Fórum pridal Christiano_301, 7. 2. 2019 13:08 do kategórie Ďalšie mestá. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako bezpečne predbiehať?

0
Christiano_301

21 ročný chalan

Mám Felíciu. Raz som tak predbiehal auto, že skoro bola havária, išiel oproti auto, a ledva som sa vedel zaradiť. Nieraz mám možnosť predbiehať auto, ale ešte pridá plyn, a to je najhoršie. S 5 kou idem 90 a nevie sa rozbehnúť. Ako na to?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

pomaly ďalej zájdeš
  2. 2
    Christiano_301

21 ročný chalan

Nie som nejaký frajer, ale nepredbieham auta často, lebo mám strach, že nestihnem sa zaradiť, lebo ten debil vidí, že chystám sa ho predbiehať a ešte pridá plyn. Dávam plyn a ledva vytiahne 100-110. Ako mám rozbehnúť auto? Poraďte prosím.
  3. 3
    Christiano_301

21 ročný chalan

@salora áno je to pravda, ale niekedy fakt mám take nervy, že sa motajú predo mnou v meste 45 kou. Akože koho by to nenasralo. A mimo mesta 80 kou.
  4. 4
    Christiano_301

21 ročný chalan

@salora nerobím so seba frajera, ale chcem sa naučiť ako bezpečne predbiehať, ako rozbehnúť to auto. Ako na to? Poraďte prosím vás
  5. 5
    Fakecocacolazero

23 ročné dievča
    Malacky

ja vzdy idem radsej za tym autom, aj ked ide pomalsie, tych par sekund ma nezabije :) ma vzdy pobavi, ked mna niekto silou mocou predbieha a aj tak ho potom dobehnem svojim tempom na dalsich dvoch krizovatkach :D

kazdopadne, ak mas slabsi motor na tom aute, tak nemas take velke zrychlenie a ani tolko nevytiahnes, tak byt tebou naozaj ... nepredbieham :)
  6. 6
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@christiano_301 no predovšetkým musíš dobre poznať a ovládať svoje auto, mať dobrý odhad, zbytočne neriskovať a byť predvídavý... to chce jedine prax, nič iné...
  7. 7
    Christiano_301

21 ročný chalan

@fakecocacolazero vieš nechcem byt frajer, ale chcem sa to naučiť ako bezpečne predbiehať. Robí mi to problém. Chcem sa do toho dostať
  8. 8
    Campino

25 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

A ako rychlo by si chcel jazdit v meste/obci?
  9. 9
    Christiano_301

21 ročný chalan

@salora vieš drahé auta to nedokážem predbehnúť ani za svet, to nemám šancu. A to je to, že mám strach že sa nedokážem zaradiť. Na Roomstera som pridal plyn a letel som, a 1.2 ka motor mal. Neviem koľko má moj motor. A pridal som plyn a bezproblémov som dokázal predbehnúť auta
  10. 10
    Christiano_301

21 ročný chalan

@campino 55-60. Ale v meste/obci nemám šancu ho predbehnúť. Tak mimo mesta/obce si som niekoľko krat trúfol. 80/kou sa motá. Tak za 110 ho predbehnem cca. Len to nevládze.
  11. 11
    Christiano_301

21 ročný chalan

@campino ešte raz hovorím, nie som frajer alebo neviem čo, ale chcem sa to naučiť ako bezpečne predbiehať.
  12. 12
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@christiano_301 tak ale to sa nedá takto naučiť (hehe) a pokial vies, ze mas hnilé auto, ze nema akceleraciu resp. vykon, tak proste neriskuj... proste musis vediet, co tvoje auto dokaze a coho je schopne, ale nevyplati sa kvoli tomu, aby si si ho poriadne otestoval, riskovat na ceste... jedine tak zobrat nejakejo kamosa sa autom a ucit sa to s nim niekde mimo premavky... ja som naprt, chodieval s kamosom trenovat na jedno stare letisko ale urcite by som to neskusal normalne na ceste...
  13. 13
    Lafiziq

24 ročný chalan
    Bratislava

nechápem, čo je zlé na tom, keď niekto v obci jazdí 45km/h ... však je tam max 50.... radšej sa nauč sebaovládania
  14. 14
    Riddler

26 ročný muž
    Strážca kontinuálneho transfunkcionéra

A už si zdravý? Žiadne nové choroby?
  15. 15
    Christiano_301

21 ročný chalan

@lafiziq ja sa ovládam
  16. 16
    Sasi2680

26 ročná žena

Prečo chceš v meste jazdiť 60 ked je tam 50tka?
  17. 17
    Christiano_301

21 ročný chalan

@sasi2680 55 kou
  18. 18
    Lafiziq

24 ročný chalan
    Bratislava

keď ideš 20km dlhú trasu rýchlosťou 55km/h, tak ju ideš 21 minút 50 sekúnd.
    keď ideš 20km dlhú trasu rýchlosťou 45km/h, tak ju ideš 26 minút 40 sekúnd.
    rozdiel je čosi pod 5 minút. Pokiaľ budeš musieť spomaľovať a rozbiehať sa na križovatkách, prechodoch a zákrutách, tak je ešte menej. To ti fakt za to stojí?
  19. 19
    Christiano_301

21 ročný chalan

@lafiziq máš pravdu. Ale stále sa bavíme o predbiehaním však?
  20. 20
    Christiano_301

21 ročný chalan

@lafiziq máš pravdu. Ale stále sa bavíme o predbiehaním však?
  21. 21
    Lafiziq

24 ročný chalan
    Bratislava

@christiano_301 áno, bavíme sa.... a teda riešenie je, že nepredbiehaj
  22. 22
    Christiano_301

21 ročný chalan

@lafiziq ale veď musím sa to naučiť
  23. 23
    Lool141

23 ročný chalan
    Medzi Jupiterom a Saturnom

Zavri oči a dufaj..
  24. 24
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Klikol som "dobrá téma" hneď jak sa mi to otvorilo, ani som nič neprečítal ešte, lebo som vedel, že bude dobrá.
  25. 25
    Devanelemen

17 ročný chalan
    Nuladimenzionálny priestor

@pubertslatinocelny videl som komentár "dobrá téma" a už som vedel že fórum založil Christiano
  26. 26
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@devanelemen už nadpis o predbiehaní bol dead giveaway xD
    Ale som rád, že Chris dal 2 fóra dva dni po sebe
  27. 27
    Christiano_301

21 ročný chalan

@pubertslatinocelny nedávam 2 fóra dva dni po sebe kvôli tomu že nemám čo robiť. Chcel som pýtať od Vás radu a pomoc.
  28. 28
    Devanelemen

17 ročný chalan

@pubertslatinocelny presne tak, a naviac, že som si skôr nevšimol Christianovu obľúbenú kategóriu "Ďalšie mestá" (hehe)
  29. 29
    Christiano_301

21 ročný chalan

@devanelemen nechápem čo chceš s tým povedať
  30. 30
    Devanelemen

17 ročný chalan

@christiano_301 nikto sa na teba za to nehnevá , sme len radi že sa od nás pýtaš radu a pomoc
  31. 31
    Aprilynne

21 ročné dievča
    BA/BB

tak ak nedosiahneš takú akceleráciu akú potrebuješ, ja si napr podradím do štvorky, plyn na zem a tak idem.. ale IBA v miestach, kde vidím že mám dosť priestoru v protismere, aby som sa presne vyhla situácií, že sa budem báť či sa stihnem zaradiť.. a musíš aj trošku poznať svoje auto, že koľko mu to bude trvať, a ak sa predbiehajúci rozhodne pridať, že sa mu nepáči že ho obieha felda, tak ho kašli a zaraď sa naspäť, silou mocou sa nesnaž predbehnúť..
  32. 32
    Devanelemen

17 ročný chalan

@christiano_301 čo sa týka tohto fóra, tak už ti poradili dobre, neriskuj s tým svojim autom. Nič nestratíš. Predbiehať sa časom naučíš.
  33. 33
    Christiano_301

21 ročný chalan

@devanelemen vieš sú všelijaký ľudia kto si tu robia z toho srandu že za dva dni 2 fóra. Veď aj ty daj nejaké fórum.
  34. 34
    Christiano_301

21 ročný chalan

@devanelemen vieš sú všelijaký ľudia kto si tu robia z toho srandu že za dva dni 2 fóra. Veď aj ty daj nejaké fórum.
  35. 35
    Devanelemen

17 ročný chalan

@christiano_301 fajn (thumbs)
  36. 36
    Christiano_301

21 ročný chalan

@aprilynne ďakujem pekne za radu :) vidím, že existuju aj normálny ľudia
  37. 37
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

ale ved ja som to nemyslel v zlom, ja mam tvoje fora rad. a zalozit jedno forum denne nie je zla vec - ja niekedy sam zalozim aj dve za den, ked ma nieco zaujima :)

k predbiehaniu radu nedam, lebo vsetko uz povedali ostatni
  38. 38
    Christiano_301

21 ročný chalan

@pubertslatinocelny presne. A ďakujem všetkým za odpovede, rady, a pomoc.
  39. 39
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

@riddler teraz ma depresiu z predbiehania :D
  40. 40
    Christiano_301

21 ročný chalan

@torpedo08 nemám vôbec depresiu. Načo sem pletieš depku? Veď možno aj ty budeš mat depku a uvidis aký pocit to je.
  41. 41
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Ja ju mam stale :S
  42. 42
    Christiano_301

21 ročný chalan

@torpedo08 ok. nemám rád ked niečo so mna robí srandu.
  43. 43
    Christiano_301

21 ročný chalan

niekto
  44. 44
    Marcello1111

30 ročný muž

ak to myslíš vážne čo tu píšeš, potom by som ti zobral papiere:
    l./ nevieš šoférovať
    2./ nepoznáš technický stav svojho vozidla
    3./ v tvojich rokoch vykazuješ IQ 13 ročného chlapčiska

feldy a podobné konzervy sú truhly na kolesách a ty si dovolíš predbiehať?!
    nakopal by som ťa srdečne do prdele už aj za to, že ohrozuješ život iných na cestnej premávke...

ako trest by som ťa zavrel na týždeň na rýchlu pohotovosť v Žiline, aby si videl akých zmasakrovaných ľudí tam vozia po dopravných nehodách...

45. 45
    Christiano_301

21 ročný chalan

@marcello1111 viem šoférovať, poznám technicky stav svojho vozidla
  46. 46
    Christiano_301

21 ročný chalan

@marcello1111 ja nechcem letieť, len keď príde situácia že je predo mnou traktor napr tak hádam nebudem celu cestu 30 kou ísť :) ak má rozumieš :) nie som frajer a chodím 55 najviac viac nie.
  47. 47
    Christiano_301

21 ročný chalan

@marcello1111 tak vypravas kiežby som bol taký zlý vodič. Sú odo mna oveľa ale fakt že oveľa horší vodiči. Ja si dodržiavam predpisy, ale keď príde situácia, že musím predbehnúť traktor alebo obísť autobus to už robí problém.
  48. 48
    Marcello1111

30 ročný muž

@christiano_301
    potom nemáš odhad, ak ide traktor musíš predsa rozmýšľať, že ide pomaly a máš dostatok času na predbiehanie za predpokladu, že nikto nejde v protismere...
    tu ti pomôže len jedine, šoférovať čo najviac aby si získal skúsenosti a prax, s tým príde aj správne posúdenie predbiehať, či nepredbiehať...
    veľa zdaru.
    :)
  49. 49
    Christiano_301

21 ročný chalan

@marcello1111 máš pravdu :)
  50. 50
    Poppyseed

25 ročná žena

Neviem s tymto ti nepomozem lebo ja odvtedy co som raz na parkovisku buchla ocovi auto tak som na soferovanie uplne zanevrela. Ale suhlasim s reakciami vyssie, ze by si mal poriadne vzdy zvazit ci ti to stoji za to.

Ked som inak ako mala chodievala na aute s dedkom na Ziguli a niekto nas predbehol, tak moj dedko si vzdy zacal spievat piesen Len pomaly od Petra Nagya. Takze vdaka tvojmu foru sa mi aspon vybavili mile spomienky. :D
  51. 51
    Christiano_301

21 ročný chalan

@poppyseed to má teší teda :)
  52. 52
    Antifunebracka

29 ročný muž
    caputova birdzu

@fakecocacolazero A keď je pred tebou bus/traktor? :D
  53. 53
    Antifunebracka

29 ročný muž
    caputova birdzu

Ale z tohoto fóra mám pocit kiežby som vyšiel z kolotoči
  54. 54
    Fakecocacolazero

23 ročné dievča
    Malacky

@antifunebracka autobus mi nevadi, traktor sa bojim predbehnut ale to uz sa VACSINOU hecnem :D
  55. 55
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Ja nerobim srandu si Christiano prepac :(
  56. 56
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Neuveritelne ako s kludom hovoríš, že išiel by som 60tkou v meste, obci, to akože čo je vieš čísla ? Kto ti dal vodičák? Na značkách je 50km/h MAXIMÁLNA RÝCHLOSŤ v obci a meste ! mimo obce je MAXIMALNA RYCHLOSŤ 90km/h. Žiadnych 60, žiadnych 110 a ešte na felicii, keby vidím Felíciu obiehať ma pri tom, čo idem 85 mimo obce, tak si poviem že to je ďalší idiot. A že stačí jazdiť a každý deň nájdeš niekoľko takýchto. Isto majú 800€ na pokutu v hotovosti :) a sú vybavení antivírusom proti svedomiu keď zrazia a zabijú človeka svojou nezodpovednou jazdou.
  57. 57
    Christiano_301

21 ročný chalan

@wistingher 55 kou jazdim v meste a mimo 100. Áno keď idem 60 v meste alebo 110-120 mimo mesta tak to znamená že predbieham auto. 100-120 prekročím keď predbieham čo je asi normálne ale potom sa vrátim k 90 ke
  58. 58
    Christiano_301

21 ročný chalan

@wistingher nemysli si to, že som nejaký frajer, ale snažím sa dodržiavať predpisy, dávať prednosť a podobne. O čom hovorím je predbiehanie. Keď predbiehas auto jednoznačne ideš rýchlejšie ako je dovolená rýchlosť, ale môžeš jazdiť naďalej s 90kou. Alebo 50 kou keď som v meste.
  59. 59
    Christiano_301

21 ročný chalan

Chcem sa naučiť predbiehať, a nie robiť frajera so seba, že heeej idem rýchlo. Ja som ozaj kľudný človek, kľudný šofér, ale keď je príležitosť že musím predbehnúť to vozidlo vtedy mám stres, že či to zvládnem. Hádam má chápeš teraz ako som to celé myslel.
  60. 60
    Milgamman

9 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

Tak nie som nejaky skuseny vodic, skor naopak ale zrychlovat musis uz skor, dostatocne skoro nie az pri obiehani
  61. 61
    Christiano_301

21 ročný chalan

Raz som jazdil v daždi, a to je najhoršie čo môže byt. Všetko sa odrážalo videl som ledva na ceste. V takých pocasiach idem pomalšie než 50.
  62. 62
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Chápem. Ale chápem aj, že nejazdíš podľa predpisov.
  63. 63
    Christiano_301

21 ročný chalan

@wistingher nerob so seba svätého. Aj ty určite si párkrát prekročil rýchlosť o 5 km
  64. 64
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

Aj toto je jeden z veľa dôvodov prečo mám a nikdy by som si ani nekúpil auto pod 200 koni :D proste nikdy.
  65. 65
    Antifunebracka

29 ročný muž
    caputova birdzu

A potom sme tu ešte my, čo sa bojíme jazdiť :D
  66. 66
    Kerrang

26 ročný muž

Dôležité je poznať auto v ktorom jazdím a počítať s tým, že ak mám auto povedzme s výkonom 55 kW, tak z neho nevytrieskam taký výkon a hlavne takú akceleráciu ako z 110 kW auta ...treba aj s týmto počítať, lebo vidíš je plno vodičov, čo ešte náročky zvýšia rýchlosť ...ja mám 75 kW auto, benzíňák a radšej obieham až vtedy keď mám rozhľad na vozovku, že v dostatočne dlhej vzdialenosti nič nejde ...dôležité je pri šoférovaní aj predvídať
  67. 67
    Barskyy

tvári sa, že má -98 roky
    Brno

1. Nelep sa na auto pred tebou, pretože ak chceš predbiehať tak potrebuješ rozhľad. Ak sa na auto pred tebou lepíš, tak nevidíš nič. Udržuj takú vzdialenosť aby si pred neho videl a zároveň si sa dokázal s tvojim autom "dostatočne rozbehnúť."
    2. V momente predbiehania potrebuješ mať minimálne o 10km/h vyššiu rýchlosť ako auto, ktoré predbiehaš. Aby si ho predbehol čo najrýchlejšie.
    3. Nikdy neprebiehaj do neprehľadných zákrut, pokiaľ cestu nepoznáš.
    4. Predbiehaj len vtedy ak je to naozaj potrebné, alebo máš pocit, že to je potrebné. Teda, ak niekoho predbehneš 300m pred začiatkom dediny iba kvôli tomu, že začal brzdiť o 50m skôr ako ty, tak KURVA nie si hrdina. Pokiaľ neplánuješ cez dedinu preletieť 70, tak aj tak ten predbehnutý týpek pôjde za tebou celý čas.
    5. V meste sa neoplatí predbiehať. Takmer vždy týpek pred tebou odbočí na nejakej križovatke a ty si môžeš pokračovať svojim tempom. Ak sa rozhodneš predbiehať v meste, tak takmer vždy ti z toho bude kokotno (rozumej: týpek odbočí inak hneď ako ho predbehneš, zastaví za tebou na červenej)
    6. Keď už predbiehaš a máš slabé auto, tak si KURVA podraď! Moderné autá (1990+) sú robené tak aby si ich so zohriatym motorom mohol pokojne točiť po obmedzovač. Je úplne jedno, že to hučí, hlavne ak ťa z protismeru nezopáli kamión. Ver mi, motoru to je jedno, posádke nie.
  68. 68
    Barskyy

tvári sa, že má -98 roky
    Brno

@marcello1111 Felda je ešte dosť dobré auto. Predbiehal som na horších. Vždy sa dá bezpečne predbehnúť, ale musíš vedieť ako na to a hlavne kedy si to dovoliť.
  69. 69
    Christiano_301

21 ročný chalan

@barskyy keď idem 5kou 80-90 a chcem predbiehať to auto, tak dám do 4ky?
  70. 70
    Barskyy

tvári sa, že má -98 roky
    Brno

@christiano_301 kľudne do 3-ky ak potrebuješ predbehnúť na krátkom úseku, samozrejme záleží aj od auta (kedy zasiahne obmedzovač). Tiež záleží ako plné máš auto. Ak máš menej výkonné auto plné ľudí, tak to samozrejme bude zrýchľovať horšie ako prázdne auto.
  71. 71
    Barskyy

tvári sa, že má -98 roky
    Brno

@christiano_301 Inak, na youtube sú aj videá ako správne predbiehať. Dokonca aj v slovenčine. Myslím, že Rasťo Chvála z GarážTV nejaké robil. Nájdi si to.
  72. 72
    Christiano_301

21 ročný chalan

@barskyy vďaka veľmi :)
  73. 73
    Cltr0n

26 ročný muž
    Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

Ja mám tiež Feliciu 40kw... ako sorry ale ani s prázdnym autom sa nedá bezpečne predbiehať :D ak niekto predo mnou ide v intervale 70-90 km/h tak sa väčšinou o nič nepokúšam - iba nadávam :D