Fórum pridal Midnight, 14. 1. 2018 05:44 do kategórie O dievčatách. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

50 vecí v ktorých sú ženy (prinajmenšom v západnom svete) zvýhodňované, lebo gynocentrizmus

0
Midnight

29 ročný muž
si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

https://www.youtube.com/watch?v=_ucR-1NodAs
Odozva

Názory k téme

1. 2
    Midnight

29 ročný muž
    si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

@feelagain who run the world?
    boys.
    why?
    because it's too dangerous and hard and girls just wanna feel safe and cared for, and they are amazin, ao why should THEY be the ones to sacrifice their dreams and hopes and lives just so the stupid selfish society can go on? let the boys do it, because what use or value they would be otherwise.
  2. 3
    Feelagain

20 ročné dievča
    based in Brno

ty sa spamätaj hlavne, lebo ti čisto jebe
  3. 4
    Kakofonicka

27 ročná žena
    Wonderland

ja neviem v akom svete ty zijes, ak si myslis, ze ziadna zena neobetovala svoje sny a tuzby, moj zlaty, keby si ty tusil napr. len tolko, co si ja musim vytrpiet, aby som vobec donosila zdrave dieta (a to zdaleka nemam najtazsie a najproblemovejsie tehotenstvo), co je ekvivalent toho, ze sa staram, aby ludstvo nevymrelo, tak by si drzal hubu a to ani nespominam, ako zeny zili (aj na zapade) v minulosti, ze boli rovne tak akurat veciam a nemali pravo na vlastny nazor (niekde a u niektorych jedincov to tak funguje doteraz). ze sufrazetky boli napadane a podaktore aj zabite, lebo si dovolili chciet volebne pravo. ze doteraz zeny nedostavaju rovnaky plat za rovnaku pracu a plus sa od nich ocakava, ze ked pridu domov, tak navaria, upracu, vyperu, vyzehlia a to vsetko popri tom, ako budu vyzerat tip-top a ani raz sa nepostazuju a nebudu unavene. sa uz zobud prosim ta z toho sna, ze tie zeny to maju tak ppci fasa alebo chod ako zena zit do afriky, odzi si obriezku a podobne a potom sa tu mozeme bavit. a nezabudni mi hlavne odpisat, ze som pica, absolutne nic nechapem a moje nechapenie je dokazom vsetkeho, co tvrdis, lebo som clenkou privilegovaneho pohlavia.

boha, teba to kopnutie do guli na zakladke muselo riadne zaboliet, ked sa doterat z toho nevies psychicky spamatat.
  4. 5
    Kakofonicka

27 ročná žena
    Wonderland

a este btw, aby si si nemyslel - ja mam strasne stastie, lebo mam partnera, ktory dokaze aj navarit, aj upratat a napriklad teraz pol roka v podstate riesi chod celej domacnosti, pretoze ja jednoducho nevladzem/neviem. neobmedzuje ma a je mi oporou. ale to, ze ja mam vyspeleho partnera este neznamena, ze vsetky zeny na celom svete sa maju tak (relativne) dobre ako ja. to len aby si si nemyslel, ze som zatrpknuta, lebo zijem s nejakym kktom alebo tak. len mam oci.
  5. 6
    Neznamyclovek

37 ročný ujo

@kakofonicka "nedostavaju rovnaky plat za rovnaku pracu a plus sa od nich ocakava, ze ked pridu domov, tak navaria, upracu, vyperu, vyzehlia a to vsetko popri tom, ako budu vyzerat tip-top a ani raz sa nepostazuju a nebudu unavene"

To s tou pracou a platom mas skade? A s tou druhou castou si myslim ze kazdy normalny jedinec take nieco neocakava
  6. 7
    Darkestangel

22 ročné dievča
    Menefreghista

Machecazzo (nerd)
  7. 8
    Mrspunk

23 ročné dievča
    v dyme

a? o čom má byť táto diskusia? dúfaš že ženy sa tu začnú hádzať o zem a budeš si zas raz mocť honiť na tom aké sme piče?
    minimálne ja som ti tu viackrát písala že feminizmus je o zrovnoprávňovaní a snaží sa odstrániť všetku nerovnosť AJ v prospech mužov ale hold s tebou to nepohne...serie ťa všetko toto čo bolo vo videu ale aj tak sa stále budeš hádať že feminizmus je blbosť a budeš nam furt závidieť vagínu...tak už si ju konečne daj naoperovať a užívaj si všetky tie privilégiá
  8. 10
    Hnisavica

hrá sa, že má 2 roky
    ...a tým myslím tam dole

Looool (:

Koľko ti platia potom, čo Sisi dali ban? :D
  9. 11
    Petuska11111

19 ročné dievča
    Na pive

Aj po všetkých týchto sračkách čo tu vypúšťaš mi je ťa nesmierne ľúto. Niekto ťa musel v minulosti strašne dojebať, že v 28-mich rokoch máš ešte stále potrebu povyšovať sa a urážať všetky osoby ženského pohlavia. Tvoja matka pravdepodobne niekde urobila chybu.

Neželám ti nič zlé, len dúfam, že raz v sebe nájdeš pokoj, odpustíš sebe aj tomu dievčaťu, ktoré ťa na základke koplo do gulí a uvedomíš si, že viesť tieto nekonečné žabo-myšie vojny medzi pohlaviami je úbohé a detinské.

A nie, nemusíš mi posielať ďalšie grafy a výskumy, ja veľmi dobre chápem, o čo tu ide.

Vlastne ani nemusíš reagovať na môj komentár. Len si ho prečítaj, zamysli sa (alebo nie, je to tvoja voľba), choď si dať nejaký čajík a užívaj nedeľu.
  10. 12
    Fakecocacolazero

22 ročné dievča
    Malacky

@neznamyclovek no myslím si, že kľudne to môže mať aj z vlastného zamestnania :D na veľa miestach sa to deje, aj u nás mal acount o 50tku (aj keď je to zanedbateľná suma) viac ako acountka :D a robil tú istú prácu ale k tomu.mal ešte menej klientov ...
  11. 13
    Delica

23 ročné dievča
    (-∞,+∞)

ja som si to video pozrela a väčšina tých privilégii sú docela pičoviny, väčšinou ide o generalizovanie ojedinelých vecí, daľej sú to odôvodniteľné argumenty/privilégia (a sú to vôbec privilégia?) a len máličko veci mi prišlo takých, že hm, that sucks. A na každú takú by sa dali iste vymenovať privilégia opačného pohlavia.
    Ako, tieto genderové spory o tom, kto je viac a kde utláčaný sú už vážne obťažujúce (a to z oboch strán, keď som si čítala časopis ETH Zurich, celý o tom ako treba ženy podporovať v technike a že vôbec sa im nehýbu % žien (boli na 30, uau) aj napriek obrovskej snahe plnej fondov... a s tým že mali tak 30 ženských klubov na škole...well, tiež mi bolo zle).
    Ja by som tie pohlavia zrušila.

(ale privilegfium žiť o 5 rokov dlhšie je fasa :D )
  12. 14
    Barky

tvári sa, že má -1 roky
    Tomb of the Mutilated

Ty kkt ten kto hovori v tom videu ma hlas ako google translate
    @delica praveze to picoviny niesu, ak sa na to pozries očami Americana, tam im to uz úplne jebe. Pre nas je zatial väčšina z toho videa irelevantnych.
  13. 15
    Delica

23 ročné dievča
    (-∞,+∞)

@barky nj, tam im z toho docela jebe, kvóty na pracovné miesta sú kktina, rozhodovanie o dieťati bez otca, ťažké získanie dieťata po rozvode (aj u nás), nepáči sa mi diskriminácia typu - vyhodíme týpka z google, lebo má iný názor... ale argumentovať tým, že muži sú častejšie za zločincov, viac samovrážd, väčšie podozrenie napr na pedofíliu (ale eh, štatisticky to v tejto úchylke proste 50:50 nie je) a že žijeme o 5 rokov dlhšie mi ako fakt pičovina príde. Kludne vám svojím 5 rokov venujem, rozdelte si ich pekne.
  14. 16
    Kakofonicka

27 ročná žena
    Wonderland

@neznamyclovek riesi sa to uz roky a je to proste fakt, celkovo to maju zeny so zamestnanim tazsie, pretoze sa od nich ocakava, ze budu rodit, resp. ak uz maju deti, tak vypadky kvoli detom (neskus mi to vyhovorit, zazila som pohovory a aj moje kamosky zazili pohovory a aj ked sa na to nemaju pytat, tak tieto otazky dost casto padaju). nie, mas pravdu, normalni jedinci tu druhu cast nevyzaduju (aspon nie do bodky), ale nie sme vsetci normalni, ze? a poznam zopar, co fakt maju taketo naroky na zenu. odo mna sa to napriklad vyzadovalo tiez, chvalabohu nie od mojho terajsieho partnera.

ja netvrdim, ze vsetky zeny sa maju zle. vobec nie. hlavne v dnesnej dobe mame uz omnoho viac moznosti a dokonca nie vsetci muzi maju predstavu, ze zena ma byt prikovana ku kuchyni a drzat hubu a krok. ale pausalne tvrdit ako tuto kolega, ze zeny su privilegovane pohlavie a ze ako nam je fasa a chudaci muzi sa musia o nas starat, to je podla mna scestne dost. lebo to tak proste nie je.
  15. 17
    Neznamyclovek

37 ročný ujo

@Kakofonicka "Je to proste fakt" 10/10 argument -> v amerike maju taky "uzasny "fakt"" ze zena dostava menej ako muz vygenerovany z vzatia hrubeho priemeru mzdy bez zaratania pozicie. Takze velmi veciam ktore su zistene empiricky a preto "su proste fakt" neverim.

+ koho chyba je ked ostava clovek s partnerom co od neho vyzaduje veci ktore on nechce? To iste zamestnavatel, ktory nerespektuje boundaries.

MTOW, TRP, moderny femiizmus vsetko je ta ista rakovina

@Mrspunk no jasne, az na to ze poslednych skoro 10 rokov je feminizmus uz proste o inom (a skusme neprejst na hru ze to nie su ,,prave" feministky)
  16. 18
    Barky

tvári sa, že má -1 roky
    Tomb of the Mutilated

A kedze som bol dlhsie mimo birdz sveta vysvetlite mi tu asociáciu midnight sisi...dakujem
  17. 19
    Kakofonicka

27 ročná žena
    Wonderland

@neznamyclovek akoze seriozne vazne ti mam rozpisovat, ze ako napriklad u nas je uplne evidentne, ze chlapi (od sefa po klientov) uplne inak pristupovali ku nam a ku kolegovi (a nie, kolega v praci ani nerobil dlhsie, ani nemal lepsie vedomosti, vo vela oblastiach sme mu prave s kolegynou museli radit a pomahat). kolegyni napriklad nechceli zdvihnut plat aj ked tam robila uz roky, mala dobre vykony a priamo o to poziadala, kolegovi zvysenie platu navrhol sef sam od seba. to len tak v rychlosti.
    vies co, ja sa nevyjadrujem k tomu, ze nikto nikoho nenuti, aby .. kym nie si priamo v situacii toho cloveka, nevies, v akom je aj trebars psychickom rozpolozeni a podobne, tak jednoducho nesudim. ze si myslim, ze by som nieco nestrpela je jedna vec, mozno keby si odzijem zivot toho cloveka, tak sa spravam rovnako iracionalne.

ja sa inak uplne za feministku nepovazujem, lebo mam nazory, za ktore by ma mnohe dnesne feministky ukamenovali, ale opat opakujem moju zakladnu premisu, ze je picovina tvrdit, ze zeny su privilegovane pohlavie. k tomu si sa ani raz nevyjadril.
  18. 20
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

to sa mam akože naučiť variť, prať a umývať dlážku ? ... dobre, veď internet naučí dnes všetko keď treba... hlavne aby ma za to niekto nezdrbával a nebál som sa toho, že sa niekto pozerá alebo ide :D

A hej ženy majú nižší plat v niektorých pozíciách, ale aj vyšší v niektorých pozíciách.
  19. 22
    Midnight

29 ročný muž

@kakofonicka
    "ak si myslis, ze ziadna zena neobetovala svoje sny a tuzby"

...a to si si vycucala z ktorého prsta? =D

"napr. len tolko, co si ja musim vytrpiet"

tomu sa vraví anecdotal evidence. jeden jedinec si myslí že jeho osobný zážitok nejak vyvracia celkové dianie v populácií naprieč sto a viac rokmi.
    gratulujem, nemá význam s tebou diskutovať ani ďalej čítať tvoje komenty =D

@Wistingher
    "A hej ženy majú nižší plat v niektorých pozíciách, ale aj vyšší v niektorých pozíciách."

nie nemajú, lebo je to protizákonné už asi... 50 rokov?
    dajte už s tým pičným klamstvom pokoj.
  20. 23
    Tryptaminedream

tvári sa, že má 3 roky
    Bratislava

@Neznamyclovek ty kde zijes, jasne ze zeny maju horsie podmienky v praci. +- to ci pise kakofonicka..
  21. 24
    Tryptaminedream

tvári sa, že má 3 roky
    Bratislava

@Midnight ty si vytrhol jej jednu vetu z kontextu a potom sji ju odjebal, ze nema zmysel sa bavit. a ten zbytok cely, ktory je podstata, co pisala nic? :D
  22. 25
    Midnight

29 ročný muž

@wistingher je rozdiel medzi platom a zárobkom. ty hovoríš o zárobku, ale myslíš si a tváriš sa že hovoríš o plate.

plat je "suma získaná za jednotku výkonu"
    zárobok je "celková získaná suma, odvodená od toho koľko jednotiek výkonu človek v akej práci podal".

to prvé je zákonom prikázané aby sa nelíšilo kvôli pohlaviu.
    to druhé je výsledkom životných rozhodnutí každého individuála.
  23. 26
    Midnight

29 ročný muž

@tryptaminedream celý ten zbytok je ďalšia kôpka anecdotal evidence ktorá odporuje reálnym dátam. (prečítal som si nakoniec, bohužiaľ).

idem robiť niečo užitočné a príjemné, miesto snahy nevzdychať bezmocne nad ľuďmi čo sa odmietajú dovzdelať a sú na to hrdí.

mimochodom nikto z vás ani len nepozrel video ktoré je úvodným príspevkom debaty, že ;)
  24. 27
    Kakofonicka

27 ročná žena
    Wonderland

niekedy mi ta bolo luto a fakt som si myslela, ze si len nepochopeny jedinec, ale cim dalej tym viac dokazujes, ze si ziadnu sympatiu nezasluzis. uz nikdy nebudem taka sprosta, aby som ti hocico komentovala, lebo s tebou sa jednoducho normalne komunikovat neda. napriek tomu ti prajem vela lasky a porozumenia do zivota, fakt to potrebujes, aj ked urcite aj za to by si ma najradsej odjebal. maj sa krasne (letim)
  25. 28
    Tarassaco

8 ročné dievča

Priala by som ti, aby si si skúsil prežiť aspoň rok ako žena.
    Samozrejme, že máme nejaké "privilégiá" - ako to nazývaš, no tak isto by sme mnohé našli aj u mužov, záleží, na akú oblasť pozeráš a ako.
    Zabúdaš totiž, že sme ženy, nie muži s vagínami. Sme odlišné. Psychicky aj fyzicky. Máme iné vnímanie, iné veci sú pre nás problémami, iné vnímame ako "privilégiá".
    Tebe sa zdá môj život jednoduchší, mne sa zdá jednoduchší ten tvoj. Easy.
  26. 29
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

@midnight a mne sa zase zdá že si retardovaný. Aj keď ťa mamka dala vyšetriť... Sheldon.

Tu máš čítaj ty prehnane sebavedomí, bezcharakterný kretén. https://www.platy.sk/analyzy/zeny-na-rovnakej-pozicii-zarabaju-na-slovensku-o-9-percent-menej-ako-muzi/50264

Či nevieš ako sa dnes dodržuje zákon ? My žijeme v štáte, kde za peniaze môžeš všetko. Predpisy sa dajú obísť vždy. Kde sú peniaze tam je cesta na Slovensku.
  27. 30
    Skvrnka

20 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

Udivuje ma, že niekto, kto si potrpí na relevantné a validné argumenty od iných, sám použije niečo v zmysle "nie, lebo je to protizákonné" akoby to malo nejakú pravdivostnú váhu, nakoľko všade okolo nás sa užívajú drogy, ktoré sú tiež protizákonné, robí na čierno, lebo je to tiež protizákonné a mohla by som pokračovať do nekonečna. Takýto netriezvy pohľad mi akurát stačí na to, aby som pochopila, že s danou osobou nemá veľmi zmysel diskutovať a brať vážne :D

A aj keby to bolo 100% ukontrolovateľné, stále je tu zložka existujúcich zamestnaneckých benefitov a systémy osobného odmeňovania a výhod, ktoré keď sú v réžii nejakého vtipálka, môže to celé dopadnúť veľmi vtipne - takže minimálne v tejto položke by som bola opatrná vo vyjadrovaní 100% spoľahlivosti rovnakého platu pre obe pohlavia za rovnakých podmienok na tej istej pozícií. Lebo máme tu zákon, ale pri tejto zložke "zamestnávatelia vytvárajú vlastný mzdový systém, určitý logický rámec pre riadenie základných peňažných odmien v podniku."

A: ,,Doplnkové (pohyblivé) zložky mzdy dopĺňajú základnú mzdu a pri správnom rozhodnutí o ich použití môžu mať výrazný stimulačný účinok. Ako sme už uviedli vyššie, nie sú nárokovateľné zo zákona; spôsob ich priznávania a vyplácania zamestnancom je uvádzaný v interných mzdových predpisoch podniku alebo v pracovnej zmluve. Patria k nim: prémie, odmeny, osobné ohodnotenie a podiely na výsledku hospodárenia."

V realite môžeme brať aj nerovnocennosť platov i v kauzalite povýšenia. Máme oddelenie, kde majú dakoho povýšiť (a teda mu zvýšiť plat) a na kom rozhodnutí sa takáto vec udeje? Určite nie zo zákona :D
    Udeje sa z individuálneho rozhodnutia nadriadeného a toto individuálne rozhodnutie nemusí vôbec spočívať na nejakej spravodlivosti, stačí, že v tomto prípade preferuje daný človek nejaké pohlavie a je to na svete (a toto sa týka oboch pohlaví).

A kedže si na prízvukovanie z praxe nepotrpíš a bral by si to len ako anecdotal evidence, tak sa vyhnem tomu, čo som videla a zažila, keď som pracovala na personálnom, z hľadiska funkčnosti rovnakých podmienok pre ženy a mužov :D
  28. 31
    Maxirotor

23 ročné dievča
    Ostrawa

Nemusim ani citat vsetky komentare, ani pozerat to video, aby som zistil, ze trafene husicky plne hnevu tu gagaju o 106. (hehe) Inak si neviem vysvetlit, ako niekoho moze rozohnit nejake stupidne video, alebo zeby tam bolo trocha pravdy, ktora bodne do osieho hniezda? :D
    Podla mna mas ciastocne pravdu, ale v ZAPADNOM svete, na slovensku este stale maju muzi o nieco lepsie postavenie ako zeny, i ked to plati len pre profesijnu oblast, napr. na sude o decko maju lepsie postavenie zeny atd. atd. atd. Ale ty si chlap a nemas sa co stazovat a ozyvat, ale drzat hubu a krok. Nie si zena, co sa situuje do role chudinky a ublizeneckej pozicie, aby citovo manipulovala s okolim (zeby toto tak vadilo tym zenam?) (letim)
  29. 32
    Neznamyclovek

37 ročný ujo

@tryptaminedream dzivy argument, "ty kde zijes kazdy o tom hovori musi to byt pravda" rovnako aj dobra mentalita

@kakofonicka ako je pravda ze sa ten sexisticky pristup deje s tym sa nehadam, len nemam rad argumenty typu ja som to videl to tak presne je vsade. Co sa tyka psychickeho rozpolozenia jedinca a v dosledku zotrvanie v nejakom pomere/vztahu k niekomu tak jasne, ze ak ma psychicke problemy tak z toho jednod
  30. 33
    Neznamyclovek

37 ročný ujo

(crashla klavesnica)
    Jednoducho nedostane no to nie je problem spolocnosti, od toho sy najblizsi a prinajhorsom odbornici

A k tomu privilegovaniu, tak zeny maju nejake vyhody ale aj chlapi, skor by bolo pekne ak by sa radaej ludia zamerali na to nech sa riesia podstatne veci, mne n
  31. 34
    Neznamyclovek

37 ročný ujo

Mne napada par veci kde zeny maju "vyhodu" ale to neznamena ze to nie je u muzov tiez tak a si to len neuvedomujeme
  32. 35
    Antifunebracka

29 ročný muž
    tehulka birdzu

(hehe) (hehe)
  33. 36
    Fragile.

27 ročný muž
    Stockholm

Tiez si myslim, ze by si sa mal spamatat :D Neviem kedy si naskocil na tuto vlnu, ze si kompenzujes svoju citovu nestabilitu hnevom na zenske pohlavie. Ocividne ti to robi dobre, ale nie som si isty, ci to je dobre pre teba, alebo pre tvoje okolie :D Ved chill preboha. Alebo vyhladaj nejaku profesionalnu pomoc, podla mna nie je normalne byt neustale takyto nasraty na cely svet.

Inak video som videl, zopar veci mi dava zmysel a mali by sa riesit (ako zakony s detmi), drviva vacsina nie.

A vobec to nie je ziadne video zalozene na nejakych "tvrdych datach", casto je to generalizovanie nejakej obskurnej udalosti, alebo nieco uplne postavene na hlavu (napr. to s DiCapriom, wtf?) :D Ale ak sa chces o tom rozpravat, kludne mozme - wage gap je stale realna vec, glass ceiling je realna vec, hlavne tu u nas na Slovensku. A potom asi polovica veci v tom videu su predsa nerovnosti, ktore sa moderny feminizmus snazi riesit, nie? Ako napr. to, ze muz by nemal platit domacnost a nemal by mat problem porozpravat sa o tom, ako sa citi.
  34. 37
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

boze ty si neskutocny :D furt ta ista pesnicka dookola.....ty asi o nicom inom ako o tom ake su zeny privilegovane nakazene pice ani nepremyslas :D
  35. 38
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

@fragile. boze prosim zaramuj si tvoj komentar a zaklincuj to midnajtovi na dvere prosim :D uplne presne si to zrhnul
  36. 39
    Kakofonicka

27 ročná žena
    Wonderland

@neznamyclovek no vidis, tak nakoniec prideme na to, ze v podstate mame rovnaky nazor :D ja som to aj napisala, ze netvrdim, ze vsetky zeny sa maju zle, dokonca ani ja nemam pocit, ze ja sa mam zle, co sa samozrejme odvijalo a odvija do urcitej miery od mojich osobnych rozhodnuti. a tiez si myslim, ze v niektorych veciach maju zeny vyhody. proste svet nie je cierno-biely, neexistuje jedno zle a jedno dobre pohlavie a podla mna namiesto toho, aby tu niekto furt vypluval hejty na zenske pokolenie bez rozdielu by sme sa mali snazit spolupracovat a fungovat ako ludia.
  37. 40
    Neznamyclovek

37 ročný ujo

@kakofonicka hej no myslim si ze v tej myslienke sa zhodneme :D
  38. 41
    Ojeby

18 ročné dievča

@maxirotor
    Plati len pre profesijnu oblast? Aha, takze to ked ta niekto zpicuje ze preco sa nemalujes alebo preco sa obliekas tak alebo onak alebo preco sa nedaj boze obhajujes ked sa dostanes do potycky s niekym z opacneho pohlavia je len cisto profesijna oblast?
  39. 42
    Maxirotor

23 ročné dievča
    Ostrawa

@ojeby Co to trepes za bludy? To, ze nejake mizive percento blbcov ma blbe reci o nenamalovani sa alebo blbe pripomienky k obliekaniu nie je ani tak o pohlavi, ale o debilite daneho jedinca, a blbe reci o obliekani moe mat niekto aj o chlapovi, takze to nie je adresovane len na zeny;) A schvalne, sprav anketu o tom, ako casto sa toto stava ludom. Tak mozem argumentovat aj ja, ze kolko zien zpicuje chlapa zato, ze nenosi dostatok penazi domov, ze nema poriadne svaly (a hej, jedna moja kamka sa mi stazovala, ze jej frajer ma pupok a nie tehlicky na bruchu), aby jej poprenasal skrine po byte, ze sa nevyzna do elektroinstalacii, vodovodov pod., ze je neschopny a pod. a podla takejto "logiky" to maju muzi tazsie ako zeny. (retard)
  40. 43
    Ojeby

18 ročné dievča

@maxirotor
    Jediny, kto trepe bludy si ty. Neviem kde zijes, ale je to akysi zabehnuty spolocensky standard ze zeny sa maluju, obliekaju tak, aby "vyzerali ako zeny" a podobne picoviny. Alebo napriklad v skolach, ked vidim tych jebnutych pubertiakov ako vykrikuju nadavky po okoloiducich z okien. Ak nieco taketo spravilo dievca, uz aj z toho bol velky humbuk, ze je nevychovane a podobne kokotince ale ked to spravi chalanko, tak je vsetko v poriadku a zametie sa to pod koberec. Muzi sa teda mozu spravat ako nevychovane hovada ale zeny nie.
  41. 44
    Maxirotor

23 ročné dievča
    Ostrawa

@ojeby Ehm nie, jedinya kto tu trepe bludy si praveze ty. Podla mna strasne prehanas s tymi spolocenskymi konvenciami. Ano, je fajn, ked je zena oblecena ako zena, ale takisto je fajn, ked je muz obleceny ako muz, ale to je znevyhodnovanie? Ked pojdes vonku nenamalovana, tak maximalne ta bude premeriavat menej chlapov, ale ze by nejaky kkt sustavne ti nadaval, ze preco sa nezmalujes nastane s malou pravdepodobnostou. Tak to mozes rovno povedat, ze mas menstruaciu, a tak si uz automaticky znevyhodnena. LOL A s tym vykrikovanim z okien si to fakt zabila, lebo u nas v skole bolo velke halo, aj ked to spravili chapci alebo dievcata, je to proste jedno, a tebe vadi, ze dievcata nemozu sa spravat ako primitivi? (hehe) Asi sa zacnem aj ja stazovat na spolocenske konvencie a zacnem sa malovat, chodit na pedikuru, srat na posilku a urcite nikto nezacne do mna picovat, lebo som chlap. (:
  42. 45
    Ojeby

18 ročné dievča

@maxirotor
    Jezis, ved prave o tom je cely moderny feminizmus. Ze zena ma pravo chodit a robit jak chce a muz ma pravo na to iste, to jest ze muz si moze namalovat aj rit naopak a ze zena moze byt prirodzena a zarastena od hlavy az patam, bez toho aby niekto sudil jeden druheho. Cize jediny, kto trepe bludy si ty, lebo o tom nic nevies a ides rozpravat.
  43. 46
    Midnight

29 ročný muž

@lawey zato vy ste v odpovediach vzdy inovativni a originalni, prinasajuci do "debaty" (hahaha) nove cerstve fakty a zistenia, narozdiel odo mna, ze.
  44. 47
    Midnight

29 ročný muž

@wistingher zaujimave ze clanok, rovnako ako ty, uspesne odignoroval v clanku velmi presne uvedene vsetky dovody tohto rozdielu, ktore vsetky spadaju pod to co uz som povedal - osobne rozhodnutia jednotlivcov.

a "neplatena praca, napriklad starostlivost o deti, pribuznych, a domacnost".
    jejda, uz aj tato uroven picovin je uz aj u nas? kde maju na tieto cinnosti zmluvy? nemaju? oh, cize to znamena ze nie su povinne ich vykonavat, cize zasa kategoria osobnej dobrovolnej volby :-*

a nechces mi nadavat niecim co ma aj vyznam? lebo sa dost strapnujes tym ako ma volas Sheldon a mas pocit ze to ma nejaky efekt.
  45. 48
    Midnight

29 ročný muž

bavi ma ako maju vsetky relevantne a realne vysvetlenia este aj zvyraznene boldom a napriek tomu vsetka omacka okolo nich sa tvari ako keby existovala nejaka neferovost =D to je ukazkovy doublethink
  46. 49
    Midnight

29 ročný muž

https://www.youtube.com/watch?v=3dTpCnZ7AR8
  47. 50
    Superpinkhero

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

Čo chceš vlastne počuť? Áno sme zvýhodňované dokonca presne v 50 veciach, ktoré ti idu v hlave .. spokojný ?
    A teraz čo ? Si urazený? Sadneš si v kúte a budeš fňukať ňah, ňah aký je život krutý? Panebože tu tehotnú ženu pustili v autobuse sadnúť! A ty musíš stáť??!?!! Oh nie :((
    Ber to pozitívne aspoň máš výhovorku! Na každý tvoj neúspech v živote.. keby si bol žena určite by sa nestal!
  48. 51
    Plavam_zivotom

23 ročné dievča

Ja to vidím takto: asi 30 vecí tam bolo takých čo by mohli byť kludne zhrnuté v troch-štyroch bodoch lebo sa to neustále opakovalo, len to bolo inak povedané, hlavne o tom násilí voči mužom, ktoré je podceňované na nasíli voči ženám. To tam bolo hádam 10x len zaobalené inak.

Potom asi 50% vecí nie sú ani privilégia, to je naozaj chyba žien, že muži páchajú samovraždy, alebo že je viac mužov bezdomovcov, alebo že rakovina prostaty je u mužov častejšia ako rakovina pŕs u žien? (Btw. Kde nechali také problémy s vaječníkmi a nezhubné myómy čo trápia asi tak 30-40% žien v určitom veku?)

A úplne najviac ma rozosmialo “privilégium” že vazektómia je legálna a hysteroktómia resp. sterilizácia je nelegálna. Veď to je skôr naopak, to je absolútne nespravodlivé voči ženám nie? Že žena nemá možnosť voľby, je odhováraná od tohto riešenia, súdená lekármi a kývu nad ňou hlavou a muž príde a vazektómiu mu dobre, že neurobia v čakárni. A to môže mať žena xy problémov zdravotných a aj tak jej to neurobia.

Takisto privilégium, že ženská homosexualita, je braná viac v pohode ako mužská? Koho je to vina? Veď vás mužov! Vy sa navzájom šikanujete za to a vám sa ohromne páči keď sa ženy ohmatávajú a cicmajú.

Oh God, ty si fakt osprostel jak tágo, toto ani nemôžeš myslieť vážne, že tam tie absurdity nevidíš.
  49. 52
    Maxirotor

23 ročné dievča
    Ostrawa

@ojeby Preboha, ty si typicky debil, ktoremu nikto nevysvetli, ze je debil, lebo je debil. Ja to proste vzdavam, lebo ty si uplne mimo, akokeby si zila vo svete extremov.
  50. 54
    Ojeby

18 ročné dievča

@maxirotor
    Ja sa vlastne tomu Midnight-ovi ani necudujem, ludia su fakt kokoti.
  51. 55
    Lordnorton

hrá sa, že má 1 rok
    Nová Dubnica

V tomto má @midnight pravdu a zatiaľ sa to našťastie veľmi netýka Slovenska.

Ženy, po započítaní kvalifikácie, odpracovaných hodín, odpracovaných rokov, na rovnakej pozícii zarábajú o jednotky percent tiac ako muži. Nič ako wage gap neexistuje. Keby existoval, tak nemá zmysel najímať mužov, pretože ženy by urobili tú istú prácu, rovnako kvalitne, ale za menej.

Ženy majú napr. v IT pozíciach 2 až 3 krát väčšiu šancu, že ich najmú na konkrétnu pozíciu ako rovnako kvalifikovaného kolegu.

A zároveň, keby sa potápala loď, tak zachraňujeme z nejakého dôvodu ženy a deti.
    Muži by šli bojovať do vojny. Roky dozadu si tu pamätám anketu, či sa má obnoviť základná vojenská služba. Tu bolo kopa slečien, čo písali, ako by to mužom iba prospelo, ale iba asi jedna uznala, že by to prospelo aj ženám.
    Keď bude horieť barák, bude Ťa z neho vyťahovať chlap. Chlap opraví pokazenú kanalizáciu, elektrické vedenie, vyťaží uhlie z bane, aby tá elektrika vôbec existovala.

Nikdy som nepočul o požiadavkách na kvóty pre ženy v baniach, v armáde, u smetiarov. Iba samý management a vrcholová politika.

A z nejakého dôvodu, keď žena sa rozvedie s chlapom, má nárok na polku jeho majetku a vo väčšine prípadov dostane deti do opatery. Prečo ako? Čím sa pričinila o polovicu mužovho majetku?

https://videacesky.cz/video/bill-burr-epidemie-zlatokopek
  52. 56
    Lordnorton

hrá sa, že má 1 rok
    Nová Dubnica

Ale video som nevidel, iba mi vadí, ako naopak ženy toľko fňukajú, ako sú utláčané v tejto patriarchálnej spoločnosti. Takže, prečo by si tu midnight nemohol zafňukať trochu tiež opačným smerom?
  53. 57
    Midnight

29 ročný muž

@lordnorton lol človeče máš môj rešpekt že si zo seba takto vedome práve spravil nechutného vyvrheľa a "oprávnený" cieľ útokov všetkého druhu.
    a ešte k tomu úplne zbytočne, lebo týmto ľuďom sa očividne cez lebku žiadny kúsok uvedomenia preraziť nedá =D
  54. 58
    Lordnorton

hrá sa, že má 1 rok
    Nová Dubnica

@midnight
    Facts don't care about your feelings.
    To čo som napísal sú fakty a nemám problém ich opakovať dookola proti celej spoločnosti. A na rozdiel od všetkých mudrlantov tu na fóre mám na tieto veci kvalifikáciu. Ale na to sa nerád odvolával, lebo to je argument z autority, ktorý je podobný ako anekdotický dôkaz...
  55. 59
    Lordnorton

hrá sa, že má 1 rok
    Nová Dubnica

@midnight
    Na druhú stranu: chlape, čo si asi čakal, že sa stane, keď začneš toto fórum?
    Chceš riešiť tieto témy a pôsobiť dôveryhodne? Nepíš to na fórum na Birdzi a už vôbec nie spôsobom, že zdieľaš nejaké youtube video bohvie koho.
    Zvlášť pri tom, ako ľudia sledujú, že sa do žien stále navážaš, naozaj pôsobíš, že sa proste iba zasa odbavuješ a teda Ťa nikto neberie vážne.
  56. 60
    Marcello1111

29 ročný muž

@midnight
    ta oná v tom @4 príspevku to dobre vystihla:
    "boha, teba to kopnutie do guli na zakladke muselo riadne zaboliet, ked sa doterat z toho nevies psychicky spamatat. "

ani nevieš, ako rád by som to na živo videl midnajtko...
    :D
  57. 61
    Cos45

600 ročný ujo
    |̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ |

Nebudem sa zapajat do logicky nevyladenej diskusie. Ludia proste nestoja za to. :-)
  58. 62
    Midnight

29 ročný muž

@marcello1111 nebojsa, viem ako rád by si to videl. už len z Bibliografie Bratov Grimmovcov je jasné ako si vaša sekta rada honí nad násilím, genocídami, a podobne.

som si musel scrollnúť kto je tá oná v @4 .
    aha, to je tá čo žije v tej fikcii.
    tej názory a vyjadrenia ma fakť príšerne zaujímajú =D
  59. 63
    Midnight

29 ročný muž

@kakofonicka @ojeby
    https://www.youtube.com/watch?v=9vddoBbuVlc

lala

https://www.theguardian.com/commentisfree/2018/jan/12/threatened-species-mediocre-men-lose-out-women-break-down-barriers?CMP=fb_gu