Fórum pridal Screamose, 8. 7. 2017 14:22 do kategórie Hudba. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako kapela je lepšie sa presadiť s anglickými textami alebo so slovenskými?

Názory k téme

 1. 1
  Screamose

  tvári sa, že má -1 roky

  Posledné dni premýšľam nad touto otázkou, keďže neviem ani o jednej Slovenskej kapele s anglickými textami ktorá by uspela so svojou tvorbou v zahraničí. Všimol som si dosť skvelých Slovenských a Českých kapiel ktoré sa pokúšali uspieť v zahraničí a ostali nakoniec nedocenené. Ale ak by urobili tour napr. do Ameriky alebo kdekoľvek inde, tak si myslím že by dostali veľký aplauz. A také kapely na SVK scéne (napr. The Paranoid, Zoči Voči, Ranná Nevoľnosť atď) sú zas na strašne nízkej úrovni, ako spevom, tak aj obsahovo aj technicky... Proste nula bodov. A predsa maju na YouTube aj 200 000-2 000 000 zhliadnutí a talentované kapely ktoré sa snažia preraziť mimo Slovenska a Česka maju sotva 50 000... My ako kapela hráme tvrdší rock a screamo, čo je vlastne hudba pre určitý typ ľudi, takže teraz neviem kde by bolo lepšie sa presadiť. Skôr si myslím, že lepšia voľba by bola hrať na našej scéne. Aký máte na to názor Vy?
 2. 2
  Riddler

  25 ročný muž
  Princ Senegalský

  No expandovať zo Slovenska na západ nie je jednoduché, ved aj dostať sa do slovenských rádii, získať mediálnu pozornosť a tak dalej je náročné, nieto ešte Ameriku alebo Britániu zaujať. Ak by ste mali originálnu, zaujíamvú a kvalitnú tvorbu, tak by možno stálo za pokus sa odsťahovať niekam do zahraničia a skúšať to po kluboch a podobne, lenže dosť aj záleží na šťastí,na akých ludí natrafíte,či vám niekto podá pomocnú ruku,a konkurencia je veľká, tak asi bude lepšie byť na našej scéne.
 3. 3
  Riddler

  25 ročný muž
  Princ Senegalský

  @2 a na tej našej scéne mať slovenské i v angličtine songy, len s angličtinou by ste si veľkú popularitu zrejme nezískali, no k tomu žánru čo hráte sa angličtina celkom hodí,takže by som použil oba jazyky.
 4. 4
  Efyks

  10 ročný chlapec

  ak majú byť texty na piču, tak radšej nak sú po anglicky...pri dobrých je to myslím jedno
 5. 5
  Wistingher

  21 ročný chalan
  Bratislava

  V angličtine samozrejme. Väčšie množstvo potencionálnych poslucháčov/divákov alebo jak to nazvať.
 6. 6
  Savvym

  25 ročný muž

  Pokiaľ robíte dobrú hudbu, môže byt aj v elfstine. A pravdepodobne preto, že ste Slováci u vás bude cítiť neanglicky prízvuk, čo môže vytvoriť zlý dojem, ak teda nemáte speváka, ktorý má skvelú angličtinu. Sú iné zahraničné kapely, mnohé z Fínska, z ktorých nezistis fínsky prízvuk v angličtine, lebo s tým jazykom majú omnoho menej spoločne ako my, zjavne slovenčina a angličtina čerpala z latinčiny a tak to potom vyzerá.
 7. 7
  Narazuvzdornaa

  23 ročné dievča
  unclean, a libertine

  Kokotska pesnicka je vzdy neporovnatelne lepsia v anglictine ako v slovencine, no.
  Neviem, preco za poslednych 10 rokov este aj Zbirka je tragicky zly v slovencine a okrem punku a rapu nic dobre slovenske nevznika (OK ano, Katarzia a Billy Barman atd, ale to, co realne pocut v radiach, je akusticka svatokradez a cloveku je luto tych radiovln, ktore to musia prenasat.)

  B-Complex a Purist napr maju myslim nadslovenske publikum a su fakt hodne dobri
 8. 8
  Redlipsgirl

  20 ročné dievča

  Fakt záleží aj na presnom štýle hudby :D taký black metal si v slovenčine veľmi predstaviť neviem