Fórum pridal Kuko1965, 18. 6. 2017 00:48 do kategórie Vzťahy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako dlho vydrží Tvoja rodina?

0
Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

Otázky, zamyslenie pre tých čo sa plánujú sobášiť:
1. čo si myslíte, ako dlho (koľko rokov) vydrží Vaša rodina, Váš vzťah s manželským partnerom?
2. dvadsať rokov šťastného manželstva je veľa - či ešte málo?
Ďakujem za odpovede.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Darkestangel

21 ročné dievča
    hlavou v Taliansku

1. to sa nedá predpovedať, ale síce zosobášení (ešte) nie sme, ale za rodinu sa považujeme už teraz, takže... domysli si

2. 20 rokov je slušný začiatok, doba, kedy si už pár "preskákal" mnoho životných situácií spoločne, ale zároveň ešte viac ich zrejme čaká
  2. 2
    Delica

22 ročné dievča
    (-∞,+∞)

1. navždy
    2. ešte málo
  3. 3
    Hemadžema

20 ročné dievča
    Na šťastie čakajúca

Nemám v pláne sa vydávať, ale ak by som sa náhodou niekedy vydávala, bolo by to navždy.
  4. 4
    Melancholik

25 ročný muž

neviem... dufam ze do smrti
  5. 5
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

@darkestangel
    Nedá sa to predpovedať. Len ma zaujíma či rátaš s tým, že sa môžete po čase rozísť a či vieš aj odhadnúť koľko asi spolu "vydržíte". Trebárs keby si vedela že sa dožiješ 70-ky. Každý sme iný. Je to len otázka na subjektívny Tvoj pocit, túžbu do budúcna.
    Napr. moje odpovede by boli rovnaké ako napísala @Delica.
  6. 6
    Wistingher

20 ročný chalan
    Bratislava

@kuko1965 dáva? veď keď sa vydávaš/ženíš tak chceš byť s tou osobou navždy. A to je tvoj cieľ... teda aspoň môj by bol... neviem ako tvoj...
  7. 7
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

@wistingher
    No ale niektorí už rátajú s tým že nemusí byť navždy. Majú už aj svoje skúsenosti zo vzťahov aj z omrzenia vzťahov, prípadne aj z vytriezvenia zo zamilovanosti, príp. skúsenosť svojho manželstva, ...

8. 8
    Darkestangel

21 ročné dievča
    hlavou v Taliansku

Samozrejme, že ku vzťahu nepristupujem ako k niečomu dočasnému, zároveň si uvedomujem, že stať sa môže hocičo... Nvm, čo odo mňa chceš vedieť :D
  9. 9
    Moonshine

22 ročný chalan

Načo sobáš, punčáky si dám kedy chcem..
  10. 10
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

@darkestangel Ďakujem. Teraz si odpovedala úplne presne. Mám totiž pocit že mnoho ľudí k tomu pristupuje len ako k niečomu dočasnému, že sa nechcú viazať, a tak podobne. Ďakujem za odpoveď.
  11. 11
    Sianagirl245

20 ročné dievča
    tu

1. Vzhladom k tomu ze si za ziadnych okolnosti (asi) nezacnem s niekym o kom v niecom pochybujem ze by nam to mohlo klapat aj vecne tak sanca ze niekoho takeho najdem je takmer nulova by som povedala..

2. A vzhladom k bodu cislo 1. si 20 rokov neviem predstavit :-/ ale ak by nahodou tak je to urcite malo :)
  12. 12
    Savvym

24 ročný chalan

nemám babu, ak ju budem mať tak jej nebudem tlačiť do hlavy kaleráby o sobáši, chcem mať prirodzený vzťah bez zbytočných ceremónií. Neuznávam zvyky, lebo mi prídu blbé a zbytočné. Naviac, skoro celá moja rodina je pohádaná, rozídená, rozpadnutá a vážne neplánujem pokračovať v tejto debilnej tradícií. @kuko1965
  13. 13
    Tuoni

21 ročný chalan
    Tampere (skôr mesto kde by som chcel žiť)

1. Navždy. Ak už by som vstúpil do takéhoto vzťahu tak jedine navždy.
    2. Málo a zároveň dosť.
  14. 14
    Darkpassenger

25 ročný muž

Do nekonečna a ešte ďalej !
    A na to druhé je to už pekné číslo :) ale treba podla mna pekne krasne do smrti
  15. 15
    Anonym356

21 ročný chalan

žiadnu babu nemám a žiadna ma ani nehce takže aspoň nemusím riešiť takéto problémy..
  16. 16
    Lawey

23 ročné dievča
    embracement of supernova

xixixi ja neviem xixixi utekam stale a od vsetkeho a xixixixi ydavat sa nemienim ani tak ani tak. Deti ztiež nie (preboha však ja nedokážem ukočírovať samú seba :D)
  17. 17
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

1) Už som dospel do štádia, keď by bolo pre mňa do vzťahu hlúposť ísť štýlom "budúca bývalá", nemalo by to zmysel. Preto samozrejme som šiel do vzťahu s tým že to proste vydrží. Ísť na "stálosť" je väčší risk ako prelietavosť. Ja rád riskujem.
    2) V dnešnej dobe akurát, lebo šťastia nie je nikdy veľa.
  18. 18
    Burble

23 ročné dievča
    sama neviem

niekedy navždy nie je najlepšia možnosť

chcem navždy, to jó, ale nie je to to najdôležitejšie

19. 19
    Anjelik263

25 ročná žena
    Stratená v bratislavských mestských lesoch.

1. Tak chcela by som navždy, keď už si niekoho vyberiem a rozhodnem sa. Ale zatiaľ mi manželstvo nechýba a radšej som single s priateľom. On sám to nejako neplánuje a nerieši.
    2. Dvadsať rokov je ešte málo. (rofl)
  20. 21
    0sea

23 ročný chalan
    Atlantis

1. Kým nás smrť nerozdelí.
    2. Dosť veľa.
  21. 22
    Hellium

26 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

Keby som mala pocit, že to nie je navždy, tak do toho nejdem.

20 rokov šťastného manželstva je dosť veľa. Aj rok ŠŤASTNÉHO manželstva je veľa- treba sa z toho tešiť, všímať si maličkosti a snažiť sa, aby to bolo šťastné aj naďalej.
  22. 23
    Mayben

25 ročná žena
    telom v PD, mysľou inde...

1. - akožeee, dúfam, že navždy...ale ako sa poznám tak max. 2-4 roky :(
    2. dosť