Fórum pridal Moonshine, 18. 4. 2017 09:18 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ak by sa dalo, boli by ste za znovu spojenie Československa?

0
Moonshine

22 ročný chalan

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

Česi by nás chceli potom ovládať a neprospelo by to našim teraz dobrým vzťahom.
  2. 2
    Laurikaaa

21 ročné dievča
    Londýnčanka

Nikdy!
  3. 3
    Ps102

22 ročný chalan
    No Nut November 2017 Champion

Máme dosť vlastných debilov.
  4. 4
    Redchevrolet

32 ročná žena
    Bratislava

@kierkegaard
    Obe CSR republiky vznikli za turbulentnych zahranicnych okolnosti, nielen vylucne z vole oboch statov, co malo vplyv aj na dalsi vyvoj.
    Osobne mam rada obdobie 1. CSR, co bolo zatial nasim najuspesnejsim obdobim. Vyhli sme sa Felvideku a za par rokov sme sa zo zaostalej polnohospodarskej krajiny stali jednym z najvyspelejsich statov sveta.
    Cesi nam vtedy extremne pomohli, na co sa dnes casto zabuda, tak by sa patrilo to pri tejto teme spomenut.

V sucasnosti je spojenie prakticky nerealne, ale ak by k nemu doslo, nebola by som proti za vopred definovanych prav/zavazko oboch statov a to aj v pripade rozdelenia.

Vyhody:
    - hospodarsky silnejsi
    - politicky nezavislejsi od EU
    - perspektiva vyrovnania urovne vedy a vzelania - konkretne v tejto oblasti za Cechmi cim dalej viac zaostavame, co vnimam hlavne vo svojom odbore

Nevyhody:
    - vysokopravdepodobne defenzivne postavenie Slovakov vzhladom na nas pocet a naturel

5. 5
    Redchevrolet

32 ročná žena
    Bratislava

@kierkegaard
    Prepac, zabudla som dopisat k tvojmu tagu. Ze suhlasim, ale na druhej strane by sme so spojenia mohli aj co to vytazit, ak by sme boli rozumni (a to je otazne).
  6. 6
    Vsakpredsajaa

20 ročný chalan

Z akého dôvodu?
    Nevidím jedinú výhodu.
  7. 7
    Riddler

25 ročný muž
    Martin

Potrebujeme zmenu systému, nie zmenu hraníc.
  8. 8
    6q66

hrá sa, že má 0 rokov
    Z kaluže do blata

@riddler A aky system by si zaviedol? Socializmus? :D .. Ale nie, neber to ustipacne, len ma zaujima co myslis tou zmenou systemu. Alebo nemyslis politicky system?
  9. 9
    Milgamman

9 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

som za obnovenie protektoratu cechy morava
  10. 10
    0sea

24 ročný chalan
    Plejády

S čechmi nikdy!
  11. 11
    Riddler

25 ročný muž
    Martin

@6q66 No ak by som mal tú moc,zavediem reálnu sociálnu demokraciu (nie tú,ktorú nám tu akože robí Smer).
  12. 12
    Antifunebracka

28 ročný muž
    #december birdzu

Však keď príjmu €, už budeme prakticky akoby spojení :D
    Ale inak my máme prezidenta Kisku, oni Zemana, takže s takými voličmi by som sa moc nespájal :D
  13. 13
    6q66

hrá sa, že má 0 rokov
    Z kaluže do blata

@riddler To je zmena politikov, nie zmena systemu. :P
  14. 14
    Riddler

25 ročný muž
    Martin

@6q66 To je zmena systému, a nie len nejaká nič neriešiaca zmena figúrok na Orloji.