Fórum pridal Montgomery, 1. 3. 2017 16:28 do kategórie Literatúra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako dobre si pamätáte postavy a dej kníh, ktoré ste prečítali?

0
Montgomery

27 ročný muž

Pamatate si stale vsetky postavy, dolezite pasaze a dej z knih, ktore ste precitali aj pred niekolkymi rokmi, alebo to casom opadava a viete si uz len matne spomenut na dej a mozno tak meno hlavnej postavy?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

Čitateľ z vlaku o 6:27 ale zabudol som meno toho chlapa :( ale zrejme to bolo francúzske meno
  2. 2
    Petuska11111

18 ročné dievča
    Na pive

Mená postáv si nepamätám takmer nikdy, ale dej si pamätám dosť dlho, podla toho, či ma kniha bavila, upútala.
  3. 3
    Hnisavica

hrá sa, že má 1 rok
    ...a tým myslím tam dole

Niektoré aj po rokoch super, niektoré už po mesiaci vôbec... a nie vždy to záleží od toho, či sa mi kniha páčila alebo nie, niečo proste sticks a niečo nie.
  4. 4
    0sea

23 ročný chalan
    Atlantis

Áno. Tie, ktoré som mal rád. To sa podľa mňa nedá zabudnúť, tak ako na skutočných ľudí. : )
  5. 5
    Vlcica1989

27 ročná žena
    Trnava

hlavné postavy aj dej si poväčšine pamätám alebo aspoň myslím :)
  6. 6
    Poppyseed

24 ročný chalan
    Košice

No ja si niekedy uz po roku nepamatam poriadne ani na postavy z knihy ktora ma bavila a mam pocit, ze cim starsi som, tym je to zabudanie rychlejsie.

Napriklad ma bavila kniha Hlava 22 ale pamatam si tak jedine postavu Yosariana a Dunbara, cital som to asi pred 8 rokmi a na nic si uz takmer neviem spomenut, okrem konca a myslienky tej knihy. O zaradeni dejovej postupnosti ani nehovorim. Co sa tyka postav, tak niektore mi v hlave ostali, inak tiez velmi nie. A tiez to nezalezi na tom ci ma kniha bavila alebo nie, ale rovnako to mam aj s filmami, po case aj u tych zabudnem na postavy a ostane len jemna spomienka na dej a o com to asi bolo.

Ale myslim, ze je to normalne, nikto si nebude pamata dopodrobna vsetko co precital ale urcitym sposobom ti to nieco dalo, asi jak jedlo, to si tiez nepamatam co som mal uz asi pred tyzdnom. :D
  7. 7
    Dumbledore

hrá sa, že má 0 rokov
    Godricova Úžľabina

Ja si celkom pamätám.
  8. 8
    Sypomka

7 ročné dievča
    Nezijem, prezivam

knihy, ktore ma uplne ze najviac zaujali, tak si pamatam uplne presne, aj niektore vety ako boli napisane :D
  9. 9
    Savvym

24 ročný chalan

zabudnem všetko, čo sa dá. Rovnako aj filmy, jediné, čo si pamätám je, že som ich už videl. Takže povedzme po 10 rokoch si pozriem film alebo prečítam knihu a budem prekvapený dejom. Rovnako to je s hrami, hral som jednu hru a teraz ju hrám znova, normálne viem, že táto pasáž hry bude ťažká, ale nepamätám si čo sa bude diať. Takže sa môžem nadchnúť pre rovnakú vec aj viackrát.
  10. 10
    Alex458

20 ročné dievča
    ♥Hogwarts♥

pamätám si to, čo si pamätať chcem, pri postavách si pamätám veľmi vela, ich charakter, dejové linky atd, či už v knihe alebo v seriály :D niekedy aj vety, citáty ak ma zaujali
  11. 11
    Tomkov

20 ročné dievča
    Vlčie hory

Mena postav zabudnem rychlo, ale dej a vela pasazi z knih si pamatam celkom dobre :-)
  12. 12
    Miaja

23 ročné dievča
    Far far away

Pamätám si hlavné postavy a pár vedľajších, dej tak polovične... a deje z kníh od V.C. Andrewsovej sa mi pletú , lebo sú dosť podobné :D jedna bola baletka, jedna speváčka a jedna... už neviem :D ale všetky sa zaľúbili do niekoho príbuzného, či už brata, nevlastného brata alebo bratranca :D a mali zlú starú mamu :P
  13. 13
    Basso

22 ročný chalan
    Peklova debra

@8
  14. 14
    Jazzanova

20 ročné dievča
    Banská Bystrica

Väčšinou rýchlo zabúdam. Ale ked po čase alebo tak narazím na niečo čo mi tú knihu pripomenie, tak sa mi všetko veľmi jasno rozpomenie. A skôr si pamätám na pocit ktorý vo mne kniha nechala ako na knihu samotnú :)
  15. 15
    Whitemoon

18 ročné dievča

ako kedy. väčšinou podľa toho ako ma kniha zaujala, ale vlastne keď ma kniha nevtiahne do deja tak ju niekedy ani nedočítam.
  16. 16
    Aventine

10 ročné dievča
    Halmstad

Pamätám si naspamäť celého Môjho macíka, to bola moja obľúbená knižka z pred-škôlkového obdobia :D
    Ale hej z románov si dosť pamätám, hlavne že štátnicové témy ktoré som sa učila pred mesiacom už úplne vyšumeli :/
  17. 17
    Redchevrolet

31 ročná žena
    Bratislava

Beletriu citam zriedka. Zvyknem si pamatat dej, ale hlavne odkaz knihy. Nazvy postav atd. vacsinou zabudam.