Fórum pridal Mccafe, 25. 9. 2020 10:54 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ak cvicim doma môžem aj protein?

0
Mccafe

24 ročné dievča

Ahojte, Ma nejaký význam aby som konzumovala aj protein alebo sa stačí snažiť prijímať raňajky obedy večere s vyšším obsahom bielkovín ? Cvicim len 4 krát týždenne tak pol hodiny
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

Nemozes, skamenie ti v pazeraku :D :D

Ako vazne.. mysliet treba hlavou, nikomu proteinovy izolat vyslovene netreba a nikomu asi vyslovene neublizi, ak nema alergiu alebo nejaku velmi vzacnu poruchu
  2. 2
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Myslim si ze netreba pri takom cviceni ale neviem urcite ti poradia lepsie ludia co cvicia (thumbs)
  3. 3
    Mccafe

24 ročné dievča

@narazuvzdornaa sak ale ja nehovorím o tom ci mi ublíži alebo neublíži. Ach jaaaaaj....pytam sa ci pri mojom cvičeni to bude mať význam pri raste svalovej hmoty alebo pri mojom cvičení stačia proteíny v strave a žiadne navyše v podobe doplnkov keď uz to musím takto do detajlov popísať.
  4. 4
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Pani lesa

ale veď @3 keď máš dostatok bielkovín v bežnej strave, nemusíš jesť prach ani pokiaľ by si denne dvíhala tri nákladiaky kamenia
  5. 5
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@narazuvzdornaa fuuuuuu ja som si isty cas uhnala taky bielkovinovy deficit ze mi vypadala polovica vlasov a bola som hladna prakticky 24/7 bez ohladu na to, co som zjedla. Myslim, ze existuju pripady, kedy ho treba je.

A k otazke: Ci ti ho treba sa tazko hodnoti, ked nevieme, co tu pol hodinu robis. Ono sa da za pol hodinu znicit na sracku a potom sa da za pol hodinu urobit 20 klikov 20 brusakov a minutu plank, takze by som povedala ze dost zalezi od intenzity cvicenia :D Ale akoze, "moct" ho mozes kazdopadne, pri najhorsom tvoje telo rozlozi nadbytocne aminokyseliny a budes mat drahy moc :D
  6. 6
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

Plus este dodam ze dost zavisi aj od toho, co jes bezne.
  7. 7
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

@staphylococcus eh ved sure thing, ale za predpokladu, ze si dokaze clovek pokryt svoje potreby stravou, tak proste nie je 'treba' suplementovat (a absolutne nic nemam proti proteinovym praskom, ak by to tak vyznievalo)

Ale prislo mi to ako strasne hlupo polozena otazka a chcelo sa mi byt hnusna na internete
  8. 8
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@narazuvzdornaa okay, chapem a beriem :D len som potrebovala upozornit na to, ze to nie je vzdy uplne pravda (aj nadbytkom bielkovin si dlhodobo mozes zarobit na problem) ale teda, v tomto konkretnom pripade s tebou suhlasim.
  9. 9
    Dee99

27 ročný muž
    RK

Musis! :)
  10. 10
    Likju

25 ročný muž

Protein je DOPLNOK stravy, využíva sa to hlavne keď stravou nevieš získať dostatočné množstvo bielkovín. Nie sú to steroidy, že uvidíš rozdiel nejaký keď to začneš brať.
  11. 11
    Mccafe

24 ročné dievča

@dee99 bože môj tu sa neoplatí nič pýtať ako vidím. Ďakujem za odpoveď na úrovni.
  12. 12
    Mccafe

24 ročné dievča

@likju no ok takze všetci čo cvičia a pijú proteíny ich nevedia prijímať stravou?
  13. 13
    Likju

25 ročný muž

Tak niektorí ich berú, lebo ujo fitnessák na instagrame povedal, že to musí brať. Samozrejme, že to povedal, veď je za to platený. Potom tu sú športovci, kulturisti, ktorí proste musia prijímať viac lebo majú záťaž viac ako 30min x 4. A zase tolko jedla jesť aby to všetko do seba dostali, to sa nikomu nechce. No a potom sú tu ľudia, čo toho nejak extra veľa nezjedia.
  14. 14
    Palec223

28 ročný muž

kludne mozes aj zasypat
  15. 15
    Wewo

27 ročný muž
    Skyr addict

Napíšeš že cvičíš 4x týždenne pol hodiny a na základe toho chceš od Birdzu vedieť aké makra máš užívať?

Rozmýšľaj než sa niečo opýtaš, inak aj na teba platí @11 .

Ako majú cudzí ľudia z netu vedieť čo sa ti deje v tele a čo potrebuje?
  16. 16
    Desertdrift

21 ročný chalan
    Universe

Aké robíš cviky?
  17. 17
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@11 problem je, ze ty si otazku polozila hlupo a na nas sa hnevas, ze nie sme jasnovidci :D
  18. 18
    Mccafe

24 ročné dievča

@likju no ved takéto niečo som chcela počuť (hehe) dakujem
  19. 19
    Mccafe

24 ročné dievča

@desertdrift dokopy cvicim 40 minút najprv zahriatie potom si davam vacsinou 3 série po 4 cviky každú sériu zopakujem 2 x a tak záleží ktorý deň akú partiu cvicim napríklad zadok drepy s gumou, výpady, dvíhanie panvy s 2kilovymi činkami no a tak podobne... Rovnakým spôsobom cvicim na brucho a ruky a jeden deň také kardio. Akoze nie je to nejaké extra náročné ale veľa medzi tými serkami neoddychujem
  20. 20
    R4ptor

26 ročný muž

na kilogram váhy by si za deň mala prijať aspoň 1,5g bielkoviny ... vypočítaj si to a porovnaj z množstvom bielkovín, ktoré prijímaš zo stravy (máš to napísané na obale každej potraviny) ... toto ale platí pre aktívnych športovcoch ... u teba by podľa mňa stačila len tá strava
  21. 21
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

Podla mna ti určite neuškodí... ale stačí praženica :D alebo surové vajcia :D
  22. 22
    Dee99

27 ročný muž
    RK

@mccafe https://youtu.be/1j8gkjp-i4o