Fórum pridal Lakero, 27. 9. 2020 21:49 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako by si riešil Korona krízu ty?

0
Lakero

22 ročný chalan
Ďaleko za siedmimi horami

No predstav si, že si Matovič. Nastupuješ za premiéra na začiatku svetovej pandémie. Čo budeš robiť, aké kroky podnikneš? Pičovať to vie každý, riešiť problémy skoro nikto.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Patrixo

33 ročný muž
    Uz nie som bezdomovec :)

Ako prve napisal by som 50 riadkovy status o tom, ako moj predchodca Pellegrini nespravil nic a rozplakal by som sa na prvej placovke
  2. 3
    Lakero

22 ročný chalan

@patrixo To už sa môžem smiať či ešte potrapkuješ?
    Daj riešenie.
  3. 4
    Feelagain

23 ročné dievča
    based in Brno

mame premiersky plat? mame po ruke konzolium odbornikov, s ktorymi sa neustale mozeme radit? lebo ak nie, nevidim dovod, preco by mal niekto z nas vymyslat riesenia :)
  4. 5
    Lakero

22 ročný chalan

@feelagain Ja ten dôvod vidím. Prečo za všetko môže premiér? Potom treba nadávať na odborníkov nie?
  5. 6
    Jerometoucanrainbow

32 ročný muž
    blame it on me. I really don't care

@5 lebo podľa toho ako sa vyspí sa im ten „Jéžíšův levoboček“ do toho montuje
  6. 7
    18fliper

30 ročný muž
    panic s komplexami na portali pre skolakov

to vazne dnes uz druhy opustak kvoli nadavkam na nejakeho politika?
  7. 8
    Tralalibang

25 ročná žena
    Prdelákovo

Každý na neho nadáva, lebo je nevyspytateľný, do všetkého sa pára a robí mikromanažment (čo by ako premiér robiť nemal) a komunikuje ako totálny idiot a nadáva ľuďom, ktorí ho zvolili.
  8. 9
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

Nadával by som občanom, urážal ich, hovoril poslancom o tom, ako niekto z nich mydlil barana, fotil si tenisky a mačiatka. Hlavne by som sa vykašlal na plán obnovy za 8 miliard eur od EU, ved už aj tak sme v piči.
  9. 10
    Lakero

22 ročný chalan

@18fliper Aj hej. Pozerám si komentáre a čo ľudia píšu... Tak si to treba zobrať trocha s nadhľadom
  10. 11
    Lakero

22 ročný chalan

No a nikto nepochopil podstatu fóra. Okej. :-/ Diskusiu nechám otvorenú
  11. 12
    Patrixo

33 ročný muž
    Uz nie som bezdomovec :)

@3 tak ako sorry ale pytas sa dost kktinu,

1.) nemam k dispozicii vsetky informacie v suvislosti s pandemiou, ake by mali mat kompetentni ludia
    2.) Krizovy manazment nie je o jednom cloveku.. takze ak chces aby jeden clovek riesil a riadil nieco taketo, tak uz vopred je to odsudene na zahubu
    3.) Nie som lekar, epidemiolog, krizovy manazer, takze.. daj si instalovat vykurovanie huslovemu triu a uvidis asi ako to dopadne
    4.) Co s tym ma mat akoze Matovic alebo jeho nahrada nejaky iny premier? to ze sa tam pretrcal pred mediami a divadielkoval je jeho osobna tragedia. Tieto ulohy ktore chces od nas pocut neprinalezia premierovi, ale odbornym teamom. Ulohou politikov je rozkopat dvere aby sa veci zacali hybat a aby mali odbornici rozviazane ruky
  12. 13
    18fliper

30 ročný muž

@james98 inak to s mydlenim posral. taky cringe. Blaha by si zasluzil poriadnu sikanu.
  13. 14
    Robin

23 ročný chalan

Každý by si mal tú pandémiu riešiť individuálne. Dávať na seba pozor. Vitamínovať sa. Otužovať sa. Športovať... chudnúť, ak je človek obézny. Skrátka, dobre sa stravovať. Toto je alfa omega.
    Keď to príde, chovať sa zodpovedne a dodržiavať karanténu a všetko... ale né že teraz nepôjdem 6 mesiacov k rodine a priateľom lebo Matovičov tým hláv povedal. Čo on nevie že ľudia majú psychyku ? A že mnoho mnoho ľudí je vysoko neurotických. Tíchto ľudí keď zavrú doma (ja som jedným z nich), do týždňa budú pokukovať po žiletke ...
  14. 15
    Notmehofejk

39 ročný ujo
    MASSIVE Red Pill

1, zostavil by som krizovy stab z ludi, ktori actually nieco o problematike vedia
    2, ???
    3, profit
  15. 16
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

@18fliper V podstate teda môžeš povedať o komkoľvek čokoľvek. Len tak, lebo sa ti chce. A druhá vec, Matovič robil pred rokmi to, čo mu teraz vadí. Obvinil Fica, že má 600 miliónov eur na Belize. Potom žiadal aj od jeho manželky aby to vysvetlila. To by bolo v pohode, lenže on obviňoval na základe nejakého anonymného listu, ktorý mu vraj niekto hodil do schránky. Opoziční poslanci však Matoviča neobviňujú na základe "anonymných zistení" z nejakého listu, ktorý nikto nikdy nevidel ale na základe mediálnych informácií. Prečo mu teraz vadí niečo, čo robil aj on sám a pritom to nemalo žiadne opodstatnenie? A možno si to všetko vymýšľa celé roky a skutočne je psychicky chorý - v tom prípade mu to nemôžeme mať za zlé, nemôže za to.
  16. 17
    18fliper

30 ročný muž

@james98 trochu nerozumiem preco si mi to napisal. ja som si chcel len kopnut do Blahu nic viac :-/
  17. 18
    Jerometoucanrainbow

32 ročný muž
    blame it on me. I really don't care

Shooty dnes trafil klinec po hlavičke
    https://img.projektn.sk/wp-static/2020/09/2020-09-27-Lider-1.jpg?fm=jpg&q=85&w=690
  18. 19
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

@18fliper Píšem o celom tom príbehu za tým. Tak nabudúce, keď nejaký politik bude čeliť kauze tak svojmu oponentovi povie: "prišiel mi mail, ževraj ste pedofil a výslovne si vyberáte iba deti pod 5 rokov" - tu máš banán a všetko v poriadku, vybavené.
  19. 20
    Notmehofejk

39 ročný ujo
    MASSIVE Red Pill

j a sam by som priamo nerobil nic. to totiz nie je ulohou premiera, toboz nie takeho, ktory je taky epidemiolog jak ja filantrop.

co by som urcite nespravil je krizovy dreamteam zlozeny z nekompetentnych lovcov titulov z pochybnych fakult este pochybnejsich univerzit, ktori v praxi nevedia poriadne chytit stetoskop a common sense je pre nich cuzdzi pojem. a taktiez by som nevymyslal debilne opatrenia na vlastnu past.

ked tak rozmyslam, je to vlastne dost jednoduche. clovek musi byt riadny kus debila, aby to dokazal nezvladnut.
  20. 21
    18fliper

30 ročný muž

@james98 vsak pisem ze to bol cringe.
  21. 22
    Kakofonicka

29 ročná žena

spravila by som forum na Birdzi a postupovala podla tych komentov, co maju najviac hviezdiciek. jednoduche
  22. 23
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Nechcem si predstavit ze som Matovič (retard) uz teraz mi moc drbe a to by ma dorazilo (retard)
  23. 24
    Ucitelka

44 ročný ujo

@20 Zase raz hviezdi svojim egom. :D
  24. 25
    Kerrang

28 ročný muž

Netuším, nechcel by som byť v jeho koži ...no začal by som od toho, že by som obmedzil pendlovanie cez hranice, častokrát zbytočné kvôli nákupom, dovolenke atď., na skutočne nevyhnutné prípady ako iba za prácou, k zdravotne ťažko chorému o ktorého sa nemá kto postarať ...na hraniciach by sa to prísne kontrolovalo, každý jeden by mal zmeranú teplotu prípadne by bol otestovaný (aj keď neviem aká je skutočná cena tých testov) ... a zrušil by som na určitý čas leteckú dopravu, najmä tú prepravujúcu pasažierov ...skrátka takáto situácia, či chce či nechce nech si dovolenku tento rok odoprie a nech necestuje dokým to nebude zažehnané ... častokrát sa to práve týmto donesie
  25. 26
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Napísala by som na Birdz a spýtala sa odborníkov, príp. na FB.
  26. 27
    Notmehofejk

39 ročný ujo
    MASSIVE Red Pill

@ucitelka ma mozes tagnut nabuduce :D co, stale sa hras na zenu? mater stale chudobna socka?
  27. 29
    Zajko1211

28 ročný muž
    Banská Bystrica

ana čo sú nám tie miliardy z EU?
    nech ich matelko rozdá medzi ožobračený ľud a pre mňa za mňa je všetko na Slovensku zhasnuté aj do prvého mája 2021...
    a kto myslíte, že ich bude splácať 20 rokov, no predsa my ovečky!

28. 30
    Openmindedfreak

31 ročný muž

No normálne, zistím pozitívneho, guľka, zistím ďalšieho, guľka... čo je na tom ťažké akože? O chvíľu nebude koho strieľať, problem solved. A posledný nech zhasne.
  29. 31
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

vodkou a saunou ako radí Lukašenko
  30. 32
    Majky538

25 ročný muž

zalozil by som anketu na birdzy a podla toho riadil krajinu
  31. 33
    Ucitelka

44 ročný ujo

Zvolila by som @notmehofejk za ministra zdravotníctva a všetko by to okamžite vyriešil. :)
  32. 34
    Notmehofejk

39 ročný ujo
    MASSIVE Red Pill

@ucitelka cize stale :D vzrusuje ta to, je to nejaky fetis? alebo si akoze myslis, ze to pred niekym utaji, ze kto si? alebo si sa v tej bravcovej hlave tak hlboko nezamyslel?
  33. 35
    Paťuškooo

32 ročný muž
    Levice

Všetko by som zatvoril, kým by nebolo 0 nových prípadov.
  34. 36
    Yoss

29 ročný muž

1. Premiér by sa mal vyjadrovať stručne, jasne, zrozumiteľne.
    2. Mali by sa zavádzať reálne, prakticky použiteľné ochranné a hygienické opatrenia, ktoré majú zmysel a ktoré budú natrvalo.
    3. Mala by sa robiť maximálna osveta, ako si udržať dobré zdravie - stravou a pohybom.
    4. Verejnosť by sa nemala strašiť, ale povzbudzovať a politici by sa mali spájať ako na začiatku, to bol nesmierne pozitívny signál pre ľudí.
    5. Zmrazené oblasti ekonomického života by sa mali v maximálnej možnej miere sanovať z eurofondov a peniazov pre plán obnovy krajiny.