Fórum pridal Gnomeslayer, 15. 4. 2019 13:49 do kategórie Záhady, mýty. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako často piješ alkohol?

0
Gnomeslayer

24 ročný chalan
Pod Tatrami v šenku

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

Vyjadri sa, aký máš k tejto téme postoj, či berieš alkohol ako niečo negatívne, niečo čo veľmi zasahuje do formovania mládeže ktorí si ho zaobstarávajú aj pred 18-tkou, alebo či v tom vidíš niečo pozítívne ako piatkové odreagovanie atď atď. Príde vám alkohol horší alebo lepší ako ostatné drogy ako marihuana atď.
  2. 2
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

V chladnejších mesiacoch tak cca 2-3x do mesiaca trocha vína, ale už ako je teplejšie tak prichádza aj chuť na pivo :D
  3. 3
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

To som len tak tresol, možno to momentálne aj platí, ale dakedy aj mesiace nič a dakedy aj párkrát do týždňa.

Alkohol vnímam neutrálne - veľa ľuďom škodí a je dosť nebezpečný, ale pokiaľ ho dakto vie užívať vhodným spôsobom, o čo sa napríklad pomerne úspešne usilujem aj ja, tak super.
  4. 4
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Na alkohole nevidím nič pozitívne a aj keby mal 1 pozitívny účinok, tak to nevylučuje všetky negatíva.

Pijem málo, pretože alkohol príliš dobre neznášam. Domov si kupujem tak 2-4 tmavé piva za mesiac na trávenie ku jedlu a fľašu vína mám asi na mesiac,
  5. 5
    Teal

hrá sa, že má 1 rok
    >/MEŦɌØPØLΛ_

Váčšinou v piatok alebo v sobotu. A nemám problém s tým, ak si ľudia pod 18 vypijú... Lepšie ako keby mali sedieť doma za PC.
  6. 6
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@kaiserchief1 No ja som v poslednej dobe tak uzavrety, ze ked sa chcem socializovat tak sa musim proste opit. Pride mi to dost blbe, ale inak som ticho, sedim a pocuvam. Takze napr. ja ho beriem dost pozitivne v tomto smere, ale napr. ked vidim tie mlade deti ako chlascu a maju 13 rokov je mi zle a dost im to podla mna meni vývoj aj zmyslanie, ale tak toto tu asi vzdy bolo nie len v dnesnej dobe.
  7. 7
    Melancholik

27 ročný muž
    Bratislava

príležitostný večerný pohár vína
  8. 8
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

Velmi rozne.
    A urcite radsej travu, nez alkohol.
  9. 9
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@melancholik To ta netaha sa potom dobre najebat? :D Nechytis slinu? :D
  10. 10
    Evkasv

21 ročné dievča

pijem len príležitostne a myslím, že keď sa pije s mierou, a ľudia vedia, kde sú hranice, nie je to nič zlé
  11. 11
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@staphylococcus To aj ja len mi ju na psychiatrii zakazali :D :D :D :D :D
  12. 12
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Dal som minimálne 2-krát týždenne, ale nie tak že by som sa ožral, ale jedno-dve poldeci si dám.
    Pre tínedžerov, čo sú ešte vo vývoji to vhodné určite nie je, ja som alkohol (a myslím tým aj pivo) začal piť až od 18, a to tiež s mierou. Ono je to vo svojej podstate celkom dobrá vec, len to človek musí mať pod kontrolou a neliať to do seba ako do deravého suda :D
    @Teal Asi ťa teraz šokujem, ale vieš, že sa dá urobiť aj kompromis? Nepiť, a zároveň nesedieť doma pri PC? :D
  13. 13
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@9 wut, teba, vzdy ked si das pohar vina, taha najebat sa? Na psychiatrii si lebo alkoholizmus?
  14. 14
    Melancholik

27 ročný muž
    Bratislava

no a k téme, nemusím tvrdý alkohol a vyhýbam sa mu, výnimkou sú oslavy a podobne.. z piva mi je zle od žalúdka a z červená mi celá tvar asi mam alergiu čiže ho nepijem...jediný alkohol ktorý mi "robí dobre" je červené víno, ideálne max 2 až 2 a pol deci ci 3 , čo je taký klasicky pohár vínovy alebo pohár a pol .. ak vypijem viac ako tento limit tak som opitý ale to často nerobím (iba ak som niekde v spoločnosti v bare, niekde v podniku)...všeobecne mam víno veľmi rád a je to jediný alkoholicky nápoj ktorý mi aj chuti

k alkoholu by človek mal pristupovať veľmi opatrne, hlavne čo sa týka tvrdého alebo pív, mam známych co dajú denne 5 pív a to mi nepríde v pohode..treba prihliadať na zdravie a neísť proti sebe aby sa z pozitív nestali negatíva, nieje bic horšie ako viesť deštruktívny život a ubližovať sebe aj blízkym a vedieť o tom
  15. 15
    Melancholik

27 ročný muž
    Bratislava

vôbec, ja mam veľmi silnú vôľu, ja som vždy pil s rozumom, ja sa aj priznám ze nerozumiem ľuďom ktorý o tomto hovoria ze čím viac pijú tým nevedia kde majú mieru :D to bola vždy pre mňa Španielska dedina :D @gnomeslayer
  16. 16
    Evkasv

21 ročné dievča

a myslím, že je ešte horšie keď sa dospelí ľudia, ktorí majú rodiny, topia v alkohole ako deti, pretože tie to len viac menej skúšajú a aj prestanú, ale dospelích už málo čo zastaví
  17. 17
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@staphylococcus Nie. uzkostna depresia. Nemam problem s chlastom, pijem ho len poslednu dobu trosku castejsie, kedze mi zakazali lsdcka weed huby a vsetko co som mal rad. :D
  18. 18
    Indelirium

hrá sa, že má 0 rokov

Občas, keď som v spoločnosti, na koncerte etc... alebo po náročnom týždni. Ale s mierou. Keď si vypijem viac,ako by som mala, správam sa úplne inak ako za triezva a to nemám rada. :D
  19. 19
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@melancholik Akoze, ja to mam tak, ze mam svoju hladinu ktoru mam rad a ked idem pit chcem tu hladinu. Nie som ziadne ozrate hovado alebo buran, som vzdy slusny aj opity, ale jedno vino ma asi neuspokoji. Musim sa opit trosku viac aby som bol uvolneny a spokojny, preto som sa pytal ci ti staci ten pohar. :D Nemyslel som to tak ze ked si dam napr. ja pohar tak automaticky ma klepe a musim sa najebat ze zvraciam, len chcem vzdy svoju hladinku pre ktoru pijem alkohol. :D
  20. 20
    Erixa

22 ročné dievča
    Raxacoricofallapatorius

Raz za čas si s priateľom dáme jedno pivo, alebo trochu vína... nepijem veľmi casto a nejako to ani nevyhladavam
  21. 21
    Gramofón

16 ročný chalan

V živote som nepil alkohol,teda ak nepočítam nealkoholické pivo v ktorom je alkohol ale málo a ochutnávky piva v detstve.Momentálne ma to k alkoholu neláka a nepotrebujem ho piť.Snáď mi to vydrží.Ale celkovo v tom nevidím zmysel,človek sa iba opije a nemá z toho nič,maximálne zabije seba a ďalších ľudí keď sadne opitý za volant.
  22. 22
    H8u

26 ročná žena
    Štefanov

raz za tyzden si rada dam prosecco/vino - tak ze par poharov. niekedy aj dvakrat a vynimocne aj trikrat do tyzdna sa mi stane ze idem na drink niekam, ale to fakt vynimocne a neni to ze opit sa. tak ze viac pit to robim cca raz do mesiaca, alebo raz za 6 tyzdnov.. ze mam vypite, aj ideme niekam von a tak.
  23. 23
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@17 jaj, uf... :-/
  24. 24
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@staphylococcus Nechcel som melancholika tagovat s tym ze ja som alkoholik ktory sa vzdy musi dozrat, len s tym ze mne by jeden pohar vina nestacil. Uz ked pijem, chcem dosiahnut taky svoj stav uvolnenosti ktory mam tak po 2 borovickach a dvoch pivach, viac mi pit netreba. :D Preto som ti aj komentoval ze som si radsej zakuril ako vypil, lepsie sa mi potom spalo atd. ale robia mi testy cize na par rokov mam od weedu pokoj kym ma nedoliecia. :)
  25. 25
    Dreyjir

22 ročné dievča
    [smutná]

Ako kedy, niekedy nic 3 mesiace, inokedy aj 3 x za tyzden, vacsinou ale tak raz za mesiac. A snazim sa aspon tak jemne do nalady dostat, inak mi to pridu byt zbytocne skonzumovane kalorie :D
  26. 26
    Luboos

33 ročný muž
    Piešťany

pred spaním si dám každý deň, ale akcie chlastačky asi tak každý 3 víkend. (hold starne sa)
  27. 27
    Surfrock89

30 ročný muž

Raz za mesiac s bezdomovcami
  28. 28
    Marcello1111

31 ročný muž

skoro každý deň to striedam, tvrdý alkohol tak 2 štamperličky, víno zo 3 dcl a pivka tak 1-2...
    je zaujímavé čo mi môj primár zakazuje, to mi najviac chutí...
    som však toho názoru, všetko s mierou....
    na zdravie....
    :)
  29. 29
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

@gnomeslayer Rozumiem ale asi to nemôže takto fungovať dlhodobo nie?
  30. 30
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

Neviem, ako často, ale čoraz menej, väčšinou len niekde nejaký ten spoločenský prípitok, ale aj miesto toho je stále častejšie nealko

Starnem asi :-D
  31. 31
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

rátaš do alkoholu aj pivo? (hehe) tvrdý vôbec, 1x za rok (na Štedrý večer) si dám pohar cinzana ako prípitok a inak do roka tak max. 10 pív...
  32. 32
    Gothicpoethic

26 ročná žena
    Partizánske

Práve som si uvedomila, že takmer denne vypijem jedno pivo. :D
  33. 33
    Lenkaska1

24 ročné dievča
    Bratislava

Tak napriklad teraz som poriadne nepila uz 4 mesiace kvoli pisaniu diplomovky (obcasne pivo neratam), ale je mi jasne ze v lete vzhladom na pocet festivalov kolko chcem absolvovat sa opijem tak mozno aj 10x za mesiac.. a to je jednoducho len tym ze tie festivaly su v lete a za sebou :D
  34. 34
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

rôzne, 2x do týždňa,ak mám v lete pivné obdobie, iné veci okrem piva raz do týždňa alebo 1-2 x do mesiaca
  35. 35
    Mayben

27 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Aj menej..
  36. 36
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

@24 jasne jasne chapem len to tak trosku vyznelo :D a dobre, pisem si: nenechat sa liecit na psychiatrii :D
  37. 37
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@staphylococcus akože mám z tadiaľ plno zážitkov to sa musí uznať. :D strašne som sa smial keď mi hovoril spoluležiaci že “Ivan zobuď ma keď zaspim musím si zobrať lieky na spanie (hehe) (hehe) .. alebo klub závislých kde cigani hovorili ako oni neprestanú s pikom lebo im to pomáha a to ich ženy chcú aby sa liečili. (hehe)
  38. 38
    Zelinka

22 ročné dievča
    Košice

ako kedy, tvrdé moc nepijem jedine keď tak Tequillu alebo Jacka :D inak skoro stále víno a tak že viac vína (cca fľaša) približne raz za mesiac že už aj cítim že som dosť v nálade, inak tak max 2 deci šampanského/vína sem tam na rodinnej oslave :D
  39. 39
    Salkoo

24 ročné dievča
    Always chasing the high

Tak max raz týždenne si v piatok dám pivo, ale preferujem trávu
  40. 40
    Salkoo

24 ročné dievča
    Always chasing the high

@gnomeslayer pokial máš nábeh na schizofréniu tak tráva moze byt nebezpečná, ale ináč neviem preco by to nejaký doktor zakazoval, ach tá nevedomosť
  41. 41
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@salkoo Ano mam lieky aj proti schizo pretoze mam pociatocne priznaky. Samozrejme mi ju nasli v moci a tym padom to bol predmet ktory taktiez ovplyvnil moju diagnozu a samozrejme ze mi ju zakazali, kedze je to psychoaktivna latka a moze zhorsovat taketo diagnozy.
  42. 42
    Patriska

hrá sa, že má 1 rok

Moja kamoska pred par dnami: "Dala som si po obede v robote troch morgenov.." jej frajer: "Si sa mi priznala ze len jeden to bol!" ale nie.. Opijem sa tak 2x do roka a inak 2x mesacne vinko.