Fórum pridal Xxar3s, 16. 9. 2017 22:06 do kategórie Úchylnosti. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Aké hry na notebook

0
Xxar3s

34 ročný ujo
Bratislava

Na mojom vyse pol roka starom stolnom PC (core i5 Skylake) mám Geforce GTX 1070 a idú mi tam všetky najnonovšie hry na plné detaily. Teraz som si kúpil notebook i7 kabylake ale nemá to moc dobrú grafickú kartu nejakú NVIDIA GeForce 940MX neviem čo to je
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Xxar3s

34 ročný ujo
    Bratislava

to za grafiku bo na herných weboch som o nej ešte nepočul. Ale čo mi na tom pojde? Predpokladám že na Witcher 3, Battlefield 1 alebo Rise Of Tomb Raider môžem zabudnť. GTA 5 by mohlo ísť lebo to nemá moc dobrú grafiku. Ale dáka RTS alebo izometrické RPG by to zvládlo?
  2. 2
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

tak to si si polepsil :D 940mx je hodne slabucka. tak na urovni intelackej grafiky

1070 je vobec jedna z nasilnejsich grafik na trhu

mozno aj ten i5 je vykonnejsi ako i7 co mas v tom novom :D
  3. 3
    Xxar3s

34 ročný ujo
    Bratislava

A neviete poradiť nejaký benchmark GTX 1070 vs 940MX ?
  4. 5
    Xxar3s

34 ročný ujo
    Bratislava

@kosmiklove hej ten i5 je vykonnejsi ved ja hram hry na tom notebook mám len na meetingy do práce... výhoda notasu je ale v tom ze na nom mozes hrat aj v posteli. Desktop mám až v druhej izbe.
  5. 6
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

staci googlit

napr

http://hwbench.com/vgas/geforce-gtx-1070-mobile-vs-geforce-940mx
  6. 7
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

tak potom to neries ak mas oba :D 940mx toho moc nezvladne :D

starsie hry urcite ale z tych novych tazko nieco
  7. 8
    Xxar3s

34 ročný ujo
    Bratislava

@kosmiklove tak to je teda poriadne slabe to je skoro ako integrovana grafika to som si mohol kupit rovno lacnejsi notebook bez dedikovanej grafiky ked je to taky srot :D mozno aspon farby to zobrazi lepsie ako intel. Ale dik za info.
  8. 9
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

sak som pisal ze tak na urovni intelackej grafiky :D

ja toto chvalabohu nejak neriesim. na pc hry mam desktop a ked chcem hrat v posteli tak na to mam nintendo. na ktore su kolko krat aj lepsie hry ako na pc :D
  9. 10
    Google123

17 ročný chalan
    Stará Ľubovňa

Čítal som len nadpis a odporúčam ti Minecraft...
  10. 11
    Condition

23 ročný chalan
    Žilina

GTA 5 na low detailoch pojde :) to je zabavka na dlho (aj co sa tyka loadingu) ja neviem co hravas :D pridaj sa do klubu lolkárov a je to v suchu :D
  11. 12
    Condition

23 ročný chalan
    Žilina

@kosmiklove 940MX je sice slabá ale urcite nie na rovnakej urovni ako integrovane grafické čipy :) Je minimálne 2x tak výkonná :) aspoň u väčšiny kaby lake i7
  12. 13
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

@condition tak to si uplne vedla :D

drviva vacsina aktualne predavanych desktop kaby lake (nielen i7) maju intel hd 630 ktora je rovnako vykonna ako 940mx.

v notasoch pozeram ze sa castejsie vyskytuje 620 ktora je len o malinko slabsia ako 630. 2x to isto neni :D

dokonca intel iris grafiky su este vykonnejsie. ale tie su v macoch..
  13. 14
    Savvym

24 ročný chalan

Problemy bohateho gamblera
  14. 15
    Condition

23 ročný chalan
    Žilina

@kosmiklove a na základe čoho si priŠiel na to ? :)
    ja jasne vidím že HD 930 má 384 − 441.6 GFLOPS výkon zatial čo 940MX ťahá na 1 TFLOPS :) v benchmarkoch tiez jasne vidno ten markantný rozdiel :) Architektúra sice spraví niečo ale isto by som tieto 2 grafické čipy nehádzal do jedného vreca :)
  15. 16
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

@condition ja pozeram score v G3D marku a tam ho maju hodne podobne.
  16. 17
    Xxar3s

34 ročný ujo
    Bratislava

@condition dik za info ale 2x tak vykonna znamena ze mi na tom pojdu akurat tak hry z roku 2010.

@kosmiklove si moj clovek ja tiez robim vsetko na desktope ved ten je rychly a mam pri nom dva velke monitory ale bol som nuteny kupit si notebook koli meetingom co mame 2x do mesiaca... a teraz nan hladam vyuzitie kupil som si hdmi kabel a mam ho ako prehravac filmov pri telke co mam oproti posteli. mam aj bezdrotovu mysku a tu pouzivam ako dialkove ovladanie funguje to ovela lepsie ako firmware v mojej smart tv