Fórum pridal Christiano_301, 19. 7. 2019 12:28 do kategórie Peniaze. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako mám šetriť?

0
Christiano_301

21 ročný chalan

Tento mesiac som minul 130€, a ešte neni koniec mesiaca. Žijem s rodičmi, mesačne platím 35€, kredit mesačne 10€, u zubára som neska nechal 20€, a ešte mi budú robiť zuby to vyjde cca 200€. a benzín ani nepočítam. Ako mám ušetriť čo najviac peňazí? :)
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

Koľko zarábaš? 3000? 5000? Viac?
  2. 2
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

že nebudeš kupovať hlúposti, ktoré ti netreba a nebudeš chodiť nikde okrem do práce?
  3. 3
    Firestorm

30 ročný muž
    Bratislava

Debilek..
  4. 4
    Christiano_301

21 ročný chalan

Áno som mladý, neplatím za dom, za bývanie, za elektrinu a podobne, ale úprimne takto poviem, že cením si tie peniaze. :) Lebo pred 2 rokmi som kúpil Iphone SE, a čo som v živote prvýkrát zarobil 400€ na brigáde, som 300€ minul na Iphone. Avšak čo, každý má tak si kúpim aj ja :D tak som rozmýšľal vtedy :D teraz keď som starší a starší teraz si uvedomujem, že koľko musíme platiť zato a zato. A ešte možno poviete, že ešte neviem čo je život. Prečo by som nevedel? Lebo som neplatil veľké sumy peňazí? Nieže človek šajnuje toľko penazí, ale viete teším sa z toho že mám toľko koľko mám. Chcel by som kúpiť auto, aj to vyjde do tísice eur. Koľko si mám okladať mesačne? Mimochodom mám sporenie v SLSP 30€ mesačne. Vy máte koľko?
    Alebo takto sa spýtam: Koľko setríte mesačne? :)
  5. 5
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

Viac zarabaj viac usetris.
  6. 6
    Christiano_301

21 ročný chalan

@antifunebracka Nie :) ale rozumieš mi čo ti píšem? :) tu dole som to rozpísal prečítaj si to :)
  7. 7
    Christiano_301

21 ročný chalan

@sasi2680 to robím aj doteraz, ale musím platiť čo musím. A ako som spomínal vyhodím 200€ na zuby a ešte aj oblek budem musieť kúpiť lebo to mám malé už :D a to tiež vyjde 150€
  8. 8
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

V prvom rade si nainstaluj do telefonu nejaku appku, kde si budes zapisovat vsetky svoje vydaje. Bez toho aby si vedel za co pravidelne minas nikdy nezistis, kde sa da setrit. Ja som napriklad takto pred rokmi zistil, ze som daval asi 300e mesacne do chlastu.
  9. 9
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

no tak potom ešte ako viac chceš šetriť ? :D no ja som tento rok vyhodila za zuby aj viac ako 200e a ešte aj vyhodím a čo, o zuby sa treba starať a zubárov radšej čo najskôr vybaviť a nešetriť na nich..
    a myslím si, že sú aj lacnejšie obleky, a keď nie, tak tiež si ten oblek kúpiš raz a nie každý mesiac..
  10. 10
    Melancholik

28 ročný muž
    Bratislava

do prasiatka si dávaj každý mesiac minimálne 150€...a po roku si rozbi prasiatko a kúp si auto.. ľahké
  11. 11
    Christiano_301

21 ročný chalan

@tommyhot a to ešte nepočítaš do toho koľko musíš platiť zato a zato mesačne.
  12. 12
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

Tak šetri benzín, jazdi len ked je to nevyhnutné, a kedže ako hovoríš nemáš kamarátov ani dievči, tak si nemyslím žeby si nejak veľa míňal, nechodíš po diskotékach alebo festivaloch.
  13. 13
    Christiano_301

21 ročný chalan

@sasi2680 áno máš pravdu treba sa o tie zuby lepšie starať lebo teraz to cítim vidím koľko je to peňazí. A čo sa obleku to si dám 3x za rok cca.
  14. 14
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddler áno ale tento mesiac vyšlo 130€ cca. :) áno len vieš zdá sa mi to priveľa :) a ešte nemám ani dievča rodinu ani byt :)
  15. 15
    Riddler

27 ročný muž
    Turiec

A ved 130 nie je až tak veľa, hlavne ak to bolo rozumne investované, na veci ako zubár, benzín, neprejebával si to niekde v kasíne :D
  16. 16
    Ado122

25 ročný muž
    BA/HC

Jemine 130€ miniem len na PHM za 2 tyzdne :D Podla mna setris dobre...Najviac sa da usetrit na stave asi tak ak si kupujes vela jedla tak sa prestravuj doma :D Inak tiez by ma zaujimalo ako usetrit kedze sa sa ledva dostanem pod 1000€ mesacne...najhorsie je na tom ta strava tam ide cca 200€ a to zijem sam...
  17. 17
    Christiano_301

21 ročný chalan

@ado122 Vám sa to povie že to neni veľa ale ja si chcem kúpiť aj auto a tak potom som kde
  18. 18
    Ado122

25 ročný muž
    BA/HC

@christiano_301 No podla mna najlepsia rada je ze nesetri ale zarabaj viac :D
  19. 19
    Christiano_301

21 ročný chalan

@ado122 s platom som spokojný.
  20. 20
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/MEŦɌØPØLΛ_

Keby som za mesiac minul len 130€ tak som strašne happy. :D
  21. 21
    Christiano_301

21 ročný chalan

@teal len vieš nehovorím že nemám prachy ale chcem tie peniaze dať na iné veci než na nejaký oblek
  22. 22
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/MEŦɌØPØLΛ_

Chápem. Ale si už dospelý človek, a tak máš určité výdavky s tým spojené. Podľa mňa šetríš dosť, ak máš len takéto výdavky, ja si neviem predstaviť, ako by sa dalo míňať ešte menej.
  23. 23
    Christiano_301

21 ročný chalan

@teal vieš odkedy som minul z 400€ 300€ na iPhone hrozne som ss cítil. Ľutoval som to rodičia mi hovorili aby som cenil peniaze
  24. 24
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

Prečo neprispievaš rodičom na domácnosť? :) Hm? :) Blbé kusa :)
  25. 25
    Christiano_301

21 ročný chalan

@antifunebracka Karolko ty prispievaš? :)
  26. 26
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/MEŦɌØPØLΛ_

@23 dobre, ale telefón si nekupuješ každý mesiac. Bol to len jednorázový výdavok, teraz máš od tohoto tak 2 roky pokoj.
  27. 27
    Campino

26 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

Na co ti je oblek?
  28. 28
    Christiano_301

21 ročný chalan

@campino to sa pytam mojej mamky tiež
  29. 29
    Christiano_301

21 ročný chalan

@teal áno ale 35€ poistka, 10€ kredit, a 80€ na benzín mesačne. :)
  30. 30
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/MEŦɌØPØLΛ_

Kredit potrebuješ, benzín potrebuješ, poistku myslíš PZP? Tú tiež potrebuješ, ak chceš mať auto. Takže nemáš žiadne zbytočné výdavky.
  31. 31
    Majky538

25 ročný muž

ked si spokojny s platom tak kde je potom problem ? :D S vydavkami musis ratat, to mas ako ten benzin.. mozes teda jazdit na bicykli a usetrit alebo chodit peso :) Odkladaj si dlhodobo co planujes a potom este nieco do rezervy...
  32. 32
    Christiano_301

21 ročný chalan

@teal životne poistenie. Pred 5 rokmi som bol na operácii mal som polyp v nose, a keď by som bol poistený vtedy by som dostal 400€. No nebol som tak som nedostal nič. Popálil som sa na brigáde ešte dávnejšie nedostal som nič a mám 20 cm “tetovanie”
  33. 33
    Christiano_301

21 ročný chalan

@majky538 Tam je problém že ja som si dal do hlavy nejakú sumu pod ktorú nechcem ísť nižšie
  34. 34
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/MEŦɌØPØLΛ_

@christiano_301 Životné poistenie nie je nutná položka výdavkov. Takže ak by som chcel niekde ušetriť, zruším toto.
  35. 35
    Christiano_301

21 ročný chalan

@teal alebo druhé riešenie je to, že každý mesiac mi strháva z účtu banka 30€ ako sporenie. Že by som to zvýšil bol by to hlúposť? Každopádne tu sumu môžem hocikedy vybrať
  36. 36
    Majmarad

36 ročný ujo

Dnes som zase zmeškal fórum :(
  37. 37
    Christiano_301

21 ročný chalan

@majmarad máš príležitosť mi poradiť ;)
  38. 38
    Majmarad

36 ročný ujo

Neušetríš pokiaľ nezarobíš toľko, aby sa ušetriť dalo. je to jednoduchá matematika. JA zarobím 120 eur za mesiac, tak nemám veľmi ako a u zubára nechám za rok tak do 400 eur. No zrátaj si to
  39. 39
    Dezolat

31 ročný muž

Predaj auto
  40. 40
    Dezolat

31 ročný muž

A zuby trhat nie plombovat.
  41. 41
    Palec223

27 ročný muž

nesmies jest cestovat ani zit len pracovat
  42. 42
    Vreskot000

32 ročný muž

@christiano_301 príde ti začiatkom mesiaca výplata, spočitaj koľko ti prišlo, koľko chceš minuť, koľko musíš minúť, a koľko si odložiť., keďže máš cca 21 r, ak mas pravdivy profil, tak si realne ešte len vstúpil do sveta práce. to teraz ťažko povedať, ako šetriť, stále si na začiatku, maj na pamäti, že niečo treba vždy odložiť. rob to pravidelne mesačne, aby na ten odložený obnos si si zvykol. Mnohí nevedia šetriť, lebo keď niečo nasporia, hneď to minú na niečo prvotriedne, nehľadiac, že nevedia, čo bude o mesiac. a keď si nasporíš rokmi ja neviem desať litrov, kúp si niečo, čo má trvalú hodnotu. ja robím okolo 12 rokov bude prvého oktobra, (ešte treba dožiť pravda) nepoviem presne koľko mám, nepovažujem to za vhodné, ale peniaze vnímam tak, že je to výsledok mojej naozaj tvrdej roboty a snaženia. Za 8 mesačných výplat som si kúpil auto. v plnej výbave. ojazdene samozrejme. už by sa mi zažiadalo aj obmeniť. čo ja viem. ale o to ide, šetri, kým je čas. príde doba, kedy možno pracovať nebudeš, a budeš mať len výdavky, a možno nijaké príjmy. ale drž sa skromnosti, to sa ti oplatí. a biblická myšlienka na záver. človek je postavený do tohoto sveta tak, aby pracoval, a svojou prácou dokončoval tento svet. Túto myšlienku som použil pred niekoľkými, asi desiatimi rokmi... už naozaj toľko to bolo, väčšina uživateľov ešte mala iné potreby ako písať články. teda mysli na to, že peniaze sú len prostriedkom nie cieľom. To maj na pamäti. lebo veľa ľudí si myslí, že len zbohatnúť, ale nijaká vynaložená práca okolo nej. Takto to nefunguje. ďalej snaž sa byť trpezlivý. Mnoho netrpezlivých niečo riešilo okolo financii, teda nákup, predaj, príliš skoro, než na to emočne dozreli. Než by si uvedomili, či niečo chcú, a či niečo potrebujú. Niečo chcieť a niečo potrebovať sú pojmy, ktorých dostupnosť v istom slovoslede nie je jednoducho vysvetliť. Je rozdiel niečo potrebovať, a potom to chcem aj, pretože som dozrel k niečomu, že to, čo je užitočné, mi bude aj slúžiť niekoľko rokov, a koniec koncov mi to bude prinášať radosť. niečo ako auto. Niekto auto vníma ako to, že sa presunieš z bodu A do bodu B. nerieši či sedí v mercedese, alebo starej škodovke. To je dobrý názor! ale niekomu to nie je jedno, pretože nové auto ti síce pojazdnosť na mnohé roky nezaručí, ale vydrží ti azda podstatne dlhšie ako niečo, čo si odjazdilo svoje. Prirodzene, niečo aj stojí, a nie je to málo. Ja som pred časom písal blog o tom, aký by sme mali mať osobný postoj k financiám. Preklenul som to aj do duchovnej roviny, a či sa dá tešiť z materializmu, keď som kresťan a viem, že toto mám ako prostriedok aby som žil. Lebo mnohí ho majú za cieľ, a pri peniazoch nie je jednoduché niekedy definovať, čo je prostriedok, a čo je cieľ. Filozofická téma vyslovene! Uč sa skromnosti, a potom dosiahneš veľké veci. Ale podstata je tá, aby si vedel jednak kedy máš dosť, a ešte rada na záver. v istom duchovnom periodiku som si čítal jedno interwiew, dnes je asi moderné sa vyjadrovať v cudzom jazyku, ale dobre, teda jeden rozhovor, kde jeden kňaz povedal, že materializmus človeka vyprázdni. Poteší ťa, ale keď si niečo zadovážiš, po čom si roky sníval a prahol, ten dar ťa nakoniec vyprahne. Teda neteší ťa. V niečom podobnom som sa ocitol aj ja. auto som si kúpil, všetko v poriadku, nejaký servis prirodzene je potrebné robiť. Som celkovo z neho aj nadšený, ale to nie je zmysel života, a niekedy by som bol radšej, keby som ho nemal. Pochopiteľne, nemal by som na čom jazdiť. Ale povedal som to v súvise, že nás často ovládajú svetské veci, miesto toho, aby sme my ovládali tento svet. Preto aj téma peniaze, šetrenie, zarábanie, výška platu, je viacmenej tabu. nie preto, aby som niekomu závidel, ale preto, aby som seba nepodceňoval, a aby som nemal prehnané nároky na niečo, čo mi jednoducho nepatrí. Lebo veľa z nás chce dosiahnuť čosi. To je dobré! To je prirodzenosť človeka pracovať na sebe, ale mnohí už nevedia čo so sebou. toľko som ti chcel povedať.
  43. 43
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

Predstav si, že anko, Kristiánko - polu výplaty :)
  44. 44
    Riddiculus

7 ročné dievča
    Pche.

Úplne zbytočné fórum. Aj tak si tvrdohlavý a rady ostatných neprijmeš.
  45. 45
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddiculus prijmem :)
  46. 46
    Riddiculus

7 ročné dievča
    Pche.

@christiano_301 To ti neuverím.