Fórum pridal Staphylococcus, 10. 1. 2017 15:18 do kategórie Úchylnosti. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Aka je tvoja najoblubenejsia organela?

0
Staphylococcus

20 ročné dievča
Premotivovaná marha.

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

Akakolvek odpoved k veci ci od veci vitana! (thumbs)
    (Nie, nejebe mi, len od prokrastinacie neviem co so sebou.)
  2. 3
    Warble

19 ročné dievča

endoplazmaticke retikulum hladke (love)
  3. 4
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@warble dakujem za plodnu odpoved, dobry clovek!
    Ja radsej drsne.
  4. 5
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

Boha krista, mitochondrie som zabudla! :(
  5. 6
    Dumbledore

hrá sa, že má 0 rokov
    Godricova Úžľabina

Mitochondrie milujem a potom ešte vakuolu :D
  6. 7
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@dumbledore diskriminovala som rastlinne a mitochondrie su moje naj, preto som smutna ze som ich zabudla, dpc :,(
  7. 8
    Amikadze

23 ročné dievča

jááááj, takže preto si to o kokotoch doktoroch brala tak osobne...
  8. 9
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@amikadze nie, nestudujem medicinu, ani som nikdy nestudovala medicinu ani nemudem studovat medicinu. Ak ti o toto slo.
  9. 10
    Amikadze

23 ročné dievča

s prepáčením za to slovo
  10. 11
    Dumbledore

hrá sa, že má 0 rokov
    Godricova Úžľabina

http://daily.jstor.org/wp-content/uploads/2016/05/mitochondria_1050x700.jpg <3
  11. 12
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@dumbledore lenze oni tak irl nevyzeraju :( tak iba ked sa bunka deli.
  12. 13
    Myschka

hrá sa, že má 0 rokov
    IntelCore i5

Ja mám radsej orgazmus
  13. 14
    Dumbledore

hrá sa, že má 0 rokov
    Godricova Úžľabina

Ale mne sa takéto páčia!
  14. 15
    Nicmanenapada

26 ročný muž
    Bratislava

Ale vážne som chcel dať mitochondrie, lebo ma nedávno pobavili.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/4a/e0/7d/4ae07dac8a962e25c7198afeb4202ecb.jpg
  15. 16
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@dumbledore blbe, no :D
    @nicmanenapada tak ako teoreticky dad could, ale tie spermijove ked sa vytvori zygota su uz opotrebovane, kdezto vajickove su uplne nove, cize s otrocovymi by ta zygota bola od zaciatku hned "stara".
    Ale hej, toto som pred par dnami videla kdesi na fasbukoch :D
  16. 17
    Delica

22 ročné dievča
    (-∞,+∞)

Milujem jadro! (love)
  17. 18
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@delica jadro je super, chromozomy su super a jaderna membrana sa mi strasne paci :D
  18. 19
    Alex458

20 ročné dievča
    Neverland

prečo tu neni mitochondria? :( chúďatko mitochondria..
  19. 20
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@alex458 lebo som na ne dpc zabudla :D
  20. 21
    Yoss

26 ročný muž

Plazmidy
  21. 22
    Vladqog

25 ročný muž
    Rokfort

a kde su plastidy?
  22. 23
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@vladqog tie su hlavne v rastlinach a tie som diskriminovala.
    @yoss plazmid nie je uplne klasifikovatelny ako organela.
  23. 24
    Yoss

26 ročný muž

@staphylococcus máš pravdu, ale ja mám rád genetiku ;)
  24. 25
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@yoss to aj ja ;-) a bakterie su cele super proste.
  25. 26
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

chloroplasty, protoplasty, myofibrily, centrozomy, deliace vretienko, flagely, autofagozomy, mitozomy, mikrotubuly, tylakoidy, mezozomy, pili, melanozomy atd atd atd...
  26. 27
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@patrixo ak si mi chcel vypisat vsetko co som tam nedala tak vsetko mozme zaradit do jednej z 3 kategorii:
    1) rastlinne - rastliny nemam rada tak som ich odignorovala.
    2) cytoskelet - ak mas rad konkretnu jednu cast, napis. Poden sa radia aj biciky a pili kedze su z mikrotubulov.
    3) nie dost podstatne aby mi behom tej minuty, co mi trvalo zalozit anketu napadli ;-)
  27. 28
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

A mitozom je dojebana mitochondria, tu som tam nedala celu, zezer ma, no! :D
  28. 29
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

@staphylococcus upokoj sa :D
  29. 30
    Narazuvzdornaa

23 ročné dievča
    unclean, a libertine

Ja MILUJEM toto forum.

Pri otazke mi napadlo hned, ze endoplazmaticke retikulum, ale hladke! A ono je to v moznostiach rozdelene

:love:
  30. 31
    Narazuvzdornaa

23 ročné dievča
    unclean, a libertine

@staphylococcus a jak je to s tymi mitochondriami? Preco su otcove stare? Ved vajicka ma samica vsetky uz pred narodenim a spermie sa tvoria furt.
  31. 33
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@patrixo neupokojim sa, som psychicky uplne v pici dnes a pre dobro svojho okolia sa budem rozculovat radsej nad picovinami nez nad svojou spolubyvajucou, ktora sa rozhodla zrovna dnes vysavat!!!
    @narazuvzdornaa Dakujem za vyjadrenie sympatii tomuto foru, co mate vsetci s tym hladkym? :D
    Btw, ER trivia: Vedela si ZE drsne je drsne len ked sa donho akurat translatuje protein, po translatacii ribozomy sa oddelia, ALE niektore casti hladkeho ribozomy neviazu vobec tak su hladke vzdy.
    (Ak chces viac zaujimavych faktov, daj vediet. Mozno spisem nejaky clanok na styl "Zaujimave fakty zo zivota organel" ale az po zajtrajsej skuske. Aj ked by to bolo fajn opakovanie.)
  32. 34
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@31 vo vajickach su kym je nezrele inaktivovane, kdezto spermia uz na to, aby sa dostala do tela zeny spotrebuje vela energie = opotrebuje mitochondrie. Tiez za tych par tyzdnov existencie.
  33. 35
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

inac ked sme pri tych mitochondriach, tak DNA mojej mitochondrie je identicke s DNA mitochondrie mojej mamy, babky a tak? :D
  34. 36
    Barb

tvári sa, že má 6 rokov
    Piešťany

@33 jj, ten blog prosim napis !! rada precitam
    takouto formou sa to naucim na cely zivot (rofl)
  35. 37
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@patrixo Odhliadnuc od pocetnych mutacii, ano.
    Mitochondria fakt: Vedel si ze mitochondrie su najviac mutujuce organely? Kyslik dodrbava DNA. (A kedze sa len replikuju, nevznikaju de novo tak kazda dalsia uz bude len viac dodrbana nez ta predtym.)
    @barb ok, snad sa na to odhodlam :D Mozno nejake este pridam sem tak random :D
  36. 38
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

@staphylococcus vzhladom na znacny oxidacny stres tomu celkom verim... otazka je, kolko generacii moze taka mitochondria mat.. nebude jej niekedy koniec? :D
  37. 39
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

https://www.youtube.com/watch?v=B_zD3NxSsD8 keby tato problematika niekoho velmi zaujimala, moze si pozriet pekne videjko.
  38. 40
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@patrixo heeeej oxidacny stres, tak sa tomu nadava! Jupi! Dik! :D
    No kedze jej genom sa podoba skor bakterialnemu nez jadenemu a nemusime tym padom riesit nejake telomery, na zivot ti vydrzia. Dokonca sa to bberie ako jeden z moznych dovodov starnutia...ze sa ti proste natolko dojebabru mitochondie ze cau.
    (Btw, (DALSI ZAUJIMAVY FAKT) ak si niekedy pocul o tom, ze starnutie a smrt sposobbuje skracovanie telomer, to je davno prekonane - existuje kmen mysi s ultra dlhymi a chcipnu aj tak.)
  39. 41
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

@staphylococcus hej, mne na zivot mitochondrie vydrzia, lenze ked si zoberes zenu, s nejakou mitochondrialnou DNA vybavou, v 25-tke bude mat dceru. mitochonrialna DNA bude mat 25 rokov + vek DNA jej predkov (predkýň :D ) a jej dcera bude mat dalsiu dceru atd... Ani bakteriu nemozes delit do nekonecna. Su stabilnejsie kmene, ale aj menej stabilne, ktore casom slabnu.. slabsie skor, silnejsie neskor. Podla mna aj vdaka vymene genetickej informacie medzi bakteriami sa im podarilo prezit miliardy rokov... Otazka je, ako je to naozaj s tymi mitochondriami... nechce sa mi verit, ze by sa gen. info. samicich mitochondrii transferovala z pokolenia na pokolenie s plnou funkcnostou do nekonecna.. mozno sa este neprislo na to, kde je hacik :D ... ked sme pri tom skracovani telomer, tak vtaky ziju nepomerne dlhsie s porovnanim s cicavcami o rovnakej velkosti.. co je zvlastne... boli teorie o antioxidacnej kapacite u vtakov ale tusim sa im to nejako zrutilo, tak neviem preco vtaky ziju tak dlho :D tak ja neviem uz :D a tak :D
  40. 42
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@patrixo no lenze mitochondrie maju "u seba" uplne minimum svojej gen. vybavy. Nejakych 10 precent, zvysne mas v jadre ;-)
    Vyriesila som tuto zahadu pre teba dostatocne?
    A ano, bakterie idu do nekonecna ;-) (Abiogeneza je prekonana teoria :D ) Lenze tym tie mutacie nevadia.
  41. 43
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

@staphylococcus pockaj mam to chapat tak, ze gen info o mitochondrii nie je len v mitochondrii ale aj v jadre?
  42. 44
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@patrixo Ano, presne tak ;-) Mitochondria ma len par genov....
  43. 45
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

@staphylococcus fiii to som si nemyslel, ze je az tak inkorporovana ta mitochondria, ze zdiela svoju informaciu s jadrom :D
  44. 46
    Tanickina

23 ročné dievča

ja som chcela mitochondriu, ale enchcela som dať iné :(
  45. 47
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@tanickina Aj ja som chcela dat mitochondriu :( zrovna tu co mam najradsej zabudnem dat :'(
    @patrixo oni su uzasne no. To je prave kvoli tomu oxidativnemu stresu, keby ma vsetko u seba tak je dost mozne ze by to tych 70-80 rokov nevydrzalo. A aj preto sa zena rodi s urcitym poctom vajiciek - tie sa proste vytvoria este pocas embryonalneho vyvinu a mitochondrie zostavaju deaktivovane aby sa nekazili a "nestarli".
    Dokonca je hypoteza, ze aj peroxizomy boli endosymbioticke bakterie ale odovzdali jadru vsetku svoju geneticku informaciu. Ale tie vznikaju aj de novo z golgi takze neviem, ci to tu hypotezu tak trochen nepopiera no.
  46. 48
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

@staphylococcus wow to je mega vymyslene, tym padom pri predavani mitochondrialnej gen info z pokolenia na pokolenie je takto ochranene pred starnutim :O vajicko je staro-"nové" a ked sa narodi dieta, tak vajicka su tiez nove :) no nic sprosty som nic nevim :D mal by som si precitat nejaku knihu o biologii bunky :)
  47. 49
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@patrixo mozem ti poslat nase skripta ak po tom tak sialene tuzis :DDDD
    A nie si sprosty! Vies toho prave na nebiologa (teda predpokladam) az prekvapivo vela :)
    Alebo tot mas. Ja na nu uz netrpezlivo cakam :D http://www.bookdepository.com/Cell-Biology-Thomas-D-Pollard-William-C-Earnshaw-Jennifer-Lippincott-Schwartz/9780323417402?ref=grid-view
  48. 50
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

@staphylococcus a nieco o rekombinantnych technologiach nemas? :D ale aj nieco novsie nez PCR sekvenovania... CRISP technologie a tak...? :D

inac mam toho akosi vela rozcitane, a akosi mnoho veci neviem uzavriet :D och joj :D
    a hej nie som biolog :D
  49. 51
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

*CRISPR
  50. 52
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@patrixo pfuuuuu cez crispr az tak dobre nevidim :D ale tot nedavno som kamosovi zistovala, kolko stoji dat sa osekvenovat :D (3-1500 eur, keby ta to zaujimalo).
  51. 53
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

@staphylococcus ja sa nechcem dat osekvenovat :D mna to zaujima skor z hladiska vyvoja GMO organizmov :D
  52. 54
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@patrixo tam su imho skor zabrany zo strany pseudomoralnych aktivistov a tychto pacovin. Nez technologii.
  53. 55
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

@staphylococcus neviem ci este hej, my v robotke veselo robime s GMO :)
  54. 57
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@patrixo tak to ako zas heeeeej aj u nas toho maju kopu na skole ale ako do bezneho "pouzitia".
    Ale v USA uz maju volnopredajne svietiace rybky, haaaaaaa :D
    (Chystam sa ich casom pohladat tak "neoficialne" niekde tu, uz niekolko rokov po nich tuzim.)
  55. 58
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

@staphylococcus to zas rybky by som asi nepodporoval moc, ale medicinsky a hospodarsky vyuzitelne GMO mikroorganizmy, jak robime my, tak to hej :)
  56. 59
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@patrixo ja mam zas proti urcitym typom vyuzitia v hospodarstve urcite vyhrady ale co sa tyka mediciny, go for it! Len napriklad vela z nich sa po par rokoch proste jebne do kosa lebo o to nie je zaujem....
  57. 60
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

@staphylococcus tak taky je zivotny cyklus mnohych produktov.. to je normalne...

a ake typy vyuzitia v hospodarstve myslis?
  58. 61
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@patrixo nemam rada take tie upltra odolne proti pesti/herbicidom pripadne take co si ich produkuju sami...
    Akoze, zlata ryza - super, nehnijuce rajciny - super (aj ked vraj boli hnusne), ale nemam potrebu jest kukuricu, ktora sposobuje, ze hmyzu exploduje zaludok...pripadne ktora sposobi, ze okrem skodcov pokape aj milion desat vsetkeho ostatneho okolo.
    Keby sme sa radsej naucili neplytvat jedlom, nepotrebovali by sme obrovske monokultury a kurvit biodiverzitu.
    Ale akoze to je moj nazor. Nerada sa o tom hadam, lebo ludia sa ocividne delia zasadne na vyhradnych odporcov a vyhradnych milovnikov GM a oboji mi lezu na nervy :D
  59. 62
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

@staphylococcus jaj tak, to chapem.. my len miesame GMO bakterie, alebo kvasinky v bioreaktoroch a vyrabame pomocou nich... cokolvek :D mam tym na mysli ziadanu molekulu chemickej latky alebo dany MO, ci uz lieciva, surfaktanty, katalyzatory, prekurzory plastov, a biomolekuly od mono, di- oligo alebo poly -sacharidov, -peptidov, -mastnych kyselin a ich rozne kombinacie :D takze my sme v tomto taki svatci :D 0:)
  60. 63
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@patrixo ooooooo tak to je mega poopiciiiiiiii!!!!!
    Z bakterii urobis hocico. Akoze. Bakterie su uplne genialne.
    (Toto je taky trapny a dost vseobecne znamy fakt ale aj ludsky inzulin pre diabetikov sa produkuje pomocou GM E. coli.)
  61. 64
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

@staphylococcus pomocou e coli sa robi toho vela, vlastne e coli je v biotechnologiach najviac vyuzivana, pre jednoduchost prace s jej plazmidom. ale s postupum vyvoja rekombinantnych technologii uz je nahradzana pomaly inymi mikroorganizmami, ktore maju ine vyhody. pri e coli je problem, ze je nachylna na bakteriofagy a staci jeden fag a cela vyroba ide do kytek :D
  62. 65
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@patrixo no vidis tak toto som zas nevedela ja! Teda okrem toho, ze je najvyuzivanejsia :D
  63. 66
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

@staphylococcus nj cely zivot sa clovek uci :D a potom umre :D
  64. 67
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@patrixo pozitivny pristup. Moze byt :D
  65. 68
    Hellium

26 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

och toto je najlepšie fórum za posledné roky tu ♥
    a chcela som dať mitochondrie!
  66. 69
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@hellium ja vieeeem mitochondriami som to dodrbalaaaaa :,(
    A dik, myslela som si, ako budem za toto zhejtena a take zlate reakcie, lol, super ste, ludia (love)
  67. 70
    Badgrl

24 ročné dievča

Ja mam rada ribozomiky :) a fakt super fórum veľa som sa dozvedela.. a čo to presne študuješ aký odbor ?
  68. 71
    Badgrl

24 ročné dievča

Ja mam rada ribozomiky :) a fakt super fórum veľa som sa dozvedela.. a čo to presne študuješ aký odbor ?
  69. 72
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@badgrl molekularni biologie a biochemie organismu ;-)
    A dik, fakt som necakala take pozitivne ohlasy :D a ribozomiky su tiez super :D
  70. 73
    Azizi

hrá sa, že má 0 rokov
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

jadro, kvôli chromatínu:)
  71. 74
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@azizi fascinuje ta chromatin? Mna dnes na skuske vyplo a nevedela som si spomenut, ktory je eu a ktory hetero, debil proste (:
  72. 75
    Azizi

hrá sa, že má 0 rokov

@staphylococcus A inak ako dopadla tá skúška? Či nevieš ešte?:) Ja som cytológiu mala ešte v prvom ročníku, čo už bolo veeľmi dávno a viem, že celkom ma to bavilo, ale nie nejak extra. Potom som raz našla to video čo si sem hodila a to ma uchvátilo. A potom som sa venovala úplne iným veciam aj v záverečných prácach a tak. No ale teraz výskum na ktorom robím vyžaduje aj prečítanie rôznych prác, kde je potrebné sa orientovať v génovej expresii, signálnych dráhach a tak a chytilo ma to oveľa viac ako v minulosti, až som sama prekvapená!
  73. 76
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@azizi mne to prave strrrrasne vzdy bavilo ale mala som dokopy 1 den na pripravu a ak si pamatas, tak vies, ze je to jeden z tych tazsich "prvackych" predmetov, takze proste...no. Za 3. Ale dala som to. To je tak, ked chces cele skuskove narvat do desiatich dni, potom sa mozes pozvracat, zblaznit, umriet, uz mam srsly pocit ze sa mi prehrial mozog normalne :D
    Ale hanbim sa, som chodila k Cernemu aj na taky "navyse" bunkovy predmet, dufam, ze tie vysledky nevidel :D Este sa na mna pred skuskou tak pekne usmial a zazelal mi vela stastia, smutna som proste fest :( aaaaach. Ale nevadi.
  74. 77
    Badgrl

24 ročné dievča

@staphylococcus takže v čechách a kde ? ja som sa hlásila do olomouca na nejaký podobný odbor už neviem ako sa to presne volalo ale slovné spojenie molekulárna biologia to obsahovalo :D a biochemky je tam vela ? na čo sa tak najviac zameriava tento odbor? a čo možeš byť keď to vyštuduješ?
  75. 78
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@badgrl 1. UKcko v Prahe.
    2. Tolko, kolko si zvolis - mame modulovy system, cize volba predmetov je len na tebe, iba musis splnit moduly.
    3. Zameriavas sa na to co chces - napr. z bodulu "Organizmy" musis splnit cca 20 kreditov (je suis pas sure) a mozes si vybrat, ci to budu zvieratqa, rastlinqy, mikropicoviny, hribiky...kombinacia dvoch alebo vsetkych...ako ti vyhovuje.
    4. Po com ti len srdiecko pisti, to mozes byt :D Uz som rozmyslala aj nad zoologickym magisterskym odborom napr., len nasim sa nepacilo takze ja sa asi budem uberat smerom bunka/genetika...uvidi sa.
  76. 79
    Antifunebracka

28 ročný muž
    #december birdzu

Mitochondria.
  77. 80
    Eutanazia

10 ročné dievča

♠79
  78. 81
    Leftbehind

8 ročný chlapec

@39 vidíš to a také čosi som kedysi dávno hladal:D! juhu:D
  79. 82
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@leftbehind nas profesor bol uplne smutny, ked sme mu povedali, ze sme to nevideli tak odvtedy to sirim :D
  80. 83
    Leftbehind

8 ročný chlapec

aj ja som bol smutný:D a ešte také popozerám:D mňa to baví :D
  81. 84
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@leftbehind vcera som nasla nieco ako "A day in life of a motor protein" :D na yt je toho plna prdel :D
  82. 85
    Google123

17 ročný chalan
    Stará Ľubovňa

Piče!
    Minule som z toho tu písal písomku a dostal som štvorku :(
  83. 86
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@google123 :D daj nabuduce vediet, doucim :D ja vcera zo skusky trojku, mozme si poplakat spolu :D
  84. 87
    Annyejnji

19 ročné dievča

ach, tie spomienky, kedy sme pred pismkou pozeravali prve časti bol raz jeden život :D
  85. 88
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@annyejnji ja som ho pozerala predvcerom pred skuskou. Po francuzsky :D A tvarila som sa, ze mi to akoze na nieco je....
  86. 89
    Alohomora

20 ročné dievča
    Godric hollow

mitochondria! (letim)
  87. 90
    Azizi

hrá sa, že má 0 rokov

@staphylococcus Ja som študovala na svk Bc program, ale aj u nás to bol asi ťažší predmet. Ale čo si pamätám ten semester, že ma ničilo, bola anatómia a morfológia rastlín :D A som si to ešte dala v predtermíne ako úplne prvú skúšku v živote. A som to nakoniec spravila nejak na A alebo B, to bola eufória :D Si to pamätám dodnes.

Jejda, on je úžasný (profesionálne aj ľudsky), ja som pôvodne u neho chcela robiť dizertačku:)

A jasné, že nevadí, to je úplne jedno podľa mňa. Ja som nejakú skúšku aj na E spravila a nikto sa ma na to nikdy nebude pýtať:) A vôbec, to je tak, že keď nás niečo baví, orientujeme sa v tom a tak, tak si na to často nevyhradíme toľko času, koľko by sme mali a veci, ktoré nám nejdú, sa nabiflíme a výsledok je nakoniec paradoxne lepší:)
  88. 91
    Azizi

hrá sa, že má 0 rokov

A cytolu som sa učila cez Vianoce a čítala som pomedzi to túto knihu http://www.databazeknih.cz/knihy/uzasna-zemeplocha-pohyblive-obrazky-461

Mimoriadne zaujímavá kombinácia, odporúčam! :D

A potom na Vianoce som dostala túto knihu http://www.databazeknih.cz/knihy/biologie-34877 To bolo radosti!
  89. 92
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@azizi omfgkristapana on je Campbell na sklade!!! Ja zomriem!!! Ok, dychaj, Daniela, dychaj.
    Ale to musim objednat! Len keby som nevytrepala tolko penazi uz za tento blby januar! :D
    A vsak prave to, ze pomaly najtazsia skuska a ja si na to necham den lebo vsak tomu rozumiem, to je super, potom po netoch ludia zacnu pisat ako sa na to ucili mesiac a opakovali 3x :D ze aha, ooops :D ptm mam z EVOLUCNEJ do riti jednotku a z tohto trojku. Ale aspon som zistila, ze z profesora F. robia len vsetci strasny mordor ale v skutocnosti su tie jeho skusky dost super :D
    A u cerneho ja chcem robit bakalarku, len ho s tym este nechcem otravovat lebo nam povedal, ze nemame zacinat v prvaku...tak uvidim...
  90. 93
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

...ok tak asi predsalen nie je. Neva, aspon usetrim. Ale campbell je uzasny :D
  91. 94
    Sadistrom

29 ročný muž
    polia luky lesy

Hehe, chaperony alebo čaperóny či ako sa to píše
  92. 95
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@sadistrom chaperony, spravne :D sice nie su organely uplne (aj ked by o tom slo mozno polemizovat ale myslim ze sa tak velmi neberu) ale velmi si vazim, ze niekto vobec vie, ze existuju :D
  93. 96
    Pijemzelenycaj

9 ročné dievča

@staphylococcus @sadistrom
    jj myslim ze tie sa neberu ako organely, ale mile :)
  94. 97
    Sadistrom

29 ročný muž
    polia luky lesy

@staphylococcus nezabudnem na ne, lebo to bola obľúbená otázka prof. Bobáka. Odišiel do dôchodku asi 6 rokov predtým ako si ty nastúpila na prifku. Veľký profesor tento pán.
  95. 98
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@pijemzelenycaj omg parada aspon nieco viem :DDDD
    ale chaperony su kazdopadne super :D
  96. 99
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@sadistrom ja som ale na prif v prahe :D
  97. 100
    Sadistrom

29 ročný muž
    polia luky lesy

Tak z organiel potom chloroplast alebo bičík.
  98. 101
    Sadistrom

29 ročný muž
    polia luky lesy

@staphylococcus jahaaaaaaj, to som bol teda dosť dlho na omyle hehe. Vedel som, že si biologička a hneď som si Ťa zaškatuľkoval, "tá je naša" akože prifka v BA :) tak držím prst k úspešnej bio kariére ;)
  99. 102
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@sadistrom ja som vas zradila, no :( :D A dakujem! :)
    A ty aj pracujes v odbore? Ak ano a mas chut sa podelit o detaily (cokdeako...) tak budem nesmierne stastna...kludne aj do TSky :) ak nie tak to samozrejme chapem :D
  100. 103
    Sadistrom

29 ročný muž
    polia luky lesy

@staphylococcus keby som bol labakovy biolog, tak by som si job nasiel, ale ako zoologovi mi nukali v muzeu 500 v hrubom, tak som usiel do zahranicia a robim v sklade, ale neboj, vždy s dušou biológa a nezanevrel som na môj odbor. Je to najkrajšia veda a povolanie. Zatiaľ keď som bez záväzkov, tak ešte cca 2 roky pobudnem tuto :)