Fórum pridal Lafiziq, 13. 4. 2019 20:02 do kategórie Čo ma potešilo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Absolventské prekvapenia

0
Lafiziq

25 ročný muž
Bratislava

Čo vás prekvapilo po skončení štúdia, keď ste nastúpovali na trh práce? Napríklad: "prácu si je nájsť oveľa ľahšie než som si myslela" alebo "nanič som študoval diferenciálne rovnice III. rádu, keď zamestnávatelia chcú počítať len trojčlenky".
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

ja som taketo nic nezazival v mojej profesii, ale dost velke absolventske prekvapenie bolo, ked ma hned prvy den pozvali kolegovia do pubu a mega ma ozrali (hehe) (: bolo mi zle este tyzden...
  2. 2
    Fakecocacolazero

23 ročné dievča
    Malacky

Asi všetky tieto veci som nejako tušila, že nevyužijem už počas školy :D napríklad z akých presných súčiastok sa skladá tlačový stroj a z čoho a ako sa vyrába papier alebo, toto bola moja najobľúbenejšia látka, z čoho sa skladá lepidlo a rozpúšťadlá a ich chemické zloženie <3
  3. 3
    Kunlun

20 ročný chalan

Ja ešte študujem ale presne to s tými diferenciálnymi rovnicami si vystihol (:

Môžem však porovnať strednú školu, keď sme chodili na prax do nemocnice tak sme zistili že nič čo sme sa 4 roky učili nám netreba... všetko sa tam robí inak a kto nastúpi ako “nováčik” tak sa musí naučiť nové spôsoby, postupy,...
  4. 4
    Hellium

27 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

Že som síce už takmer štyri roky po škole, ale stále sa niečo nové učím, píšem a prezentujem :D
    Taktiež ma prekvapilo, že asi len tretina ľudí z krúžku robí niečo v odbore.
  5. 5
    Chlorofyl

10 ročný chlapec
    Erec Jisrael

ja som asi divny ale ja som zacal robit oficialne normalny job uz pred vysokou a pocas skoly pokracoval. takze tieto "absolventske" veci som akosi nezazil a ani mi nechybaju :D
  6. 6
    Antifunebracka

30 ročný muž
    moderator birdzu

že som dokopy tú VŠ ani nepotreboval, prax je dostatočná škola sama osebe
  7. 7
    Majky538

25 ročný muž

rok praxe by bol lepsi ako rok na skole :D niekedy uz hadam nieco z toho vyuzijem... a dalsia vec este si najst pracu v ktorej su ludia spokojny aj ked by mal byt plat +- rovnaky :)
  8. 8
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

ako po strednej skole? :D nooo co ma rpekvapilo bolo to, ze mozes robit prakticky cokolvek (pre mudrlantov - doktora alebo pravnika asi nie) a vobec to nemusi byt spojene s tvojou skolou. Len musis byt sam v sebe vnutorne motivovany, makač a byť šikovny :) a . to že vlastne v npraxi je najťažšie zlomiť tie dogmy a presvedčenia čo do teba počas zš a sš silno učitelia a rodina a okolie davali - ohladom neschopnosti, nematia potencialu na nieco a pod. :)

+ moje externe vysokoskolske studium kt. som začala až po "prácach" mam ako koníček, pracovať v mojom "školskom" odbore budem na stare kolena :D