Fórum pridal Moonshine, 6. 9. 2018 20:54 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ak túžiš po niečom, no je to nad budget

0
Moonshine

23 ročný chalan

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -69 roky
    tulam sa

pockam, az si na to nasetrim
  2. 2
    Poke

tvári sa, že má 6 rokov
    Prešov

kúpim si a nemám žiaden budget :/
  3. 3
    Sianagirl245

16 ročné dievča
    tu

ja po nicom za peniaze netuzim :(
  4. 4
    Devanelemen

16 ročný chalan
    Trojdimenzionálny priestor

Nemám budget
  5. 5
    Antifunebracka

29 ročný muž
    jebac birdzu

To sa mi nestáva, ale ak na niečo predsa len nemám, tak to neni pre mňa.

Slovač, žiaľ, často rozmýšľa presne opačne a potom tu máme zadlžených 95 % obyvateľov :(
  6. 6
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

Ofc, je rozdiel "nemam na to" a "mam takyto budget".
    Nekupim si vec za 10000 eur, lebo ich nevlastnim, ale ak mam budget na saty 50€ a najdem krasne za 70, zo super materialu, kvalitne usite ferovo zaplatenymi pracovnikmi tak povazujem za spravnu vec budget zvysit. To bol priklad ale uplatnujem podobnu filozofiu pri vsetkom - budget je x, toto stoji x, ale lepsia alternativa z lepsieho materialu ktora mi vydrzi tri krat dlhsie stoji x*1.5 tak zvolim lepsiu alternativu, ak na nu samozrejme mam.
  7. 7
    Labut2

hrá sa, že má 1 rok

By ma zaujimalo ako taky budget bezna slovac urcuje, ked si kupi drahe auto a zadlzi sa na roky. Podla odbornikov by sme na auto mali minut maximalne 10% rocneho prijmu - co je priblizne jeden mesacny plat. To by potom ale 99% slovakov chodilo busom.

https://www.financialsamurai.com/wp-content/uploads/2012/10/1-10th-rule-on-car.png
  8. 8
    Method

hrá sa, že má 1 rok
    Kalokagatia ;-)

Mam uz dlho rezervy a len obcas si nieco kupim co chcem a to rovno vycashujem.
  9. 9
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Vždy som mala na to ..po čom som túžila .. dokonca na to po čom som netúžila
    Ale nevidím v tom zmysel života .
    Materiálne veci sú pre mna druhoradé .

10. 10
    Hnisavica

hrá sa, že má 2 roky
    ...a tým myslím tam dole

Ukradnem to
  11. 11
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

1. a 4. je správne
  12. 12
    Annyejnji

20 ročné dievča

dodatok: túto otázku som nepochopila ako materiálne veci...
  13. 13
    Forte

18 ročné dievča
    lälälä

Akokedy
  14. 14
    Misko2634

19 ročný chalan
    Partizánske

Záleží od situácie. Ak je to niečo vysoko nad budget, ale potrebujem to, tak si kúpim lacnejšiu alternatívu. Ostatné veci, na ktoré si teoreticky môžem našetriť, ale oplatí sa počkať, lebo rozdiel je veľký, tak radšej počkám a došetrím
  15. 15
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

Som presne v takej situácii. Ale dať za o dosť kvalitnejšiu vec o 20€ viac mi tak či tak príde ako obrovský peniaz. Keby mám rezervu, tak by s tým nebol problém. Ale ako chudobný študent... budem doslova na chlebe a vode ak to kúpim.
  16. 16
    Alex458

21 ročné dievča
    Maspalomas

Našetrím.
  17. 17
    Tommyhot

29 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Nemam budget, ale na druhej strane si malokedy kupujem drahe veci (okrem Apple zariadeni).
  18. 18
    Limitles

tvári sa, že má 6 rokov
    Keeper of memes

najdem si frajerku ktora mi to kupi
  19. 19
    Magick55

25 ročný muž
    východ severo-južného západu

Záleží ako veľmi po tom túžim/potrebujem to a o koľko by sa ten budget navýšil...ak ale navysujem tak max 10-15%
  20. 20
    Narazuvzdornaa

24 ročné dievča
    unclean, a libertine

hm vlastne nechcem nic, co by som si vyslovene nemohla dovolit tak, ze nemam tolko, kedze mam uspory cca na rok zivota bez prijmu

ale ja nechcem ziadne drahe veci, mna uplne tesi kupit nieco lacno :D a potom mozem mat viac veci aj penazi sucasne
  21. 22
    Yacopsae

24 ročný chalan
    161>88

@antifunebracka a potom píšu na net, že Kiska je úžerník. :D
  22. 23
    Saddath

27 ročná žena

Pravidelne hovorim ze nemam na to peniaze. Ked nieco kupujem 100x si to rozmyslim. Teraz nie je nic co potrebujem a nemam na to kes. Okrem tej jachty no.....
  23. 24
    Antifunebracka

29 ročný muž
    jebac birdzu

@yacopsae Presne :D