bohata takze pozyvas na pivoooo hahahaha :-D;-)
 6. 6
  Paria333

  26 ročný muž

  Aj ja aj ja som si dal tetovanie len tak a vobec nelutujem aj ked premna má význam okolnostami slubom a životným štýlom.

  Čo sa týka kariery tak tomu rozumiem, mne sa to neskor pretransformovalo na to že chcieť dosiahnuť v práci bod komfortu v relatívnej dobrej platovej hladine.

  Napríklad už by som sa nechcel vyssie posunúť lebo viem že byť je dosť náročné a stressujúce za neprimerané zvýšenie platové. Teda premna neprimerané. Niekto by si za to zvýšenie ruky dolamal ale ja sa nato nepozerám finančným smerom ale skor životným. Netreba lietať príliš vysoko a ani príliš nízko a ževraj lenivosť tiež nieje dobrá ale ja to nazývam pracovný komfort a ústalený životný štandard.
 7. 7
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  uze birdzu

  Tiež mám pocit, že práca zlepšuje môj život o 4151 % :D