Fórum pridal Melancholik, 3. 7. 2017 12:02 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako je podľa vás lepšie prežiť život ? (+ prečo)

0
Melancholik

25 ročný muž

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Melancholik

25 ročný muž

3. pripadne ktora moznost je pre mna dolezitejsia + preco
  2. 2
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

ono sa tie prve dve moznosti mozu prelinat dost.. ale asi taky zdravy stred medzi 1 a 2
  3. 3
    Melancholik

25 ročný muž

@patrixo veď naschvál e to tak položené lebo môžu sa v niečom rozchádzať ale aj spájať..ale pre každého je niečo z toho o niečo dôležitejšie a bližšie
  4. 4
    Evkasv

20 ročné dievča

hodnoty chápem ako cestu, ktorou by som mala ísť, ktorú mi vytvoril niekto iný, pretože ,,sa to odo mňa čaká" , možno v tomto svete je lepšie ísť ňou, pretože predstavuje istotu
    ale mňa by to nebavilo, myslim že keď človek žije podľa seba, robí čo ho baví, viac ho to naplňuje, aj keď je to dnes ťažké, robiť čo ťa baví.. preto človek schádza na tu prvú cestu
  5. 5
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

Život v hodnotách nie je prekážkou uspokojovania a napĺňania túžob aj pôžitkov. Život v hodnotách tomuto napĺňaniu dáva kvalitu.
    Racionálne vytvorené štruktúry pre vyššie dobro (altruizmus, humanizmus, prosociálne hodnoty, a pod.) sú dobrou cestou. Mne však nestačia. Až hodnoty, ktoré ponúka transcendentno - Boh, sú schopné naplniť priestor duše. Až hodnoty a "štruktúry", ktoré ako veríme nám priniesol Ježiš dávajú hlboký pokoj, radosť, šťastie a naplnenie. Ale tiež oslobodenie od naviazanosti na hmotné dobrá. (Pozn. Hmotné dobrá sú dobrami.)
    Náboženstvo považujem za prirodzený, prírodný, Bohom daný zákon, umožňujúci dobré fungovanie človeka v spoločnosti, svete, prírode (vrátane ekológie), vesmíre.
  6. 6
    Torpedo08

26 ročný muž
    kOkOtOvO

Preco no proste preto ze tak by to bolo lepsie
  7. 7
    Openmindedfreak

28 ročný muž

ja chcem len vidieť svet, na kariéru už kašlem, aj tak som sa vždy rád pohyboval medzi lúzou, otec by ma radšej videl v jeho svete, no ten je mi cudzí... zháňať deravý groš mi je cudzie, "day off, nejsem tu pro Vás, nic nedávám, neznamenám" vlastne na tomto svete len tak prechádzam okolo...
  8. 8
    Gnomeslayer

22 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

A tu nastava PROBLEM. Pretoze cast mojho ja sa tuzi zabavat, byt mlady rebel a uzivat si zivot a moje druhe ja chcem byt seriozny clovek s rodinou, po ktorom tu ostane nieco vybudovane a moja rodina na mna bude este dlho spominat. Tak co si mam vybrat? ked robim hocico, moja druha polovica je vzdy smutna. :(
  9. 9
    Motorbreath

26 ročný muž
    Ashenvale

ja som asi fakt ufon ty vole...
  10. 10
    Delica

22 ročné dievča
    (-∞,+∞)

@motorbreath nie si! :)
  11. 11
    Motorbreath

26 ročný muž
    Ashenvale

@Delica mozno si aj ty :D
  12. 12
    Delica

22 ročné dievča
    (-∞,+∞)

@motorbreath shiiit :D

no čo už.
    Ale príde mi to paradoxné, však ja som vlastne úplný pôžitkár :D ono sa to nevylučuje. Ale bez hodnôt to nejde, tie sú hlavným hnacím mechanizmom.
  13. 13
    Delica

22 ročné dievča
    (-∞,+∞)

@gnomeslayer čo tak byť človek s rodinou, ktorý sa s ňou veľa zabáva, užíva života, občas rebeluje a zároveň zanecháva za sebou niečo? :)

podľa mňa to ide. A serióznosť sa preceňuje.
  14. 14
    Motorbreath

26 ročný muž
    Ashenvale

@Delica hej hej sak aj ja robim to co ma bavi, ale chcem tym nejakym sposobom obohatit nasu kulturu...
  15. 15
    Gnomeslayer

22 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@delica Lenže ja zaroven nechcem byt taky rebel aky som, lebo to dost prehanam a neprospieva to ani mojej kariere ani zdraviu. Taku rodinu proste nechcem mat, neviem co zo sebou. :D Mne nie je pomoci, preto neviem odpovedat na otazku. Ja sa asi necham len unasat prudom a dufat v dobre. Taky klasicky pribeh neuspesnych slovakov, vsak?
  16. 16
    Sypomka

18 ročné dievča
    V hlave

pretoze je lepsie umriet s tym, ze nieco som precestovala, videla, hoci low cost, ale teda spala som mesiac po palmou, ako sa nahanat stale za peniazmi, byt osem hodin za pocitacom alebo na stavbe/pripad mojich rodicov/ a potom vsetky zarobene peniaze minut do neustalej opravy domu
  17. 17
    Tomas55555

22 ročný chalan

Vo viere v Boha a v krestanskom zivote :) Len taky zivot moze dat cloveku stastie a nadej
  18. 18
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 Hej, ty vieš toho o živote veľa.
  19. 19
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

Ono tie dve prvé možnosti v ankete majú svojim spôsobom spoločnú cestu. Ale ak narážaš na prvú možnosť ako na bytosť etickú a druhou na bytosť estetickú (viz. Kierkegaard "Buď, alebo") tak potom jednoznačne prvá možnosť, tá dá človeku pokoj.
  20. 20
    Jimmycrow

28 ročný muž
    Čínoslava

Dal som si záväzok spraviť niečo pre ľudstvo, pre krajiny tretieho sveta, ale zatiaľ na to nemám kapitál :D Tipujem tak v 35ke by sa mi mohlo podariť rozbehnúť nejaký biznis s odpadom alebo ekológiou v Ázii alebo Afrike. A popri tejto ceste si užívať dovolenky a iné hmotné pôžitky :D
  21. 21
    Wistingher

20 ročný chalan
    Bratislava

Keď máš aspoň časť z jedného či druhého môžeš byť rád v dnešnom svete.
  22. 22
    Kaka(v)oo

19 ročné dievča

@tomas55555 dáva ti tvoja viera spomínané šťastie a nádej ?
  23. 23
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kakavoo Samozrejme ze dava, ale je dolezite aj mat silnu vieru. Ak veris lebo si o tom presvedceny ze to je pravda tak ta viera je ovela silnejsia ako viera kedy veris len preto lebo chces verit a pritom mas pochybnosti :)
  24. 24
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard dost na to aby som vedel aky je zmysel zivota a o co v zivote treba bojovat a oddat sa tomu :)
  25. 25
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 Takže chceš mi povedať že zmysel života je viera? Lebo ak hej tak to je aj proti viere........ale vy ste múdry ako dve rádiá pán docent, určite mi to vysvetlíte.
  26. 26
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard zmysel zivota je viera a zit podla nej . Clovek by mal sa drzat Božích prikazani , a vystrihat sa hriechov a popritom robit dobre skutky poprípade aj rozširovať posolstvo .Samozrejme ze popritom by mal clovek aj pracovat a ak chce tak by si mal aj zalozit rodinu . Ziadny iny zmysel nevidim v zivote. To ze si niekto nachvilu uzije vypije alkohol , alebo spravi daky sexualny hriech to neni zmyslom zivota .Je to len docasne je to len jedna velka marnost.
  27. 27
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 Zmysel života je láska a všetko ostatné je jedno......Kto miluje bude spasený bez ohľadu na to akú má človek vieru. Pozeráš sa na celé kresťanstvo idiotsky. Lebo čítaš tie kraviny miesto normálnej literatúry ktorá ti dokáže rozšíriť obzor. KRESŤANSTVO JE O LÁSKE.......nepochopil si zmyslu života, a ani kresťanstvo pritom to je také prosté. Ale teba život vyfacká.
  28. 28
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard .Kto miluje bude spasený bez ohľadu na to akú má človek vieru) Len skutky nestacia ku spaseniu. Cloveku ktori ma skutky ale nema vieru nebude spaseny. Takisto ako viera bez skutkov je mrtva tak nemozu byt ani skutky bez VIERY !!! vsak ale toto co si ty napisala ze neni potrena viera stacia len skutky to si uplne odporuje z Biblie. Citala si ju vobec ?
  29. 29
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard treba aj skutky aj vieru dokopy, tak sa to pise v Biblii,kto tvrdi opak tak ten len zamlcuje FAKTY a PREKRUCA si Bibliu podla svojho presvedcenia ktore mu vyhovuje !!
  30. 30
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 Dobre takže odkážem môjmu kamarátovi ateistovi ktorý strašne moc miluje ľudí a pomáha im a je najlepší človek ktorého poznám že nebude spasený....Fakt super, šíriš kresťanské hodnoty! Zamysli sa nad sebou, to čo tvrdíš nemá žiaden teologický základ, len tu trepeš. Kedy si bol na stanici a potešil bezdomovca? Kedy si bol naposledy v nemocnici a potešil chorého? Kedy si bol naposledy navštíviť niekoho smutného? Ak budeš dlho hľadať odpoveď tak skutky nemáš a mal by si miesto písania tu na vstať z gauču a niečo robiť! To je posledné čo som k tebe povedal.
  31. 31
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard
    ( Dobre takže odkážem môjmu kamarátovi ateistovi ktorý strašne moc miluje ľudí a pomáha im a je najlepší človek ktorého poznám že nebude spasený.)
    Ano je to tak , precitaj si prosim ta Bibliu a podla nej sa riad a nie podla svojich pseudo pocitov.

(Fakt super, šíriš kresťanské hodnoty! Zamysli sa nad sebou, to čo tvrdíš nemá žiaden teologický základ, len tu trepeš. )
    To čo tvrdis ty nema ziaden zaklad a este si to ani nepriznas to co tvrdis ty sa uplne vylucuje s Bibliou !!!

( Kedy si bol na stanici a potešil bezdomovca? Kedy si bol naposledy v nemocnici a potešil chorého? Kedy si bol naposledy navštíviť niekoho smutného?) A odkial ti vies ci pomaham alebo nepomaham ostatnym ? Azda ma sledujes ? Sorry ale nemam potrebu sa tu chvalit skutkami , skutky by mal robit kazdy od srdca a nie preto aby sa nimi CHVALIL !!!
  32. 32
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

@tomas55555 prečo mu neodpovieš?
  33. 33
    Tomas55555

22 ročný chalan

@plavam_zivotom Komu mam odpovedat ?
  34. 34
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

Aha už si odpovedal :D
  35. 35
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard Preco tvojmu kamaratovi ateistovi zbytocne klames zbytocne mu davas medove motuzy na nos ? Povedz mu fakty tak ako to je .
  36. 36
    Kassiar

20 ročný chalan
    Milky Way

@kierkegaard Tuším zastupuješ Midnighta v hádkach s ním :D. Dúfam že si sa neurazil to je len môj hlúpy humor.
  37. 37
    Kassiar

20 ročný chalan
    Milky Way

@tomas55555 Počúvaj kde si ty objavíš, tam je búrlivá diskusia :D Prepáč aj ty, to je tak isto ten môj hlúpy humor.
  38. 38
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kassiar Tak na birdzi je mnoho ateistov, a ateisti nemaju radi co i len myslienky ze sa nad nimi nachadza bytosť ktora kontroluje ich zivoty a ktorej sa budu musiet raz spovedat :) Ateisti si radi ziiju vo svojich hriechoch a nehodlaju sa ich zbavit. Im vyhovuje situacia kedy by Boh neexistoval. Ale On existuje :)
  39. 39
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 ALE JA REŠPEKTUJEM ICH NÁZOR VIEŠ???? Rešpektovanie iného názoru a vierovyznania je súčasť LÁSKY! A kresťanstvo je O LÁSKE! Pochop to konečne....pozri sa veď to je choré čo tu hlásaš....Hypotetický lekár ateista, ktorý bol veľmi láskavý, zachránil a vzdelal veľa detí v Afrike, tak pôjde do pekla? To mi chceš povedať? Takého Boha uznávaš? Ktorý "berie" ľudí do neba na základe náboženskej protekcie a nerešpektuje iného??? A čo tak niekto v Brazílskom pralese v nejakom kmeni ktorý ešte nevidel civilizáciu a nemali ani možno spoznať vieru, taký pôjdu tiež do pekla?? A čo jedno ročné dieťa ktoré náhle umrie, ale nemá ešte mozgovú kapacitu na vytvorenie si viery a svetonázoru, tak tiež pôjde do pekla?? A čo dieťa ktoré malo oboch rodičov dobrých ľudí ateistov ale dostane leukémiu a umrie, tiež pôjde do pekla? Toto tu hlásaš, spamätaj sa, lebo toto čo tu hlásaš nie je Ježiš...JEŽIŠ VEČERAL S OBRÁTENOU PROSTITÚTKOU A 12TIMI CHLAPCAMI ČO SA V KUSE HÁDALI! A on nenaháňal strach peklom! Spamätaj sa..
  40. 40
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@kassiar Nie, prečo by som sa urazil. :D Nezastupujem ho a ani sa mi to nechce. :D Len ma dožral tento chlapec a chcem mu ukázať že kresťanstvo je o láske a nie o tom "smola, nie si kresťan, pôjdeš do pekla."
  41. 41
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 Pán docent..ja študujem katechetiku (a filozofiu) takže ateista asi nebudem...prečo súdiš ľudí?? Podľa čoho vieš že je niekto ateista?? Na základe toho že s tebou nesúhlasí??? Súdiš ľudí! A to poriadne!!! Uvedom si to...a viac ti nemám čo k téme povedať.
  42. 42
    Kassiar

20 ročný chalan
    Milky Way

@tomas55555 Ok je to tvoj názor. Ale jednu vec si na tebe vážim že ku svojej viere nepotrebuješ žiadne cirkvi, sekty, spoločenstvá a atď. Pretože im ide iba o ovládanie človeka a finančný prísun.
  43. 43
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard
    (ALE JA REŠPEKTUJEM ICH NÁZOR VIEŠ???? Rešpektovanie iného názoru a vierovyznania je súčasť LÁSKY!) Lenze ich nazor je CHYBNY a ja sa snazim im len zachranit kozu . Bol by som uplny ignorant kebyze ich necham v tom , a este by som ich aj podporoval ked viem ze takymto sposobom kedy odmietaju Boha, smeju sa mu , ponižuju ho smeruju do zahuby. Ak si naozaj citala dakedy Bibliu tak vies o com hovorim .

(Hypotetický lekár ateista, ktorý bol veľmi láskavý, zachránil a vzdelal veľa detí v Afrike, tak pôjde do pekla?) Precitaj si ako to je napisane v Biblii. Ja som si tie nazory nevycucal z prstu ale len hovorim ako to je napisane v Biblii.Biblia je Božie slovo a z nej treba vychadzat, a nie zo svojich PSEUDO POCITOV !

(A čo tak niekto v Brazílskom pralese v nejakom kmeni ktorý ešte nevidel civilizáciu a nemali ani možno spoznať vieru, taký pôjdu tiež do pekla??)
    Tí ktory nepoznali Božie Slovo nepojdu do pekla, tí budu sudeni len podla svojich skutkov (Vsak citaj trochu tu Bibliu prosim ta ! )

( A čo jedno ročné dieťa ktoré náhle umrie, ale nemá ešte mozgovú kapacitu na vytvorenie si viery a svetonázoru, tak tiež pôjde do pekla?? )
    Do ziadneho pekla taketo dieta nepojde! Jeden znamy o tom minule hovoril ze take dieta pojde do neba kedze v podstate na zemi este ani nezhresilo a je bez hriechov na zemi .

(.JEŽIŠ VEČERAL S OBRÁTENOU PROSTITÚTKOU A 12TIMI CHLAPCAMI ČO SA V KUSE HÁDALI! A on nenaháňal strach peklom! )
    Ano Ježis robil na zemi milosrdenstvo. A ja som predsa tiez toho nazoru ze treba robit milosrdenstvo a dobre skutky ! Ale Ježiš aj vyučoval ludi a tiez spominal peklo(napriklad Bohac a Lazar) , spominal aj to ze Boh bude sudit ludí atd. Fakt neviem ci si tu Bibliu citala ked toto vsetko nevies alebo len nechces vediet ?
  44. 44
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard
    ( Pán docent..ja študujem katechetiku (a filozofiu) ) Preco ma nazyvas docentom ?Prepac ale kopu krat mi to tak nepripada ze studujes katechizmus ked hovoris to ze clovek nepotrebuje byt veriaci staci mu aj kebyze je ateista a robi dobre skutky... vsak tymto uplne ignoujes mnohe verse v biblii.

( Podľa čoho vieš že je niekto ateista??) Podla toho ako sa vyjadruju o Bohu. A ked ti niekto napise ze Biblia je somarina a ze su to len taraniny tak asi dotycny veriaci nebude ne ?

(Súdiš ľudí! ) Sudit ludi bude Boh. Ja len konstatujem ako je to v Biblii napisane. Snazim sa ludi presvedcit na vieru to je azda zle ?Ja som bol dakedy tiez neveriaci a som velmi vdacny za to ze jeden chalan ma presvedcil na vieru , nebyt jeho tak som zrejme az doteraz agnostik.
  45. 45
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 Neviem či vieš rozlišovať pohlavia ale ja som chlap, tak o mne hovor v mužskom rode. Potom ty berieš Bibliu fundamentálne, čo je chyba, prihlás sa na kurz Biblickej Teológie ak chceš niečo vedieť od odborníkov! Nie nejakých "známych" ktorý pochybujem že majú teologické vzdelanie. Alebo čítaj poznámky pod čiarou v Biblii, alebo nejakú relevantnú teologickú literatúru, A do kým budeš brať Bibliu fundamentálne nebude s tebou reč. A rešpektovanie názoru je o tolerovaní názoru a nie o tom že povieš " TVOJ NÁZOR JE CHYBNÝ, PôJDEŠ DO PEKLA". Mýliš si pojmi s dojmami a vyjadruješ sa veľmi zmätene, aké pseudo pocity?? Neviem čo tým ani myslíš ale to je už jedno.....toto boli moje posledné rady tebe, ďalej nemám k tomu čo povedať.
  46. 46
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 Nech ti to tak nepripadá no a čo. :D A nie KATECHIZMUS ale KATECHETIKU tj. religionistiku, náboženstvo, light teológiu alebo nazvi to ako chceš. Či chcete úplný názov študíjneho programu pán Tomáš? Nie, neignorujem, len ich beriem v celom kontexte SZ a NZ a neberiem ich fundamentálne!. KONIEC! Pochopíš/nepochopíš mne sa nechce ťa o niečo presviedčať.
  47. 47
    Abject

24 ročné dievča

Kombinácia prvých dvoch - vo vytváraní hodnôt pre okolie a pre spoločnosť na základe budovania seba samých, k čomu patrí aj uspokojovanie svojich vlastných potrieb, pretože len ak človek robí čo ho napĺňa a baví, len tam sa vie naplno realizovať a podávať také výkony, aby bol prínosom pre spoločnosť a pre okolie :)
  48. 48
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard
    ( Potom ty berieš Bibliu fundamentálne, )
    Ja beriem Bibliu tak ako je napisana. A neberiem ju podla svojich PSEUDO POCITOV tak ako to MNE osobne vyhovuje ! a nevyskrtnem z Biblie peklo len preto lebo sa MNE OSOBNE NEPACI .....
  49. 49
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard (len ich beriem v celom kontexte SZ a NZ ) neviem o akom kontexte to hovoris -

Tento vers hovori uplne jasne( Kto verí v neho, nie je odsúdený. Kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno jednorodeného Božieho Syna. Ján 3:18)
    Tu sa neda nic prekrutit ani vnimat to nijak inak .
  50. 50
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 Super, takže do neba sa dá dostať až po ideovom výsluchu, či že potom ak človek veril tak ho pustia a môže byť aj vrah ale dobráka ktorý neveril nepustia? Prečítaj si niečo o krste túžby....a to meno je v hebrejskom preklade brané ako osoba - osoba Ježiš - Boh - pre kresťana láska tj, Kto neuverí v Boha lásky, kto neuverí v LÁSKU bude odsúdený....A nehádž po mne tu na biblické citáty ako frajer a nauč sa čo to je kontext a budem vedieť o akom kontexte hovorím lebo ty si fundamentalista a to je nebezpečné!
  51. 51
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 A na záver: (Teda dúfam že už nebudem mať nutkanie odpísať na tvoj diletantizmus ďalej) Ak chceš tak moc ľudí obracať, tak na to čo robíš tu na sa ti každý vyserie a len vysmeje tvoju vieru....ľudí obracaj tak že ich budeš milovať takých aký sú a bude ti jedno či veria v to čo ty alebo nie - proste ich budeš milovať, ľudí obrátiš tak že uvidia ako si vysúkaš rukávy a budeš niečo robiť zo svetom, ľudí obrátiš úsmevom a tým že budeš pre nich oporou, ľudí obrátiš tým že im odpustíš krivdu, ľudí obrátiš tým že si dokážeš uznať chybu a povedať sorry, ľudí obrátiš tým že im dáš napiť sa keď budú smädný, ľudí obrátiš tým keď začneš mať rád toho na ktorého všetci plujú...toto si ľudia všimnú! Nie tieto veci ktoré tu ty vravíš sa vyserú, to nikoho nezaujíma! Máš 22 rokov chlape, spamätaj sa.
  52. 52
    Kassiar

20 ročný chalan
    Milky Way

@tomas55555 Keď už tu diskutujete o tom kto pôjde do pekla a kto nie. Malé deti a nejaký domorodec samozrejme logicky do pekla ísť nemôžu ale je tu ešte pár výnimiek. Napriklad nejaký ťažký psychopat, aj keby niekoho zabil tak nemôže ísť do pekla, lebo nieje za seba mentálne alebo keď chceš psychicky zodpovedný. Ďalej potom vraždy pod psychickým nátlakom, čiže napríklad keď niekto niekomu ohrozuje život, ten človek čo sa bráni stratí racionálne uvažovanie a zapne sa pud sebazáchovy (stratí nad sebou kontrolu). Ďalej dlhodobo týraní ľuďia, to snáď ani nemosím hovoriť akým peklom si prejde žena alebo deti nejakého tyrana alebo alkoholika. Tak isto utláčaní, šikanovaní a doslova terorizovaní ľuďia ( takéto prípady sú všade v práci,školách,rodinách,spoločnosti atď)
    A nakoniec ako môže byť hriech samovražda?, Veď taký človek stratil racionálne myslenie, stratil nad sebou kontrolu. Proste psychika je relatívna vec, ak sa nám raz naruší (a to sa môže stať naozaj každému) je to sakramenský problém. A veľa psychických chorôb a porúch je doživotných alebo dlhodobých (lieky totiž tlmia príznaky, chorobu neliečia).
  53. 54
    Kuko1965

hrá sa, že má 0 rokov

@kierkegaard , @tomas55555
    Vyberám z Katechizmu katolíckej Cirkvi
    "Preto by sa nemohli spasiť tí ľudia, ktorí by vedeli, že Katolícku cirkev založil Boh skrze Ježiša Krista ako nevyhnutne potrebnú, a predsa by nechceli do nej vstúpiť alebo v nej vytrvať.“
    Kompletný citát:
    846 Ako treba chápať toto tvrdenie, ktoré často opakovali cirkevní Otcovia? Ak je formulované kladne, znamená, že všetka spása pochádza od Krista Hlavy prostredníctvom Cirkvi, ktorá je jeho telom:
    Koncil „na základe Svätého písma a Tradície učí, že táto putujúca Cirkev je nevyhnutne potrebná na spásu. Lebo len Kristus, ktorý sa nám stáva prítomným vo svojom tele, ktorým je Cirkev, je prostredníkom a cestou k spáse. Keď však výslovne zdôraznil nevyhnutnú potrebu viery a krstu, tým súčasne potvrdil nevyhnutnú potrebu Cirkvi,(161, 1257) do ktorej ľudia vstupujú krstom akoby cez bránu. Preto by sa nemohli spasiť tí ľudia, ktorí by vedeli, že Katolícku cirkev založil Boh skrze Ježiša Krista ako nevyhnutne potrebnú, a predsa by nechceli do nej vstúpiť alebo v nej vytrvať.“
  54. 55
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard (či že potom ak človek veril tak ho pustia a môže byť aj vrah ale dobráka ktorý neveril nepustia? ) Povedal som niekde ze staci k spaseniu len viera ???? Dobre vies ze som pisal o tom ze su potrebne SKUTKY AJ VIERA !!! takze ak je niekto vrah tak pochopitelne veriaci byt nemoze , taka viera bez skutkov je totiz mrtva !!!

(Ježiš - Boh - pre kresťana láska tj, Kto neuverí v Boha lásky, kto neuverí v LÁSKU bude odsúdený.) Zase tu transformujes tie vety. Kukni si tento obrazok to presne vystihuje sposob ako ti pretransformovavas slova a davas im taky vyznam ktory povodne nemaju https://gulas.sme.sk/upload/posts/2/55/55402/large_extra/83f58fee45515d1182f8e5c13634ac1b.jpg--

Takze spytam sa ta takto , podla teba ateista ktorí neverí v Boha, ale robí dobre skutky ma sancu ist do neba ?
  55. 56
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard (Ak chceš tak moc ľudí obracať, tak na to čo robíš tu na sa ti každý vyserie a len vysmeje tvoju vieru....ľudí obracaj tak že ich budeš milovať takých aký sú a bude ti jedno či veria v to čo ty alebo nie - proste ich budeš milovať, ľudí obrátiš tak že uvidia ako si vysúkaš rukávy a budeš niečo robiť zo svetom, ľudí obrátiš úsmevom a tým že budeš pre nich oporou, ľudí obrátiš tým že im odpustíš krivdu, ľudí obrátiš tým že si dokážeš uznať chybu a povedať sorry, ľudí obrátiš tým že im dáš napiť sa keď budú smädný, ľudí obrátiš tým keď začneš mať rád toho na ktorého všetci plujú...toto si ľudia všimnú!) Ako som uz povedal ludom treba pomahat robit dobre im dobre skutky aj nepriatelom , a ja proti nikomu tunak na birdzi nic nemam , aj proti Midnightovi kebyze ma poziada o pomoc tak mu pomozem. Zato ze som si "dovolil" povedat nieco na jeho nevieru ze som sa opovazil znegovat jeho evolucnu teoriu som teraz kvoli tomu zly clovek ?

Vies ono existuje velmi veľa argumentov ktore doslova ze biju do oci ,ze je za tym Stvoritel. A tieto argumenty by sa mali ludom hovorit. Lebo v TV a v mediach stale len pocuvame o tom že Boh neexistuje, ze nie su natom ziadne padne argumenty ze Biblia je zmes rozpravok že si odporuje a že viera je len o slepej nadeji a neni zalozena vobec na rozume a nič pre nu nesvedci.Lenže toto vobec neni PRAVDA !,a prave aj kvoli tymto nezmyslom vecsina ludi odpadla od viery a uz neveri.Ludia odpadavaju od viery lebo si myslia ze veda dokazala ze Boh neexistuje. Ale to je uplna hlupost a opak je pravdou.To ze budes voci niekomu dobry a das mu napit tak tym ho neobratis na vieru kedze dotycny bude v medii oblbnuty ze Boh neexistuje a skratka napriek tomu ze ty budes voci nemu hocijako dobry tak on zacat verit nezacne lebo bude povazovat Boha za nezmysel. Nezriekne sa kvoli tomu vsetkych hriesnych chutok,kedze bude veriť "pánom" vedcov ktori tvrdia ze Boh neexistuje. Ludia ateisti sa najcastejsie obracaju na vieru ked zaziju nejaky zázrak, alebo ked sa docitaju nieco co v nich utvrdi Boziu existenciu. To ze za ateistom prides a das mu jedlo tak to z neho nespravi veriaceho, lebo on si veri svojim ateistickym rozpravkam a bude tomu verit vzdy dokial mu niekto neponukne argument ktory vyvracia jeho evolucne báchorky.
  56. 57
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 Na to poslednú reakciu ti neodpoviem lebo tá mi príde od veci, nepochopil si ma čo som chcel tým podaním vody a obrátením povedať. Čo mi ukázalo to že máš minimálne životné skúsenosti....Samozrejme že pôjde do neba dobrý človek ktorý je neveriaci a žije podľa svedomia a miloval! Samozrejme že pôjde! V rámci krstu túžby. Alebo vieš čo ak neveríš, choď sa prejsť na onkológiu, nájdi prvého neveriacieho ktorý umiera, vychoval 4 krásne deti z ktorých sú dobrý ľudia, celý život pomáhala ľudom, len neveril no a povedz mu keď mu ostáva len pár dní života že "sorry, neveril si pôjdeš do pekla." Nemáš žiadne skúsenosti chlapče, inak by si hovoril viac o nebi ako o pekle! Choď sa prejsť po onkológii, odporúčam po detskej onkológii, choď sa prejsť napr. po takých Žákovciach, choď sa prejsť po stanici medzi bezdomovcami a tam zmeníš názory na veľa vecí. Lebo ty len teoretizuješ a keby aspoň dobre, ale teoretizuješ zle! Berieš Bibliu doslovne! Pritom je to o symboloch! Hádžeš Tradíciu do koša! Ty sa niečoho chytil ale úplne z opačného konca...študuj, študuj systematicky teologické a filozofické diela! A nie nejaké pofidérne stránky o tom že Budha je v pekle, veď to je CHORÉ!
  57. 58
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@melancholik Ty máš kino, či to nečítaš? :D
  58. 59
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard
    (.Samozrejme že pôjde do neba dobrý človek ktorý je neveriaci a žije podľa svedomia a miloval! ) To je len tvoja PSEUDO teoria nicim nepodlozena, Ja sa snazim drzat Biblie a neprekrucovat jej vyznamy tak ako su napisane. Nemam ti k tomu co viac povedat. Prajem pekny den :)
  59. 60
    Melancholik

25 ročný muž

necitam to, ja som vycerpany uz z tych nabozenskych debat :D @kierkegaard
  60. 61
    Abyschcipl

16 ročný chalan

@tomas55555 Biblia je potom strasna picovina ak su tam taketo veci :(
  61. 62
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 Pozri sa ako si priviedol ľudí k viere....@61...to hovorí za všetko. Podávaš to celé ako blbosť a robíš tým len hanbu viere, ale to si ty neuvedomíš.
  62. 63
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@melancholik Dobre robíš, aspoň jeden rozumný keď už mi nie sme. :D
  63. 64
    Amikadze

23 ročné dievča

kto hovorí že sa prvé dve vylučujú?
  64. 65
    Mariquittka

24 ročné dievča
    Kežmarok

Obidva skombinovať, a čo sa týka debaty o viere, tak súhlasím s @Kierkegaard palec hore ;)
  65. 66
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard Takze je lepsie ludom klamat ?? Ludom sa ma hovorit pravda aj ked je neviem aka tvrda a nevymyslat si veci.
  66. 67
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 Ako klamať? :D Odkiaľ si prišiel na to že ľudom klamem? :D :D Ľudia ti povedia že citujem @61 "biblia je pičovina" to je výsledok tvojho "evanjelizovania" :) Ja ti chcem dobre chlapče, ja si o tebe nemyslím nič zlé, ak to poviem tvrdšie tak ide o to aby si si to uvedomil, ale ty nechceš!
  67. 68
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard klames tak ze ucis ludi to co v Biblii nieje napisane, prekrucas slova nabadas ludi k tomu ze im stacia skutky a viera nieje dolezita .Vsak tymto si uplne odporujes s Bibliou.Mozem ti dat hocijake verse a ty ich si vylozis podla seba.Ty si myslis ze ak by Boh existoval tak by bol spokojny kebyze niekto o nom prehlasuje ze neexistuje ? že to krásne Stvoritelske dielo vsetko vzniklo nahodou ?Bibliu beriem ako Božiu knihu a tvoje nazory a predstavy odporuju Biblii a to je fakt aj ked sa snazis Bibliu prekrutit akokolvek chces. Odkial vlastne beries to presvedcenie ze Bibliu sa nesmie brat doslovne ? Je mi uplne jedno co mi povedia ludia , aj farizeji ked prišiel Ježiš nanho nadavali lebo sa im nepacilo to co im kazal :)

Inak ty si vravel ze ak clovek je ateista ale robi dobre skutky tak pojde do neba. A ateisti ktori hresia trebars v sexuanych hriechoch ale robia dobre skutky tak tí tiez pojdu do neba ? Je totiz kopu ateistov ktori robia dobre skutky ale pritom robia aj hriechy necistoty kedze proste neveria v Boha.
  68. 69
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 No s tebou nie je reč. Asi ta začnem brať opäť cynicky :D A to som ti chcel dobre!
    Tak nebolo to podľa mňa zasa, použil som hebrejský preklad a exegetické štúdia. Ja prehlasujem že neexistuje? :D Ja prehlasujem náhodu? :D Čo mi dávaš do úst iné slová? :D Ty si jednoducho FRAJER, všetko vieš! :D Nechám ťa tak. Ja neviem, chyť do ruky katechizmus alebo literatúru od pána profesora Tyrola alebo Leščinského a tam sa to dočítaš, ja by som ti hľadal aj citácie ale pri tebe to stratilo zmysel ich hľadať. :D A kde si odporujem? :D A ty nie si farizej??? To si potom fakt FRAJER, lebo ja sa cítim ako farizej a mrzí ma to že niekedy ním som. A ďalej: SÚSTREĎ SA NA DOBRO V ČLOVEKU nie na hriech, veď všetko robíš chlape naopak! A kresťanstvo je o LÁSKE o ničom inom, ale O LÁSKE! To si zapamätaj a naivne dúfam že sa spýtaš sám seba "Hlásam tu ja lásku?" keď už tu chceš tak moc evanjelizovať čo sa ti nedarí ako napr. @61 čo ti spomeniem stále. :) Poď, odpíš niečo ale konštruktívne keď sa chceš so mnou baviť. :) Lebo ja ti zle nechcem.
  69. 70
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@69 a knižku ti aj odporučím, v knihe "Hermeneutika" od Leščinského je dosť o tom ako (ne)brať Bibliu úplne doslovne. :) Lebo potom mi sused zabije kozu keď mu ju zabijem ja však predsa: "oko za oko" tak ja mu ju budem musieť zabiť tiež či? Odpovedz mi na to keď si taký múdry.
  70. 71
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard
    (Lebo potom mi sused zabije kozu keď mu ju zabijem ja však predsa: "oko za oko" tak ja mu ju budem musieť zabiť tiež či? Odpovedz mi na to keď si taký múdry.) ze sa takuto otazku vobec pytas :D vsak v Biblii v bozom prikazani mas predsa NEZABIJES, Biblia je o laske k druhym ale spomina sa v nej aj peklo a rozhodne sa nikde nespomina ze stacia iba skutky a ze cloveku stacia iba skutky na spasenie. Inak dakujem za knizku som zvedavy precitam si ju .
  71. 72
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard ( Ja prehlasujem že neexistuje? Ja prehlasujem náhodu? Čo mi dávaš do úst iné slová? ) Zase vytrhavas vety z kontextu . Kde som napisal ze TY prehlasujes ze Boh neexistuje ?? Napisal som Ty si myslis ze ak by Boh existoval tak by bol spokojny kebyze NIEKTO o nom prehlasuje ze neexistuje ? vidis tam to slovo NIEKTO ? :D

(A ty nie si farizej???) Povedal som o sebe niekde ze som dokonaly ?Jedine o co sa snazim je to aby sa z Biblie nerobil trhaci kalendar nikde v Biblii nemas napisane to aby sa Biblia brala symbolicky . Ked sa tam pise o pekle tak sa tym mysli realne peklo a nie ze dakto z toho pekla pomaly este spravi nebo :D

(keď už tu chceš tak moc evanjelizovať čo sa ti nedarí ako napr. @61 čo ti spomeniem stále) nechapes stale tomu ? Nebudem ludom hovorit klamstva ze vsetci pojdu do neba a ze im stacia na to len skutky a nemusia ani verit a mozu si robit aj sexualne hriechy ked je to v uplnom protiklade s Bibliou.

Inak neodpovedala si mi na otazku pojde aj ateista ktori robi sexualne hriechy do neba ? :)
  72. 73
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 Dobre ale je tam oko za oko, zub za zub? Ideme to brať doslovne ako ty? Ideme si veci odplácať? ako to je potom pán docent? Je tam nezabiješ a je tam oko za oko? Ako to je možné? To ti mám niekomu vypichnúť oko? Vysvetli mi to, ak vykladáš veci proti evolúcii to musíš vedieť vysvetliť aj toto! Vrav! Lebo zatiaľ vravíš tak že ľudia ti povedia "Biblia je pičovina" , to asi nie je dobré keď ti to povedia, asi robíš niekde chybu! Čo by si povedal dobrému chalanovi, 15 ročnému keby umieral na rakovinu a bol by fajn chalan, nechcel by sa obrátiť, čo by si mu povedal? Že pôjde do pekla? Vrav, odpovedaj! Chceš evanjelizovať tak poď, vrav! Dúfam že ťa reakcie odo mňa ťa aspoň trochu nabádali rozmýšľať.
    Ak si ju prečítaš tak zmeníš názor, ale pochybujem o tom že ju prečítaš...lebo ty si nečítal ani o "krste túžby" ktorý som ti spomenul, inak by si nenapísal pár kravín. Tebe stačia stránky od zvláštnych ľudí? Ale ak si to prečítaš budem naozaj rád. Alebo hoci akú RELEVANTNÚ teologickú literatúru.
  73. 74
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 Ty si mi neodpovedal na veľa otázok...ja nie som Boh, ja ich mám súdiť??? Si normálny??? Ja mám povedať o niekom či pôjde do neba alebo do pekla??? To je už silná káva čo tvrdíš, neviem to posúdiť, neviem povedať kde pôjdu. LEBO NIE SOM BOH. Nehovorím ľudom kam pôjdu, len im hovorím aby si mali navzájom radi....Ti im hovoríš somariny ktoré ľudia chápu tak "že Biblia je pičovina" , lebo tak ťa ľudia ZJAVNE chápu @51
  74. 75
    Abyschcipl

16 ročný chalan

@tomas55555
    http://i.imgur.com/A7k5oGk.jpg
  75. 76
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard
    (Dobre ale je tam oko za oko, zub za zub? Ideme to brať doslovne ako ty? Ideme si veci odplácať? ako to je potom pán docent? Je tam nezabiješ a je tam oko za oko? Ako to je možné? To ti mám niekomu vypichnúť oko? Vysvetli mi to)
    Niesom odbornik na Bibliu toto sa opytaj niekoho kto sa v Biblii vyzna ze ju studuje cely zivot.A neviem co to ma co spolocne s peklom toto co sa pytas ale budis :)

(Lebo zatiaľ vravíš tak že ľudia ti povedia "Biblia je pičovina)
    Lenze ludia by ti povedali ze Biblia je somarina aj kebyze im hovoris o nebi .Povedali by ti ze su to len vymysly. A je dost nelogicke ked sa ty snazis naviestl ludi na Bibliu klamstvom a prekrucovanim . Treba ludom povedat fakty tak ako to je napisane .

( Čo by si povedal dobrému chalanovi, 15 ročnému keby umieral na rakovinu)
    Povedal by som mu že nech prosi Boha o odpustenie za to ze v neho neveril , lebo tak by mohol mat este nadej ze skonci v nebi z MILOSTI !vsak aj zlocinec co bol na krizi uveril ku koncu v Jezisa, poziadal ho , a Ježiš mu odpustil a prijal ho do neba.

(Ale ak si to prečítaš budem naozaj rád. Alebo hoci akú RELEVANTNÚ teologickú literatúru.) Pokusim sa to dajako stihnut precitat.Ale aj ty sa riad nielen tym co dakto napisal ale studuj nazory na Bibliu od viacerych expertov.Skus sa spytat nezavisle aspon 40 expertov na Bibliu a pochybujem ze co i len 5 znich bude suhlasit s tvojimi nazormi.
  76. 77
    Abyschcipl

16 ročný chalan

@tomas55555
    https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15327470_216274118783268_5874685457423633731_n.png?oh=9c9a6c8aede6fd54ce564347ed79d8c7&oe=59D491AC
  77. 78
    Abyschcipl

16 ročný chalan

http://i.imgur.com/ASvSAet.png
  78. 79
    Tomas55555

22 ročný chalan

(Ty si mi neodpovedal na veľa otázok...ja nie som Boh, ja ich mám súdiť??? Si normálny??)
    @kierkegaard Vsak minule si mi napisala ze atesiti ktori konali dobre skutky budu spaseni a tak sa ta teraz pytam ze ci pojdu do neba aj ateisti ktori umyselne hresili ale pritom robili aj dobre skutky podla tvojej teorie ? OPAKUJEM ! nehovorim o tom aby si niekoho sudila iba sa ta pytam ake je tvoje presvedcenie ? Ty sa ma pytas na moje presvedcenie ale ked sa ta opytam ja na tvoje presviedcanie tak uz sa ti to zda byt nenormalne ?? :DBud aspon trosku sebakriticky.

(len im hovorím aby si mali navzájom radi..) aj ja im hovorim aby sa mali radi, ale do toho este zdoraznujem aj vieru (ktora je ale u teba uplne zbytocna )
  79. 80
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 Môj zlatý, ja keď že študujem aj náboženstvo tak prichádzam do kontaktu s odborníkmi na biblickú teológiu. :) A čudaj sa svete, tie názor som si nevycucal z prsta ale parafrázujem ich, diskusie moje s nimi. :) Nechcem toto vyťahovať ale nedal si mi v @78 inú možnosť. :) že TIEŽ MôŽU BYŤ SPASENÝ, MAJÚ MOŽNOSŤ DOSTAŤ SA DO NEBA AK KONAJÚ PODĽA SVEDOMIA, JA ICH NEPOSIELAM DO PEKLA!! To by som si nedovolil!!!!! LEBO NIE SOM BOH!....Však sa len hráš na takého? Ty mi niečo hovor bratu o sebareflexii. Nie som v tomto moc seba kritický, nie som, ja sa priznám, nie som!!....nie som seba kritický vo svojom vyjadrení ak niekto druhého ak nemá jeho vieru ho pošle do pekla! Je to láska??? Je to choré!!! Do pekla posiela Boh nie človek!! Ty máš vravieť "hej, miluj, spása je možná pre každého, len miluj" a nie "Si ateista? sorry pôjdeš do pekla" Vieš koľko som ja spoznal skvelých ateistov?? A dal by som za nich ruku do ohňa!
  80. 81
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard
    Lenze ty to riesis moc podla pseudo pocitov. Lenze Boh nas stvoril , on nam dal pravidla ktorymi sa treba riadit on nam dal aj podmienky akym sa mozme dostat do neba/pekla. To ze tebe sa tieto podmienky nepacia este neznamena ze su nespravne. Nic nenasvedcuje tomu zeby mali byt nespravne. Vsetko nasvedcuje tomu ze ak sa v Biblii spomina peklo tak to peklo aj naozaj existuje,

Inak ty veris ze peklo existuje ?

A mimochodom poviem ti jeden priklad.Ak otec vycita dietatu ze ak sa bude naklanat z balkonu tak moze spadnut cele sa dochramat a zomriet tak urobil otec dajaku chybu ze o tom svojmu dietatu povedal ? Alebo mal byt radsej ticho a nepovedat dietatu ze moze zomriet ak sa bude vyklanat z balkonu vsak tym ze mu to povedal tak dieta mohol vystrasit a dieta sa moze potom do konca zivota bat chodit na balkon....

.Je lepsie ak sa dieta boji co i len vyklanat z balkona ako by sa ho nemalo bat a potom by hrozilo ze z neho moze vypadnut .Takto je to presne aj s peklom
  81. 83
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 K čomu ako má byť ten príklad akože??? Ty táraš, nebudem na to ani reagovať. Samozrejme že verím, SOM PREDSA KRESŤAN opakujem. A kde si nabral že ja som v niektorých veciach ticho? Alebo nechápem o čo ti ide, trepeš somariny Tomáš. Nevieš kde je práva a ľavá. Nevieš prijať tu na názor ateistu hoci akého. A už ideš mimo debaty......preto veľa šťastia, snaha bola (nie len) z mojej strany aby si pochopil pár vecí, márne. Dúfam, pevne verím, že niekedy o pár rokov si možno túto debatu prečítaš znova a povieš si "ach" a len sa usmeješ. A to o decku a balkóne ako som spomenul v úvode reakcie je pekne na hovno príklad na túto debatu. Čaw, good luck.
  82. 84
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard ach, neviem ci predstieras tu hlupost naschval ale cely cas sa mi cudujes ze preco hovorim o pekle a na tom priklade som ti to presne vysvetlil preco tak konam.

( Samozrejme že verím, SOM PREDSA KRESŤAN opakujem) tak ked si neverila ze viera je dolezita , tak sa mi necuduj ze som si o tebe myslel ze na peklo taktiez neveris ze existuje.

(Ty táraš, nebudem na to ani reagovať) Skor na to nevies ani reagovat nevies dat normalnu odpoved a tak sa radsej vyhovoris ze nebudes reagovat .

(A kde si nabral že ja som v niektorých veciach ticho?) Pripomen mi o co konkretne ide.
  83. 85
    Tomas55555

22 ročný chalan

@abyschcipl to ze postavicka Jozef hovori o svojej viere aj ostatnym natom nieje nic zle. Nam predsa v skolach tiez nutia presvedcenie o tom ze Boh neexistuje, ze vsetko sa samo vytvorilo , evolucia a dalsie blaboly takze toto je podla teba normalne , ale ked niekto hovori o svojej viere tak to uz podla teba normalne nieje ?Odsudzovat ludi za hriechy by nemal, nemal by druhych ludi sudit to bude az Boh sudit, ale na druhej strane clovek predsa moze vyjadrit svoj nazor.Ak niekto predsa uvidi masoveho vraha tak to ze za nim pride a povie mu ze to co robi nieje spravne povycita mu to ze zabija druhych ludi tak to je hadam zle ? Vsak aj otec v dobrom umysle napomenie svoje dieta ked robi daco zle, preto lebo mu chce len poradit v jeho vlastnom zaujme.Je na tomto azda nieco zle ?To ze si odopiera inu orientaciu na tom nie je nic zle.( Je podivin ) len v ociach ateistov :). (Nema rad lidi) skutocny krestan by mal mat rad ludi mal by im chciet pomahat pomahat vsetkym ludom .Ak clovek nema rad ostatnych ludi ak im nepomaha tak potom zrejme nema dostatocne silnu vier.
    (Lide se ho boji) ak sa ho boja preto lebo je krestan a ma ine nazory nez ateisti tak nieje natom nic co vytknut , ak sa ho boja preto lebo je zly k ludom a robi im zle tak tu uz je chyba ! Co sa tyka Honzu tam by bolo vsetko fajn az na tu vieru. To ze neprijal Ježiša Krista bola jeho chyba . Vb biblii sa pise ze su potrebne aj skutky aj VIERA. Len skutky nestastia ! Navyse ked bol ateista tak s najvecsou pravdepodobnostou vedome hresil vo vela hriechoch ako napriklad sexualne hriechy, hriechy necistoty a ktovie ake dalsie hriechy.
  84. 86
    Tomas55555

22 ročný chalan

@kierkegaard inak mam podozrenie ze nick abyschcipl je tvoj fake nick :D totiz ten nick nema takmer ziadnu historiu ,ani fotky, statusy vobec nic. Vyzera to ako keby bol len nedavno vytvoreny :) nehovoriac o tej prezyvke .
  85. 87
    Paria333

25 ročný muž

Umelé hodnoty vytvorené ludmi a spoločnostou sú napiču....

Človek ktorí koná srdcom je odosobnený, vie zahodiť ego nemože konať nikdy zlo. Pokiaľ nieje narušený...

Takže kludne si možem užívať ale byť aj veľmi dobrý človek :)
  86. 88
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@tomas55555 tak maj podozrenie.
  87. 89
    Lovingmemory

20 ročné dievča

Pretoze to mam inak.
  88. 90
    Sabnacke

25 ročná žena

každý snáď ako mu to vyhovuje. nikomu sa nedá nakázať, hlavne ten konkrétny JA musí vedieť ako chce svoj život prežiť a ako bude šťastný. nič viac nič menej.