Fórum pridal Heineken, 10. 6. 2018 16:01 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

ake beries doplnky vyzivy?

0
Heineken

23 ročný chalan

nejake vitaminy , proteiny ? alebo to ziskavas zo stravy?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    veselo aj vážne

Zberom a konzumáciou roadkill-u prevažne
  2. 2
    Darkestangel

22 ročné dievča
    Menefreghista

Žiadne, všetko len zo stravy.
  3. 3
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

Mal som ...tvl neviem si spomenuť na nazov :D
  4. 4
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

uz od puberty sezonne, terza ked mam tazke treningy kazdy den tak kazdy den :)
    potom Bkomplex a B12+B6 ... striedam to, nie uplne kazdy den oboje .... mam na to taky vzity algoritmus ... Bčkové mineraly (v kombinacii s horcikom) su skvele na psychicky pohodu, pri vlekom psyhickom vypňtí, pri unave a vycerpani ... najnovsie ho erem aj koli svjej chorobe
    vitamin E, inositol (najuzasnejsia vec roku 2018 - vďaka @bebekex :) ) - tiez choroba
    este priebezne probiotika lebo rocne uzivanie liekov mi fakt rozjebalo vnutornsoti .... taktiez psyllium - vlaknina z toho isteho doodu...
    raz za cas nejake superfood zelene napoje...
    A každy den protein - vela cvicim + pri skuskovom ked sa nevenujem jedalnicku moc tka aspon nemusim premyslat ci som ho prijala dostatok + protein je super na pozornosť

takze tak :D
  5. 5
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

to prve tajomne je magnezium :D
  6. 6
    Milgamman

8 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

na vyskumne ucely sypem vsetko co vidim 8-)
    striedam to, obcas na vlasy, potom na klby a Milgammu N :smile: (thumbs)
  7. 7
    Bebekex

24 ročné dievča

viac menej striedam vsetko,co bolo vymenovane v @4 :D
    ale dlhodobo len B8 + E ... ostatne podla obdobia

p.s. k tagu- som najstastnejsia na svete, ze to pomohlo :*
  8. 8
    Kierkegaard

25 ročný muž
    Vesmír

Vitamíííííny rád.......Béčko, ale to tak raz za pol roka po dobu 2 týždňov, Céčko v podstate skoro pravidelne, okrem leta a k zinku som sa dostal tiež nejak.
  9. 9
    Azizi

hrá sa, že má 1 rok
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Ja teraz dočasne beriem dosť veľa, len si treba na to dávať pozor pri výbere doplnkov, lebo nie všetky sú dostatočne vstrebateľné v tej ktorej forme a tiež si dávať pozor, či náhodou nie sú rozpustné len v tukoch (vtedy to treba po jedle/s jedlom). Vitamín D a C, Magnerot (magnézium s kys. orotovou), Niacin (B3), Omega 3 mastné kyseliny, Milgamma N (B1 - benfotiamin, B6, B12), Benosen (L-theanine, chmeľ, valerána), Persen forte (valeriána, mädovka, mäta), Imunoglukan a Liverax.

A k tomu ešte musím brať dlhodobo 2 lieky, ktoré mám predpísané:/ A dočasne teraz ešte jeden na predpis a sezónne Xyzal a Avamys na alergiu a už niekoľko rokov chodím aj na injekcie B12.

Z ovocia si každý deň robím ovocné smoothie.
  10. 10
    Azizi

hrá sa, že má 1 rok

A vlastne @lawey mi pripomenula, že ten Niacin beriem spoločne tiež s inositolom. A Imunoglukan SynBio zase v spojení s probiotikami a prebiotikami.

A ešte nutridrinky niekedy medzi jedlom, lebo sa snažím pribrať a tie mi v tom dosť pomáhajú, naviac keď ich pijem, tak mám aj omnoho lepší krvný obraz. A keďže nemôžem moc laktózu, tak tie sú super, lebo sú bezlaktózové.
  11. 11
    Lukaso121

27 ročný muž
    Nitra

cukor
  12. 12
    Azizi

hrá sa, že má 1 rok

Inak som myslela, že budem úplne divná, keď to tu všetko vypíšem :D Ale vidím, že snáď nie som jediná:)
  13. 13
    Alex458

21 ročné dievča
    Maspalomas

Vitamín C žerem každý deň vo forme tabliet. Iné zo stravy.
  14. 14
    Monogatari

21 ročné dievča

Zelezo
  15. 15
    Mousisitka

23 ročné dievča

občas Zn,Mg a B12, ale nič pravidelne
  16. 16
    Finishline

24 ročné dievča
    Piešťany

na vlasy
  17. 17
    Antifunebracka

29 ročný muž
    fiktivny priac smrti birdzu

Mg len, neni moc zdravé brať doplnky, môže to byť aj karcinogénne :/
  18. 18
    Ssnehulienka

23 ročné dievča
    Dolný Kubín

horcik a vitamin B
  19. 19
    Erixa

20 ročné dievča
    Jumanji

Teraz som začala užívať komplex na vlasy a nechty od oriflame, tak uvidím výsledok po pár tyzdnoch
  20. 20
    Barb

hrá sa, že má 1 rok
    Piešťany

momentalne len pupalku, vegan omega + kazde rano do jogurtu 30g proteinu.
    parkrat do tyzdna si dam psyllium ked sa mi zda ze nemam dobru stravu, no a teraz ked som vystresovana tak si rozpustim horčík vo vode a vypijem. inak sa snazim cajikovat. ked bolo obdobie chripok som si stale varila prvosienku + podbel a celkom pomohlo. pred kramami robim alchemilku zas, a z casu na cas zihlavu/petrzlen na odvodnenie :D

@lawey kvoli comu si zacala brat ten inositol? naco ti pomohol?
  21. 21
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

@barb PCOS - zacala som ho brat ked som sa rozhodla ze seknem s liekmi a doktormi (ohladom tohto problemu... pisala som tu uz moje oplatacky s doktormi hrozne) a bolesti mam OMNOHO menšie a psychicky je to NEPOOVOVNATELNE! zase je stará Laura back in game :)
  22. 22
    Bebekex

24 ročné dievča

@azizi tie nutridrinky ti pomahaju aj s chutou do jedla?:) resp. co si mam pod tym predstavit? :D
  23. 23
    Azizi

hrá sa, že má 1 rok

@bebekex Nie, len ja proste z celoživotných skúseností viem, že nie som schopná jesť viac ako 3x denne, tak vypiť vždy jeden nutridrink po jedle je pre mňa neskutočne výhodné.

Ide o to, že tieto nutričné nápoje (nie len nutridrinky, ale je ich veľa druhov) sú vysokenergetická komplexná náhrada stravy (napr. u ľudí, ktorí nemôžu prijímať stravu inou než tekutou formou, bývajú často predpisované napr. onkologickým či geriatrickým pacientom). Takže ja keď k jedlu, ktoré bežne zjem pridám za deň ešte 2 nutridrinky, tak je to zjednodušene povedané, akoby som toho zjedla omnoho viac. Naviac obsahujú všetky potrebné živiny. Pre mňa je výhodou najmä železo, keďže mám anémiu a perorálne mi železo robí zle. Chodila som aj na infúzie železa, ale zistila som, že vždy keď som poslednú dobou pred vyšetrením pila nutridrinky, tak som krvný obraz mala úplne v norme.

Kedysi boli nutridrinky predpisované lekármi aj pri výraznej podváhe (ktorú ja mám), podvýžive, anorexii a pod. Zdravotné poisťovne to však už nechceli preplácať (keďže je to dosť finančne nákladné), takže sa podmienky predpisovania nutričných nápojov pred pár rokmi žiaľ výrazne sprísnili.
  24. 24
    Gnomeslayer

23 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

Ja mam len doplnky aby som mal hlavu v poriadku. :D
    a pivo aby som mal pekny pupok. :D
  25. 25
    Azizi

hrá sa, že má 1 rok

Len to železo je zrovna u Nutridrinkov aj trochu nevýhodou, keďže je ho tam fakt hodne a cítiť to aj chuťovo. Skúšala som však aj iné, ktoré mali chuť úplne výbornú, no nerobili mi dobre, keďže obsahovali laktózu.
  26. 26
    Lakero

20 ročný chalan
    Ďaleko za siedmimi horami

Klasika proteín, BCAA, kreatín, zn, mg, ca, pumpa, klbova výživa, omega 3... Zbytok mám zo stravy :D
  27. 27
    Azizi

hrá sa, že má 1 rok

Ozaj a nemáte tu náhodou niekto skúsenosti s CBD olejom na potlačenie úzkosti? Ja som to objavila len nedávno, ale je to strašne drahé a pri všetkých tých doplnkoch čo si kupujem si to teraz fakt nemôžem dovoliť skúšať.

Ale inak zrovna dnes ráno som si skopírovala celkom zaujímavý príspevok vo FB skupine Papillon agility group, tak ho sem skopírujem, možno to niekoho zaujme:)

"CBD oil is a LEGAL cannabis product - the THC is removed so there are no psychedelic effects. CBD oil is proven to help many things - anxiety being one of them! I have personally seen 2 dogs in my agility class with significant positive changes in their anxiety levels. It is expensive, but worth it. One dog - an Aussie, is usually completely out of control and one day in class he was perfect!!! We all saw the difference and asked what she did - it was CBD oil. Another dog - a BC - same thing - from crazy insane to perfection - still fast and driven - just focused!
    Here in Texas there are a few pharmacies that sell it and also there are a couple of legal "annexes" that sell it. I have a very good friend who uses the suave - or "bomb" on her knees (rheumatoid arthritis) and said she has never had as much relief as with the CBD "bomb". I have used it for muscle aches and have gone from barely walking to running in a trial- pain free - over night! Also good for migraines.
    Do your homework - talk to the pharmacists - different CBD oils work better for certain conditions. The pharmacists will guide you there.
    It is quickly becoming popular.
    Again - NO druggy effects - just helpful."
  28. 28
    Narazuvzdornaa

24 ročné dievča
    unclean, a libertine

wau sypete dobre :D

ja papam glukozamin na klby, lebo ma bolieval asi kazdy jeden, ked som viac cvicila, nez by bolo vhodne
    ale sa mi zda, ze prospieva

sumive multivitaminy si robim pre chut a z kompulzie stale nieco popijat, nech sa nenariedim :D

protein vlastnim, ale veeeelmi som sa zlepsila v prijimani bielkovin zo stravy, takze len obcas viacmenej pre chut
  29. 29
    Exomor

28 ročná žena
    myšlienkovo

@azizi ak si myslis ze ti CBD treba chod do toho . ja momentalne tiez nan setrim, ale mam to s otestovaneho zdroju ze to velmi pomaha, ale ze velmi :)
  30. 30
    Azizi

hrá sa, že má 1 rok

@exomor Vau, to ozaj? Tak to si ma teraz hodne potešil! A nevieš aký presne mu pomáha? Alebo ty máš nejaký už vyhliadnutý? Lebo je toho dosť veľa a som trochu zmätená z toho. Dokonca som našla aj liquidy do e-cigariet a neviem čo všetko. Rôzne koncentrácie, značky. Tá agiliťáčka dokonca písala, že rozličné CBD oleje pomáhajú na rozličné zdravotné problémy, že sa treba preto poradiť v lekárni.
  31. 31
    Exomor

28 ročná žena
    myšlienkovo

@azizi ano nemam konkretny ale mam zdroj kt mi to vie zaobstarat ked budem mat peniaze bokom lebo som o tom seirozne premyslal. len idem na hypnoterapiu k jednej brutalnej osobe o tyzden tak uvidim po tom ci si objednam a k comu sa dopracujeme :) inac hovori ti nieco pojem microdosing? premyslal som aj o tejto moznosti :) ale tazko nieco taketo osobne riesit verejne, ci?
  32. 32
    Vlcica1989

28 ročná žena
    Trnava

magnézium ale nie pravidelne a teraz som začala šťavu z aloe
  33. 33
    Azizi

hrá sa, že má 1 rok

@exomor A na Slovensku nie je ani toto legálne? Lebo ja práveže bývam v Prahe a tu je takých obchodov veľa. Dokonca zajtra budem v okolí tejto lekárne, tak rozmýšľam, že sa tam stavím aspoň informovať:
    http://www.konopnyshop.cz/e-shop/

Hypnoterapia ma zaujíma tiež! Ale nejak nič o tom bližšie neviem, iba som o tom počula. Veľmi by ma potom zaujímala tvoja skúsenosť. S kamarátom sme nedávno chceli ísť na nejakú prednášku o mikrodávkovaní psychedelík, lenže máme obaja desný orientačný zmysel, takže sme tam nestihli trafiť včas :D

Určite môžme pokračovať v správach, bola by som vážne rada:)
  34. 34
    Bebekex

24 ročné dievča

@azizi dakujem za odpoved
    mozno to vyskusam, kedze ja mam zas problem do seba dostat tolko jedla,aby som pribrala. momentalne uz som schudla az na hrozivu vahu na svoju vysku,tak by som to mala zacat riesit,ale nemam absolutne ziadnu chut do jedla,...niekedy az odpor... tak hladam cesty
    uvidime
    este raz dikes:))
  35. 35
    Exomor

28 ročná žena
    myšlienkovo

@bebekex zacni hulit (((((: dostanes pazravku :)))) ale predpokladam ze ty chces pribrat zdravo vsak? lebo staci aj zaradit oriesky.. semiekna kt su mastne alebo aj cispy si sem tam supnut a uvidis kalorie nazenies :) ale ja mam ten isty problem :) viac ludi sa ma pytalo ci mam anorexiu alebo problem jest.. pamatam este na zakladnej / strednej sa ma pytali ci mi davaju doma jest :D
  36. 36
    Exomor

28 ročná žena
    myšlienkovo

@azizi mam od teba fantomovu spravu tak nvm ci si odpisala alebo si birdz robi cecky so mna :O
  37. 37
    Azizi

hrá sa, že má 1 rok

@exomor Neodpísala, lebo sa až moc rozpisujem a stále to nemám dopísané, tak sa ti už vopred ospravedlňujem za dlhú správu :D
  38. 38
    Narazuvzdornaa

24 ročné dievča
    unclean, a libertine

@bebekex @lawey a na co beriete inositol? z netu som to moc nepochopila, vyzera byt dobry na vsetko i na nic :D
  39. 39
    Bebekex

24 ročné dievča

@narazuvzdornaa PCOS
    Momentalne je u slovenskych gynekologov riesit tento problem predpisanim antiky,co sme obe vylucili ...ja uz berem dlhsie, lawey nedavno zacala:) mne to vyriesilo problem s absenciou kramov,co bol prvotny ciel (uz mi chodia aj bez)...u laury je tam toho viac (aj to tu myslim pisala) . Takze tak :)

Inositol zvyknu bravat zeny aj ked chcu zvysit svoje sance na tehotenstvo...pre zeny s pcos je to moznost ako normalne fungovat
  40. 40
    Bebekex

24 ročné dievča

* trend u slov.gyn
  41. 41
    Oksymetolon

23 ročný chalan

@heineken protein bcaa ale hlavne sa spolieham na steroidy to ti viac pomoze i ked strava je zaklad
  42. 42
    Oksymetolon

23 ročný chalan

@lawey kazdy tyzden si picham tst do stehna a z tych tabletkov by som svoju pecienku vidiet nechcel a psychicky som natom horsie ako zle ale hlavne ze mam 50tky ruky
  43. 43
    Mariquittka

25 ročná žena
    Kežmarok

momentálne len B komplex, ale niekedy keď treba tak magnézium , Colostrum, betaglukán, pestrec a Fit Slim drink
  44. 44
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

@narazuvzdornaa ako povedali keksy... + tato stranka bysa ti mohla pacit https://examine.com/supplements/inositol/ je to dost dobre preskumane ohladom pcos a uzkosti a tad... ja aj takto basic som uzkostne hovno a fucked up, je to niečo ine ako som mala stavy bez toho a na liekoch... a piata doktorka to zaklincovala: "tak ja vam dam antiku taku na "naladu" a chodte si k psychologovi pre antidepresiva" :D je to pojebany prasok co kupujem na pol kila cze my protein ale je to uzasne co sa balansovania zenskych hormonov tyka :)))
  45. 45
    Topanocka

24 ročný chalan
    Medzev

Omg :D citim sa jak z ineho sveta ked to citam, nic neberem neuznavam to a neverim tomu
  46. 46
    Subarnica

21 ročné dievča

Zinok a Céčko... Možno tak každý druhý deň
  47. 47
    Spacewitch

20 ročný chalan

Magnezium a B6. Kedysi davnejsie aj B komplex.
  48. 48
    Narazuvzdornaa

24 ročné dievča
    unclean, a libertine

@lawey preboha to co ti poradila :O jebat musi

no zvysovat svoju plodnost urcite nechcem, rada verim, ze ziadnej niet :D pardon ak som buran
  49. 49
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

@narazuvzdornaa no co ti poviem, neverila som vlastnym usiam... no ja uz som sa uplne vzdala vtedy (+zober si ze mne sa na to prislo fakt ked uz som bola niekoko rocnom neliecenom stadiu + vajecniky ja citrony a psychicky mi strasne jebalo - som si myslela ze moje uzkosti expandovali do cohosi patologickejsieho...a prislo sa na to tak neskoro lebo 3 dkotorky ma ani nevysetrili... len hned bez vysvetlenia aj napriek mojmu nesuhlasu isli vypisat antiku že: "a to je normalne u mladyhc dievat ked meskaju kramy //rok? fakt?// ale to ze maju bolesti...to patri k zenstvu" :D::D:D ) ....vies alebo ked ti piata doktorka povie taku to kokotinu + opakuje to iste ako doktor predtym "ked sa rozhodnete konecne zalozit rodinu tak my vas vyliecime a budete mat babatko!" (ignorujuc info ze deti mat nechcem - chcem byt len zdrava) cize len tak obraz co to znamena mat PCOS v tychto koncinach a hladat pomoc lekara ...

ale inak ako ono to je fakt mega super na psychiku hlavne :) .... hlavne ak ti chybaju GABA transmitre ... ale neboj, narozdiel od deckuchtyvých gynekologov, akceptujem tvoje rozhodnutie :D:D:D
  50. 50
    Poke

20 ročný chalan
    Prešov

silymarín na pečeň a srvátku. Ešte som chcel nerozpustnú vlakninu ale to nikde nepoznajú a nepredávajú tak si každý deň pomeliem konopné semená so škrupinou, ľan, sézam a takéto veci ktoré majú veľa celulózy.
  51. 51
    Openmindedfreak

28 ročný muž

pivo sa počíta?
  52. 52
    Azizi

hrá sa, že má 1 rok

@bebekex Nie je za čo:) Ja mám rovnaký problém, tiež nebývam takmer vôbec hladná a musím sa do toho väčšinou skôr nútiť. A keď mám zlé obdobie, tak mi je pri pomyslení na jedlo až zle. Viac krát som kvôli tomu schudla až na 43 kg pri výške 179. Ale teraz je to lepšie, mám nad 50. Naopak, keď som mala minulý rok veľmi dobré obdobie, tak sa mi podarilo pribrať až na 55.
  53. 54
    Amikadze

24 ročné dievča

vystacim si s potravou